Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, fear777 said:

Επειδή δυσκολεύομαι να αντιληφθώ μερικά πράγματα, έχουν συλλάβει έναν (!) σταθμάρχη και ήταν ο μοναδικός υπεύθυνος για το συμβάν; Δηλαδή ένας σταθμάρχης καθημερινά είναι υπεύθυνος για τις γραμμές χωρίς να υπάρχουν άλλοι δίπλα του; Δηλαδή όποιος από αύριο χρησιμοποιεί τραίνο για τις μετακινήσεις του είναι απλά τρελός; 

Όλα στο manual 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα με συγκλονίζει η ακόλουθη είδηση παιδιά, που δείχνει με τον πιο αποκαλυπτικό τρόπο τηγύμνια των υγειονομικών υποδομών αυτής της έρμης χώρας. Γροθιά στο στομάχι.........

'Σύγκρουση τρένων στα Τέμπη: Νταλίκα ψυγείο για να διατηρηθούν οι σοροί μέχρι την ταυτοποίηση. '

Δεν περιγράφω άλλο, ούτε για τον αχθοφόρο σταθμάρχη, ούτε για τα...τυφλά τρένα-φέρετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μαμούθ είπε:

Εμένα με συγκλονίζει η ακόλουθη είδηση παιδιά, που δείχνει με τον πιο αποκαλυπτικό τρόπο τηγ ύμνια των υγειονομικών υποδομών αυτής της έρμης χώρας. Γροθιά στο στομάχι.........

'Σύγκρουση τρένων στα Τέμπη: Νταλίκα ψυγείο για να διατηρηθούν οι σοροί μέχρι την ταυτοποίηση. '

Δεν περιγράφω άλλο, ούτε για τον αχθοφόρο σταθμάρχη, ούτε για τα...τυφλά τρένα-φέρετρα.

Νταλίκα – ψυγείο έφτασε στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας όπου συγκεντρώνονται σοροί ανθρώπων που έχασαν τη ζωή τους στη φοβερή σύγκρουση τρένων στα Τέμπη με τουλάχιστον 40 νεκρούς. 

Η νταλίκα – ψυγείο θα «φιλοξενήσει» ανθρώπινες σορούς από τη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη. Σύμφωνα με πληροφορίες, αυτή η εξέλιξη κρίθηκε επιβεβλημένη, ώστε να διατηρηθούν οι σοροί. Θα απαιτηθεί χρόνος μέχρι την ταυτοποίησή τους μετά το τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαγκες προτεινω να σταματισουμε εδω διοτι σιγα σιγα ξεφευγουμε προς πολιτικα σχολια που κατα τη γνωμη μου δηλητηριαζουν αγνους και επικοδομιτικους χωρους οπως αυτος και δεν εχουν καμια θεση. Το πιο σωστο το ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι δεν υπαρχει 1 ατομο που φταιει αλλα ειναι αλυσιδα γεγονοτων που κατα διαβολικη συμπτωση συνεβαλαν στο να γινει οτι εγινε, και η συγκεκριμενη αλυσιδα λογικα πηγαινει πολλα πολλα χρονια πισω.

Σιγουρα ο πολιτικος χωρος και η δικαιοσυνη στη χωρα μας εχουν πολλα ελαττωματα αλλα ευτυχως δεν ζουμε ουτε στη Ρωσια ουτε στην Κινα και εστω σε καποιο βαθμο ευθυνες θα αποδωθουν. Ελπιζουμε απλως οτι ολοι θα μαθουμε απο αυτο και ας κανουμε οτι μπορει ο καθενας για να αποτραπει κατι παρομοιο στο μελλον.. αυτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οποιος απο την Αθηνα θελει να δωσει αιμα μπορει να απευθυνθει..

1)Πρωτο δημοτικο ιατρειο.Σολωνος 78 Αθηνα.Τηλ.2103626587.

2)Δευτερο δημοτικο ιατρειο.Φανοσθενους και Φειδερικου Σμιθ..Νεος κοσμος..Τηλ.2109239865.

3)Πεμπτο δημοτικο ιατρειο.Σαρανταπορου 4 Πατησια..Τηλ.2102015510.

Επισης ο δημος Ηλιουπολης σε συνεργασια με το νοσοκομειο "Γεννηματας" στο αντιστοιχο νοσοκομειο...

Τελος ο δημος Χαλνδριου σε συνεργασια με το νοσοκομειο "Αλεξανδρα"στο κτιριο κοινωνικης υπηρεσιας του δημου..Οδος.Αλ.Παπαγου 7 στον δευτερο οροφο..Μεχρι 4 Μαρτιου!!

Να εχετε Αμκα και ταυτοτητα....

