Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα στην παρεα,

σαν να πιεζει πιο καλα ο αζορ στη 2η φαση για προσηνεμα... ειναι νωρις ακομα βεβαια.

Οσο για την 1η φαση, καποια προσηνεμα... Ιταλιας, ειδικα απο Ριμινι και πανω πανε για κλειδωματα! Για Ρωμη που λεγαμε μαλλον χανεται για 2-3 βαθμους η φαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Καλημερα στην παρεα,

σαν να πιεζει πιο καλα ο αζορ στη 2η φαση για προσηνεμα... ειναι νωρις ακομα βεβαια.

Οσο για την 1η φαση, καποια προσηνεμα... Ιταλιας, ειδικα απο Ριμινι και πανω πανε για κλειδωματα! Για Ρωμη που λεγαμε μαλλον χανεται για 2-3 βαθμους η φαση

Όταν θα σου γράψει κάποιος την επόμενη φορά σε κάτι ανάλογο από την αντίπερα όχθη ότι Σαμψούντα και Τραπεζούντα κλείδωσαν και η Κωνσταντινούπολη θα γράψει ιστορία μη σε δω να γράψεις τίποτα όμως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, vorios_polos said:

Όταν θα σου γράψει κάποιος την επόμενη φορά σε κάτι ανάλογο από την αντίπερα όχθη ότι Σαμψούντα και Τραπεζούντα κλείδωσαν και η Κωνσταντινούπολη θα γράψει ιστορία μη σε δω να γράψεις τίποτα όμως...

Μα η πολη χιονιζεται καλα σχεδον σε καθε μεγαλο χιονια Αττικης... αν σκασει τραπεζουντα λογικα τρωει και αυτη φολα αφου ειτε ο αυλωνας κατεβαινει με ββδ συνιστωσα ειτε βρισκεται πολυ ανατολικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, alkis91_2.0 είπε:

Μα η πολη χιονιζεται καλα σχεδον σε καθε μεγαλο χιονια Αττικης... αν σκασει τραπεζουντα λογικα τρωει και αυτη φολα αφου ειτε ο αυλωνας κατεβαινει με ββδ συνιστωσα ειτε βρισκεται πολυ ανατολικα

Οκ θυμισου το αυτό ...εγώ θα το θυμαμαι πάντως ...γιατί από χτες σε παρακολουθώ τι γράφεις και πως το γράφεις ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, vorios_polos said:

Οκ θυμισου το αυτό ...εγώ θα το θυμαμαι πάντως ...γιατί από χτες σε παρακολουθώ τι γράφεις και πως το γράφεις ...

Πως το γραφω δηλαδη... χτες υπηρχε ενας εδω που ελεγε θα παει Ρωμη αρχες μαρτη και το ειχαμε αναφερει, αν με διαβασει θα ριξει και αυτος μια ματια στα μοντελα να δει τι θα γινει που ειναι το προβλημα. Σχολιασμος χαρτων λεει το θεμα, αλλοι εδω μιλανε για αμερικες και πολικους στροβιλους, η ρωμη γιατι πειραζει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Πως το γραφω δηλαδη... χτες υπηρχε ενας εδω που ελεγε θα παει Ρωμη αρχες μαρτη και το ειχαμε αναφερει, αν με διαβασει θα ριξει και αυτος μια ματια στα μοντελα να δει τι θα γινει που ειναι το προβλημα. Σχολιασμος χαρτων λεει το θεμα, αλλοι εδω μιλανε για αμερικες και πολικους στροβιλους, η ρωμη γιατι πειραζει?

Κοίτα να δεις σε μένα παιχνίδια με τις λέξεις δεν μπορείς να κάνεις...οπότε εγώ το κρατάω και όταν έρθει η ώρα θα καταλάβεις πολύ καλά τι εννοώ ,που ήδη ξέρεις τι εννοώ ..το τελειώνουμε εδώ συνέχισε το και σχολίαζε για κλειδώματα της Ρώμης του Ρίμινι στις 144 ώρες που διεκδικούμε έναν χιόνια...καλά το πας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Κοίτα να δεις σε μένα παιχνίδια με τις λέξεις δεν μπορείς να κάνεις...οπότε εγώ το κρατάω και όταν έρθει η ώρα θα καταλάβεις πολύ καλά τι εννοώ ,που ήδη ξέρεις τι εννοώ ..το τελειώνουμε εδώ συνέχισε το και σχολίαζε για κλειδώματα της Ρώμης του Ρίμινι στις 144 ώρες που διεκδικούμε έναν χιόνια...καλά το πας 

Φιλε μου να κανεις ετσι επειδη την επεσα στην γυναικα σου να το καταλαβω, τωρα αν αρπαζεσαι απο το πουθενα για εναν "χιονια" οπως το λες παω πασο. Καλη συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Φιλε μου να κανεις ετσι επειδη την επεσα στην γυναικα σου να το καταλαβω, τωρα αν αρπαζεσαι απο το πουθενα για εναν "χιονια" οπως το λες παω πασο. Καλη συνεχεια

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

 Αυχενικο,μολυνση στο νυχι απο χτυπημα και πρησμενος ολος ο δεξιος αντιχειρας του καλου χεριου μου αλλα δε μασαω..Ειμαι εδω ομως..Θα φερω χιονια στα κεντροβορεια και μετα θα ηρεμησω!!!Παμε ρε κουφαλα ηλιε,να σε συντριψουμε!

