Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Πλην συγκλονιστικού απροόπτου που θα φανεί το βράδυ αν ισχύει η όχι πάμε για το επόμενο...απ' ότι έχω καταλάβει θα πρέπει αυτό το αποκομενο χαμηλό και η λίμνη που λογικά θα αφορά βόρεια Ιταλία και γενικότερα δυτική Μεσόγειο με τίποτα να μην βρει διέξοδο στον Ατλαντικό για να μην γίνει η διάσπαση του αζορικου από τον γροιλανδικο οπότε εφ όσον όπως φαίνεται έρθει Αυλώνας από β.ανατολικα να βρει ίσον το δυνατόν πιο μεγάλη αντίσταση ..

Καλημέρα Βαγγέλη, ναι, πλέον εγώ κνηγάω το να μείνει η λίμνη όσο πιο ανατολικά γίνεται, όχι για να μας χιονίσει μιας και αυτό το σενάριο έχει αποκλείστεί, αλλά για να μην τα κάνει όλα στάχτη και μπούρμπερη  μετά

Αν και απογοητεύτηκα από τα πρωινά, ξανακοιμήθηκα, και σηκώθηκα, και είδα τον ευρωπάίο, πο έχει ένα πολύ καλύτερο σενάριο. Οπότε ειδικά το δεύτερο δεν το παρατάμε..

Βέβαια θέλουμε τύχη, και μέχρι στιγμής είμαστε τόσο γκαντέμηδες, που αν κερδίζαμε το λότο την επομένη θα μας χτυπούσε αυτοκινήτο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 22/2/2023 at 11:07 ΠΜ, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα Βαγγέλη, ναι, πλέον εγώ κνηγάω το να μείνει η λίμνη όσο πιο ανατολικά γίνεται, όχι για να μας χιονίσει μιας και αυτό το σενάριο έχει αποκλείστεί, αλλά για να μην τα κάνει όλα στάχτη και μπούρμπερη  μετά

Αν και απογοητεύτηκα από τα πρωινά, ξανακοιμήθηκα, και σηκώθηκα, και είδα τον ευρωπάίο, πο έχει ένα πολύ καλύτερο σενάριο. Οπότε ειδικά το δεύτερο δεν το παρατάμε..

Βέβαια θέλουμε τύχη, και μέχρι στιγμής είμαστε τόσο γκαντέμηδες, που αν κερδίζαμε το λότο την επομένη θα μας χτυπούσε αυτοκινήτο...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχές φαίνονται για το πρώτο δεκαήμερο του Μαρτίου, αξιόλογες σε όλη τη χώρα και κάποια χιόνια στα ορεινά. ΞΕΧΆΣΤΕ ΤΑ ΧΙΌΝΙΑ ΣΤΑ ΠΕΔΙΝΆ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 22/2/2023 at 11:07 ΠΜ, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα Βαγγέλη, ναι, πλέον εγώ κνηγάω το να μείνει η λίμνη όσο πιο ανατολικά γίνεται, όχι για να μας χιονίσει μιας και αυτό το σενάριο έχει αποκλείστεί, αλλά για να μην τα κάνει όλα στάχτη και μπούρμπερη  μετά

Αν και απογοητεύτηκα από τα πρωινά, ξανακοιμήθηκα, και σηκώθηκα, και είδα τον ευρωπάίο, πο έχει ένα πολύ καλύτερο σενάριο. Οπότε ειδικά το δεύτερο δεν το παρατάμε..

Βέβαια θέλουμε τύχη, και μέχρι στιγμής είμαστε τόσο γκαντέμηδες, που αν κερδίζαμε το λότο την επομένη θα μας χτυπούσε αυτοκινήτο...

Μιχαηλ μη φτασεις σε ακροτητες..Δε θελω ρε φιλε μου να σε δω σε κανενα τοπικο καναλι...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα προσωπικά τελείωσε μάγκες 

Πάμε για καταιγίδες 

Εμένα προσωπικά μου αρέσει η άνοιξη γιατί έχει καλή θερμοκρασία..μετά χάνεται που γίνεται κολαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Παμε να σβησουμε τον μαρτη του 87 

Με τον μαρτη του 23...

