Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

εχεις δει σεναρια? εχουν χιονιαδες για 27 στα Βορεια?

Στη Θεσσαλονίκη 5 σενάρια έχουν μια ψιλή πέτσα. Ακόμη τιποτα, αλλά βελτιώθηκαν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

εχεις δει σεναρια? εχουν χιονιαδες για 27 στα Βορεια?

Ναι έχει...χθες βράδυ ειχε 2 σεναρια κατω απο 0 στα 850 και σήμερα 3χει 10 κατω απο μειον 5 και αλλα 10 με 12  κατω απο 0 μεχρι μειον 5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θέλουμε να βγει κάτι μεταξύ του σεναρίου 5 και του σεναρίου 19 στο ευρωπαικό για καθολικό κεντροβόρειο. Πανεύκολο

😹

gens-19-1-162.pnggens-5-1-162.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

θέλουμε να βγει κάτι μεταξύ του σεναρίου 5 και του σεναρίου 19 στο ευρωπαικό για καθολικό κεντροβόρειο. Πανεύκολο

😹

gens-19-1-162.pnggens-5-1-162.png

Μιχαήλ πόσα σενάρια έχει το ευρωπαικό για καθολικό κβ? και πόσα για γιάννενα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Μιχαήλ πόσα σενάρια έχει το ευρωπαικό για καθολικό κβ? και πόσα για γιάννενα?

Καθολογικό κεντροβόρειο, αλλά και για Γιάννενα μηδέν φίλε χαχαχα. Το θέμα είναι ότι είναι τέτοιος αυλώνας που στα Γιάννενα ή θα βρέξει ή θα έχει ξερόκρυο, και ομολογουμένως, αυτό είναι το ευκολότερο για όλα τα κεντροβόρεια. Η χρυσή τομή, αν και μέση λύση, είναι πανδύσκολη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανανέωσαν και οι ζωνικοι ... 

ps2png-worker-commands-6b84489776-bsg66-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-vM7zJq.png.d78fef502f4acf2b8b159ec5a86acc2a.png

Είναι πιο πάνω από ότι υπολόγιζε η προηγούμενη πρόβλεψη για το διάστημα το τωρινό αλλά εντυπωσιακό είναι το πικ στις 28

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε μεγαλη διχογνωμία για μετά τις 26 από τα ανσάμπλ του ευρωπαίου με το κύριο όμως και το κοντρόλ προς το παρόν να έχουν τον πρώτο λόγο....

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=12&date=2023-02-20&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Ανανέωσαν και οι ζωνικοι ... 

ps2png-worker-commands-6b84489776-bsg66-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-vM7zJq.png.d78fef502f4acf2b8b159ec5a86acc2a.png

Είναι πιο πάνω από ότι υπολόγιζε η προηγούμενη πρόβλεψη για το διάστημα το τωρινό αλλά εντυπωσιακό είναι το πικ στις 28

Ειναι η δευτερη ουσιαστικα ασθ η πρωτη εγινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Έχουμε μεγαλη διχογνωμία για μετά τις 26 από τα ανσάμπλ του ευρωπαίου με το κύριο όμως και το κοντρόλ προς το παρόν να έχουν τον πρώτο λόγο....

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=12&date=2023-02-20&model=ecm&member=ENS&bw=1

Σε σχεση με το 00 υπαρχει ταση ομως βαλε του 00 να δεις πως ηταν...ολα πανω απο το 0 στα 850 αυριο το βραδυ θα φανει πουωθα παμε σε τετοιες ωρες παντα τα ενς εχουν και αυτα ουσια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω την πεθερά του @Galanto να θυσιάζεται ,ως άλλη Ιφιγένεια ή ως άλλη γυναίκα του πρωτομάστορα, για να χιονίσει στα ΚΒ 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Σε σχεση με το 00 υπαρχει ταση ομως βαλε του 00 να δεις πως ηταν...ολα πανω απο το 0 στα 850 αυριο το βραδυ θα φανει πουωθα παμε σε τετοιες ωρες παντα τα ενς εχουν και αυτα ουσια

Ναι ξέρω ότι έχουμε αν όχι τεράστια .. πολύ μεγάλη αλλαγή στα ανσάμπλ .... δυστυχώς οι ώρες είναι ακόμα πολλές και κρατάω κάποιες επιφυλάξεις... .μακάρι αύριο το βράδυ να έχουμε αρνητικό μέσο όρο με υετό ταυτόχρονα.... σταδιακά βήμα βήμα θέλουμε από εδώ και πέρα τις αλλαγές όχι απότομα σε αυτές ακόμα τις ώρες γιατί στο τέλος θα ψαχνόμαστε,....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Ναι ξέρω ότι έχουμε αν όχι τεράστια .. πολύ μεγάλη αλλαγή στα ανσάμπλ .... δυστυχώς οι ώρες είναι ακόμα πολλές και κρατάω κάποιες επιφυλάξεις... .μακάρι αύριο το βράδυ να έχουμε αρνητικό μέσο όρο με υετό ταυτόχρονα.... σταδιακά βήμα βήμα θέλουμε από εδώ και πέρα τις αλλαγές όχι απότομα σε αυτές ακόμα τις ώρες γιατί στο τέλος θα ψαχνόμαστε,....