20230221_085446.jpg

Και όπως λέει το ανέκδοτο "ευτυχώς φιλαράκι δε πάθαμε και τίποτα" 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες.Θα ηθελα στα πρωινα να δω εστω και ενα μοντελο να περναει τα μπλε μεσα στην β.ελλαδα,αυτο ειναι αρνητικο.Το θετικο ειναι οτι δεν χρειαζεται καμια σημαντικη νοτιοτερη πορεια,αυτη εχει εξασφαλιστει, αλλα απλα πιο ανατολικη.Πρεπει παση θυσια το κεντρο του Α να παει αναμεσα απο μ.βρετανια και δανια και αυτο πρεπει να γινει εστω σε ενα-δυο μοντελα το βραδυ.Το τζεμ ντυθηκε τζιφος και ειναι εκτος εντελως το εχει χασει εδω και μερες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, όπως είπα, είναι δυστυχώς πολύ δύσκολο το πεδινό, χιόνι, αλά για τα βόρεια δεν είναι ακατόρφωτο. εγώ πάντως ξεκίνησα ήδη να κοιτάω άλλους χάρτες😎

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Άντε να ξεκινήσουν και οι καταιγίδες σιγά σιγά χεχε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος θα μας τρελανει στις μακρινες ωρες...Και το δειχνει μερες στα υποσεναρια του...Δεκτο οτι το μοντελακι συμπεριφερεται σαν και μενα μετα απο 10 ποτηρια τσιπουρο αλλα καποια στιγμη θα πρεπει να κανει μια μεσομακροπροθεσμη νικη...Μια φορα εστω...Βροχαρες στην Αθηνα και χιονια απο Λαμια και πανω..Ετσι να θυμηθουμε και μια μορφη της κανονικοτητας του παρελθοντος...Καλα τα προσηνεμα τα χιονια δε λεω...Αλλα ας δουμε λιγο και τα νουμερα...Στην Αθηνα στο κεντρο εχει χιονισει τα τελευταια τρια χρονια πανω απο 20 φορες ενω σε ορισμενες πολεις της βορειας χωρας για το ιδιο διαστημα δεν εχει χιονισεκ ουτε τις μισες...

Καποια στιγμη πρεπει να ερθει και η εξισορροπιση!!!Δε νομιζετε???Εγω προσωπικα θελω βροχες για εδω κατω κι ας κανει θαψιμο οπου μπορει και οσο μπορει...!!!

gens-13-1-360.png

gens-13-1-324.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Πως το γραφω δηλαδη... χτες υπηρχε ενας εδω που ελεγε θα παει Ρωμη αρχες μαρτη και το ειχαμε αναφερει, αν με διαβασει θα ριξει και αυτος μια ματια στα μοντελα να δει τι θα γινει που ειναι το προβλημα. Σχολιασμος χαρτων λεει το θεμα, αλλοι εδω μιλανε για αμερικες και πολικους στροβιλους, η ρωμη γιατι πειραζει?

Όταν περιμένουν να χιονιστουν στα κεντροβορεια με έναν διεκδικούμενο Αυλώνα με Ιταλία και εσύ μιλάς για Ρώμη και προσηνεμα Ιταλίας δεν είναι εξυπνάδα φίλε....καταλαβαίνεις τι είναι.....καλή σου ημέρα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Όταν περιμένουν να χιονιστουν στα κεντροβορεια με έναν διεκδικούμενο Αυλώνα με Ιταλία και εσύ μιλάς για Ρώμη και προσυνεμα Ιταλίας δεν είναι εξυπνάδα φίλε....καταλαβαίνεις τι είναι.....καλή σου ημέρα.

 

Σχολιασμος χαρτων ειναι και τιποτα αλλο. Αν καποιος θελει να αρπαχτει απο οπου γινεται τοτε του φταινε και οι πετρες. Καλη σου μερα επισης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, alkis91_2.0 είπε:

Σχολιασμος χαρτων ειναι και τιποτα αλλο. Αν καποιος θελει να αρπαχτει απο οπου γινεται τοτε του φταινε και οι πετρες. Καλη σου μερα επισης

 Ναι σίγουρα σχολιασμός είναι αλλά τόσο πρεμουρα για τα προσηνεμα της Ιταλίας; Θα περίμενα να είχες το θάρρος της γνώμης σου για να απαντούσες διαφορετικά και όχι να κρύβεσαι πίσω από τις λέξεις.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, Delsnow είπε:

Κυριακη βραδυ εχουμε συναυλια εδω στην μακρακωμη τους locomondo...

