Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Επισης αυριο να περιμενετε super καταιγιδατο βιντεο από Ασπρόπυργο ...

Ρε εισαι τρελός ρε ;;;;;; 😄  Αμα βγάλει καταιγίδα  και εχεις σχολάσει σου υπόσχομαι θα πάω εγω να τραβήξω το βίντεο. 😘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αικον και τζίφος στις ίδιες ώρες για αύριο

gfs-2-39-3h.png?6icon-2-33.png?12

 

ειδικά το μεσημέρι η διαφορά είναι ανεκδιήγητη 

gfs-2-30-3h.png?6icon-2-24.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εχουμε ηδη μπει στο nowcast..Ερχεται μια υπεροχη Φθινοπωρινη βδομαδα...Με πολλα νερα,ελπιζω χωρις θεματα και ουσιαστικη πτωση της θερμοκρασιας...!!!

Ξεκιναω με μεγαλη ρεντα φετος..Επιασα τα χιλιοστα της Αττικης στον Daniel ακομα και την μερα που θα επεφτε το πιο πολυ νερο..Για την επερχομενη κακοκαιρια ειχα γραψει πριν καν το δειξουν τα μοντελα οτι το επικεντρο και ευτυχως δεν θα ειναι η Θεσσαλια αλλα η Φθιωτιδα και ισως το νοτιο τμημα της Μαγνησιας μονο...Θα δουμε απο αυριο τι και πως...

Επισης αυριο να περιμενετε super καταιγιδατο βιντεο απο Ασπροπυργο...Περιμενω ισχυροτατη καταιγιδα..Ελπιζω να την προλαβω και μην εχω σχολασει...

Αντε παμε αδερφια...Ξεκινα υπεροχα η εποχη μας...Ελπιζω οι πληγεισες περιοχες να μην επηρεαστουν σοβαρα..Παμε για ολους τους καιροφιλους,παμε για τον Αγγελαρα μας...Οχι αλλο ηλιος,οχι αλλο ζεστη... Καλη απολαυση!!

Ευτυχως που ειναι η φθιωτιδα....εξαλλου εδω δεν εχουν υπαρξει προβληματα. Εχουμε ξηρασια 2χρονια.....

Μακαρι να ριξει 3 μετρα να μην μεινει τπτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Gary είπε:

Εγώ θα έχω φαινόμενα? Γιατί στους χάρτες είδα ότι είμαι στην απέξω 

Πας κατευθείαν για χιονοκαιριες εσύ τί τα θες αυτα τα πρωτοβροχια 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και άλλο νότια τα φαινόμενα στον τζίφο, ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά με αικον..... καταρραμένο μοντέλο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ούκμο συνεχίζει να δίνει το απόλυτο τίποτα εδώ, και δίνει πάρα πολλά φαινόμενα στην δυτική Θεσσαλία, και βασικά περισσότερο στην ραχοκοκαλιά τηςς Πίνδου.. να δούμε ευρωπαίο τώρα...

 

 

και ο ευρωπαίος δυτικότερα τα φαινόμενα.. Για κάποιον λόγο δίνει πα΄ρα πολύ νερό αύριο ξημερώματα μεταξύ Λάρισας και Τρικάλων.  ¨ομως εξαφανισε πρακτικά τα φαινόμενα του βραδιού  στα ανατολικά όπως ο τζίφος..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά κάπου λίγο χάθηκε το μέτρο του τι είναι μεγάλη και επικινδυνη κακοκαιρία και τι όχι...με τον Ντάνιελ νομίζω ότι το χάνουμε λίγο ,αυτά τα μμ που φαίνονται είναι πολλά πάρα πολλά και από μόνα τους επικινδυνα ...είτε υπήρχε ο Ντάνιελ πριν είτε οχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Παιδιά κάπου λίγο χάθηκε το μέτρο του τι είναι μεγάλη και επικινδυνη κακοκαιρία και τι όχι...με τον Ντάνιελ νομίζω ότι το χάνουμε λίγο ,αυτά τα μμ που φαίνονται είναι πολλά πάρα πολλά και από μόνα τους επικινδυνα ...είτε υπήρχε ο Ντάνιελ πριν είτε οχι

