Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

1000αρι βορεια της Σικελιας και ποιος ξερει ποσο ακομα θα βαθυνει μεχρι το ανατολικο Αιγαιο..gfs-0-210.png?6

 

995 ιονιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

995 και δεν εχει φτασει καν Πελοποννησο..

gfs-0-222.png?6

 

Δεν εχει Τ γιαννη Ηπειρο 0 στα 850 δινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δηλαδη προτιμας χιονι Τρικαλα-Καρδιτσα και βροχες ως τα 1200 της Παρνηθας απο το να θαφτει η αττικη ως τα ημιορεινα και να βρεχει χαμηλοτερα?Ρωταω για να καταλαβω,οχι για να κανω ελεγχο στις επιθυμιες σου ετσι?

Κοίτα δεν είναι απαγορευτικό αν έρθει σωστά ο Αυλώνας να χιονίσει καλά βόρεια και κεντρική Ελλάδα και στο τελείωμα να ρίξει ως τα 400-500 της Αττικής, πάντα με την παραδοχή που έχουμε τώρα ότι ψύχος δυστυχώς δεν διαφαίνεται σε επίπεδα που να μπορεί να ευνοηθεί η Αττική σε χαμηλά υψόμετρα...ναι προτιμώ αν δεν υπάρχει η δυναμική να το εκμεταλλευτούν στο έπακρο αυτοί που μπορούν με την εκάστοτε διάταξη...για μένα με τα τωρινά ραν μακάρι να ρίξει μισό μέτρο Πάρνηθα και να είναι άσπρη η Θεσσαλία και πάνω και ας μην ρίξει εδω στα 250 μετρα, ας έχω 5 βαθμούς με 30mm και χειμώνα παρά να παλεύω με χιονόνερο και η μισή Ελλάδα να ναι αχιονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Ρε τι κάνει ο Τζιφος 🤤; Καλημερες

Μοιάζει κάπως με το Τζεμ αλλά είναι σαφώς χειρότερο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Κοίτα δεν είναι απαγορευτικό αν έρθει σωστά ο Αυλώνας να χιονίσει καλά βόρεια και κεντρική Ελλάδα και στο τελείωμα να ρίξει ως τα 400-500 της Αττικής, πάντα με την παραδοχή που έχουμε τώρα ότι ψύχος δυστυχώς δεν διαφαίνεται σε επίπεδα που να μπορεί να ευνοηθεί η Αττική σε χαμηλά υψόμετρα...ναι προτιμώ αν δεν υπάρχει η δυναμική να το εκμεταλλευτούν στο έπακρο αυτοί που μπορούν με την εκάστοτε διάταξη...για μένα με τα τωρινά ραν μακάρι να ρίξει μισό μέτρο Πάρνηθα και να είναι άσπρη η Θεσσαλία και πάνω και ας μην ρίξει εδω στα 250 μετρα, ας έχω 5 βαθμούς με 30mm και χειμώνα παρά να παλεύω με χιονόνερο και η μισή Ελλάδα να ναι αχιονη

Βρε μαζι σου,αλλα δεν απαντας στο συγκεκριμενο διλλημα που σου εθεσα.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Βρε μαζι σου,αλλα δεν απαντας στο συγκεκριμενο διλλημα που σου εθεσα.😉

Όλα πάνε Δυτικά Γιώργο από το πρωί. Άρα τα αφήνουμε. Σωστά,;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Όλα πάνε Δυτικά Γιώργο από το πρωί. Άρα τα αφήνουμε. Σωστά,;

Αφηστε το Νικολα.Μονος μου και ολοι τους...χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Βρε μαζι σου,αλλα δεν απαντας στο συγκεκριμενο διλλημα που σου εθεσα.😉

Το σενάριο σου έχει πολύ συγκεκριμένες συνθήκες, για να χιονίζει μέχρι τα 1200 της Πάρνηθας και πάνω να θάβονται πρέπει η ισόθερμη των 0 να είναι στην Βοιωτία και στην Λαμία να έχει -4 με πύκνωση ισοθερμων, σπάνιο σενάριο γενικά...το καλύτερο μου θα ταν αυτό που περιέγραψα, τώρα αν θες να απαντήσω στο δικό σου ναι και πάλι θα προτιμούσα χιόνια σε μεγάλες πόλεις και ας έριχνε χιόνι στα 1000+ εδώ αρκεί να ναι κακοκαιρία σοβαρή να ξεδιψάσουν τα καμμένα σε σένα ακόμα και ας έχει 3-4 βαθμούς και 7 σε μένα...γενικά θέλω την μεγαλύτερη δυνατή χιονοκαλυψη με πολλά χιλιοστά, όταν οι εισβολές έχουν ταβάνι<=-7, είναι το καλύτερο σενάριο με τις δεδομένες Τ πανελλαδικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Βρε μαζι σου,αλλα δεν απαντας στο συγκεκριμενο διλλημα που σου εθεσα.😉

Όλος ο Φλεβάρης Ιπποκράτειο με 20 μέρες χιονόστρωση και μισό μέτρο κατα τόπους θαψίματα με καλοκαίρι 2023 κάθε μέρα Ιούλιο και Αύγουστο μέγιστες άνω των 35 Ιπποκράτειο 

ή

σχετικά θερμός Φλεβάρη με κάποιες βροχές Ιπποκράτειο και καλοκαίρι 2023 κάθε 3 μέρες καταιγίδες και η Τ ποτέ να μη ξεπεράσει τους 31

Εδώ σε θέλω στρατηγέ μου!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, LosAlimos είπε:

Πωπω χαμηλα με αρχ…. επιτελους! 
Θα παιχτει γερο υετικο ρεφαρισμα πανελλαδικως!

Ας ελπίσουμε να υπάρξει και συνδυασμός με ικανό ψύχος έστω μια φορά για κάθε περιοχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Όλος ο Φλεβάρης Ιπποκράτειο με 20 μέρες χιονόστρωση και μισό μέτρο κατα τόπους θαψίματα με καλοκαίρι 2023 κάθε μέρα Ιούλιο και Αύγουστο μέγιστες άνω των 35 Ιπποκράτειο 

ή

σχετικά θερμός Φλεβάρη με κάποιες βροχές Ιπποκράτειο και καλοκαίρι 2023 κάθε 3 μέρες καταιγίδες και η Τ ποτέ να μη ξεπεράσει τους 31

Εδώ σε θέλω στρατηγέ μου!!!

Δεν συνδιαλεγομαι με Ιουδες..😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Δεν συνδιαλεγομαι με Ιουδες..😉

Στη καρδιά πάντα προσήνεμος και το ξέρεις αλλά το 50άρι δεν έρχεται εύκολα.

Θέλεις στρατηγικές συνεργασίες αλλιώς δε πας μπροστά στη παλιοζωή 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...