Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει! Ασύλληπτο τρέξιμο. Εκτός πραγματικότητας. Οχι Οκτώβρη οχι Νοέμβρη... ούτε Δεκέμβρη δε βλέπεις τέτοια. Απίστευτο

image.png.8ea5a11282167054d8b11e70a141ef55.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος του τζιφου μουρλια.. 

Χάος στα σενάρια πάντως.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια λογική προσέγγιση λέει ότι πάμε για το πρώτο φθινοπωρινό χαμηλό με τα πρώτα χιόνια να κάνουν την εμφάνιση τους σε ορεινά και ίσως και πιο χαμηλά με την Δυτική κη Μακεδονία να φλερτάρει με χιόνι από νωρίς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπουν κάτι όνειρα τα μοντέλα, σαν τον Τριαντάφυλλο. Από την άλλη, περίπου κάθε 15 χρόνια κάνει ένα χιόνι Οκτώβριο μέχρι σχεδόν πεδινά η Βόρεια Ελλάδα (2011, 1997, 1978, 1972), άρα ποτέ δεν ξέρεις. Το ζητούμενο είναι να βάλουμε έστω μια ζακέτα το βράδυ εδώ στα νότια.

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα μόλις είδα 18αρι τζιφου.καλο το κύριο αλλά νομίζω ο μο ανέβηκε θερμοκρασιακά σε σχέση με το 12 αρί και το 6αρι..οι ώρες βέβαια είναι στην σφαίρα της φαντασίας όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω.οποια αλλαγή βέβαια είναι θεμιτή και καλώς να έρθει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απ τον παραδεισο στη κολαση το μοντελακι !!

....αδιαφορουμε για τα ακυρα του τζιφου 8-10 μερες μπροστα ( κυριο στο 00 )......το κρυο ειναι πολυ, ο αζορ ειναι ψηλα , ο τελικος αυλωνας δεν ειναι αυτος που βλεπουμε τωρα , ειναι συστημενο και δεν γινεται αλλιως......καλημερα !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άκυρο φυσικά το προηγούμενο τρέξιμο. Τώρα τα εξαφάνισε όλα...

 

264-780GR.gif

270-780GR.gif

Χαχα το πριν και το μετά 

 

264-779GR.gif

276-583GR.gif

300-583GR.gif

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σου τζιφο μαγε..Εκανες αυτο που δεν ηθελα..Πηγες τοσο δυτικα τον αυλωνα και μας εσκασες στην κεφαλα τον υποτροπικο...

Αλλα δε μασαω...Ειμαι κρεμ και γουσταρω τζεμ...

gem-0-240.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερές διατάξεις αλλά κάτι σε πιάνει να τις βλέπεις τόσο νωρίς...Λες γιατί να μην το κάνει Δεκέμβρη μια φορά;Ας κάνει κανέναν απλό χαμηλακι με τα πρώτα χιόνια στις κορφές,που συνήθως εκεί στο δεύτερο μισό του Οκτώβρη είχαμε και τα πρώτα ασπρισματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμιά έκπληξη μέχρι στιγμής ο Οκτώβρης προχωράει φυσιολογικά, ξηρός και θερμός. Το μόνο θετικό ότι δροσίζει λίγο τα βράδια. Καλημέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος έκανε αυτό που έπρεπε τραβώντας τον εμποδισμο στα άλλα μοντέλα πιο νότια και τώρα αρχίζει τα δικά του...δεν μας πειράζει καθόλου φυσικά ,ίσα ίσα...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχ τι έβγαλε ο τζιφος, από το πιο κρύο σενάριο στο πιο ζεστό, δεν μπορεί να βγει ζεστοτερο αυτου.

Ζεστός και ο Ευρωπαίος 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο άκυρο είναι το κύριο του τζιφου στον εμποδισμο άλλο τόσο είναι το κύριο του παιου...εξακολουθεί να μας βολεύει η μέση λύση που θα φανεί σε λογικές ώρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aκόμα είναι τόσο μακρινές οι ώρες που η πραγματική διάταξη στις συγκεκριμένες ημερομηνίες που εμφανιζονται τώρα για τις 20 του μήνα και μετά να είναι τελείως διαφορετική.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μας ξενέρωσαν λίγο τα πρωινά.... Πάμε γερά.!! 

Έλα ρε εδώ θα ρθει...έτσι έγινε και στις δύο λίμνες του Σεπτεμβρίου...από Παρασκευή και μετά θα δεις το θα δείχνουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Έλα ρε εδώ θα ρθει...έτσι έγινε και στις δύο λίμνες του Σεπτεμβρίου...από Παρασκευή και μετά θα δεις το θα δείχνουν...

