Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

τι δεν καταλαβαινεις δηλαδη? 3-5 μετρα νερο σε μια φυσικη γουβα θα κανει μερες να φυγει ολο αυτο το νερο 

Εγω το καταλαβαίνω ,ειχα ανεβάσει και τα βιντεο του 1994 . Εννοώ για να αντιληφθούμε ολοι ποια είναι η κατάσταση που αντιμετωπίζουν οι συνάνθρωποι μας .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι εικόνες από την Καρδίτσα είναι μαχαίρι στην καρδιά. Δεν υπάρχουν λόγια, ολοκληρωτική καταστροφή...

Ευτυχώς τα μοντέλα υπερεκτίμησαν τον βραδινό υετό στη Θεσσαλία, αλλιώς κάνεις δεν ξέρει πόσο χειρότερες εικόνες θα βλέπαμε σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Οι εικόνες από την Καρδίτσα είναι μαχαίρι στην καρδιά. Δεν υπάρχουν λόγια, ολοκληρωτική καταστροφή...

Ευτυχώς τα μοντέλα υπερεκτίμησαν τον βραδινό υετό στη Θεσσαλία, αλλιώς κάνεις δεν ξέρει πόσο χειρότερες εικόνες θα βλέπαμε σήμερα.

Ουσιαστικά μόνο η πολη την "γλύτωσε"

Επεξεργάστηκε από Snow Junky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Εγω το καταλαβαίνω ,ειχα ανεβάσει και τα βιντεο του 1994 . Εννοώ για να αντιληφθούμε ολοι ποια είναι η κατάσταση που αντιμετωπίζουν οι συνάνθρωποι μας .

εγω το εχω ξαναπει η μιση ελλαδα θελει πυρηνικη που πηγαν να φτιαξουν χωρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτες εικόνες από Καρδίτσα και όχι μόνο..... μετά από τόσο νερό σε τόσο λίγες ώρες/μέρες πόσο να αντέξει και τι να αντέξει.....;ας ελπίσουμε να μην έχουμε θύματα.... πολύ δύσκολες και επικύνδινες καταταστάσεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μα σοβαρα τωρα ειδε καποιος τα contour Και σκεφτηκε "ναι αυτη η γουβα με 4 βουνα γυρω γυρω και 400 μετρα αποκλιση που τα νερα δεν θα μπορουν να διαφυγουν απο πουθενα ειναι οτι πρεπει για να φτιαξουμε μια μεγαλη πολη και δεκαδες χωρια"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

εγω το εχω ξαναπει η μιση ελλαδα θελει πυρηνικη που πηγαν να φτιαξουν χωρια

Ελεγε το 1994 ενας κατοικος ότι πρεπει να παρουν την απόφαση να εγκαταλείψουν το συγκεκριμένο χωριό αφού είχε ξανασυμβεί.  Φυσικά αυτό δεν ειναι εύκολο χωρις την συνδρομή του κράτους. 

Γενικά, παρα πολύ άνθρωποι εχασαν τις περιουσίες τους και το κόστος των καταστροφών ειναι τεράστιο για το κράτος .

Τις καλλιέργειες τις αφηνω τελευταίες αν και π.χ για το Βαμβάκι( που εξάγουμε ) και το κρασί μιλάμε για καταστροφή .

Πάνω απο ολα η ανθρώπινη ζωή βεβαίως απλως σκεφτομαι την επόμενη μέρα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Το δραματικό vid του Μήτσου από Μεταμόρφωση  Καρδίτσας.Τι να πει κανείς πραγματικά...

 

 

Πω ρε φίλε τρομακτικό. Βυθίστηκε το χωριό όλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ βρέχει καλά με συνοδεία κεραυνών σε διακριτική απόσταση.

 

Οι σκέψεις μας πάντα σε όλους όσους περνάνε δύσκολες ώρες τώρα, αλλά κ για το μετά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

μα σοβαρα τωρα ειδε καποιος τα contour Και σκεφτηκε "ναι αυτη η γουβα με 4 βουνα γυρω γυρω και 400 μετρα αποκλιση που τα νερα δεν θα μπορουν να διαφυγουν απο πουθενα ειναι οτι πρεπει για να φτιαξουμε μια μεγαλη πολη και δεκαδες χωρια"

Εντάξει, να πάμε 100, 300, 1000, 5000+ έτη πίσω στο χρόνο να δείρουμε τους πρώτους οικιστές της Θεσσαλίας να μην το ξανακάνουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 15 χιλιοστά εδώ σήμερα και πάλι. Τελευταία ευκαιρία για καταιγίδα από τα νοτιοανατολικά τις επόμενες ώρες.. για να δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Οποιος μπορει ας ανεβασει αυτο το βίντεο για να καταλάβουμε τι συμβάνει . Αν δεν κάνω λάθος όπως και το 1994 είναι στην Μεταμόρφωση Καρδίτσας .

https://www.facebook.com/takis.palama/videos/686919022910903/

 

Σοκαριστικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Εντάξει, να πάμε 100, 300, 1000, 5000+ έτη πίσω στο χρόνο να δείρουμε τους πρώτους οικιστές της Θεσσαλίας να μην το ξανακάνουν.

ε ναι γιατι εμεις δεν εχουμε την τεχνολογια σαφως

 

meanwhile ειδατε δορυφορικη τι ερχεται στην ελλαδα?

Επεξεργάστηκε από airfathaaaaa
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μουζάκι 

SmartSelect_20230907_093402_Facebook.jpg

Παιδιά, τι είναι αυτά τα πράγματα;; Δεν πιστεύω στα μάτια μου

Γνωρίζουμε αν υπάρχουν περαιτέρω αγνοούμενοι ή θύματα;; 

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Παιδιά, τι είναι αυτά τα πράγματα;; Δεν πιστεύω στα μάτια μου

Γνωρίζουμε αν υπάρχουν περαιτέρω αγνοούμενοι ή θύματα;; 

Προς το παρών δεν έχουν αναφέρει κάτι για θύματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως σε τετοια ακραια καιρικα σκηνικα δεν θα μπορουσε να αντιδρασει ουτε το πιο προηγμενο κρατος του κοσμου...

Ο καιρος εχει και τα ωραια του..Και εκει θα σταθω...Εκει πρεπει βασικα..Σαλαμινα το βραδυ..Η νυχτα μερα..Και η βροχοκουρτινα που διακρινεται μεσα απο τα ηλεκτρικα κοντοζυγωνει..Κουραγιο σε ολους τους Θεσσαλους....!!!

372065861_24089438534005102_958710387256756311_n.jpg

Για την Αττικη τα πηγαμε περιφημα τηρουμενων των αναλογιων..Ολοι οι σταθμοι στα κεντρονοτια απο 80mm εως 120mm...Ουσιαστικα σε 36 ωρες!

Μανδρα..Κραζουμε ολοι την Κουλα αλλα παλι καλα να λεμε που εμες δεν ειδαμε τετοια νερα και μαλλον δεν θα δουμε ποτε. 

375167938_212988455092112_123251403010124552_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...