Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Θα στο πω τελείως καλοπροαίρετα αλλά αυτό λέγεται μεγάλη αχαριστία. Μετά από αμέτρητα παράπονα (δικαιολογημένα ή όχι, δεν έχει σημασία) σου χαρίζει ο καιρός μια από τις πιο ιστορικές βροχοκακοκαιρίες στον Νομό σου (και στην πόλη φυσικά γτ αν δεν απατώμαι, 150mm κακοκαιρίας στη Λάρισα είναι πιο δύσκολο κι από το να δει ένα 30ποντο) και πάλι είσαι (ή το παίζεις) ανικανοποίητος επειδή δεν έχει τα πολλά μπαμ μπουμ.

Αυτό που βιώνει τώρα η Λάρισα (και όλη η Θεσσαλία) έχει γίνει άλλες 3 φορές (?) τα τελευταία 40-50 χρόνια και (μάλλον) δεν σε συγκινεί μία.

Μόνο με απανωτές μούφες (και σε βροχές και σε χιόνια), θα γίνεις σωστός καιρόφιλος. Με αγάπη.

 

 

 

Έφαγα πέρσι 9 απανωτές μουφές μετά τα μέσα Ιουλίου. Σε κάθε περίπτωση όπως είπα είμαι για τα ακραία, η διάρκεια δεν με ενδιαφέρει. Και το γεγονός ότι δίπλα μου γίνονται αυτά και εδώ τίποτα με τρελαίνει. Είμαι στην κόψη του ξυραφιού απλά από την λάθος μεριά. Ίσως πρέπει να μετονομαστώ σε ακραιοκαιροφιλος, καθώς τα πριτς πριτς δεν με απασχολούν! 🙂: )

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Περιοχή? 

Ταράτσα στο γαλατσι κοιτώντας δυτικά- βορειοδυτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερό νερό για 2-3 λεπτά !!! Όχι οτι δεν ρίχνει τώρα αλλα έβγαλε μιά 400αρα ++ ραγδαιότητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

 Ίσως πρέπει να μετονομαστώ σε ακραιοκαιροφιλος, καθώς τα πριτς πριτς δεν με απασχολούν! 🙂: )

Μα αυτό σου εξηγώ. Οκ δεν έφαγες τα 300-400mm του Βόλου και της Καρδίτσας αλλά και τα 150mm για τα δεδομένα της Λάρισας σε 2 ημέρες είναι και πάλι ακραίο σαν φαινόμενο.

Και φυσικά δεν είναι πριτς πριτς. Εκτός αν τα κάνει συχνά αυτά εκεί (που δεν τα κάνει).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι αλλο ενα βιντεο..Τωρα μιλαω με Λαγουβαρδο..Του στειλα ολα τα βιντεο..Δε μπορει το Χαροκοπειο να εγραψε μονο 36mm/h..Χανει τις μεγιστες..Καθε φορα τα ιδια..Τελος εδω 58mm Αυτο σας μοιαζει για 36mm/h??Χανονται δεκαδες χιλιοστα σε καθε σοβαρη διαταραχη..Κριμα.. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Θα στο πω τελείως καλοπροαίρετα αλλά αυτό λέγεται μεγάλη αχαριστία. Μετά από αμέτρητα παράπονα (δικαιολογημένα ή όχι, δεν έχει σημασία) σου χαρίζει ο καιρός μια από τις πιο ιστορικές βροχοκακοκαιρίες στον Νομό σου (και στην πόλη φυσικά γτ αν δεν απατώμαι, 150mm κακοκαιρίας στη Λάρισα είναι πιο δύσκολο κι από το να δει ένα 30ποντο) και πάλι είσαι (ή το παίζεις) ανικανοποίητος επειδή δεν έχει τα πολλά μπαμ μπουμ.

Αυτό που βιώνει τώρα η Λάρισα (και όλη η Θεσσαλία) έχει γίνει άλλες 3 φορές (?) τα τελευταία 40-50 χρόνια και (μάλλον) δεν σε συγκινεί μία.

Μόνο με απανωτές μούφες (και σε βροχές και σε χιόνια), θα γίνεις σωστός καιρόφιλος. Με αγάπη.

 

 

 

Πιάσε βούρδουλα ζερίκιε μόνο έτσι θα βάλει μυαλό και θα βγει σωστός καιρόφιλος στην κοινωνία🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Ζερίκιος είπε:

Μα αυτό σου εξηγώ. Οκ δεν έφαγες τα 300-400mm του Βόλου και της Καρδίτσας αλλά και τα 150mm για τα δεδομένα της Λάρισας σε 2 ημέρες είναι και πάλι ακραίο σαν φαινόμενο.

Και φυσικά δεν είναι πριτς πριτς. Εκτός αν τα κάνει συχνά αυτά εκεί (που δεν τα κάνει).

Κοίτα συνολικά σαν νερό, σίγουρα είναι τεράστια κακοκαιρία και εδώ, και μένει να δούμε αν βγουν τα τρελά αύριο, και εκεί θα είναι ο τελικός απολογισμός. Τα πριτς πριτς είναι αυτά κάτω από 40αρες ραγδαιοτητες. Αν και εγώ θέλω απλά να φοβάμαι για την ζωή μου για να πω ότι τρελάθηκα πραγματικά. Χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Μα αυτό σου εξηγώ. Οκ δεν έφαγες τα 300-400mm του Βόλου και της Καρδίτσας αλλά και τα 150mm για τα δεδομένα της Λάρισας σε 2 ημέρες είναι και πάλι ακραίο σαν φαινόμενο.

Και φυσικά δεν είναι πριτς πριτς. Εκτός αν τα κάνει συχνά αυτά εκεί (που δεν τα κάνει).

Νομιζω εχει εξηγησει αρκετες φορες τι ψαχνει ο Μιχαλης.Δεν χρειαζεται να τον εγκαλουμε και να απολογειται συνεχεια φιλε μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Κοίτα συνολικά σαν νερό, σίγουρα είναι τεράστια κακοκαιρία και εδώ, και μένει να δούμε αν βγουν τα τρελά αύριο, και εκεί θα είναι ο τελικός απολογισμός. Τα πριτς πριτς είναι αυτά κάτω από 40αρες ραγδαιοτητες. Αν και εγώ θέλω απλά να φοβάμαι για την ζωή μου για να πω ότι τρελάθηκα πραγματικά. Χαχαχα.

Εσυ πρεπει να γουσταρεις σεισμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Μα αυτό σου εξηγώ. Οκ δεν έφαγες τα 300-400mm του Βόλου και της Καρδίτσας αλλά και τα 150mm για τα δεδομένα της Λάρισας σε 2 ημέρες είναι και πάλι ακραίο σαν φαινόμενο.

Και φυσικά δεν είναι πριτς πριτς. Εκτός αν τα κάνει συχνά αυτά εκεί (που δεν τα κάνει).

Επειδή είμαι από Λάρισα και ξέρω καλά την περιοχή υετικά, σε μεγάλα ύψη υετού είναι ίσως πιο δύσκολη και από την Αθήνα. Πολύ πιο πιθανό να σου κάνει 50 μμ σε 5 μέρες παρά σε μία. Σε καλοκαιρινά μπουρίνια μπορεί να κάνει το μπαμ, ως εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οργανωνεται σταδιακα στο Μυρτωο νεα κατασταση, μικροτερης εκτασης που ομως αν ανηφορισει μπορει τοπικα να δωσει πραγματιακια...δεν θα ναι τοσο γενικευμενο αλλα το παρακολουθουμε. Συνηθεις υποπτοι τα ΝΔ παραλια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...