Ειναι απο τις φορες που η πτωση των θερμοκρασιων  θα εχουν και αυξανομενο υετο καθως θα εχουμε αιτιο δυτικα αν ο αυλωνας προφανως κατσει οπως τον θελουμε θα δουμε σε δυο μερες θα ειμαστε σοφοτεροι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, ICELARISSA said:

Σε σχεση με το 00 υπαρχει ταση ομως βαλε του 00 να δεις πως ηταν...ολα πανω απο το 0 στα 850 αυριο το βραδυ θα φανει πουωθα παμε σε τετοιες ωρες παντα τα ενς εχουν και αυτα ουσια

Η αληθεια ειναι τα ens του Ευρωπαίου το πρωι ειχαν εντελως νεκρό το 27-28

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....πες ότι αύριο στρώνουν τα τρεξιματα που έρχεται η πεθερά μου την αφήνω να φύγει η τη κρατάω μεχρι δευτερα;;;;; .....Καλά αν χαλάσουν τη απάντηση τη ξερω 😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καληνύχτα με την ευχή και την ελπίδα να υπάρξει σοβαρή βελτίωση στα αυριανά τρεξίματα ώστε να βγει ένας μεγάλος κβ το επόμενο διάστημα. Το θέλω πάρα πολύ και θα το ευχαριστηθώ σαν να χιόνιζε εδώ (λένε ότι αν κάτι το θέλεις πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί...όποτε ελπίζω να ισχύει και να φέρω τον κβ χιονιά χαχα!)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bill24 είπε:

ειδες κανενα μηνυμα που να απαγορευω σε καποιον να εκφρασει την γνωμη του και δεν του εδωσα χωρο?ισα ισα αυτο που συμβαινει ειναι πως επειδη δεν συντασσομαι με την πλειοψηφια της υπεραισιοδοξιας και των εκπληκτικων τρεξιματων που ειλικρινα δεν τα βλεπω πουθενα για την ελλαδα να υπαρχει διαρκως η εννοια οτι περναω στο φορουμ μια απαισοδοξια.ενταξει δεν μου αρεσει το hopecasting τι να κανουμε.αυτο με το σεβασμο το εχεις ξανααναφερει δημοσια για μενα.οτι και καλα δεν σεβομαι.απευθυνθηκα σε προσωπικο μηνυμα για να μου δειξεις που συνεβη αυτο.απαντηση δεν πηρα αντιθετα μια ειρωνεια του στυλ ¨επειδη μου μιλας στον πληθυντικο δεν σημαινει πως δειχνεις σεβασμο¨.λοιπον για να ληξει εδω πες μου ή σε πιο μηνυμα συγκεκριμενα δεν σεβαστηκα καποιον ή απλα μην το ξαναπεις γιατι το γεγονος πως εισαι στους mods δεν σε κατατασσει στο απυροβλητο.μαθε να σεβεσαι πρωτα εσυ οτι υπαρχουν και διαφορετικες γνωμες περα απο την δικη σου και αφησε τις υποδειξεις σε μελη που ειναι πολυ κυριοι εδω μεσα.κανενας κοσμος δεν πιστευω να γυριζει γυρω μου αλλά εχεις ξαναεκφρασει την εμπαθεια απεναντι μου χωρις να εχω προκαλεσει πρωτος κανεναν οποτε καταλαβαινω πολυ καλα ποτε αναφερεσαι σε μενα γι αυτο ασε τις γενικοτητες.

Εμπάθεια απέναντι σου για πιο λόγο αν ήμουν εμπαθης θα  έσβηνα τα ποστ σου και ναι εννοείται ότι ο καθένας μας μπορεί να εκφέρει την άποψη του χωρίς περιορισμό αρκεί να μην προσβάλει δεν νομίζω ότι σε έχει φιμωσει κάποιος στο φορουμ ,αντιθέτως νομίζω ότι εσύ είσαι εμπαθης απέναντι μου με αυτά που έγραψες στο ποστ σου παραπάνω να ξέρεις ότι δεν είχα κανένα θέμα να σου κάνω παράθεση στο ποστ σου αν αναφερομουν μόνο σε εσένα γιατί υπάρχουν και άλλα παιδιά με την δικιά σου άποψη για το εν λόγο θέμα χωρίς όμως να θιχτουν...εξ ου και η εμπάθεια σου....τεσπά να ξέρεις ότι δεν έχω κανένα θέμα μαζί σου μη βλέπεις φαντάσματα όλα καλά συνεχιζουμε.

Ότι άλλο σε μυνημα και για να τελειώσω εδώ απάντηση πήρες   στα μυνήματα που ανταλλάξαμε αν και συμβουλευτικά τα προσωπικά μυνήματα παραμένουν προσωπικα.....

Σόρυ παίδες για το εκτός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενδιαφέρουσες αλλαγές από αικον για να δούμε.

Για τα μακρινά, υπάρχουν και κάποια φοβερά εσνέμπλς στον ευρωπαίο, αν και χωρίς δυνατό αποτέλεσμα για εμάς ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ενδιαφέρουσες αλλαγές από αικον για να δούμε.

Για τα μακρινά, υπάρχουν και κάποια φοβερά εσνέμπλς στον ευρωπαίο, αν και χωρίς δυνατό αποτέλεσμα για εμάς ακόμα.

Μιχαηλ το χουμε αδερφε....

Ερχετε ο ιστορικος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Galanto είπε:

....πες ότι αύριο στρώνουν τα τρεξιματα που έρχεται η πεθερά μου την αφήνω να φύγει η τη κρατάω μεχρι δευτερα;;;;; .....Καλά αν χαλάσουν τη απάντηση τη ξερω 😂😂😂😂😂

Ίσα ίσα! Αν έρθει χιόνι... τότε είναι που πρέπει να τη διώξεις. Ξέρεις εσύ.  Ατμόσφαιρα, τζάκι, χαμηλό φως, έξω να πέφτει χιόνι και...... Αρχίδαμος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως τα ensembles φούντωσαν για τα καλά!!! Για βόρεια λέω. Για να δούμε!!! Μακάρι να έρθει ένας ΚΒ μεγάλος για να απολαύσουμε απενοχοποιημενα το 4/3 του χρόνου!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...