Jump to content
sakis13

Αναφορές Ιουλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Delsnow είπε:

@Beach-snow NG δεν μας πειθεις....δεν υπαρχει χειμωνας στην ελλαδα...

Κλεων.......μονο🤣🤣🤣

Αν βολεύεσαι με 10-15 ημέρες καλοκαιριού συνταυτίζομαι κι εγώ με την ομάδα κρούσης Γιαμπανάκηδες 10.0....χαχαχαχαχα.....Μελίσσια 21,8-31,3οC εκπληκτικά.....κι ούτε πρόκειται να μου το χαλάσουν το υπέροχο καλοκαίρι 2023 (2ο κολλητα), 3-4 καυτές ημέρες.....Βούρρρρρρ λέμε ρεεεεεεε, μόνο χειμώνας....ετοιμάζομαι γι Αργεντινή!!!

ΥΓ Ο καιρός μόνο πείθει, οι άνθρωποι ποτέ, ειδικά όσοι ασχολούνται εσχάτως με τα καιρικο-κλιματικά....Μην ξεχνάς ποτέ Σακούλη "άγιε δέσποτα" δυτικής Φθιώτιδας, ότι ο τιμωρός του καιρού είναι εδώ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Delsnow είπε:

@sakis13 μονο γραμμη αγορινα μου......

Ολοι αλλαξοπιστησαν....ειμαστε γιαμπανακηδες τελος....ακολουθουμε καυσωνακια....

@Beach-snow NG δεν μας πειθεις....δεν υπαρχει χειμωνας στην ελλαδα...

Κλεων.......μονο🤣🤣🤣

Screenshot_20230710_150021_Instagram.jpg

Αγορίνα οταν χαθούν οι κοιλιακοί τα μπράτσα και χλαπατσιασεις...οι φλέβες γίνουν κυρσοι και αποκτήσεις αρθριτικά και από θάλασσα το γυρίσεις στα λουτρά,  τότε θα ρθει ο μεγάλος κεντροβορειος😂😂😂...συστηνω πολλη υπομονη  😂😂😂😂🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.6 μέγιστη Αττικής σήμερα Χαροκόπειο ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Αττική όσο θα υπάρχει έστω και εξασθενημένος β βα θα σώζεται η κατάσταση....το πραγματικό πρόβλημα θα έχουν όσοι λόγω δυσκολιών δεν θα μπορούν να ανάψουν κλιματισμό....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταθμοι με >=34.5 βαθμους στην Αττικη (Μονο DP2 με αεριζομενο κλωβο και σταθμοι ΕΜΥ)

35.6 Καλλιθεα ΕΑΑ (Εδαφους)
35.0 Σαλαμινα ΕΑΑ (Εδαφους)
34.9 Ελληνικο ΕΜΥ (Εδαφους)
34.8 Ανω Πατησια ΕΑΑ (Ταρατσας)
34.7 Πετραλωνα Ι.Μ.Σ (Ταρατσας)
34.6 Κατω Πατησια Ι.Μ.Σ (Ταρατσας)
34.6 Ασπροπυργος ΕΑΑ (Ταρατσας)
34.5 Αιγαλεω Meteoclub (Ταρατσας)

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.1 ηδη σε εμενα....25-25.5 η γειτονια με ελαφρυ αερακι κ καθολου υγρασια...καταπληκτικες.συνθηκες μας.κακομαθαινει ο ατιμος κ τι θ απογινουμε απο Τριτη...

20.5 ο Παπαγαρος κ 14.7 ηδη η φοβερη κ τρομερη μοναδικη Ιπποκρατειος....ποσο.τελειο να κοιμασαι με ολα.κλειστα.κ.χοντρο παπλωμα μεσα Ιουλιου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, ChristosPapasoulis said:

Σταθμοι με >=34.5 βαθμους στην Αττικη (Μονο DP2 με αεριζομενο κλωβο και σταθμοι ΕΜΥ)

35.6 Καλλιθεα ΕΑΑ (Εδαφους)
35.0 Σαλαμινα ΕΑΑ (Εδαφους)
34.9 Ελληνικο ΕΜΥ (Εδαφους)
34.8 Ανω Πατησια ΕΑΑ (Ταρατσας)
34.7 Πετραλωνα Ι.Μ.Σ (Ταρατσας)
34.6 Κατω Πατησια Ι.Μ.Σ (Ταρατσας)
34.6 Ασπροπυργος ΕΑΑ (Ταρατσας)
34.5 Αιγαλεω Meteoclub (Ταρατσας)

 

34.7 Μάνδρα Ι.Μ.Σ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τα τελευταία υποφερτά βραδάκια στο Γαλάτσι. Διάβασμα στο μπαλκόνι με φιδάκι για τα κουνούπια. Σημείο δρόσου στο 13 που αυτό τα λέει όλα... 

