Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ και στην ελπίδα και στην Μήδεια αλλα και τώρα τα φαινόμενα με χιόνια σε χαμηλά υψόμετρα (τουλάχιστον εδώ)ξεκίνησαν Κυριακή και εντάθηκαν την Δευτέρα 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Kojak είπε:

Ο παίος πάντως νομίζω ένα τσακ θέλει να βγει ιόνιο κ να δούμε τι μπορεί να δώσει μέχρι αύριο για βόρεια κ κεντρικά.Ας περιμένουμε έστω κ στις καθυστερήσεις.

έχω απελπιστεί δεν κοιτάω και δεν εχει τίποτα... και για αύριο το μέτωπο το φέρνουν (ευρωπαίος το μονο εμπιστο μοντελο ) τελικά τώρα σε λίγες ώρες 3 το βράδυ αντί να έρθει κατά 7 το πρωί να το δούμε έστω. τώρα μπορεί να πέσει και να μην το καταλάβουμε καν .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, OLYMPUS MONS said:

κάτι μου λέει πως η καλύτερη μέρα για Αθηνα και πέριξ θα είναι η Δευτέρα.. 

Από Κυριακή αργά το απόγευμα έως Δευτέρα μεσημέρι πιστεύω... με την Ελπίδα δεν χωράει σύγκριση στα ποιοτικά χαρακτηριστικά π.χ αν δεν κάνω λάθος στα 500 είχαμε κάτω από -40... στην πράξη θα δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά για πάνω από Αττική οδό, κέντρο Μαρούσι πως το βλέπετε; Θα χάσουμε υετο σε βροχή μέχρι το απόγευμα Κυριακής;

Επεξεργάστηκε από stilbas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, CATHA said:

Από Κυριακή αργά το απόγευμα έως Δευτέρα μεσημέρι πιστεύω... με την Ελπίδα δεν χωράει σύγκριση στα ποιοτικά χαρακτηριστικά π.χ αν δεν κάνω λάθος στα 500 είχαμε κάτω από -40... στην πράξη θα δούμε.

Αξίζει να ψάξεις μερικές σελίδες πριν την παράθεση των ποιοτικών στοιχείων των χιονοπτώσεων απο το 2011 και μετά και αυτά που φαίνονται στην τωρινή απο τον εξαιρετικό σε αυτά τα θέματα Kapelos

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, stilbas said:

Παιδιά για πάνω από Αττική οδό, κέντρο Μαρούσι πως το βλέπετε; Θα χάσουμε υετο σε βροχή μέχρι το απόγευμα Κυριακής;

Λογικά ναι αλλά από κάποια ώρα ο,τι πέφτει θα είναι χιόνι... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο άχρηστος δεν μπορεί που δεν μπορεί να μας χιονίσει σωστά, τουλάχιστον δεν μας κάνει την χάρη ούτε με τα ψευτομετωπα ... και εκεί βροχή μπορεί να έχουμε...εντάξει καταντάει αδικία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή βελτίωση του κύριου 12αριου του παίου για την υποστήριξη στα 500!!!!!!

Επεξεργάστηκε από voutzalou
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα καλά νέα είναι ότι το κύριο του Παίου είναι από τα θερμότερα σενάρια. 

Ακυρο, ηταν τα 00.

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, stilbas said:

Παιδιά για πάνω από Αττική οδό, κέντρο Μαρούσι πως το βλέπετε; Θα χάσουμε υετο σε βροχή μέχρι το απόγευμα Κυριακής;

Θεωρώ πως όχι και από το πρωί θα έχεις νιφαδιασμα. H EMY για την περιοχή OAKA δίνει χιονόπτωση από τις 09:00 το πρωί 

Επεξεργάστηκε από Panagiotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Panagiotis said:

Αξίζει να ψάξεις μερικές σελίδες πριν την παράθεση των ποιοτικών στοιχείων των χιονοπτώσεων απο το 2011 και μετά και αυτά που φαίνονται στην τωρινή απο τον εξαιρετικό σε αυτά τα θέματα Kapelos

Το είδα πολύ ενδιαφέρον, μόνη ένσταση το άθροισμα των μεταβλητών και η εξαγωγή μέσων όρων. Οδηγεί σε λανθασμένο συμπέρασμα κατά την γνώμη μου αλλά μπράβο του για την προσπάθεια να συγκεντρώσει τα στοιχεία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο οτι βλεπω δεν υπαρχει κουραγιο απτους βορειους να σχολιασει κανεις το οποιο ειναι λογικο οποτε εγω θα πω απλα οτι αυριο θα εχουμε σιγουρα αλλαγες ως προς το χαμηλο ειτε θετικες ειτε αρνητικες... για να δουμε

