Jump to content
sakis13

Αναφορές κακοκαιρίας ''Elias" - "Aγγελος'' 24-28/9/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, isnow είπε:

Νομίζω πάει καρφι για Παλαμά αυτό.. νοτιοδυτικά Λάρισας..τι λες.πως το βλέπεις??

Ναι προς τα εκεί πάει και θα κρατήσει κάποιες ώρες.. ωστόσο δεν θα έχει την ένταση του Βόλου σε καμία περίπτωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Βολος μαζι με τα χαμενα εχει περασει τα 850mm μηνιαιο υετο μιλαμε για μια περιοχη που αν και απο το 2015 εχει αυξηθει ιδιαιτερα ο υετος ειναι ζητημα να φτανει τα 550mm μο σε βαθος χρονου. Για να κατανοησουμε το ακραιο του γεγονοτος απο το 2010 στους σταθμους της Ηπειρου μονο τα Θεοδωριανα εχουν καταγραψει παραπανω, επισης στη βιβλιογραφια γενικοτερα απο σταθμους Δεη κτλ συνολικα στην Πινδο δεν υπαρχουν μηνιαιες καταγραφες πανω απο 1000 εξαιρουμενων των θεοδωριανων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να γίνεται η αποκάλυψη έξω από τους κεραυνούς… Έχει σταματήσει η έντονη βροχόπτωση εδώ πλέον πάντως. Δεν ξέρω αν θα ξαναρχίσει όμως αργότερα…

Ενα από τα ηλεκτρικά που απαθανάτισε η κάμερα στην Μιτζέλα(ΝΑνατολικα του Αλμυρου) κοιτώντας προς Βόλο.

IMG_1531.jpeg.04748aea6e54340cf6d398124913c1f1.jpeg

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Ο Βολος μαζι με τα χαμενα εχει περασει τα 850mm μηνιαιο υετο μιλαμε για μια περιοχη που αν και απο το 2015 εχει αυξηθει ιδιαιτερα ο υετος ειναι ζητημα να φτανει τα 550mm μο σε βαθος χρονου. Για να κατανοησουμε το ακραιο του γεγονοτος απο το 2010 στους σταθμους της Ηπειρου μονο τα Θεοδωριανα εχουν καταγραψει παραπανω, επισης στη βιβλιογραφια γενικοτερα απο σταθμους Δεη κτλ συνολικα στην Πινδο δεν υπαρχουν μηνιαιες καταγραφες πανω απο 1000 εξαιρουμενων των θεοδωριανων.

Νομίζω γενικά η πόλη του Βόλου δεν είχε δει ποτέ μήνα με 350+, δεν ξέρω καν αν είχε δει μήνα με 300...εκτός στατιστικής το φαινόμενο, δεν πρόκειται να επαναληφθεί όσο ζούμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, yiannis_volos said:

117 τώρα και τα 150 τα φτάνουμε άνετα, και αν βγουν αυτά που φαίνονται, πάμε και για 200αρα. Πως τα καταφέρνουμε έτσι κάθε φορά, δεν καταλαβαίνω. Και πλάκα θα έχει να ρίξει και κάνα μισό μετρο το Χειμώνα, χαχα

Θα σε βοηθήσω και εγώ να το φέρουμε όπως πέρυσι,αρκεί να πιάσει και λίγο Εύβοια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά, τα λόγια είναι περιττά. Σαν να γραψει το Θησείο 700 μμ μηνιαίο. Θα είχαμε εκατοντάδες νεκρούς και υλικές ζημιές δισεκατομμυρίων.

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αστραπές σε όλο τον νότιο ορίζοντα..

 

IMG_20230927_195941.jpg

IMG_20230927_200401.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπωπω.    Από 210-250 βλέπω οι ιδιωτικοι σταθμοί στο Βόλο ...  τρομακτικές καταστάσεις πάλι στην περιοχή που προφανώς βιώνει τις πιο ιστορικές 3 εβδομάδες του αιώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλο και πλησιάζει. Ξέσκισε με (μόνο εμένα ας καθαρίσω εγώ το δικό μου υπόγειο και κανένας άλλος!)

Βροχοθυελλα.

 

 

IMG_20230927_201521.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η θάλασσα άλλαξε χρώμα λόγω των έντονων βροχοπτώσεων και την εισροή χειμάρρων στην Λίμνη Ευβοίας.

Φωτό:meteohellasFB_IMG_1695829095945.jpg.6229c842f155cf6654f8d4afc78e0cdb.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όλο και πλησιάζει. Ξέσκισε με (μόνο εμένα ας καθαρίσω εγώ το δικό μου υπόγειο και κανένας άλλος!)

Βροχοθυελλα.

 

 

IMG_20230927_201521.jpg

Ειλικρινά σε φαντάζομαι, αν έμενες Βόλο, να τρέχεις εκστασιασμένος στο background κάποιου βίντεο του καταβρεγμένου Μπέου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξερω αλλ εγώ βλεπω να έχουμε θέματα πάλι..ηδη τα ποτάμια στην περιοχή παλαμα καρδίτσαν κατεβάζουν νερό..πεζουλα εχει ρίξει 150+ storm total..και συνεχιζει..δεν νομίζω να συνεχίσει έτσι μέχρι αυριο αλλά θα δείξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...