Δυστυχώς θα τις αφήσουμε πίσω αυτές τις ήρεμες νύχτες αφού για αρκετό καιρό θα βουίζει ο Ιάπωνας μέρα νύχτα πάνω από το κεφάλι μας προσπαθώντας, μέσω του παγερού αέρα που πεταει, να ισορροπήσει την κουφοβραση του τσιμεντένιου κλουβιού μας.🥲

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νορμάλ καιρός στην Πολίχνη στους 33 η μέγιστη σήμερα, σφοδρή αιθρία κι επίσης 18 η ελάχιστη χθες το χάραμα. Πολύ καλό αυτό το ότι δροσίζει τις νύχτες αφού το μεσημέρι είναι κατά πολύ πιο ανεκτό. Δλδ άνετα κυκλοφορεί κανείς με 33 όταν το πρωί έχει 18. Όταν τη νύχτα με 33 μέγιστη έχει 22-23-24-25 είναι δυσκολότερα τα πράγματα. Τη βδομάδα του καύσωνα θα κάτσω σπίτι, θα διαβάσω λίγο παραπάνω, θα δω κανα σηριαλακι και γενικά θα κοιτάξω να μην πολυβγαίνω ή θα ανέβω σε κάνα Χορτιάτη, Βερτίσκο ή σε κάποιο άλλο βουνό ορεινό της Μακεδονίας και θα ηρεμήσω για κάνα 10ημερο. Γενικά καλοκαίρι πάω πολύ στα βουνά και χειμώνα συχνά πάω στη θάλασσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες.

Όποιος επιθυμεί από σήμερα το βράδυ η αύριο να ανοίξει θέμα για το δυνατο καιρικό γεγονός που έρχεται να το κάνει.

Στο τοπικ θα γίνονται και αναφορές για τυχών πυρκαγιές (εύχομαστε ούτε 1) ώστε να υπάρχει ενημέρωση όσο γίνεται άμεσα και από εμάς μιας που μας διαβάζει αρκετός κόσμος.

Επίσης όποιος θέλει αναρτει και τα μέρη όπου θα ανοίξουν κλιματιζομενες αίθουσες για τους συμπολίτες μας.

Στους 30c ήδη εδώ στον Ταύρο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

35.2 η Καλλιθεα λιγο πριν..Τωρα επεσε στους 34..23.2 ομως η ελαχιστη.Αρκετη δροσουλα στις 05:00 που σηκωθηκα..

Εκανα μια παυση απο την δουλεια..Στην αποθηκη μας, η εσωτερικη στους 38!!!!

Bedouin_Resting.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24.1 ελάχιστη στην ταράτσα μου ...στους 31 τώρα .....από αύριο ξεκινάει ουσιαστικά το ελληνικό καλοκαίρι αφού ως τώρα τα πράγματα ήταν υπέρ του δέοντος δροσερά με μέγιστη έτους εδώ σε μένα μόλις 33.9 και ενώ έχουμε φτάσει ήδη στα μέσα του Ιουλίου 

9.8 ελάχιστη στα Καλάβρυτα και 16.7 στον Ποταμό Κέρκυρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαρα και σημερα, η τελευταια νορμαλ ημερα...

Μετριο ΒΒΑ αερακι για παρεα μας, μολις 32αρισα εδω στα 180 μ του Ζωγραφου.....με 23αρακι ελαχιστη παρακαλω - ποιημα

Πεμπτη - Παρασκευη - Σαββατο οι πιο δυσκολες ημερες, οπως σωστα γραφετε οι περισσοτεροι, το 43-44-45 μεγιστη το εχουμε ξαναδει και θα το ξαναδουμε, σιγα τα λαχανα....το 30-33αρι ελαχιστες θα ειναι πικρα, πραγματικα ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ να μεινεις χωρις αιρκο, και μπραβο οποιος σκεφτηκε τις κλιματιζομενες αιθουσες σε Δημους, κλπ

