Jump to content
sakis13

Αναφορές Ιουλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Φοβερή συχνότητα κεραυνών!! 

χαχα, αυτά είναι πολύ μετριοπαθή για την περιοχή😝

όπως φαίνεται από Λάρισα.

image.png.376f18a02ea607800f715c06551977c7.png

 

ψυχ ή δεν έμεινε, ενώ τώρα είναι το πικ κανονικά

 

 

image.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ο θερμαικος εχει κεφια..Η νυχτα μερα..Απο Επανωμη..

357742562_608237958042824_7897544751674022253_n.jpg

Θεοδωρακι Πελλας.Μωβ ο ουρανος απο τα ηλεκτρικα!!

347596580_6491419304275049_3222801480969911065_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 2/7/2023 at 10:32 ΜΜ, Άγγελος είπε:

Ποσό συχνό φαινόμενο για Ιούλιο;;  

Μονο μετα απο καταιγιδα εβγαιναν ομιχλες στο παρελθον Ιουλιο μηνα.Με τις σημερινες συνθηκες εγω δεν το εχω ξαναδει,μιλαμε για φρικη. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μονο μετα απο καταιγιδα εβγαιναν ομιχλες στο παρελθον Ιουλιο μηνα.Με τις σημερινες συνθηκες εγω δεν το εχω ξαναδει,μιλαμε για φρικη.

Γιατί φρίκη? Η πυκνή ομίχλη, είναι πανέμορφο φαινόμενο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χαχα, αυτά είναι πολύ μετριοπαθή για την περιοχή😝

όπως φαίνεται από Λάρισα.

image.png.376f18a02ea607800f715c06551977c7.png

 

ψυχ ή δεν έμεινε, ενώ τώρα είναι το πικ κανονικά

 

 

image.png

Δηλαδή αν είσαι λάτρης των καλοκαιρινών μπουρινιών, διακοπές εκεί! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Γιατί φρίκη? Η πυκνή ομίχλη, είναι πανέμορφο φαινόμενο!

Είναι,αλλα θελω να βγαλω το δερμα μου απο την υγρασια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μονο μετα απο καταιγιδα εβγαιναν ομιχλες στο παρελθον Ιουλιο μηνα.Με τις σημερινες συνθηκες εγω δεν το εχω ξαναδει,μιλαμε για φρικη.

Θα στο βγαλει Γιωργαρε, μακαρι σε ολη την Αττικη, να ξεδιψασουμε, τα ξημερωματα !!!! ΑΠΙΘΑΝΗ υγρασια για Ιουλιο, ο,τι υετο παρουμε κερδος θα ειναι για το δασος !!!!!

Ψιλοζορια εδω Ζωγραφου, επεσε η αυρα γι` αυτο, 26,8 μεν νωρις νωρις, αλλα με 75% !!!! υγρασια παρακαλω, και ασχημη αισθηση κολλας ολοκληρος εξω

Περιμενω το τσιρ τσιρ στην τεντα να με ξυπνησει....και ελαχιστη 20αρι με τις μυρωδιες βροχης....ειμαι ρομαντικος καιροβλαμμενος τι να κανουμε....

ΥΓ: ΣΑΚΑΡΕ τρομερα ποιηματακια ρε φιλε, εχεις ταλεντο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Δηλαδή αν είσαι λάτρης των καλοκαιρινών μπουρινιών, διακοπές εκεί! 

Καλά ναι.. Στο σπίτι στα Μεσάγκαλα, ειδικά τις παλιές εποχές που έμενα 3 εβδομάδες, οι νυχτερινές καταιγίδες ήταν σχετικά συχνό φαινόμενο, ενώ μερικές φορές ήταν πραγματικό ηλεκτρικό σόου !

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Είναι,αλλα θελω να βγαλω το δερμα μου απο την υγρασια.

Α ναι σωστά το ξέχασα αυτό😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ναι ναι. Πολύ ακριβής

Screenshot 2023-07-02 at 2.19.08 PM.png

Davis Vue και «πολύ ακριβής» δεν υπάρχει. Το ότι δεν έχει ανεμιστήρα τον καθιστά αναξιόπιστο, πόσω μάλλον  για σένα που ψάχνεις και το δεκατάκι στις θερμοκρασίες. Σε παύση τού ανέμου ή ακόμα και με χαμηλή ένταση, μπορεί να γράψει 2-3 ⁰C παραπάνω . Ισχύει και το αντίστροφο όταν εμφανίζεται το φαινόμενο της αναστροφής, δηλαδή υποκαταγράφει.

