Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, snowjohn said:

κακο ραν

κλασσικος παιος σε αυτες τις ωρες

Μην αγχώνεσαι ! Λοίπουν οι ενδιάμεσες ώρες και είμαστε μόνιμα στο -6,5 με -8.5. Στη χειρότερη απλά θα πέφτει να το βλέπεις !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για ΒΠ και γενικά για τα 100+ είναι σούπερ. Για τα παραθαλάσσια όμως και για τα νότια, νομίζω οτι είναι κάπως οριακή η φάση. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, voutzalou είπε:

Παιδιά, αυτό για τον αέρα που λέτε, ότι ΒΒΔ είναι καλύτερος από ΒΒΑ, σε τι ακριβώς αναφέρεστε; Θέλω να πω ότι, καλύτερα δεν είναι να φυσάει ΒΒΑ, ώστε να περάσουν οι ψυχρές μάζες από το Αιγαίο και να πάρουν μπόλικη υγρασία, την οποία μπορούν να φέρουν στην Αττική; Αν φυσάει ΒΔ δεν θα έχουμε λιγότερο υετό σε σχέση με το να φυσούσε ΒΑ;

Ο ΒΑ είναι καλός στα υψηλά στρώματα της ατμόσφαιρας γιατί μεταφέρει υγρασία από το Αιγαίο,φυσικά και τον θέλουμε,όμως στην επιφάνεια(2μ) θέλουμε να φυσάει βορειοδυτικός γιατί κουβαλάει πιο ξηρο και ηπειρωτικό ψύχος σε σχέση με τον θερμο και γεμάτο υγρασία βορειανατολικο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Για ΒΠ και γενικά για τα 100+ είναι σούπερ. Για τα παραθαλάσσια όμως και για τα νότια, νομίζω οτι είναι κάπως οριακή η φάση. 

Το Σύνταγμα πάντως είναι 70 : ) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Ελα μωρε!! Δε βαριέσαι!! Γειτονες ήμαστε. 3 χλμ απόσταση στην ευθεία!! Σου εύχομαι καλά χιόνια!!! 

Εννοείται κουβέντα κάνουμε, εξάλλου δεν έχω ποτέ κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ μία κακή εκτίμηση... καλά χιόνια σε όλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά ο παιος υποκετκιμα τον εαυτό στο λεκανοπέδιο,και οερισυ με την ελπίδα τα ίδια έκανε..Τζιφο μόνο για υετό  με ΒΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Για ΒΠ και γενικά για τα 100+ είναι σούπερ. Για τα παραθαλάσσια όμως και για τα νότια, νομίζω οτι είναι κάπως οριακή η φάση. 

Για δυτικά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, dimitris27 said:

Γενικά ο παιος υποκετκιμα τον εαυτό στο λεκανοπέδιο,και οερισυ με την ελπίδα τα ίδια έκανε..Τζιφο μόνο για υετό  με ΒΑ

Και αυτό και δεν υπολογίζει αυτός και κανένα μοντέλο (απ όσο ξέρω) και το lake effect του Αιγαίου. Αν ευνοούν όλοι οι παράγοντες βέβαια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Αν το έβγαζε ο Τζιφός θα χαιρομουν(για υετο εδώ)αλλά το έβγαλε ο Ευρωπαίος 

Ηρεμία. Θα βγει καλο. Και 10 πόντο καλό είναι. Δεν είμαι αχαριστος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλλιανος στο μεγκα: 80% για χιονόπτωση στο κέντρο της αθηνας από το βραδυ της κυριακης μέχρι ξημερώματα Δευτέρας 

ειπε ότι για στρώσιμο το βλέπει δύσκολο γιατί θα έχει προηγηθεί βροχη 

επισης είπε ότι τα τελευταία υψόμετρα θα τα δώσει με τα αυριανά στοιχεία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε οπως ολα δειχνουν σε μια αρκετα δυνατη προσηνεμη κακοκαιρια με την Αττικη κυριως στα βορεια και ανατολικα του νομου να φαινεται πως θα παει καλα......προσωπικη εκτιμηση οτι το υψομετρο θα παιξει σημαντικο ρολο μια και οι Τ στα 850 κυριως για τα νοτια του νομου θα ειναι οριακες......

Δεν πιστευω οτι θα δουμε κατι το ιστορικο διοτι καθε κακοκαιρια ειναι διαφορετικη.....

Φυσικα ο χειμωνας δεν τελειωνει εδω και λογικα φαινεται οτι και οι κεντροβορειοι θα εχουν την ευκαιρια τους....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Sepolia7 said:

Ρεαλιστικα να στρωσει δρομο συνταγμα δυσκολο,αυτοκινητα και δεντρα ανετα

Βλέποντας τα συγκριτικά στοιχεία του Kapelos και τα προβλεπόμενα του Αρχιδαμου πιστεύω ότι θα το δούμε και φέτος στρωμένο στον Άγνωστο Στρατιώτη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Για δυτικά;

Δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις φίλε μου αλλά φοβάμαι το δυτικό τοξο. Ιλιον γενικά είσαι σε καλύτερη μοίρα , ειδικά αν είσαι προς το βουνό. Καλύτερα να σου απαντήσει κάποιο άλλο παιδί που τα ξέρει καλύτερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...