Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

00  ....

gfs-1-144.png?0

6αρι

gfs-1-138.png?6

ακομη δεν εχουμε ιδεα που θα κατεβει και αν θα κατεβει( ισωσ αυριο δεν υπαρχει κρυο)......απλα και μονο που σκανε τετοιοι χαρτες εμενα μ αρεσει ...οταν περσι τετοιο καιρο το 0 ηταν στη βορεια φιλανδια και στη καμτσακτα με το ζορι ( για να συπληρωσω το προηγουμενο μυνημα μου ) 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνχίζει πάντως δυστυχως ο τζίφος στο 6αρι να δώσει έστω και πρόσκαιρα ξερόκρυα..  άντε να τελειώνουμε με αυτό το έκτρωμα,.  ιουυ. καμία όρεξη για χειμερινές Τ από τώρα. Ξου βρε τζίφε, ΞΟΥ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Συνχίζει πάντως δυστυχως ο τζίφος στο 6αρι να δώσει έστω και πρόσκαιρα ξερόκρυα..  άντε να τελειώνουμε με αυτό το έκτρωμα,.  ιουυ. καμία όρεξη για χειμερινές Τ από τώρα. Ξου βρε τζίφε, ΞΟΥ

Ξεροκρυα να κλείσουν τα μπιτσομπαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Έχουμε μπροστά μας ένα νορμάλ καιρικό διαλλειμα αλλά καλοηθες και καμιά σχέση με μπαστακες και τα ρέστα.

Αυτό θα περίμενα να το πει ένας Θεσσαλος.. Όχι ένας καμμενος καιρικά Σαλονικιος😃

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ξεροκρυα να κλείσουν τα μπιτσομπαρα

Τι με νοιάζουν εμένα αυτά. Εγώ δεν θέλω να καίω θέρμανση από Οκτώβρη, και μάλιστα με ΄ήλιο έξω.. Θέρμανση θα καίω έτσι και Αλλιώς Νοέμβριο-Απρίλιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι με νοιάζουν εμένα αυτά. Εγώ δεν θέλω να καίω θέρμανση από Οκτώβρη, και μάλιστα με ΄ήλιο έξω.. Θέρμανση θα καίω έτσι και Αλλιώς Νοέμβριο-Απρίλιο...

Δε σε νοιάζει γιατί μένεις Λάρισα... Για έλα Ηγουμενίτσα να δεις χαρουλες από γιαμπανακηδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω την αίσθηση πως η ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου θα βγει με 300 σελίδες...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

μιλώντας για καύσωνα με 46αρια 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θερμοκρασιακά τουλάχιστον φαίνεται να κυμαίνεται σε φυσιολογικά επίπεδα το πρώτο δεκαπενθήμερο του Οκτώβρη. Ούτε πολύ θερμά, ούτε πολύ ψυχρά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Θερμοκρασιακά τουλάχιστον φαίνεται να κυμαίνεται σε φυσιολογικά επίπεδα το πρώτο δεκαπενθήμερο του Οκτώβρη. Ούτε πολύ θερμά, ούτε πολύ ψυχρά.

Φυσιολογικά τα λες τα 27-28 άρια εσύ... 25 έπρεπε να εχουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μακαρι το 6αρι του τζιφου να ειναι κοντα στην πραγματικοτητα...απ το πρωτο ως το τελευταιο καρε ( φρεϊμ) για τους νεοτερους......ειμαστε σε καλο δρομο μαγκες !!!!

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προς τζίφο ο ευρωπαίος στο 6αρι δυστυχώς.. ειλικρινά πλέον αν δεν έχει βροχή, απλά ελπίζω να πάμε +++ στα κλιματικά.έχουμε που έχουμε κλματική αλλαγή, ας επωφεληθούμε κάπως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με Μιχάλη, ξερόκρυα τώρα μακρία μας, κακό στην τσέπη μας θα κάνουν, να έρθουν όταν πρέπει συνοδεία φαινομένων...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με Μιχάλη, ξερόκρυα τώρα μακρία μας, κακό στην τσέπη μας θα κάνουν, να έρθουν όταν πρέπει συνοδεία φαινομένων...😉

Πονηρούλη😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πονηρούλη😝

xaxa!!! Μια Αριάδνη, μέσα όμως οι περιοχές που δεν είδαν πολλά πράγματα τότε, δεν νομίζω ότι δεν θα την ήθελε η συντριπτική πλειοψηφία του φόρουμ. Θα θυσίαζαν δηλαδή τις "δροσίες" του Οκτώβρη για μια άλλη Αριάδνη νομίζω. Οπότε με αυτό το σκεπτικό πορεύομαι, οικονομία τώρα για να κάψουμε το πετρελαιο όταν πρέπει!

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι χάρτες είναι αμείλικτοι για τη συνέχεια, να δούμε που θα πάει είναι νωρίς βέβαια ακόμα... εδώ έγινε τούμπα μοντέλων σε κάποιες ώρες από τα φαινόμενα σε αυτή τη λίμνη...