Προφανεστατα ειναι πολυ πανω απο τους μο και τι μπορει να αντεξουν τα εργα...η κακοκαιρια ειναι πολυ σοβαρη και πανω απο τομ ιανο υετικα στις ιδιες περιοχες απλα το καλο ειναι οτι θα πεσει με δοσεις το νερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Προφανεστατα ειναι πολυ πανω απο τους μο και τι μπορει να αντεξουν τα εργα...η κακοκαιρια ειναι πολυ σοβαρη και πανω απο τομ ιανο υετικα στις ιδιες περιοχες απλα το καλο ειναι οτι θα πεσει με δοσεις το νερο

Το κακό όμως είναι ότι τα πάντα είναι διαλυμένα εκεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Παιδιά κάπου λίγο χάθηκε το μέτρο του τι είναι μεγάλη και επικινδυνη κακοκαιρία και τι όχι...με τον Ντάνιελ νομίζω ότι το χάνουμε λίγο ,αυτά τα μμ που φαίνονται είναι πολλά πάρα πολλά και από μόνα τους επικινδυνα ...είτε υπήρχε ο Ντάνιελ πριν είτε οχι

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες Βαγγέλη γι αυτό φωνάζουμε εδώ και μια βδομάδα από εδώ μέσα από το φόρουμ μπας και μας ακούσουν...... έχει προηγηθεί ο Ντάνιελ και όλα είναι κατεστραμένα και πνιγμένα στα νερά -κορεσμένα εδάφη..... έστω και σε μια περιοχή μόνο από όλες αυτές να πέσουν έστω 50-70+ χιλιοστά σε λίγες ώρες θα είναι τεράστιο ζήτημα και πολύ επικύνδινα εν δυνάμη,..... καλύτερα πρόληψη στο φουλ και ας μην κάνει τίποτα απολύτος στο τέλος....από το να έχει έστω και ένα θύμα ή ένα κίνδυνο ζωής....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παλι 300αρα στορμ τοταλ δινει για καρδιτσα, δεν γινονται αυτα ελπιζω να μην επιβεβαιωθουν!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες Βαγγέλη γι αυτό φωνάζουμε εδώ και μια βδομάδα από εδώ μέσα από το φόρουμ μπας και μας ακούσουν...... έχει προηγηθεί ο Ντάνιελ και όλα είναι κατεστραμένα και πνιγμένα στα νερά -κορεσμένα εδάφη..... έστω και σε μια περιοχή μόνο από όλες αυτές να πέσουν έστω 50-70+ χιλιοστά σε λίγες ώρες θα είναι τεράστιο ζήτημα και πολύ επικύνδινα εν δυνάμη,..... καλύτερα πρόληψη στο φουλ και ας μην κάνει τίποτα απολύτος στο τέλος....από το να έχει έστω και ένα θύμα ή ένα κίνδυνο ζωής....

Δεν θεωρώ ότι είναι και τόσο κορεσμένα τα εδάφη εκτός απο αυτά που είναι πάρα πολύ χαμηλά και δεν πρόλαβαν να στραγγίξουν. Γιατί είχαμε και 2 εβδομάδες χωρίς σταγόνα και με υψηλές θερμοκρασίες. Δεν είμαι ειδικός και μπορεί να κάνω λάθος. Εύχομαι να μην επιβεβαιωθούν οι χειρότερες απο τις προβλέψεις των μοντέλων και να ζήσουμε κάτι απόλυτα διαχειρίσιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, weatherfan είπε:

Δεν θεωρώ ότι είναι και τόσο κορεσμένα τα εδάφη εκτός απο αυτά που είναι πάρα πολύ χαμηλά και δεν πρόλαβαν να στραγγίξουν. Γιατί είχαμε και 2 εβδομάδες χωρίς σταγόνα και με υψηλές θερμοκρασίες. Δεν είμαι ειδικός και μπορεί να κάνω λάθος. Εύχομαι να μην επιβεβαιωθούν οι χειρότερες απο τις προβλέψεις των μοντέλων και να ζήσουμε κάτι απόλυτα διαχειρίσιμο.

Το οτι εχει στεγνώσει επιφανειακά σε σημεια δεν σημαίνει οτι απο κατω δεν ειναι λάσπη και "τσιμεντομενο" το χωμα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Το οτι εχει στεγνώσει επιφανειακά σε σημεια δεν σημαίνει οτι απο κατω δεν ειναι λάσπη και "τσιμεντομενο" το χωμα. 

 

Σήμερα ακόμη πάντως βγαίνοντας απο την Λάρισα είχε εκατέρωθεν στα χωράφια νερά κ λασπουρια, σαν να έβρεξε χθές. Και εχουν περάσει και τόσες μέρες με ήλιο φουλ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...