Επισης αυριο εκ νεου στην κεντρικη πλατεια της Λαρισας ζητειται να μεταβει κοσμος για να δωσει αιμα...Η αιμοδοσια θα γινεται κανονικα μεχρι το απογευμα.

Εαν θελετε παιδες αφηστε το για λιγη ωρα και ανεβαστε το καπου κεντρικα...Μετα σβηστε το...Απλα καλο ειναι να το δουν οσοι περισσοτεροι φιλοι  γινεται...Ευχαριστω!!

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωστα θυμασαι! Και να τονισουμε κατι που ειπε ο Σακης νωριτερα. Τα τελευταια βαγονια δεν ειχαν βγει ακομη απο το τουνελ της Εθνικης. Για λιγα μετρα γλιτωσαμε πολυ περισσοτερα θυματα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και τα δυο τρενα τρεχανε με ταχυτητα 166 χιλιομετρων την ωρα

Αυτη την στιγμη επισημος εχουμε 40 νεκρους και δεκαδες ακομα αγνοουμενους στα συντριμμια (καποιες πληροφοριες λενε για ακομα 35 ατομα)

Το οτι παραιτηθηκε  ο  συγκεκριμενος υπουργος  δεν θα αλλαξει το τριτοκοσμικο κρατος στο οποιο ζουμε ολοι μας κυριες και κυριοι

Δεν θα αλλαξει το μπανανισταν και το σαπιο συστημα  του

Τα θερμα συλλυπητηρια στις οικογενειες των θυματων .

Δεν υπαρχει χειροτερος πονος να περιμενει ενας γονιος το παιδι του να γυρισει σπιτι,και αυτο να μην επιστρεφει  ποτε

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Οποιος απο την Αθηνα θελει να δωσει αιμα μπορει να απευθυνθει..

1)Πρωτο δημοτικο ιατρειο.Σολωνος 78 Αθηνα.Τηλ.2103626587.

2)Δευτερο δημοτικο ιατρειο.Φανοσθενους και Φειδερικου Σμιθ..Νεος κοσμος..Τηλ.2109239865.

3)Πεμπτο δημοτικο ιατρειο.Σαρανταπορου 4 Πατησια..Τηλ.2102015510.

Επισης ο δημος Ηλιουπολης σε συνεργασια με το νοσοκομειο "Γεννηματας" στο αντιστοιχο νοσοκομειο...

Τελος ο δημος Χαλνδριου σε συνεργασια με το νοσοκομειο "Αλεξανδρα"στο κτιριο κοινωνικης υπηρεσιας του δημου..Οδος.Αλ.Παπαγου 7 στον δευτερο οροφο..Μεχρι 4 Μαρτιου!!

Να εχετε Αμκα και ταυτοτητα....

Επισης αυριο εκ νεου στην κεντρικη πλατεια της Λαρισας ζητειται να μεταβει κοσμος για να δωσει αιμα...Η αιμοδοσια θα γινεται κανονικα μεχρι το απογευμα.

Εαν θελετε παιδες αφηστε το για λιγη ωρα και ανεβαστε το καπου κεντρικα...Μετα σβηστε το...Απλα καλο ειναι να το δουν οσοι περισσοτεροι φιλοι  γινεται...Ευχαριστω!!

 

Θα το ανεβασω στα σοσιαλ αυτο αν μου επιτρεπεις σακη

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Μαγκες προτεινω να σταματισουμε εδω διοτι σιγα σιγα ξεφευγουμε προς πολιτικα σχολια που κατα τη γνωμη μου δηλητηριαζουν αγνους και επικοδομιτικους χωρους οπως αυτος και δεν εχουν καμια θεση. Το πιο σωστο το ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι δεν υπαρχει 1 ατομο που φταιει αλλα ειναι αλυσιδα γεγονοτων που κατα διαβολικη συμπτωση συνεβαλαν στο να γινει οτι εγινε, και η συγκεκριμενη αλυσιδα λογικα πηγαινει πολλα πολλα χρονια πισω.

Σιγουρα ο πολιτικος χωρος και η δικαιοσυνη στη χωρα μας εχουν πολλα ελαττωματα αλλα ευτυχως δεν ζουμε ουτε στη Ρωσια ουτε στην Κινα και εστω σε καποιο βαθμο ευθυνες θα αποδωθουν. Ελπιζουμε απλως οτι ολοι θα μαθουμε απο αυτο και ας κανουμε οτι μπορει ο καθενας για να αποτραπει κατι παρομοιο στο μελλον.. αυτα.

