Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό μήνα σε όλο το φόρουμ!

Ο Ιούλιος ήρθε λοιπόν!

Για όσους δεν αγαπάτε το καλοκαίρι εύχομαι να βιώσετε τον Ιούλιο όσο πιο αναίμακτα γίνεται.

Για εμάς που λατρεύουμε τις ζέστες ετοιμαζόμαστε για τα καλύτερα!!!

Πάμε για σχολιασμό μοντέλων/χαρτών

 

image.png.904e8057b9bbaa38e9115d2b674d01c0.png

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Καλό μήνα σε όλο το φόρουμ!

Ο Ιούλιος ήρθε λοιπόν!

Για όσους δεν αγαπάτε το καλοκαίρι εύχομαι να βιώσετε τον Ιούλιο όσο πιο αναίμακτα γίνεται.

Για εμάς που λατρεύουμε τις ζέστες ετοιμαζόμαστε για τα καλύτερα!!!

Πάμε για σχολιασμό μοντέλων/χαρτών

 

image.png.904e8057b9bbaa38e9115d2b674d01c0.png

Αφού άνοιξες εσύ το θέμα, φίλε, να ετοιμαζόμαστε για 52αρι Ελευσίνα και 50αρι Ν. Φιλαδέλφεια εκεί κατά τις 20-25 του μηνός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Χιονοσκεπής said:

Αφού άνοιξες εσύ το θέμα, φίλε, να ετοιμαζόμαστε για 52αρι Ελευσίνα και 50αρι Ν. Φιλαδέλφεια εκεί κατά τις 20-25 του μηνός

😍😍😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλω διαδοχικά κύματα ζέστης με 2-3Κj cape που σπάνε με διαδοχικά μέτωπα από τα βορεια, και όλα καλά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή επιτυχία @South καυσωνάκιας και καλά κουράγια σε όλους εμάς τους υπόλοιπους! Το θηρίο έφθασε αλλά θα το φοβηθούμε;;

Το θηρίο:

smiley-gecko.gif.aba68c7f27fcc6b461fb1207066c67ff.gif

- Hi! I got so many friends this year! Do you wanna give me a chance?

- Hmm... nah... and stop looking at me like this!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

😍😍😍

Εύχομαι να σου κάνει έναν βαρβάτο καύσωνα 2-3 μέρες και να τσουλήσει ο υπόλοιπος μήνας με 29αρια στην Γλυφάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15-18 Ιουλίου πιστεύω θα έρθει ισχυρός έως ιστορικός καύσωνας, αλλά γενικά ο μήνας θα κυλήσει με νορμάλ ζεστες και αρκετές δροσερές μέρες προς το τέλος. Μακάρι φυσικά να μη βγει καν ο καύσωνας, αλλά δεν νομίζω να το γλιτώσουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Καλό μήνα σε όλο το φόρουμ!

Ο Ιούλιος ήρθε λοιπόν!

Για όσους δεν αγαπάτε το καλοκαίρι εύχομαι να βιώσετε τον Ιούλιο όσο πιο αναίμακτα γίνεται.

Για εμάς που λατρεύουμε τις ζέστες ετοιμαζόμαστε για τα καλύτερα!!!

Πάμε για σχολιασμό μοντέλων/χαρτών

 

image.png.904e8057b9bbaa38e9115d2b674d01c0.png

cry-sad.gif

Ε οχι ρε φίλε και αυτό το χτύπημα τώρα. 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Τετάρτη με λίγες βελτιώσεις μπορεί να βγάλει μεγάλη δυναμιική.. Μακάρι.. Κατά τα άλλα πολύ σαχλή η πτώση του Επόμενου Σαββάτου, αν καθίσει τόσο ανατολικά, ας ελπίσουμε να πάει δυτικότερα για να μην πέσει η θερμοκρασία άνευ καταιγίδων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, Χιών είπε:

15-18 Ιουλίου πιστεύω θα έρθει ισχυρός έως ιστορικός καύσωνας, αλλά γενικά ο μήνας θα κυλήσει με νορμάλ ζεστες και αρκετές δροσερές μέρες προς το τέλος. Μακάρι φυσικά να μη βγει καν ο καύσωνας, αλλά δεν νομίζω να το γλιτώσουμε.

