Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Όσο τα Δυτικά βρέχονται δυνατά η Ανατολική Αττική σήμερα τσουρουφλίζεται

40.1 μέγιστη Αττικής ως τώρα από τον Davis του Αυλώνα ενώ παραδίπλα στα Ψαχνά ΕΑΑ 40.8

39άρι και στο Πόρτο Ράφτη από ΕΑΑ.

40.4 και ο ιδιωτικός Χριστούπολη

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ISPATA4

Μην βάζεις μπρεσερ μη αεριζόμενους στην εξίσωση είναι πάντα +3-4, γύρω στο 37-37.5 Μαξ υπολογίζω στην περιοχή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, KapelosG said:

Μην βάζεις μπρεσερ μη αεριζόμενους στην εξίσωση είναι πάντα +3-4, γύρω στο 37-37.5 Μαξ υπολογίζω στην περιοχή

Οι Bresser γενικά είναι καλοί σταθμοί και τους εμπιστεύομαι. Ειδικά με μερικές πατέντες βγαίνουν στα ίδια και με αεριζόμενους. Γενικά θέλει καλύτερο ψάξιμο και η Ανατολική Αττική ειδικά με Ν ρεύμα. 

Πχ δες τους 2 Bresser της Ελευσίνας πάνε πάντα αρκετά κοντά με τον σταθμό του ΕΑΑ στην Ελευσίνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Οι Bresser γενικά είναι καλοί σταθμοί και τους εμπιστεύομαι. Ειδικά με μερικές πατέντες βγαίνουν στα ίδια και με αεριζόμενους. Γενικά θέλει καλύτερο ψάξιμο και η Ανατολική Αττική ειδικά με Ν ρεύμα. 

Πχ δες τους 2 Bresser της Ελευσίνας πάνε πάντα αρκετά κοντά με τον σταθμό του ΕΑΑ στην Ελευσίνα. 

Δεν ισχυει αυτο γιατι εχω και το χω δοκιμασει στον δικο μου σταθμο και χωρις πατεντα υπερκαταγραφει, ειδικα σε συνθηκες σχεδον απνοιας οπως σημερα...ο σταθμος εδινε 40 στις 9 και κατι το πρωι, μην βαζεις τετοιους σταθμους μπορεις να βρεις απειρους στο wunderground...μονο αν εχει φωτογραφια με σοβαρη πατεντα ο σταθμος και σε επικοινωνια με ιδιόκτητη ισως θεωρηθει σχετικα αξιοπιστη η μετρηση

Πρεβεζα δυστυχως προσωρινη παυση φαινομενων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανά στην Πρέβεζα η λιγότερη βροχη από όλη τη παραλιακή ζώνη της ηπείρου.

Έχει κουράσει όλη αυτή η κατάσταση.

Έχει να ρίξει καλή βροχή από 5μαιου.

1 χιλιοστό σήμερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, KapelosG said:

Δεν ισχυει αυτο γιατι εχω και το χω δοκιμασει στον δικο μου σταθμο και χωρις πατεντα υπερκαταγραφει, ειδικα σε συνθηκες σχεδον απνοιας οπως σημερα...ο σταθμος εδινε 40 στις 9 και κατι το πρωι, μην βαζεις τετοιους σταθμους μπορεις να βρεις απειρους στο wunderground...μονο αν εχει φωτογραφια με σοβαρη πατεντα ο σταθμος και σε επικοινωνια με ιδιόκτητη ισως θεωρηθει σχετικα αξιοπιστη η μετρηση

N ρεύμα έχει σήμερα η Αν. Αττική οπότε anything goes.

Σίγουρα χωρίς να ξέρουμε τι έχει κάνει ο ιδιοκτήτης δε μπορούμε να εμπιστευόμαστε αλλά διαφωνώ οτι a priori οι Bresser δίνουν τόσες μεγάλες υπερκαταγραφές. Όσους έχω δοκιμάσει και εγώ ναι μεν έβλεπα υπερκαταγραφές αλλά μόλις έφτιαχνα λίγο την τοποθέτηση ίσιωναν αρκετά. 

Υποθέτω καλή τοποθέτηση έχουν και οι Bresser της Ελευσίνας αλλά δεν ξέρω καν ποιοί είναι οι ιδιοκτήτες. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

Ξανά στην Πρέβεζα η λιγότερη βροχη από όλη τη παραλιακή ζώνη της ηπείρου.

Έχει κουράσει όλη αυτή η κατάσταση.

Έχει να ρίξει καλή βροχή από 5μαιου.

1 χιλιοστό σήμερα. 

Στην ανανεωση θα ναι παραπανω, εγω εχω 2, αλλα ακομα χαμηλα...η προβλεψη ως τωρα για πρεβεζα εδινε 3μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Ξανά στην Πρέβεζα η λιγότερη βροχη από όλη τη παραλιακή ζώνη της ηπείρου.

Έχει κουράσει όλη αυτή η κατάσταση.

Έχει να ρίξει καλή βροχή από 5μαιου.

1 χιλιοστό σήμερα. 

Πάλι μεταξύ 2 καταιγίδων... Πφφφ. πάντως έχει ακόμα δρόμο, το ψυχρό μέτωπο από πίσω θα έχει και άλλες καταιγίδες, ας ελπίσουμε μια εξ αυτών να περάσει από εκεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

N ρεύμα έχει σήμερα η Αν. Αττική οπότε anything goes.

