Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ηρεμία. Θα βγει καλο. Και 10 πόντο καλό είναι. Δεν είμαι αχαριστος. 

Ναι δεν λέω ,αλλα πρέπει να κάνουμε το βήμα παραπανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις φίλε μου αλλά φοβάμαι το δυτικό τοξο. Ιλιον γενικά είσαι σε καλύτερη μοίρα , ειδικά αν είσαι προς το βουνό. Καλύτερα να σου απαντήσει κάποιο άλλο παιδί που τα ξέρει καλύτερα!!

Για δυτικά ετοιμάσου αδελφέ να μετράμε τα άστρα!!!! Εδώ η θα μας πνίξει η θα μετράμε τα άστρα κλασικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Axilleas είπε:

καλλιανος στο μεγκα: 80% για χιονόπτωση στο κέντρο της αθηνας από το βραδυ της κυριακης μέχρι ξημερώματα Δευτέρας 

ειπε ότι για στρώσιμο το βλέπει δύσκολο γιατί θα έχει προηγηθεί βροχη 

επισης είπε ότι τα τελευταία υψόμετρα θα τα δώσει με τα αυριανά στοιχεία. 

Δλδ η προηγηθείσα βροχή θα κάνει τη  ζημιά?? Θεε μου τι ακούμε!!! Οι νερολακκούβες??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θεωρητικα προβλημα στρωσιματος θα εχουν τα πολυ χαμηλα υψομετρα αλλα και η παραθαλασσια νοτια ζωνη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Axilleas said:

καλλιανος στο μεγκα: 80% για χιονόπτωση στο κέντρο της αθηνας από το βραδυ της κυριακης μέχρι ξημερώματα Δευτέρας 

ειπε ότι για στρώσιμο το βλέπει δύσκολο γιατί θα έχει προηγηθεί βροχη 

επισης είπε ότι τα τελευταία υψόμετρα θα τα δώσει με τα αυριανά στοιχεία. 

Η πρόγνωση του ύψους του στρωσίματος είναι σχεδόν αδύνατη καθώς εξαρτάται από πολλούς παράγοντες... όλοι θα το δουν και οι νότιοι μέσα, αλλά τα εκ. των στρωσιμάτων δεν τα ξέρει κανείς. Προφανώς φαβορί όσοι είναι βορειότερα της Αττικής οδού όπως πάντα στους Αττικούς χιονιάδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Δλδ η προηγηθείσα βροχή θα κάνει τη  ζημιά?? Θεε μου τι ακούμε!!! Οι νερολακκούβες??

Ναι και εμένα μου έκανε εντυπωση αυτό μαζί με το ότι πιστευει θα αρχισει να χιονίζει από το βράδυ της κυριακης (νομίζω είπε κιολας αργά το βράδυ-μεσάνυχτα)  ενώ όλα τα στοιχεία δείχνουν από απόγευμα… τεσπα ας δούμε και τα αυριανά για σίγουρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως με όση γνώση έχω χρόνια τώρα με αυτά πού βλέπω στα μοντέλα για Αττική εδώ Ηλιούπολη μία χαρά χιονόστρωση θά έχει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Η πρόγνωση του ύψους του στρωσίματος είναι σχεδόν αδύνατη καθώς εξαρτάται από πολλούς παράγοντες... όλοι θα το δουν και οι νότιοι μέσα, αλλά τα εκ. των στρωσιμάτων δεν τα ξέρει κανείς. Προφανώς φαβορί όσοι είναι βορειότερα της Αττικής οδού όπως πάντα στους Αττικούς χιονιάδες.

Καλά σίγουρα.. για ύψομετρα χιονόπτωσης-χιονοστρωσης νομίζω αναφερόταν όχι για εκατοστά

παντως δεν θεωρει σιγουρο ότι θα το δει όλη η αττικη (έδωσε 80% για κέντρο) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, gthomasandros said:

θεωρητικα προβλημα στρωσιματος θα εχουν τα πολυ χαμηλα υψομετρα αλλα και η παραθαλασσια νοτια ζωνη.....