Κι εγώ έτσι πιστεύω. Προς τα εκεί το βλέπω να πηγαίνει. Πολύ φοβάμαι ότι δε θα το γλιτώσουμε το καμίνι 15-20 και 25-30.

https://meteo-thessalia.gr/2023/07/01/makroprothesmi-ektimisi-ioylioy-2023-gia/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακό το 18αρι στα μακρινά.... αν και στη περίπτωσή μας εντυπωσιακό = εφιαλτικό!

GFSOPEU18_354_2.png.1e068e4607a42c39f0a99500f751ae68.png

Άμα φτάσουμε σε λογικές ώρες και βγάζουν ακόμη τέτοιες ακρότητες, τότε πραγματικά... θα πρέπει να προβληματιστούμε πολυ σοβαρά! Οι δικοί μου μάλιστα έχουν σκοπό να κατέβουν Πύργο εκείνες τις ημέρες, παρ' ότι εγώ δε ξέρω τι θα κάνω! Ελπίζω να μη θυμίσει μέρες 2021, που είχε κάνει μια δροσιά στην αρχή και μετά ήρθε ο απόλυτος εφιάλτης! Ξουυυυ μακριά από εμάς!

Δε θα κάνω άλλο post προς το παρόν που να αφορά το 2ο δεκαήμερο! Θα επανέλθω ξανά όταν πλησιάσουμε σε ώρες! Ελπίζω να είναι καλά τα νέα!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Εντυπωσιακό το 18αρι στα μακρινά.... αν και στη περίπτωσή μας εντυπωσιακό = εφιαλτικό!

GFSOPEU18_354_2.png.1e068e4607a42c39f0a99500f751ae68.png

Άμα φτάσουμε σε λογικές ώρες και βγάζουν ακόμη τέτοιες ακρότητες, τότε πραγματικά... θα πρέπει να προβληματιστούμε πολυ σοβαρά! Οι δικοί μου μάλιστα έχουν σκοπό να κατέβουν Πύργο εκείνες τις ημέρες, παρ' ότι εγώ δε ξέρω τι θα κάνω! Ελπίζω να μη θυμίσει μέρες 2021, που είχε κάνει μια δροσιά στην αρχή και μετά ήρθε ο απόλυτος εφιάλτης! Ξουυυυ μακριά από εμάς!

Δε θα κάνω άλλο post προς το παρόν που να αφορά το 2ο δεκαήμερο! Θα επανέλθω ξανά όταν πλησιάσουμε σε ώρες! Ελπίζω να είναι καλά τα νέα!

