Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο αξιόπιστο μοντέλο πλέον παιδιά είναι αυτό της νάσα. Τα άλλα δεν ξέρω καν γιατί τα κοιτάμε... 

geos-0-219.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Το μόνο αξιόπιστο μοντέλο πλέον παιδιά είναι αυτό της νάσα. Τα άλλα δεν ξέρω καν γιατί τα κοιτάμε... 

geos-0-219.png

Xωρίς πλάκα δώσε σύνδεσμο....μου φαίνεται πολύ καλό.....εγώ πάντως βλέπω συνήθως Αγγλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μια κίνηση προς ανατολάς θα την κάνει ο τζίφος, καμία σχέση με αικον ωστόσο.,

 

να ένα ενδιαφέρον σενάριο

J264-21.GIF?11-0

J264-594.GIF?11-0

Πολυ σπανιο και εντυπωσιακο ολη η μεσογειος να βρεχετε..γιατι οχι?.. να δουμε μετα τον φετινο μεσογειακο καυσωνα απο πορτογαλια μεχρι ελλαδα κατι τετοιο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Xωρίς πλάκα δώσε σύνδεσμο....μου φαίνεται πολύ καλό.....εγώ πάντως βλέπω συνήθως Αγγλο...

Άγγλο, Γάλλο Ιταλό, Γερμανό και ότι άλλο θέλεις αρκεί να σε ικανοποιεί αυτό που δείχνει χεχεχε 

https://www.meteociel.fr/modeles/geose_cartes.php

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Άγγλο, Γάλλο Ιταλό, Γερμανό και ότι άλλο θέλεις αρκεί να σε ικανοποιεί αυτό που δείχνει χεχεχε 

https://www.meteociel.fr/modeles/geose_cartes.php

 

Αν θυμάμαι καλά....είχες ξαναπαρέμβει με NASA πριν τον Δανιήλ και είχες βγεί απόλυτα σωστός!Ευχαριστώ!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε τρέλα μας πουλάνε? Από τέρμα δυτικά  ο Τζιφός... ο Παιος μας πάει τέρμα ανατολικά? Σε λίγο θα βγάλει ψυχρή εισβολή Τουρκίας!! Ρε τσοντομοντελα σοβαρευτείτε επιτέλους.. 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Αν θυμάμαι καλά....είχες ξαναπαρέμβει με NASA πριν τον Δανιήλ και είχες βγεί απόλυτα σωστός!Ευχαριστώ!!

 

Ναι όντως είναι το κρυφό μου χαρτί. Τότε είχε βγει σωστά θα δούμε και τώρα. Ποτέ δεν πρέπει να υποτιμάς κανένα μοντέλο... πάντα κάνουν την εκπληξουλα τους. Ελπίζω να συμβεί εδώ το ίδιο 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα έχει κάνει σκ@τα ο παιος για να δούμε τι έχει στο μυαλό του...( πότε το ένα ποτέ το άλλο  όχι ότι είναι άσχημο σενάριο. Αντίθετα είναι πολύ καλό.. αναποφάσιστος όμως βρε παιδί μου χαχα)

ECM0-216.gif

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια παπαρα και μισή... Ο ψυχρός αυλωνας το σκέφτεται να κατέβει... Κολλάει στα Βαλκάνια... Οι χαμηλές πιέσεις είναι στην Ιβηρική και εμείς στη μέση με το τρίτο το μακρύτερο... Τον Υποτροπικο..!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται..

 

GFS.png

ecmwf.png

......

 

 

260px-Operation_Upshot-Knothole_-_Badger_001.jpg

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τι υτεφορο μωρέ... Με τι χαμηλό.? 

Για το τέλος μιλάω, έχει σύγκορυση αερίων μαζών, μετά τις 240 θα έβγαζε φουλ υετό, κάτι σαν το πρωινό jma

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O ευρωπαίος έχει το ψύχος πιο ανατολικά από ότι στο κύριο στον μέσο όρο στα ανσάμπλ....ούτως ή άλλως δεν το θέλουμε να μας επηρεάσει αλλά όσο πιο κοντά μας έρθει στα Βαλκάνια και την Αδριατική τόσο περισσότερα φαινόμενα θα έχουμε λόγο σύγκρουσης αερίων μαζών....

πάντως αρκετά ανατολικότερα βορειοανατολικότερα από τον τζίφο που είναι πιο δυτικά από όλους και σαφώς πιο ζεστός και χωρίς τα φαινόμενα των άλλων.....

το τζεμ ανατολικά μεν αλλά το ψύχος πολύ πιο κοντά μας και με πολύ περισσότερα υετοφόρα σενάρια και με αρκετά σενάρια να μας επηρεάζει κανονικά το ψύχος, έχει και σενάριο το σενάριο 17 στο -10 στα 850 στη κεντρική Μακεδονία για τις 22-23 του μήνα!!!

gens-17-1-264.png

gens-17-0-276.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...