Στις 240 ωρες 

ecmwf-0-240.png

cfs-0-240.png

geos-0-240.png

gem-0-240.png

J240-21.gif

gfs-0-240.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

xaxa!!! Μια Αριάδνη, μέσα όμως οι περιοχές που δεν είδαν πολλά πράγματα τότε, δεν νομίζω ότι δεν θα την ήθελε η συντριπτική πλειοψηφία του φόρουμ. Θα θυσίαζαν δηλαδή τις "δροσίες" του Οκτώβρη για μια άλλη Αριάδνη νομίζω. Οπότε με αυτό το σκεπτικό πορεύομαι, οικονομία τώρα για να κάψουμε το πετρελαιο όταν πρέπει!

Εγώ και με μια Μήδεια αλλά φυσιολογική να μην έχει μπει στην σόμπα ,να χιονίζει όπως χιόνιζε δύο μέρες αλλά να το στρώνει και να βάζα ένα 40 πόντο για την πλάκα έτσι για πρόγευμα θα ήμουν οκ ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς βλέπω πολύ ασχημες τούμπες.. ϊσως πάμε για το πρώτο ξηρόκρυο για φέτος.. νωρίς νωρίς... Το μόνο καλό είναι ότι θα διαρκέσει στην χειρότερη 2 μέρες.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς βλέπω πολύ ασχημες τούμπες.. ϊσως πάμε για το πρώτο ξηρόκρυο για φέτος.. νωρίς νωρίς... Το μόνο καλό είναι ότι θα διαρκέσει στην χειρότερη 2 μέρες.

Αχιως... Γουστάρω... Ετσι... Να ανάψεις καλοριφέρ.. Εγώ με κοντομάνικο θα ειμαι😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αχιως... Γουστάρω... Ετσι... Να ανάψεις καλοριφέρ.. Εγώ με κοντομάνικο θα ειμαι😃

Εσύ θα είσαι με κοντομάνικο, αφού δεν θα πάρεις πρέφα από την πτώση. ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ θες να ανάψω θέρμανση, θέλω να ανάψεις αιρ κοντισιον . Πάτσοι

 

θερμάνθηκε ο τζίφος και το τζεμ πάρα πολύ. Βέβαια πλέον τίποτα δεν είναι σίγουρο, καθώς η θέρση του ατλαντικού χαμηλού άλλαξε τελείως στο νάουκαστ, και από εκεί που είχαμε σίγουρη μόνο την ζέστη, τώρα παίζει και η ψυχρή εισβολή.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς βλέπω πολύ ασχημες τούμπες.. ϊσως πάμε για το πρώτο ξηρόκρυο για φέτος.. νωρίς νωρίς... Το μόνο καλό είναι ότι θα διαρκέσει στην χειρότερη 2 μέρες.

Και οι 2 μέρες ευεργετικές θα ήταν για εδώ στα νότια. Έχω σιχαθεί να κυκλοφορώ με το σώβρακο στο σπίτι. Τα δε μεσημερια στο Κέντρο ακόμα ιδροκοπάμε στον ήλιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Αυτό θα περίμενα να το πει ένας Θεσσαλος.. Όχι ένας καμμενος καιρικά Σαλονικιος😃

 

 

 

 

 

 

 

 

Από μμ είμαστε καλά φέτος ζεστές δεν έχω νιώσει ωσεί κάτι υπερβολικό το Σεπτέμβριο βλέπω να μην σχηματίζεται φέτος ο μπαστακας στα β.ανσυολικα οπότε δεν έχω λόγο να μην αισιόδοξων για καλύτερη συνέχεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Και οι 2 μέρες ευεργετικές θα ήταν για εδώ στα νότια. Έχω σιχαθεί να κυκλοφορώ με το σώβρακο στο σπίτι. Τα δε μεσημερια στο Κέντρο ακόμα ιδροκοπάμε στον ήλιο.

Δεν είναι υπερβολή αυτό? Μόλις 26αρια μέγιστες είχατε σήμερα εκεί? Ακόμα θέλει κλιματιστικό? Τόσο δραματική είναι η αστική θερμονησίδα, τι να πω. Εδώ έχει κλείσει από μέσα Αυγούστου το κλιματιστικό οριστικά.. Μάλιστα αν ερχόντουσαν οι Τ του τζίφου που είχε στο 6αρι θα άνοιγε η θέρμανση, για να μην πέσει η εσωτερική δραματικά. Το τελευταίο μήνα ήδη κάνω την χειμωνιάτικου τύπου αερισμό, ανοίγω δηλαδή μόνο μεσημέρι απόγευμα τα παράθυρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν είναι υπερβολή αυτό? Μόλις 26αρια μέγιστες είχατε σήμερα εκεί? Ακόμα θέλει κλιματιστικό? Τόσο δραματική είναι η αστική θερμονησίδα, τι να πω. Εδώ έχει κλείσει από μέσα Αυγούστου το κλιματιστικό οριστικά.. Μάλιστα αν ερχόντουσαν οι Τ του τζίφου που είχε στο 6αρι θα άνοιγε η θέρμανση, για να μην πέσει η εσωτερική δραματικά. Το τελευταίο μήνα ήδη κάνω την χειμωνιάτικου τύπου αερισμό, ανοίγω δηλαδή μόνο μεσημέρι απόγευμα τα παράθυρα.

Κλιματιστικό σε γραφεία και σπίτια όχι, αλλά με κάθε μέγιστη άνω των 25 βράζεις στο Κέντρο της Αθήνας, αν περπατήσεις έστω 5 λεπτά. Στο αυτοκίνητο ναι, θέλει οπωσδήποτε κλιματιστικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...