Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η στροφή και πτώση στα ενσεμπλς σε σχέση με τα πρωινά είναι εμφανής και φυσικά αναμενόμενη μετά τα απογευματινά παρακλάδια του παιου, γαλλικό, γερμανικό κ βέβαια κ ουκμο. Τώρα αν μας θέλει, λέμε τώρα, μπορεί μέσα σε 2 μέρες να γίνει μέχρι και τούμπανο η κατάσταση. Σπανιότατα έχει συμβεί αυτό, να έχουμε δλδ διαρκείς βελτιώσεις, αλλά πρέπει και κάποια στιγμή απλά να ξαναγίνει. Είναι στις σωστές καλές ώρες πάντως η 1η βασική και σημαντική αλλαγή που έγινε και αναμένουμε την συνέχεια, την οποία κανείς δε γνωρίζει και δε γίνεται κιόλας να γνωρίζει. 

Για τα ενσεμπλς που έγινε αναφορά και πριν δεν είναι και τόσο τρομερό να αλλάξουν αρκετά για 6-7 μέρες μπροστά. Ήδη η πτώση είναι σημαντική με ένα ξαφνικό μπαμ πολλών μελών. Από εδώ και πέρα ΑΝ μας ήθελε άνετα θα μπορούσαν ραν με ραν να πέφτουν από λίγο και να πάμε σε αυτά που ψάχνουμε.

Σε αυτή την περίπτωση πάντως όντως όσο έπεφτε η θερμοκρασία αντίστοιχα θα ανέβαινε ο υετός όπως είναι και το λογικό διαταξιακα. Από αυτό βέβαια μέχρι να φτάσουμε στο επιθυμητό σκάσιμο που μας καίει και να πάρουν όλα τον δρόμο τους, απέχουμε αρκετά. Προσωπικά θεωρώ πως έχουμε ελπίδες, αλλά όπως πάντα και για όλους μας εδώ θέλει και τύχη, δε γίνεται αλλιώς. 

Με τα πιο μακρινά προφανως και δεν ασχολούμαι και γιατί άνω των 120ωρων δεν έχει νόημα να γιατί πιάσαμε Μάρτιο και βαρέθηκα αφόρητα φέτος σε βαθμό που δε με νοιάζει κιόλας. Μου έλειψε ο συννεφιασμένος μουντός Δεκέμβρης με τις οικτρες του βέβαια θερμοκρασίες, εκεί φτάσαμε χαχα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, bill24 είπε:

503361717_(755).png.383d40f090f588b96deeffe30677ce62.png

χιονοσεναρια για θεσσαλονικη απο ανσαμπλ ευρωπαικου

Μήπως είναι από το oz?? Πρόλαβε να ανανεώσει με βάση το 12αρι; Αποκλείεται με βάση το 12αρι να μην έχει χιονοσεναρια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

ΡΑΝΤΕΒΟΎ ΣΕ ΜΑΚΡΑΚΏΜΗ ΚΑΡΝΆΒΑΛΟΣ Κ.ΔΕΥΤΕΡΑ  ΛΕΥΚΉ ΟΡΙΣΤΙΚΌ  ΆΠΑΝΤΕΣ ΣΕ ΜΕΤΆΝΟΙΑΝ ❗🙏🥶⏳🤡👺

gens-48-0-168.png

Έχει τοσο μεγάλο event η Μακρακώμη .?? 

Κάτι Πατρες και Ξανθες που ακούμε τις τρωει??