image.png.72408d52e1ad7d9baf74300e04866bf3.png

image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα με σενάρια που κατεβαίνει τέτοιο ατόφιο ψύχος Αγγλία (1 στα 850 φτάνει στο gfs) υπάρχει ενδεχόμενο να δούμε τέρατα εδώ εκείνο το διάστημα. Βέβαια είναι πολύ μακριά και τα δείχνει ο τζιφος ο παπατζης, εκεί που θα πρέπει πραγματικά να ανησυχούμε θα είναι όταν και αν τα δείξει Ευρωπαίος. Πάμε βήμα βήμα και βλέπουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τετάρτη είναι η άλλη ευκαιρά μας εδώ, αλλά με τζίφο γυρίζει σε βακο, και οι καταιγίδες μένουν πάλι δυτικά.. Πραγματικά το καρικό ενδιαφέρον φέτος είναι ελάχιστο αυτό το καλοκαίρι...  Για νέα λίμνη με αστάθεια μας βλέπω να περιμένουμε μετά τα μέσα του μήνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποιοι κρυωνουν και κοιμουντε ακομα με κουβερτες....σε καποιους αλλους δεν βρεχει και δεν εχει καταιγιδες....καποιοι αλλοι ψηνωντε και κανουν μπανιο ολη μερα.....τελικα που ζουμε?????μετανοειτεεεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΕΤΑΞΕ υετογραμμουλα και για τα ξημερωματα αυριο ο Τζιφαρας Αττικη....λογικο με τοση υγρασια...για να δουμε....το Ιουλιατικο νερο ειναι τοσο σπανιο, που και 0,2 mm ειναι καλοδεχουμενα...και μονο να ξεκινησει η εβδομαδα με βαρια συννεφια κανα 20αρακι και ψιχαλες, πωπωπωπωπω....και προς μεσημερι τα καλα με ασταθεια, μακαρι να ριξει εστω 5-10 mm και πολλα παραπανω τοπικα στους τυχερους, αλλα αυτα θα τα δουμε αυριο με το στριμ κλπ

Αντε καλες βροχες !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ φοβάμαι ότι εκεί προς 15-20 θα έχουμε μεγάλο καμίνι. Τουλάχιστον ας πάει μετά τις 16-17 αλλά πολύ φοβάμαι ότι ήδη από 13-14 θα έχουμε θέμα. Τουλάχιστον Ιούνιο δόξα τω θεώ είχαμε δροσιές και βροχές/καταιγίδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την Τετάρτη προσπαθούν να βελτιωθούν τα πραγματα για εδω. μετα την πτωση πάντως φαίνεται να μην γλυτωνουμε τον καυσωνα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για την Τετάρτη προσπαθούν να βελτιωθούν τα πραγματα για εδω. μετα την πτωση πάτνως φγαίνεται να μην γλυτωνουμε τον καυσωνα

Έχει κλειδώσει θεωρώ το θερμό κύμα, μένει να δούμε αν θα έχουμε απλά πολλή ζέστη, καύσωνα ή ιστορικό καύσωνα (ορισμένα σενάρια δίνουν αδιανόητες θερμοκρασίες στα 850 αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να επιβεβαιωθούν θεωρώ).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κλασσικός τζίφος, πριν πάει στα αλλα χειροτερευει και αλλο, με το χειρότερο σεναριο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Χιών είπε:

Έχει κλειδώσει θεωρώ το θερμό κύμα, μένει να δούμε αν θα έχουμε απλά πολλή ζέστη, καύσωνα ή ιστορικό καύσωνα (ορισμένα σενάρια δίνουν αδιανόητες θερμοκρασίες στα 850 αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να επιβεβαιωθούν θεωρώ).

Me τέτοια κυκλοφορία, νομίζω ότι είναι το Perfect storm για τεράστια 850αρια, ανάλογα με το 2021. Νομίζω ερχοναι δύσκολες ώρες. Δεν βλέπω πως μπορούμε να την γλτώσουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Me τέτοια κυκλοφορία, νομίζω ότι είναι το Perfect storm για τεράστια 850αρια, ανάλογα με το 2021. Νομίζω ερχοναι δύσκολες ώρες. Δεν βλέπω πως μπορούμε να την γλτώσουμε

Πιστεύω ότι οι γλώσσες της Αφρικής δεν θα καταφέρουν εν τέλει να ξεχυθούν με όλη τους τη δυναμική κατά πάνω μας και θα παραμείνουν στη Δυτική Μεσόγειο. Θα πάμε ωστόσο σε περίοδο αρκετών ημερών με ημι-καύσωνα και συνεχή 21-24 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς είχαμε αυτά που είχαμε τους προηγούμενους μήνες...καμία απαίτηση στην καρδιά του βαθέως ελληνικού καλοκαιριού...περαστικά μας...😥😥😥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...