Ναι συμφωνώ ...μην ξεφύγουμε σε συζήτηση κομματικοποιημενη...ο καθένας έχει τα πιστεύω του και τα εκφράζουμε πιο ανοιχτά σε άλλους χώρους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μπουτβαλ είπε:

Σβήστηκε η ανάρτηση μου... Προφανώς έθιξα τα αφεντικά κάποιου και το έσβησε χωρίς να εξηγήσει ή να πει κάτι

Εσύ που το σβησες, σβησε και μένα τώρα γιατί αυτά δεν μ αρέσουν. Μαγκιές, διαγράφω μηνύματα γιατί έτσι γουστάρω σ εμένα δεν περνάνε  

Καθίστε να μαλώνετε αν θα χιονίσει στο σύνταγμα ή την αριστοτελους 

Θες να σου δώσω το φεισμπουκ να δεις τι απόψεις έχω και τι γράφω...Αλλά να μάθετε να σέβεστε αυτά τα λίγα που σας ζητούν ...δεν είναι θέμα μαγκιάς ούτε έχω κανέναν για αφεντικό .Αν δεν σ αρέσει είτε εσένα είτε οποιονδήποτε στείλτε μέιλ για διαγραφή...ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΡΟΝΤΕΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Μπουτβαλ είπε:

Σβήστηκε η ανάρτηση μου... Προφανώς έθιξα τα αφεντικά κάποιου και το έσβησε χωρίς να εξηγήσει ή να πει κάτι

Εσύ που το σβησες, σβησε και μένα τώρα γιατί αυτά δεν μ αρέσουν. Μαγκιές, διαγράφω μηνύματα γιατί έτσι γουστάρω σ εμένα δεν περνάνε  

Καθίστε να μαλώνετε αν θα χιονίσει στο σύνταγμα ή την αριστοτελους 

Και σε μένα σβήστηκε...είναι προφανές ότι οι πολιτικοί έχουν και το καρπούζι και το μαχαίρι...αυτό εννοούσα με το μήνυμα μου ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες ολοι λυπουμαστε και το εκφρασαμε αυτο ...καλο ειναι να σταματησει εδω και οποιος εχει ορεξη να σχολιασει χαρτες να ξεχαστουμε λιγακι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φιλαρακια ψυχραιμια..Δεν θα πλακωθουμε ρε σεις μεταξυ μας για λαθη που αφορουν αλλους και στερησαν ζωες...Απλα θελει λιγη προσοχη πως ο καθενας διατυπωνει το οτιδηποτε...Ειμαστε πισω απο ενα πληκτρολογιο..Εν μερει απροσωπα και ευκολα τα γραφομενα μπορει να παρεξηγηθουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Παιδες ολοι λυπουμαστε και το εκφρασαμε αυτο ...καλο ειναι να σταματησει εδω και οποιος εχει ορεξη να σχολιασει χαρτες να ξεχαστουμε λιγακι....

Μακρακώμη ΙΣΤΟΡΙΚΌΣ ➡️🆘⏳

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kilkis1989 είπε:

Και σε μένα σβήστηκε...είναι προφανές ότι οι πολιτικοί έχουν και το καρπούζι και το μαχαίρι...αυτό εννοούσα με το μήνυμα μου ...

Ναι και το ξέρουμε και όλοι μας είμαστε ευχολόγια ότι θέλουμε να αλλάξει...αλλο το ένα άλλο το άλλο..εγώ τα σβήνω τα περισσότερα από το πρωί...εγώ που απ' όλους σας εδώ μπορώ να πω ότι είμαι και ο πιο χαρντ σε απόψεις αλλά κρατιέμαι γιατί δεν θέλω να δηλητιριασω αυτό τον χώρο...όσο μπορώ κρατιέμαι...κρατηθειτε όσο μπορείτε...τόσο δύσκολο ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά, όλοι σήμερα έχουμε τεντωμένα νεύρα και ξεφεύγουν εύκολα λέξεις. Η συντριπτική πλειοψηφία πιστεύω συμφωνούμε για το ποιοι φταίνε. Ας προσπαθήσουμε να κρατήσουμε όσο γίνεται ένα επίπεδο και κυρίως να μην γράφουμε κάτι που θα μετάνιωσουμε αύριο. @Μπουτβαλ .... δεν αξίζει. Ξανασκεψου το. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι κριμα να ερθουμε σε ρηξη εδω κ εγω διαφωνω σε πολλα... δεν ειναι ο χωρος κ ο χρονος καταλληλος! 

απο χτες το βραδυ εχω ενα μουδιασμα κ μια οργη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχει να κάνει με κάτι προσωπικό η διαγραφή μηνυμάτων που αφορούν πολιτικά θέματα και καλό είναι να γίνεται να διαφυλαχθεί ο χώρος...μην το παίρνετε προσωπικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...