Αν έχει τσίπουρο κουτρα ,κοψιδια και χιόνι ...εεε τότε έρχομαι ...χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, bill24 είπε:

503361717_(755).png.383d40f090f588b96deeffe30677ce62.png

χιονοσεναρια για θεσσαλονικη απο ανσαμπλ ευρωπαικου

Μα κ εσύ ρε φίλε επιμένεις σε αυτό που λες μέχρι τέλους. Αν αύριο αυτά που έβαλες τώρα είναι διπλάσια κ μεθαύριο τετραπλάσια τι θα γίνει θα λες ότι έγινε θαύμα. Γιατί είναι και αυτή είναι μια από τις πιθανές εξελίξεις έτσι όπως πάει. Μπορεί και όχι, αλλά δε πρέπει να τα βλέπεις σχεδόν μεμονωμένα. Αν βλέπεις ότι αλλάζουν κ εξελίσσονται το ίδιο πρέπει να κάνεις κ εσύ. Και ξαναλέω ότι δε ξέρω τι θα γίνει και ότι αυριο μπορεί να πάμε πάλι 2β πάνω στο μ.ο., που δε το πιστεύω βέβαια αλλα λέμε τώρα. Όταν όμως βλέπεις μια ξαφνική πτώση και έναρξη διχογνωμιας ε απλά πρέπει να περιμένεις να δεις 2-3 ραν μετά που θα πάει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειλα δειλα και ο σακης κατι ψελιζει για αρχες του μηνα..ΜΑΡΤΗΣ ΜΕ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ..και φυσικα πολλα χιονια τουλαχιστον σε βουνα κ ορεινα που θα βοηθησουν τη γη με το λιωσιμο μεχρι τον ιουνη..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

οχι φιλε μου ειναι 12αριου.3 χιονοσεναρια ειναι ολα κι ολα για αυτο απορω με τον ενθουσιασμο.τεσπα...

Η βουτιά στα ensembles είναι μεγάλη. Δλδ υπάρχουν πολλά σενάρια που κατέβηκαν χαμηλά. Αυτό δεν γίνεται να το αγνοήσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

εγω απλα παραθετω τα χιονοσεναρια του ευρωπαικου.δεν βλεπω πιθανη εξελιξη να αλλαξουν τα σεναρια προς το καλυτερο.δεν ειπα να μην πιστευετε σε κατι καλυτερο.εγω απλα το πιστευω πως δεν εχει καμια σχεση η διαταξη με κβ χιονια και το παραθετω,μεχρι εκει.ολες οι γνωμες αποδεκτες ολες οι γνωμες μπρουν να λεγονται χωρις καποιο περιορισμο

Επίσης Μπίλυ, με όλο το σεβασμό, αλλά θα ήθελα να σου θυμίσω την πρόβλεψη που είχες κάνει για χιονιά Πελοποννήσου, δλδ Κόρινθος Πύργος κτλ. Μετά τον Αρχίδαμο. Στην υποτιθέμενη νυφίτσα. Κάτι που το 99% των μελών εδώ μέσα που είναι έστω 3 χρόνια στο φόρουμ, ξέρουν ότι είναι πιο απίθανο και από την πτώση μετεωρίτη. Επομένως, έχεις απειρία η οποία ίσως κάποιες φορές σε ωθεί στο να βγάζεις συμπεράσματα βιαστικά. Και στο λέω εγώ που είμαι άσχετος. Δεν κάνω τον έξυπνο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Πολύ πιο ανατολικα ο τζιφος και οι λίμνες πιο δυτικα η ενωση  σιγα σιγα χάνεται 

Ετοιμάσου λέμε..όλα πάνε προς τη σωστή κατεύθυνση κ όλο θα βελτιώνονται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πολύ πιο ανατολικα ο τζιφος και οι λίμνες πιο δυτικα η ενωση  σιγα σιγα χάνεται 

Ίσα ίσα....Αντουάν βολεύει γιατί δεν είναι μόνο το δυτικά ανατολικά αυτό πάει σχεδόν κερδήθηκε είναι και το βόρεια νότια ....image.png.7c6d0d0b2f76470e145be8dd30fa920c.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζιφο βλέπεις Μπιλ από Φάρσαλα που σκας και κοπάδι από γαϊδούρια...🤣...αυτό που βλέπεις τώρα δεν σου κάνει για πιθανή χιονοδιαταξη δηλαδή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bill24 είπε:

εγω απλα παραθετω τα χιονοσεναρια του ευρωπαικου.δεν βλεπω πιθανη εξελιξη να αλλαξουν τα σεναρια προς το καλυτερο.δεν ειπα να μην πιστευετε σε κατι καλυτερο.εγω απλα το πιστευω πως δεν εχει καμια σχεση η διαταξη με κβ χιονια και το παραθετω,μεχρι εκει.ολες οι γνωμες αποδεκτες ολες οι γνωμες μπρουν να λεγονται χωρις καποιο περιορισμο

Καμία σχέση με εμένα τα περί περιορισμών, ελευθερίας γνώμης κτλ. Δεν με πειράζει η γνώμη σου πάνω στα των χαρτών και δεν σου απάντησα για αυτόν τον λόγο. Σου απάντησα γιατί όπως στην άλλη κακοκαιρία εκεί που έβλεπες στις 5-6 ημέρες πόσα χιονοσεναρια και τα παρέθετες και καλά έκανες εν τέλει δε βγήκε ούτε ένα, αντίστοιχα τώρα από τα 2-3 που έβαλες μπορεί αυτά να γίνουν 15-20 και εντέλει να κάτσει το ένα και αυτό που θέλουμε, το πραγματικό δλδ αυτό που μετράει. Πιθανότητες? Λίγες ακόμα αλλά αυτή τη στιγμή με ενδείξεις για αύξηση αυτών των σεναρίων. Αυτό κρατάω, για αυτό έγραψα μετά από καιρό και γιατί βλέπω έναν Αυλώνα επιτέλους να έχεις πιθανότητες, κάποιες, όσες, να έρχεται από εκεί που θέλουμε και όχι απλά πάνω μας.

Επίσης δεν εκδήλωσα κανέναν ενθουσιασμό, ούτε και έχω. Θεωρώ όμως ότι είναι υπαρκτές οι πιθανότητες να ενθουσιαστω μέσα στην εβδομάδα. Το χόμπι αυτό είναι δύσκολο και σχεδόν πάντα το πιο εύκολο είναι να προβλέπει οποιοσδήποτε ότι δε θα γίνει τιποτα. Χοπκαστινγκ προσωπικά δεν έκανα ποτέ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ας δω αλλη μια φορα το εβερεστ οσο εσεις κοιτατε τζουφιο χαχαχ

Έλα ρε λίγο πολύ όλα το ίδιο δείχνουν τώρα..άλλωστε και ο τζιφος έδειχνε ότι και ο παιος...μαζί τουμπαραν...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης το ξαναλέω το χαμηλό της ιβηρικής που έφαγε τόση κατάρα από κεντροβορειους θα νε το σωτήριο χαμηλό...δεν θα περιμένουμε από κανέναν Αυλώνα να φτιάξει χαμηλό...έτοιμο στο πιάτο θα νε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Έλα ρε λίγο πολύ όλα το ίδιο δείχνουν τώρα..άλλωστε και ο τζιφος έδειχνε ότι και ο παιος...μαζί τουμπαραν...

 

Ειναι θεμα αρχης χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bill24 είπε:

την εκανα στις 120 ωρες οταν πιστευα πως το ουκμο και τα ανσαμπλ ευρωπαικου[ενα 60% αυτων] ειχαν πιασει την θεση του χαμηλου που ηταν λευκαδα και την πορεια που ηταν λευκαδα-νδπελλοποννησου-κυκλαδες.που να ηξερα πως ο τζιφος θα πιασει πρωτος την δυτικιση και το χαμηλο θα εβγαινε ιμπιζα και ακομα παραπερα.τρομερη νικη τζιφου στην δυτικιση της δημιουργιας του χαμηλου οχι στην πορεια που την εβγαζε προς ελλαδα αλλά τελικα εμεινε σικελια.παρολα αυτα ακομα και ετσι αν εμαθες χιονι στην πελοποννησο εριξε μπολικο σε προσηνεμες περιοχες με τον προσηνεμο μηχανισμο.χιονισε σε κορινθο[εντος πολης],λακωνια αρκαδια

Και τωρα το ίδιο κανείς από την αντίθετη μεριά και μάλιστα σε πιο μακρινές ώρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...