ΥΓ καλα χιονια στους προσηνεμους και απο εμενα και ΠΑΝΤΑ με προσοχη ο παγος ξεγελαει καμια φορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, CATHA said:

Το είδα πολύ ενδιαφέρον, μόνη ένσταση το άθροισμα των μεταβλητών και η εξαγωγή μέσων όρων. Οδηγεί σε λανθασμένο συμπέρασμα κατά την γνώμη μου αλλά μπράβο του για την προσπάθεια να συγκεντρώσει τα στοιχεία. 

Μεμονωμένα υπάρχουν ποιοτικά χαρακτηριστικά πολύ καλά, κάποια καλύτερα από καλές χιονοπτώσεις. Όπως και να έχει πάμε σε ένα σπουδαίο 2ημερο και βλέπουμε και για μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Απο οτι βλεπω δεν υπαρχει κουραγιο απτους βορειους να σχολιασει κανεις το οποιο ειναι λογικο οποτε εγω θα πω απλα οτι αυριο θα εχουμε σιγουρα αλλαγες ως προς το χαμηλο ειτε θετικες ειτε αρνητικες... για να δουμε

ΥΓ καλα χιονια στους προσηνεμους και απο εμενα και ΠΑΝΤΑ με προσοχη ο παγος ξεγελαει καμια φορα

πολύ αργά αδερφέ ...άμα επέμενε κάνας τζίφος τότε θα το πάλευα αλλά τώρα άστο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, bill24 είπε:

@Theomanio οταν ειναι για καιρικη απραξια την μυριζεται απο χλμ...οταν ομως ειναι να δωσει χιονια τα εκανε μανταρα και στο λεω εγω που θεωρουσα τα ενσεμπλ του βραχο γι αυτο και ελεγα δεν γινεται να χαθει...κι ομως αποδειχθηκαν ακομα και αυτα ΄ΛΙΓΑ΄ για να μας δωσουν την αληθεια

Ο καιρος και τα μοντελα ειναι πιθανοτητες στας ενς του οι πιθανοτητες ουδεποτε περασαν το 35 τις εκατο για χιονια εδω εκτος μιας ημερας μονιμα μειοψηφια ηταν ο αριθμος μελων στα 50 που εδινε χιονια...οποτε θελει προσοχη οταν παρατηρουμε κατι ...ποτε δηλαδη δεν ξεπερασαν τα 25 μελοι τα υετοφορα σεναρια αρα κανενα μπετον αρμε δεν υπηρχε μαλιστα στα μεσοπροθεσμα στοιχεια του φαινοταν τι θα γινει..οταν δεις 35-40-45 μελοι να σε χιονιζουν τοτε ναι ειναι μπετοναρισμενο το μοντελο..το μοναδικο μοντελο που εδινε χιονια και κλειδωμενα ηταν ο τζιφος και λιγο το τζεμ...τα επισημα evaluation δεν λενε ψεμματα για πιο μοντελο αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

έχω απελπιστεί δεν κοιτάω και δεν εχει τίποτα... και για αύριο το μέτωπο το φέρνουν (ευρωπαίος το μονο εμπιστο μοντελο ) τελικά τώρα σε λίγες ώρες 3 το βράδυ αντί να έρθει κατά 7 το πρωί να το δούμε έστω. τώρα μπορεί να πέσει και να μην το καταλάβουμε καν .

Για την δευτέρα κ μετά το λέω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowjohn said:

που εχει ανανεωθει

Επειδή μάλλον έχω ανεβάσει πυρετό, τα έχω μπλέξει. Ανέβασα το 00, το σβήνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kojak είπε:

Για την δευτέρα κ μετά το λέω.

ναι για εκεί έχουμε χάσει κάθε πιθανότητα γιαυτό ανέφερα ότι ας τυχαίνε έστω να βλέπαμε καμία νιφάδα από τα μέτωπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαστε κάτω από το -30 και για όλη τη Δευτέρα, ενώ η καλή υποστήριξη ξεκινά από νωρίς την Κυριακή, όχι όπως στο προηγούμενο run που ήταν πιο οριακά!!!

Screenshot_20230202_093914.png

Screenshot_20230202_094004.png

Screenshot_20230202_094039.png

Screenshot_20230202_094122.png

Screenshot_20230202_094154.png

Screenshot_20230202_094350.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...