Επεξεργάστηκε από quarantine
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις ξεκινησε να βρεχει δυνατα!

Σταματησε αλλα δεν τελειωσε ακομα η βραδια αστραφτει απο δυτικα

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπω βραδινές εκπλήξεις....Η εικόνα του Δροσπηγιώτη από το υπέροχο σκηνικό με την ομίχλη.....18οC στην Ιπποκράτειο και σχεδόν 90% υγρασία.....Και την εικόνα από την δορυφορική πάνω από Θεσσσαλονίκη και πέριξ!!! Κοντά στους 25οC εδώ Μελίσσια με 60-70% υγρασία....αλλά βγάζει μια βουνίσια αύρα απόψε υπέροχη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η φάση σήμερα στην Αττική είναι καλώς ήρθατε στην Πρέβεζα, και μάλιστα αυτά είναι ψιλογατακια σε σχέση με εκεί που παίζαμε κάποιες μέρες με ξηγυρισμενα 27αρια και 90αρια υγρασίες τέτοια ώρα. Γέρακα 25.3 με 82 υγρασία!!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, quarantine said:

Davis Vue και «πολύ ακριβής» δεν υπάρχει. Το ότι δεν έχει ανεμιστήρα τον καθιστά αναξιόπιστο, πόσω μάλλον  για σένα που ψάχνεις και το δεκατάκι στις θερμοκρασίες. Σε παύση τού ανέμου ή ακόμα και με χαμηλή ένταση, μπορεί να γράψει 2-3 ⁰C παραπάνω . Ισχύει και το αντίστροφο όταν εμφανίζεται το φαινόμενο της αναστροφής, δηλαδή υποκαταγράφει.

37.2 έγραψαν και τα Ψαχνά σήμερα. Μια χαρά πάει πάντως θερμοκρασιακά εδώ και 10 χρόνια που τον παρακολουθώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για εδώ πάντως πάλι μούφα η ημέρα, ωστόσο επειδή βγήκαν τα φαινόμενα με καθυστέρηση και 50 χλμ βορειοαρατολικότερα από το αναμενόμενο, όχι επειδή δεν βγήκε πουθενά τίποτα. Τουλάχιστον είδαμε ηλεκτρικά. Φυσάει αρκετά παραδόξως. Πάμε για την τελευταία ευκαιρία την Τετάρτη τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Χαμηλές νεφώσεις στον Υμηττο! 

9C641D00-7569-4235-9ED7-44442024F39F.jpeg

Φαντάσου πόσο μεγάλη ποσότητα έχει η ατμόσφαιρα σε υδρατμούς που κατάφερε να τους συμπυκνώσει και να γίνουν νέφος με βάση κάτω απ' τα 300 μέτρα υψομετρο παρότι έχει 24+ βαθμούς στο σημείο συμπύκνωσης. Η δυνατότητα της ατμόσφαιρας να κατακρατήσει τους υδρατμούς χωρίς να συμπυκνωθουν είναι τεράστια σε τέτοιες Τ, πόσο μάλλον στην Αττική που το κλίμα δεν ευνοεί τέτοιες συνθήκες, τρομερά σπάνιο φαινόμενο που θυμάμαι μόνο ξανά τον Ιούλιο του 2021 (19-20/7/2021)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παράλιο Άστρος όπως Μύκονος ....μεσάνυχτα και τρομερές ριπές αέρα  με υπέροχη δροσιά μετά από τρομερή μάσα και ένα καφάσι μπυρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το έψαξα λίγο για Γέρακα απ' τα αρχεία μου και την τελευταία 10ετια η υψηλότερη υγρασία Ιούλιο χωρίς βροχή είναι 90% στις 19/7/2021...τώρα έξω έχει ήδη 86, αν δεν φυσήξει σοβαρα να διαλυθεί η αναστροφή πάει για ρεκόρ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχή πριν από λίγο εδώ στην Πολίχνη. Ηλιόλουστος ο καιρός σήμερα όλη μέρα. 19-32 η θερμοκρασία. Στους 22 τώρα. Ευτυχώς αύριο φτιάχνει ο καιρός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...