Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως δεν μπορει να συγκριθει με το 2002 παρα μονο ως διαρκεια...στις θερμοκρασιες και στα ποιοτικα επιμερους χαρακτηριστικα της ατμοσφαιρας το 2002 ηταν κλασεις ανωτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το δινω εδω, ανεβαζω βιντεο στις αναφορες.

με 0 -0.5 στα 850 δε προβλεποταν καμια χιονοπτωση στα Δυτικοτερα των Ιωαννινων αλλα αυτη τη στιγμη νιφαδιζει στο χωριο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω ότι πολλοί γράφετε ότι πρέπει να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με χάρτες σε τόσο κοντινές ώρες. Δυστυχώς τα πράγματα για τα πεδινά της Αττικής δεν είναι όπως με τη Μήδεια και την Ελπίδα που είχαμε εξασφαλίσει τις θερμοκρασίες και μας ενδιέφερε περισσότερο ο υετός τον οποίο δεν μπορούν να τον πιάσουν με ακρίβεια τα μοντέλα. Είναι πολύ πιο οριακά οπότε μας ενδιαφέρει μέχρι τελευταία στιγμή αν ξέρω γω αυτό το -7 φαίνεται να πηγαίνει λίγο πιο πάνω ή πιο κάτω.

Επεξεργάστηκε από weatherfan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Να χαμέ λέει κι ένα -12 ή κ χαμηλότερα στα 850hpa εεε;;; 
2002… το μέγιστο για μένα!

Άγγελε θερμοκρασία είμαστε κομπλέ. Εμείς πιάνουμε γεμάτο -8

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά κοιτάζω τον υετό στο GFS και βλέπω πως από Δευτέρα απόγευμα μετακινείται όλος δυτικότερα στον άξονα Βόλο-Βόρεια Ευβοια—Λιβαδειά!

Τι έγινε;;; Θα δούμε κι άλλες αλλαγές… αλλά στο τέλος δεν θα χιονίσει στην κεντρική Εύβοια! 

0EB0D7D2-F4DB-40D5-BD7D-909C6B52BA06.gif

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Άγγελε θερμοκρασία είμαστε κομπλέ. Εμείς πιάνουμε γεμάτο -8

Είδα λίγο τον υετό… όλο κ δυτικότερα η σύγκλιση! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

σε σχεση με το κυριο τρεξιμο απο ευρωπαικο το κοντρολ και μερικα ακομα σεναρια βλεπουν δυτικη Αττικη παραπανω χιονια εως 6/2 θα δουμε.

xx_model-en-318-0_modez_2023020400_66_5017_108.png

xx_model-en-318-0_modez_2023020400_66_5017_108_m1.png

Οι αναλυσεις αυτων των χαρτων δεν παιζονται...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Καλημέρα 

Σύμφωνα με το πρωινό  του ευρωπαικου θα πάγωσει ο ποπός μας 

Πάρτε σταφίδες και ουίσκι 

Σπύρο Νίκαια θαψιμο από απόγευμα Δευτέρας. Καλημέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, geornik είπε:

Δυστυχως δεν μπορει να συγκριθει με το 2002 παρα μονο ως διαρκεια...στις θερμοκρασιες και στα ποιοτικα επιμερους χαρακτηριστικα της ατμοσφαιρας το 2002 ηταν κλασεις ανωτερο

Πόσα εκατοστά είχες στο λιμάνι το 2002? Καλημέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

σε σχεση με το κυριο τρεξιμο απο ευρωπαικο το κοντρολ και μερικα ακομα σεναρια βλεπουν δυτικη Αττικη παραπανω χιονια εως 6/2 θα δουμε.

xx_model-en-318-0_modez_2023020400_66_5017_108.png

xx_model-en-318-0_modez_2023020400_66_5017_108_m1.png

 

Screenshot_20230204-102134_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζιακοπουλος γραφει οτι θεωρει δυσκολο για αξιολογες χιονοστρωσεις στο κεντρο...καλα παμε πιστευω στις ευκολες σιγουρα και οτι πει ο θεος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, geornik είπε:

10 περιπου

Εγώ νομίζω γύρω στα 5. Αν θυμάμαι καλά. Μήπως λοιπόν να περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει και στο τέλος να κάνουμε ταμείο για Πειραιά και γενικά για δυτικό τόξο? Εκτός αν μένεις Αγιο Στεφανο, όπου οκ...το 2002 ίσως να μοιάζει αξεπέραστο. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν Ντεζαβου η όλη φάση! Καλά χιόνια σε όλα τα παιδιά! Μακάρι να υπάρξουν εκπλήξεις και να το δείτε όσο γίνεται περισσότεροι και περισσότερο! Μακριά από την Αττική οδό…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σπύρο Νίκαια θαψιμο από απόγευμα Δευτέρας. Καλημέρα. 

Εγω είμαι λιγο πιο ψηλά, προς Περιστέρι μέρια

Αλλά φερτο όπως είναι 🤣

Θα δούμε Νικόλα, ότι θέλει ας κατεβάσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχει σύγκριση παιδιά με 2002,2004,2006,2008,2021,2022 ας το απολαύσουμε όλοι και πρωτίστως να το δούμε όλοι να πέφτει και μετά βλέπουμε το αν και πως θα στρώσει γενικότερα...η όαση του φετινού δράματος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ύπουλα, πονηρά ,ήσυχα και χωρίς πολλά πολλά λόγια ο Βόλος πάει να βγάλει τελικά κανονικό χιονιά, όπως και η βόρεια Εύβοια που συνήθως μένει μόνο με ένα καλό πέρασμα και τίποτα παραπάνω σε προσύνεμες καταβάσεις.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Εγώ νομίζω γύρω στα 5. Αν θυμάμαι καλά. Μήπως λοιπόν να περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει και στο τέλος να κάνουμε ταμείο για Πειραιά και γενικά για δυτικό τόξο? Εκτός αν μένεις Αγιο Στεφανο, όπου οκ...το 2002 μίσως να μοιάζει αξεπέραστο. 

Ειχε μεγαλες διαφορες απο γειτονια σε γειτονια...διαβασα οτι αλλου στον Πειραια απλα το εστρωσε στις 6.1..εδω που ειμαι 4.1 απογευμα κυκλοφορουσαν με αλυσιδες τα αμαξια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ζήτημα πλέον για τα πεδινά (0-20μ) δεν είναι η χιονόστρωση αλλά να το δει να πέφτει... Από κει και πέρα θα είναι μια υπέροχη έκπληξη!

Τέλος οι χάρτες, ραντεβού στις αναφορές και ας γίνει ότι είναι να γινει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...