Εχω συννενοηθει με το δεσποτα πριν ξεκινησουν να παμε και να τους δειξουμε την μακροπροθεσμη μαρτιου....

Για να δουμε θα ξανατραγουδησουν μετα το δεν κανει κρυο στην ελλαδα....????🥶🥶🥶

Υ.γ..ελπιζω να μετανοησουν και να καταλαβουν το τι ερχετε.....

@freeze @sakis13 @Severe_Lover

ΙΣΤΟΡΙΚΌΣ ΜΑΚΡΑΚΏΜΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΤΑΙΓΙΔΕς ΑΣΤΡΑΠΈΣ ΛΟΚΟΜΟΝΤΟ ΣΠΊΤΙ..... 🧿❄️🥶⏳

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

 Ναι σίγουρα σχολιασμός είναι αλλά τόσο πρεμουρα για τα προσηνεμα της Ιταλίας; Θα περίμενα να είχες το θάρρος της γνώμης σου για να απαντούσες διαφορετικά και όχι να κρύβεσαι πίσω από τις λέξεις.

 

Αδερφε μου θα το ξαναπω αλλη μια, η γνωμη μου ειναι οτι οι περιοχες βορεια του Ριμινι ενδεχεται να δουν καλο χιονι με αυτους τους χαρτες που βλεπουμε τωρα. Εαν θες να παιξεις οπαδικο ξυλο πηγαινε γηπεδο με καποια Αθηναικη ομαδα αφου σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο. Καλη συνεχεια σε οτι κανεις και μην προσπαθεις να βγαλεις λεξεις απο πραγματα που δεν ειπα και δεν πιστευω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, alkis91_2.0 είπε:

Αδερφε μου θα το ξαναπω αλλη μια, η γνωμη μου ειναι οτι οι περιοχες βορεια του Ριμινι ενδεχεται να δουν καλο χιονι με αυτους τους χαρτες που βλεπουμε τωρα. Εαν θες να παιξεις οπαδικο ξυλο πηγαινε γηπεδο με καποια Αθηναικη ομαδα αφου σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο. Καλη συνεχεια σε οτι κανεις και μην προσπαθεις να βγαλεις λεξεις απο πραγματα που δεν ειπα και δεν πιστευω.

Συνεχίζεις να εκτίθεσαι και για αυτό τον λογο αφήνω τα ποστ σου για πιο ξύλο μιλάς και ποια αθηναϊκά γήπεδα ,αποδεξου ότι έκανες λάθος στον λόγο σου είναι μαγκιά να αποδεχόμαστε τα λάθη μας.

Τέλος εδώ,ότι άλλο σε πμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Σχολιασμος χαρτων ειναι και τιποτα αλλο. Αν καποιος θελει να αρπαχτει απο οπου γινεται τοτε του φταινε και οι πετρες. Καλη σου μερα επισης

Ειναι λαθος αυτο που κανεις Αλκη.Δεν ειναι παρατυπο ή ασχετο αλλα ειναι λαθος οταν ο αλλος εχει την πρεμουρα του να χιονιστει.Ασφαλως κι εχει γινει το αντιστοιχο στο παρελθον απο την αλλη "πλευρα" αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι λαθος.Οτι αλλο,σε π.μ αν θες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Αδερφε μου θα το ξαναπω αλλη μια, η γνωμη μου ειναι οτι οι περιοχες βορεια του Ριμινι ενδεχεται να δουν καλο χιονι με αυτους τους χαρτες που βλεπουμε τωρα. Εαν θες να παιξεις οπαδικο ξυλο πηγαινε γηπεδο με καποια Αθηναικη ομαδα αφου σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο. Καλη συνεχεια σε οτι κανεις και μην προσπαθεις να βγαλεις λεξεις απο πραγματα που δεν ειπα και δεν πιστευω.

Το Ριμινι φιλε μου τι μας νοιάζει; Αν εινακ να πάμε τριήμερο εκει οκ χχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να το πω ακριβώς με το όνομα του και να λήξει από μένα...το ποστ με το Ρίμινι δεν είναι τίποτα λιγότερο από κάποιο ποστ του Τάσου σε υποψήφιο χιόνια Αττικής σε συνδιασμό με Αιγαίο και Τουρκία..το κατάλαβες τώρα η να στο πουμε πιο Λιάνα γιατί το συνεχίζεις και αρχίζει και Μ εκνευρίζει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και για να το πω ακριβ όνομα του και να λήξει από μένα...το ποστ με το Ρίμινι δεν είναι τίποτα λιγότερο από κάποιο ποστ του Τάσου σε υποψήφιο χιόνια Αττικής σε συνδιασμό με Αιγαίο και Τουρκία..το κατάλαβες τώρα η να στο πουμε πιο Λιάνα γιατί το συνεχίζεις και αρχίζει και Μ εκνευρίζει...

Πολλα like

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...