Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Κόκκινο,Βάγια,Θήβα,Αλίαρτος" που λέει και ο φίλος Ζερίκιος.Νομίζω είναι η πρώτη φορά που βλέπω τέτοιο σενάριο και ξενερώνω.Καλημέρα σε όλους. 

SmartSelect_20240125_070642_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα,ευτυχώς κρατήθηκε η λογικη του 18ριου αλλα δεν βλεπω πως μπορει να κρυώσουν τα 850ρια περισσότερο εστω να εχουμε ενα -7 γεματο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα! 

Ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα αν συνεχιστουν αυτα τα ρανς παμε για χιονακι στον νομο απ τα 200-250μ 

Οτι παρουμε στον φετινο "χειμωνα" καλο θα ειναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, south coast said:

Καλημερα,ευτυχώς κρατήθηκε η λογικη του 18ριου αλλα δεν βλεπω πως μπορει να κρυώσουν τα 850ρια περισσότερο εστω να εχουμε ενα -7 γεματο.

Όσο πιο δυτικά έρθει ο αυλώνας με αυτήν κίνηση που έχει τόσο πιο δυτικά θα βγαίνει η σύγκλιση ,θέλουμε διαφορετική κίνηση που φαντάζει δύσκολο για τόσο κοντινές ώρες .Για τις δυνατότητες που έχει νομίζω έχει βγάλει το κατάλληλο σενάριο.

Screenshot_2024-01-25-07-40-10-83_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg.775a52c384b07dbf045eba15b3fcb505.jpg

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεσα σε αυτο καιρικο εκτρωμα η Δευτερα μοιαζει οαση...!!!Παμε για αξιοπρεπη διαταραχη στα προσηνεμα και μαλιστα απο το πουθενα....Βροχες ποτιστικες στα πεδινα και χιονια ισως και πανω απο τα 250 μετρα...Πιθανες και χιονοστρωσεις με βαση τζιφο και οχι μονο...Εχω και αδεια τη Δευτερα οποτε..Βολτουλες οσο μπορω και οπου μπορω!!!

102-574GR.gif

108-574GR.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για ένα καθαρά χειμωνιάτικο διήμερο Κυριακή - Δευτέρα... για την Τρίτη ακόμη δεν εχει κατασταλάξει ο Τζίφος... τώρα πόσο χαμηλά θα χιονίσει θα δούμε... τα 250 μου φάινονται υπερβολικά χαμηλά με επίπεδα παγ. τα 700-750 μέτρα και θετικό σδ... θα έλεγα από Κηφισιά και πάνω υπάρχουν καλές πιθανότητες ... για να δούμε και Παίο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρες, θα το παλέψουμε μέχρι τελευταίας ρανίδας οι 200-250+ στο Λεκανοπέδιο για να το δούμε να πέφτει έστω Δευτέρα - Τρίτη. -6,5 στα 850, -34 στα 500 και dam 522-523 στο πικ της εισβολής είναι διόλου ευκαταφρόνητα.

Πάντως οι Αθηναίοι δεν θέλουμε άλλο δυτική κίνηση του συστήματος, να κάτσει εκεί που είναι γιατί αλλιώς όλη η σύγκλιση θα πάει στη δυτική Βοιωτία. Οι ισοβαρείς και η θέση αυλώνα να μείνουν ως έχουν, και αν γίνεται απλά να ενισχυθεί η ψυχρόμπαλα που έρχεται πάνω μας.

Πάντως βάσει 0ζ Τζίφου, πρόκειται για 5ήμερη σχεδόν χειμερινή κακοκαιρία, αρκετά ''χορταστική'' μέσα στη φετινή υπερ - μούφα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, η συνέχεια παραμένει αβεβαιο ακόμα.. για Σάββατο ανταλλαγή σεναρίων Πάιου τζιφου και τώρα ο τζιφος έχει το καλυτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα σημερινά 00αρια, μου θυμίζουν τον άντρα που έχει βρει παράνομη σχέση και επιστρέφει σπίτι του με ένα μπουκέτο λουλούδια στη γυναίκα του, ώστε να θολώσει τα νερά.

- Αγάπη μου!!! Αυτά τα τριαντάφυλλα είναι για σένα. Μωρό μου!!

- Αααχχ σε ευχαριστώ αντρουλη μου. Είναι η πρώτη φορά που μου φέρνεις λουλούδια ύστερα από το γάμο μας. Τελικά με λατρεύεις!!!

 

Μη μασάτε ρεεεεε. Μπορεί να μας δουλεύουν τα πρωινά. Χαχαχα

Καλημέρα! Μακάρι να βγει κάτι καλό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δευτερα κ αν μας κανει τη χαρη ο υετος χιονι απο κεντρο κ βορειοτερα. Το βράδυ δε που έρχονται κ τα καλα 500 δεν αποκλειω κ μερικη χιονοστρωση απο 200 κ πανω.  Το πραγμ επ. Παγοποιησης γυρω στα 250μ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Τι δίνει στην Θήβα ο τζιφος!!!!όσο άσχημη είναι αυτή η πόλη στα χιόνια είναι κουκλα

Πραγματικά πολύ άσχημη πόλη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 300 μετρα επιπεδο παγοποιησης εφοσον υπαρχει υετος παμε για εκπληξεις και πετσες μεχρι και κεντρο...Καμια υπερβολη!!!Απο το πουθενα μας εσκασε και μεις κοιταμε 200 και 300 ωρες μετα....!!!Την Κυριακη κουτι μας εκατσε η συναντηση και θα βγαλουμε συμπερασματα για τα επικειμενα εφοσον δε μιλησει το αλκοολ...🤣Αν και μεις δεν πινουμε...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Με 300 μετρα επιπεδο παγοποιησης εφοσον υπαρχει υετος παμε για εκπληξεις και πετσες μεχρι και κεντρο...Καμια υπερβολη!!!Απο το πουθενα μας εσκασε και μεις κοιταμε 200 και 300 ωρες μετα....!!!Την Κυριακη κουτι μας εκατσε η συναντηση και θα βγαλουμε συμπερασματα για τα επικειμενα εφοσον δε μιλησει το αλκοολ...🤣Αν και μεις δεν πινουμε...🤣

ΜΟΝΟ τον πίνουμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, allematic είπε:

Σας κόβει τον υετό εσάς το Πήλιο στον Αλμυρό όπως γίνεται εδώ στο Βόλο ή περνάει κανονικά;

Ανάλογα την διάταξη… Στις προσηνεμες διατάξεις συνήθως κόβει γιατί τις περισσότερες φορές οι ισοβαρές έχουν κατεύθυνση από ΒΑ προς ΝΔ. Ωστόσο, υπάρχουν περιπτώσεις που οι ισοβαρές έχουν πιο ανατολική συνιστώσα και ο Αλμυρός έχει κανονικά φαινόμενα και ο Βόλος υετότρυπα (πχ 31-12-15).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για τον ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΟ κύριοι. Γκλον Γκλον. Ο Κόγκας ΕΠΕΤΑΙ.

ΥΓ. Κλασσική περίπτωση που ψαχνουμε ισοβαρείς, θέση Χ, επίπεδα παγοποίσης και ραδιοβολήσεις στο ναου καστ.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...