Παμε για Κουβειτιανο 3ημερο και οπου μας βγαλει....σκεφθειτε τι γλιτωσαμε μεχρι 23.6 !!!!!!!!! και ποσο κοντα ειναι ο 15Αυγουστος, που "αλλαζει" ο καιρος !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Καλλιθεα αυτη τη στιγμη σε δροσερα πλαισια εξαιτιας της θαλασσιας αυρας. Στα ιδια επιπεδα με τους γυρω σταθμους και μαλιστα λιγο πιο χαμηλα σε σχεση με αλλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 13,5 βαθμους η ελαχιστη στον ποιο κοντινο μου σταθμο Ε.Α.Α και η αναστροφη δινει ολο το βραδυ υπερ αρκετη δροσια και μεσα στο σπιτι λες και ειναι φθινοπωρο αλλα τα μεσημερια η αισθηση που βρασιματος και ο εφιαλτης επιστρεφουν με 32,6 βαθμους.Που να ανεβει και παραπανω.

Ο συνηθισμενος εφιαλτης με την αισθηση που νομιζεις οτι βραζεις ζωντανος επιστρεφει.Δεν λειπει ποτε απο το ατελειωτο ελληνικο καλοκαιρι.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Οπως οι σαυρες ψαχνουν τον ηλιο,εγω ψαχνω σκια κατω απο πλατανια...Υπομονη αδερφια!!!Οαση η σκια των δεντρων...

20230711_154954.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Στους 13,5 βαθμους η ελαχιστη στον ποιο κοντινο μου σταθμο Ε.Α.Α και η αναστροφη δινει ολο το βραδυ υπερ αρκετη δροσια και μεσα στο σπιτι λες και ειναι φθινοπωρο αλλα τα μεσημερια η αισθηση που βρασιματος και ο εφιαλτης επιστρεφουν με 32,6 βαθμους.Που να ανεβει και παραπανω.

Ο συνηθισμενος εφιαλτης με την αισθηση που νομιζεις οτι βραζεις ζωντανος επιστρεφει.Δεν λειπει ποτε απο το ατελειωτο ελληνικο καλοκαιρι.

 

13,5!!!!!τι τιμές είναι αυτές ιουλιατικα? Πολύ χαμηλές! Εδώ δεν πέφτει κάτω από 24 το πρωί!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα!Μέχρι αρχές άνοιξης του 24 θα είμαι Πάτρα λόγω δουλειάς οπότε οι αναφορές μου κατά κύριο λόγο θα είναι από εδώ (πέρα από κανένα ΠΣΚ σε Λαμία -Αθηνα).Δυστυχώς σαν χιόνοτρελακιας θα περάσω δύσκολα το χειμώνα μιας και δεν...αλλά δεν πειράζει,έχουμε Καλάβρυτα κοντά!Από βροχες-καταιγιδες δεν ξέρω τι παίζει,θα μάθουμε όμως.

33c τώρα στη πόλη,τα χειρότερα είναι μπροστά μας.Υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

13,5!!!!!τι τιμές είναι αυτές ιουλιατικα? Πολύ χαμηλές! Εδώ δεν πέφτει κάτω από 24 το πρωί!!! 

Λογο αναστροφής Γιαννη όπως γινεται και τον χειμώνα στο λεκανοπέδιο.Εγώ σήμερα προς τις πρωινές ώρες είχα ανοιχτά παράθυρα και ήμουν με κουβέρτα μέσα στο σπίτι. Με το που βγει όμως ο ήλιος άστα να πάνε. 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες Αττικής ως τώρα

36.4 Davis WeatherLink Γλυφάδα

36 Νέα Φιλαδέλφεια ΕΜΥ

35.9 Πατήσια ΕΑΑ

35.8 Davis WeatherLink Φιλοθέη

35.8 Davis WeatherLink Αυλώνας

35.7 Ψυχικό ΕΑΑ

35.7 Βλυχάδα ΕΑΑ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφορά από ένα μικρό γλυκύτατο νησάκι στην εσχατιά των Κυκλάδων που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή: την Ανάφη! Χθες βράδυ μόνο με μπουφανακι η ζακετουλα μπορούσες να κάτσεις έξω! Υπέροχη αίσθηση και ο ΒΔ άνεμος να βουίζει στα σοκάκια, ώστε πραγματικά να μην πιστεύεις αυτό που έρχεται ακόμα και εδώ σε λίγες μέρες 

Και ενώ χθες βράδυ κοιμηθηκαμε με κλειστό παράθυρο, σήμερα το πρωί ο άνεμος είχε κοπάσει. Έχει ακόμα ένα 4 με 5 μποφωρ, αλλά ήδη νοιώθεις ότι αλλάζει ο καιρος 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...