Σίγουρα χωρίς να ξέρουμε τι έχει κάνει ο ιδιοκτήτης δε μπορούμε να εμπιστευόμαστε αλλά διαφωνώ οτι a priori οι Bresser δίνουν τόσες μεγάλες υπερκαταγραφές. Όσους έχω δοκιμάσει και εγώ ναι μεν έβλεπα υπερκαταγραφές αλλά μόλις έφτιαχνα λίγο την τοποθέτηση ίσιωναν αρκετά. 

Υποθέτω καλή τοποθέτηση έχουν και οι Bresser της Ελευσίνας αλλά δεν ξέρω καν ποιοί είναι οι ιδιοκτήτες. 

Αφου σου λεω τεσταρα τον δικο μου 15 μερες Νοεμβριο κιολας και υπερκατεγραφε σε σχεση με τον επισημο του ΕΑΑ στα 500 μετρα απο μενα κατα 2 βαθμους, το καλοκαιρι φτανει και 3+ χαλαρα ειδικα με 1,6 μεση τιμη ανεμου που χει η μερα στον σταθμο...δες και τον σταθμο του φιλου @ΧΕΛΜΟΣπου σε ταρατσα με αερα, σε μερες με απνοια δινει πολυ παραπανω, τον ιουλιο επιασε 44,9 με την Τ στην περιοχη κοντα στους 42 στις 23/7

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Αφου σου λεω τεσταρα τον δικο μου 15 μερες Νοεμβριο κιολας και υπερκατεγραφε σε σχεση με τον επισημο του ΕΑΑ στα 500 μετρα απο μενα κατα 2 βαθμους, το καλοκαιρι φτανει και 3+ χαλαρα ειδικα με 1,6 μεση τιμη ανεμου που χει η μερα στον σταθμο...δες και τον σταθμο του φιλου @ΧΕΛΜΟΣπου σε ταρατσα με αερα, σε μερες με απνοια δινει πολυ παραπανω, τον ιουλιο επιασε 44,9 με την Τ στην περιοχη κοντα στους 42 στις 23/7

Επί 2.5 χρόνια είχα 2 Bresser επίσης και ναι μεν είχα υπερκαταγραφές (ο ένας στο Μενίδι και ο άλλος Γλυφάδα) αλλά με το που αλλάζαμε λίγο την τοποθέτηση (φάση trial and error) έστρωναν αρκετά οι αποκλίσεις. Όχι εντελώς, πάντα έμενε μια μικρή υπερκαταγραφή αλλά υπήρχαν και μέρες που πήγαιναν πολύ καλά σε σχέση με διπλανούς Davis (πχ με τον Davis του Μενιδίου). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάλι μεταξύ 2 καταιγίδων... Πφφφ. πάντως έχει ακόμα δρόμο, το ψυχρό μέτωπο από πίσω θα έχει και άλλες καταιγίδες, ας ελπίσουμε μια εξ αυτών να περάσει από εκεί

Έσπασε το μέτωπο... Μόλις βγήκε ο ήλιος... Εγώ σου τα, λεγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Τα ορεινά Θεσσαλίας κυρίως στο νομό Τρικάλων μέχρι ποτε θα έχουν φαινόμενα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Επί 2.5 χρόνια είχα 2 Bresser επίσης και ναι μεν είχα υπερκαταγραφές (ο ένας στο Μενίδι και ο άλλος Γλυφάδα) αλλά με το που αλλάζαμε λίγο την τοποθέτηση (φάση trial and error) έστρωναν αρκετά οι αποκλίσεις. Όχι εντελώς, πάντα έμενε μια μικρή υπερκαταγραφή αλλά υπήρχαν και μέρες που πήγαιναν πολύ καλά σε σχέση με διπλανούς Davis (πχ με τον Davis του Μενιδίου). 

Αν συνεκρινες με γκολφ γλυφαδας τωρα τι να σου πω, εγω εκανα με σταθμο ΕΑΑ οχι ιδιωτικους...τελος η συζητηση ειμαστε εκτος θεματος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Έσπασε το μέτωπο... Μόλις βγήκε ο ήλιος... Εγώ σου τα, λεγα

Εδώ καρέκλες ρίχνει τωρα

38 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Αν συνεκρινες με γκολφ γλυφαδας τωρα τι να σου πω, εγω εκανα με σταθμο ΕΑΑ οχι ιδιωτικους...τελος η συζητηση ειμαστε εκτος θεματος

Όχι βρε συ πολύ παλιά ήταν αυτό.Δεν υπήρχε το Γκόλφ τότε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Έσπασε το μέτωπο... Μόλις βγήκε ο ήλιος... Εγώ σου τα, λεγα

Γεμάτη κερυανούς είναι η Ήπειρος πάντως.. Μια χαρά ήρθε το μέτωπο. Απλά δεν έβρεξε παντού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακραιο οτι λευκαδα εχει ριξει 26,8μμ και πρεβεζα 1,4 σε μολις 15 χιλιομετρα σε ευθεια γραμμη αποσταση...πρεπει να γινεται πανικος εκει

Γενικα πολυ νοτια ο καλος υετος, εκτος μοντελων σιγουρα τοσο πολυ...31μμ ιθακη!!!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανθουσα Παργας..Χαμος!!!

348483515_282572064376260_3816121481037779750_n.jpg

Σαμη Κεφαλονιας!

365143632_9865028796903881_773431228151769229_n.jpg

Λευκαδα..Πανοραμικη εικονα την ωρα της καταιγιδας!!

1626419127.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...