Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Αν αντεξει ο σταθμός 

σωστό και αυτό, δεν αποκλείεται να να βουλώσει ή να πάθει βλάβη με τέτοια φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

FB_IMG_1693902021250.jpg

Μιλάμε για ένα ποτάμι με μεγάλο βάθος και πλάτος!! Μέχρι και άλογα βόσκουν εκεί το καλοκαίρι και το φθινόπωρο, στο γρασίδι που υπάρχει. Είναι το όριο που χωρίζει Βόλο με Νεα Ιωνία. 

Αλλα προσωπικά δεν μου κάνει εντύπωση αυτό που συμβαίνει στο Βόλο. Τα κάνει αυτά η πόλη αυτη. Τα έχω ζήσει και ως μόνιμος κάτοικος. Αν και τώρα φαίνεται να το τερματίζει....

Δυστυχώς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στη δορυφορική φαίνονται καταιγιδοφόρα νέφη στο Μυρτώο να ανηφορίζουν...θέλω να δω αν η Αττική θα τα αποκρούσει με επιτυχία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Πρέπει άμεσα να ξεκολλήσει η σύγκλιση από εκεί.

Ποιός να την ξεκολλησει βρε συ?? Δεν θα δώσει λογαριασμό σε κανέναν μας ο καιρός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΒΟΛΑΡΑ λοιπον, και μακαρι να κοψει για να μην υπαρξουν ζημιες και θυματα.....εντυπωσιακα νουμερα παντως, ισως και επικινδυνα για αστικο ιστο πολεως...

Δυτικη Φθιωτιδα βλεπω πλεον απο καμερες το ΟΝΕΙΡΟ του φθινοπωρου, χωρις τις ακροτητες της Θεσσαλιας....οπως το ειχε περιγραψει - παραγγειλει ο φιλος Delsnow....

61,2 mm στορμ τοταλ ο ενας και 55 mm στορμ τοταλ ο αλλος, οι 2 σταθμοι Μακρακωμης, εμπειρικα στις γυρω πλαγιες και περιοχη εως 70-80 mm λεω εγω, με ποτιστικους ρυθμους και ουσιαστικα σχεδον 24ωρη βροχοπτωση.....15-16αρια κολλημενη η Τ, και φθινοπωρο να ουρλιαζεις απο χαρα

Τωρα που ειπα για ουρλιαχτα, βλεπω πολλη ησυχια για Αττικη.....χαχαχα....ρε σεις θα φυγει ολο το 3ημερο και δεν θα παρουμε ουτε χιλιοστο εκτος απο ψεκαδες ??? και 2-3 mm στα υπερβορεια ???

Σχετικη δροσουλα εδω Ζωγραφου, με την επανοδο, 19,2 η πρωινη ελαχιστη και αρκετα πυκνη, αλλα ακακη συννεφια απο το πρωι.....δεν εχει ριξει ομως σταλα !!!!!!!!! τουλαχιστον απολαμβανουμε 23-24αρια καταμεσημερο, 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ο αργολικος κόλπος έχει πάρει φωτιά 

 

Μια ζωή κι εσύ βρε Σπύρο με τον Αργολικό κόλπο και με καταιγίδες που ανηφρίζουν. ΠΟΤΕ δεν έρχεται καταγίδα απο εκεί βρεεεε. Ποτέεεε (ή σχεδόν ποτέ). 🤣

Πάντως φαίνεται οτι σιγά σιγά θα έρθει και η ώρα μας για βροχή. Η συννεφιά έχει πυκνώσει. Αν και αυτό το λέω 2 μέρες τώρα και δεν έχει γίνει τιποτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ζερίκιος είπε:

300mm storm total σε Αθήνα και Λιβαδειά, δεν θα δούμε ποτέ, όσα χρόνια κι αν είναι γραφτό να ζήσουμε.

ε καλύτερα ρε συ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν υπήρχε σταθμος λεμε τωρα, ανοιχτα της βορεια ευβοιας , στη θάλασσα θα βλεπαμε ισως και ακραια νουμερα σεναριου επιστημονικής φαντασίας.

Ξερναει διαρκως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, σαν καιρόφιλος χαίρομαι για την αλλαγή του καιρού αλλά με στεναχωρεί η πολύ μεγάλη καταστροφή την οποία αντιμετωπίζει ο Βόλος... φίλοι Βολιώτες υπομονή, μείνετε μέσα δεν μπορείτε να κάνετε και τίποτα άλλο ούτως ή αλλιώς... καμμία υποδομή στον πλανήτη δεν αντέχει 300-500μμ σε ενα 24ωρο.

Η Αττική ξανά εκτός, για να είμαι ειλικρινής περίμενα τουλάχιστον ένα 20αρακι αλλά προς το παρόν πήγαμε κουβά. Για την συνέχεια βλέπω να μας παίρνει και να μας σηκώνει ο βοριάς από Παρασκευή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μια ζωή κι εσύ βρε Σπύρο με τον Αργολικό κόλπο και με καταιγίδες που ανηφρίζουν. ΠΟΤΕ δεν έρχεται καταγίδα απο εκεί βρεεεε. Ποτέεεε (ή σχεδόν ποτέ). 🤣

Πάντως φαίνεται οτι σιγά σιγά θα έρθει και η ώρα μας για βροχή. Η συννεφιά έχει πυκνώσει. Αν και αυτό το λέω 2 μέρες τώρα και δεν έχει γίνει τιποτα!

Για την σύγκλιση που πάει να δημιουργηθεί λέω  στον Αργολικο κόλπο 

Αλλα ακόμα δεν έχει τελειώσει κάτι για την Αττική  Θανάση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Για την σύγκλιση που πάει να δημιουργηθεί λέω  στον Αργολικο κόλπο 

Αλλα ακόμα δεν έχει τελειώσει κάτι για την Αττική  Θανάση 

Ααααα συγνώμη. Έχω θολώσει ρε συ από την πολλή βροχή που έχει πέσει στο λεκανοπέδιο. Συγγνώμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζονται οι αστραπές από χθες το βράδυ στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας, στο εσωτερικό της και στα παράλια, πράγμα σπάνιο… Εδώ Τρίκαλα συνεχίζονται οι βροντές (πιο αραιά) και η βροχή αλλά ευτυχώς δεν έχει πολύ μεγάλη ένταση για να δημιουργήσει προβλήματα, προς το παρόν τουλάχιστον.

Κακοκαιρια συστημένη για Θεσσαλία, Στερεά, αλλά δυστυχώς προκαλεί θανάτους και καταστροφές….

Επεξεργάστηκε από Fotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ααααα συγνώμη. Έχω θολώσει ρε συ από την πολλή βροχή που έχει πέσει στο λεκανοπέδιο. Συγγνώμη.

Λογικο είναι αυτό ρε συ 

Μιλάμε για σοκ και δεος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ήθελα να μας πιάσει λίγο καλύτερα εδώ, εντωμεταξυ τα περισσότερα φαινόμενα έπεσαν τις ώρες που υποτίθεται θα είχε τα λιγότερα και το αντίστροφο. Εδώ ο λόγος που δεν έχουνε τόσο μπαμ μπουμ είναι η έλλειψη του cape. Αν ήταν θερμότερη η λίμνη τα ίδια με τον Βόλο θα είχαμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...