Ερχετεεεεεεεε

Πρόεδρε, μερικές φορές, κάτι ευχάριστο, σβήνεται μέσα απο κάτι δυσάρεστο. Πχ εσυ ως πρόεδρος, φτιάχνεις ένα ωραίο γεφύρι εκεί στο χωριό και μένεις στην Ιστορία. Αποκαλύπτεται όμως, μετά απο καιρό, οτι είχες κατακλέψει τα ταμεία του δήμου. Και δεν θέλει κανείς να ακούει για εσένα. Κάτσε λοιπόν μη μας σκάσει κανας Μαρτης εκτρωμα με φουλ ζέστες (σε τέτοιο χειμώνα δεν θα μου έκανε εντύπωση) και ακούμε "Μάρτης" και φεύγουμε μακριά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Παμε να σβησουμε τον μαρτη του 87 

Με τον μαρτη του 23...

Ερχετεεεεεεεε

Ναι αν σκαρφαλώσουμε όλοι μας 1200-1300 μέτρα πιο ψηλά έχουμε ελπίδες 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, weatherfan είπε:

Ναι αν σκαρφαλώσουμε όλοι μας 1200-1300 μέτρα πιο ψηλά έχουμε ελπίδες 😂

Μετανοειτεεε απιστοι θωμαδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο βροχοχαμηλο από τζιφο...

Τώρα σαν συνέχεια μάλλον κακό θα βγει πάλι, ίσως όχι όσο το πρωινό 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωραίο βροχοχαμηλο από τζιφο...

Τώρα σαν συνέχεια μάλλον κακό θα βγει πάλι, ίσως όχι όσο το πρωινό 

Μιχαηλ πως τα βλεπεις τα πραγματα????

Θελω τεκμηριωμενη επιστημονικη απανταση....

Ευχαριστω....😉😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Μιχαηλ πως τα βλεπεις τα πραγματα????

Θελω τεκμηριωμενη επιστημονικη απανταση....

Ευχαριστω....😉😅

O Μιχαηλ και το επιτελειο του ειναι σε μυστικη αποστολη την οποια ομως θα την αποκαλυψω!!Προσπαθουν να φτιαξουν στο εργαστηριο λιγο εξω απο τη Λαρισα,εναν κλωνο του Μαρτη του 1987!!🤣

6dd6af37-4ff4-456e-8339-62842b27a83e.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επαναλαμβάνω... Ας είμαστε σοβαροί, προσγειωμένοι και ορθολογιστες.Βροχοχαμηλα μας φωνάζουν τα μοντέλα.. Τα υπόλοιπα είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Μιχαηλ πως τα βλεπεις τα πραγματα????

Θελω τεκμηριωμενη επιστημονικη απανταση....

Ευχαριστω....😉😅

Ρεαλιστικά μιλώντας πολύ δύσκολα να γίνει κάτι.. εγώ απλά ελπίζω σε ένα δυτικό χιόνι ημιορεινών, για πεδινά κεντροβόρεια σχεδόν αδύνατο..

 

τζίφος το πρωί, με 500αρια υ παραπέμπουν σε Ιούλιο

gfs-13-384.png?0

 

 

σαφώς καλύτερο το 6ζ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 300 ωρες ο ιδιος αυλωνας απο το ιδιο μοντελο (το αγαπημενο μας) 2-3 χιλιαδες χιλιομετρα πιο ανατολικα. Τα μεντιουμ φανταζουν τερατα αξιοπιστιας μπροστα σε προβλεψεις τετοιων ωρων 😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-13-318.png?6

 

απίστευτη σύγκρουση αεριων μαζων. αυτά τα μωβακια αδριατική/ιονιο παρακαλώ.

οριακή καμήλα.

gfs-1-348.png?6

gfs-2-354.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 300~ ωρες το ριτζ του αζορογροιλαανδικου προς ΑΝΑ αν δεν αφησει το χαμηλο που βλεπουμε να περναει θα αλλαζε τελειως ο χαρτης. Αν η γιαγια ηταν παππους βεβαια..

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Επαναλαμβάνω... Ας είμαστε σοβαροί, προσγειωμένοι και ορθολογιστες.Βροχοχαμηλα μας φωνάζουν τα μοντέλα.. Τα υπόλοιπα είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε. 

Φαγωθηκες ρε συ χαχα!!! Εγώ θέλω να μην είμαι σοβαρός και θέλω λευκή ολόκληρη τη χώρα χαχα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φε δείχνει διάθεση να κατέβει κρύο στον ελλαδικό χώρο. Μακάρι να αλλάξει. Αν δεν υπήρχε και η Μπάρμπαρα πέρα από τις χιονόπτωσεις να κάνει 8 μέρες κρύο τι χειμώνας θα ήταν αυτός.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...