Οι δύο λίμνες του Σεπτέμβρη πήγαν Θεσσαλία και Στερεά.. Τώρα το θέλουμε Ήπειρο-Μακεδονία και Θρακη... Και μοοοοοννννοοο.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Οι δύο λίμνες του Σεπτέμβρη πήγαν Θεσσαλία και Στερεά.. Τώρα το θέλουμε Ήπειρο-Μακεδονία και Θρακη... Και μοοοοοννννοοο.🤣

Εντάξει όταν λέω ήρθαν εννοώ ήρθαν σ εμάς στην περιοχή μας...προσωπικά εάν έρθει και δεν κουβαλά μαζί του και ψύχος να νιώσουμε έστω βροχή με κρύο στα πεδινά τότε ας πάει όπου θέλει ,ας πάει στην Ήπειρο στη Θράκη όπου θέλει.Με αφήνει παγερά αδιάφορο μια βροχοκαιρια με νοτιαδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεε της Αρκτικης δωσε μου φωτιση να κατεβω τον Δεκεμβρη στην Ελλαδα...Στειλε με στη Θεσσαλια,στην Ηπειρο και στη Μακεδονια,στη Θρακη και στο βα Αιγαιο..Ποιος τους ακουει αν δεν παω και φετος..Ας τους κανουμε ενα δωρο με Λευκα Χριστουγεννα η Δεκεμβρη κρυο παλιακο...Γιατι αλλιως θα μου πρηξουν τα κακαλοαρκουδα μου...

Και μετα απο Γεναρη στειλε με στο σπιτι μου...Εκει που βγαζω τον χειμωνα μου καθε χρονο..Στα αρκουδοπροσηνεμα μου🤣!!

Αμην!!

poliki-arkouda-thilasmos-moron-10.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η χειμωνιατικο δεκεμβριανο χαμηλο η σεπτεμβριανο υποτροπικο..η και τα δυο μαζι με χιονι βασιλιτσας και 30αρι στη κρητη..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανώμαλη κυκλοφορία. Δυστυχώς η φυσιολογικότητα στον καιρό έχει χαθεί προ πολλού.

Μέσα Οκτωμβρίου και οι φθινοπωρινοί μουσώνες της Ηπείρου ακόμα να έρθουν.

Το πιο πιθανό για τα μελλούμενα είναι να σκάσει ο αυλώνας Αιγαίο και να χιονίσει στην Άνδρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Ανώμαλη κυκλοφορία. Δυστυχώς η φυσιολογικότητα στον καιρό έχει χαθεί προ πολλού.

Μέσα Οκτωμβρίου και οι φθινοπωρινοί μουσώνες της Ηπείρου ακόμα να έρθουν.

Το πιο πιθανό για τα μελλούμενα είναι να σκάσει ο αυλώνας Αιγαίο και να χιονίσει στην Άνδρο.

900+μμ εχουν τα Γιαννενα και 2300μμ τα θεοδωριανα βρε Βασιλακη μου και θα ανεβουν πολυ ακομα.Η Κεα η κακομοιρα απο την αλλη εχει 135μμ ετησιο.Θα ερθουν και οι βροχες και τα χιονια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

900+μμ εχουν τα Γιαννενα και 2300μμ τα θεοδωριανα βρε Βασιλακη μου και θα ανεβουν πολυ ακομα.Η Κεα η κακομοιρα απο την αλλη εχει 135μμ ετησιο.Θα ερθουν και οι βροχες και τα χιονια.

Η Πρέβεζα έχει το πρόβλημα, τα Γιάννενα ειδικά το καλοκαίρι πήγαν τελεια.

Κάποιο θέμα έχει ο σταθμός δείχνει μηνιαίο 122, αλλά τα στοιχεία του μήνα είναι σωστά, με μηνιαίο 0.4

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η Πρέβεζα έχει το πρόβλημα, τα Γιάννενα ειδικά το καλοκαίρι πήγαν τελεια

Ε κι εμεις εδω εχουμε προβλημα και μαλιστα για 3η σερι χρονια.Θα βγουν νερα αργοτερα παντου πιστευω.Το θεμα ειναι οτι βγαινουν εφιαλτικα σεναρια απο τα μοντελα για τα κοντινα μελλουμενα και ειδικα για εδω που εξαφανιστηκαν οι βροχες απο τα διαγραμματα παιοτζιφου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...