Ηράκλειο πως μας βλέπεις ? Εσύ βέβαια είσαι Παλαιό, άλλη δύναμη χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες, χαιρετώ και εγώ από το τσατ.. Είναι ψυχοφθορο το σπορ και εδώ και 3 χρόνια τρώμε μόνο πικρες. Η ψυχική υγεία πάνω από όλα. Καλά χιόνια σε όσους το δούνε και μακάρι εκεί που είναι να χιονίσει, να χιονίσει όσο περισσότερο γίνεται. Εις το επανιδειν για χειμώνα 23-24..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, tendcol said:

Πάντως με όση γνώση έχω χρόνια τώρα με αυτά πού βλέπω στα μοντέλα για Αττική εδώ Ηλιούπολη μία χαρά χιονόστρωση θά έχει....

Χωρίς και γω να ξέρω πολλά, θεωρώ ότι οι περιοχές γύρω γύρω απο τον Υμηττό (είτε ανατολικά είτε δυτικά) είμαστε σε καλή μοίρα και θα μας στρώσει έστω και λίγο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Για δυτικά ετοιμάσου αδελφέ να μετράμε τα άστρα!!!! Εδώ η θα μας πνίξει η θα μετράμε τα άστρα κλασικά 

Φίλε μου η πτώση τής θερμοκρασίας αρχικά από δυτικά θά ξεκινήσει υετός είναι τό θέμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Axilleas είπε:

Καλά σίγουρα.. για ύψομετρα χιονόπτωσης-χιονοστρωσης νομίζω αναφερόταν όχι για εκατοστά

παντως δεν θεωρει σιγουρο ότι θα το δει όλη η αττικη (έδωσε 80% για κέντρο) 

Ε λογικό...τώρα φυλάγεται. Οταν έλεγε όμως για τις βάρκες της Πεντέλης με περισσεια αλαζονία, δεν σκεφτόταν οτι μπορεί να έρθουν ολα τούμπα και να εκτεθεί. 6 ημέρες πριν απο το γεγονός.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, fufutos said:

Έκοψε θερμοκρασίες λίγο ο παιος η μου φαίνεται?

Ναι ισχύει αλλά λείπει όμως η Κυριακή βράδυ που μας ενδιαφέρει πρωτίστως... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις φίλε μου αλλά φοβάμαι το δυτικό τοξο. Ιλιον γενικά είσαι σε καλύτερη μοίρα , ειδικά αν είσαι προς το βουνό. Καλύτερα να σου απαντήσει κάποιο άλλο παιδί που τα ξέρει καλύτερα!!

Μια φορά να μας κάτσει καλά. Υπάρχουν και χιονιάδες που ήμασταν ευνοημένοι αλλά πολύ πιο σπάνια. Δεν γίνεται όμως, κάποια στιγμή θα έρθει πάλι ένας τέτοιος χιονιάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Harrius είπε:

Χωρίς και γω να ξέρω πολλά, θεωρώ ότι οι περιοχές γύρω γύρω απο τον Υμηττό (είτε ανατολικά είτε δυτικά) είμαστε σε καλή μοίρα και θα μας στρώσει έστω και λίγο!

Αν παραμείνει έτσι θά φάμε καλά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, Petros21 said:

Θελουμε ΒΔ επιφανειας, που ριχνει πολυ τις Τ και ΒΑ στα ψηλοτερα στρωματα. ΒΑ χαμηλα απλα ανεβαζει τα υψομετρα χιονοπτωσης/χιονοστρωσης, με ΒΔ ψηλα, μετραμε τα αστρα

Λιτός και απέριττος! Με κάλυψες μια χαρά, ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, xeneize είπε:

'πάνω στη βροχή δύσκολα στρώνει χιόνι', κουβέντα που ακούς από μπαρμπαδια σε καφενείο 

Όταν κάνει τό μπαμ!! καί τό γυρίσει σέ χιόνι στρώνει άνετα! πέφτει θερμοκρασία σημείο Δρόσου κλπ φυσικά ανάλογα καί τό υψόμετρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Bραδυ Κυριακης συγκληση απο ανατολικες πλαγιες Υμηττου εως και δυτικα προαστεια λεκανοπεδιου.🌨🌩

ecmwfgr-14-87.png?0

Γείτονα πως το βλέπεις το δυτικό τοξο? Θα κάνει τίποτα ή θα μας μαζεύεις πάλι? 😭😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας διαβάζω όλη μέρα! Απλα δε ξερω και πάρα πολλά & δε θέλω να σπαμαρω αναίτια.

Κάποιος ανέφερε παλιό Ηράκλειο,  είμαστε γείτονες!!

Ελπιζω να δούμε τπτ εδώ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...