Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ στη ζωη μου ειμαι απο τους πιο αισιόδοξους ανθρώπους για αυτό και μα αρεσει το χιούμορ...Και ποτε δε το βάζω κάτω οτι κι αν γίνει...Μόλις όμως βάζω χαρτες και βλεπω gfs μια κλαμμενη χήρα κατακλύζει ολη τη προσωπικότητα μου 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εντωμεταξύ στη ζωη μου ειμαι απο τους πιο αισιόδοξους ανθρώπους για αυτό και μα αρεσει το χιούμορ...Και ποτε δε το βάζω κάτω οτι κι αν γίνει...Μόλις όμως βάζω χαρτες και βλεπω gfs μια κλαμμενη χήρα κατακλύζει ολη τη προσωπικότητα μου 🤣🤣🤣

εγω παλι ειμαι απαισιοδοξος κ ρεαλιστης κυριως, μολις μπαινω στο φορουμ κ επικρατει η απολυτη κλαψα παιρνω τα πανω γτ βλεπω οτι υπαρχουν κ χειροτερα😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι ναι μεγαλη τεράστια...καμία ευκαιρία ειναξ ακομα κατι σεναρια που τον κρατάνε απο αυριο θα εξαφανιστεί θα μείνουν πραινακια χωρις χαμηλο και μπαίιιι

Η τιμωρια που ονειρευονται οι θεσσαλονικεις για σενα για το τρολαρισμα και την απαισιοδοξια.🤣Screenshot_20240102_114441_Chrome.jpg.73ef809fc5c5af16927ce5d96156bb31.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη βλεπω οτι οι γνωμες διιστανται..

Μπορει να μου πεις καποιος υπευθυνα ποτε θα συννεφιασει??????..

Και μετα βλεπουμε για τα υπολοιπα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, icestorm είπε:

Οι οιωνοί μίλησαν. Συννεφιασε!

Εχω τρομοκρατηθει.Μεχρι τις 10 ομιχλη εδω και τωρα συννεφια βαρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η τιμωρια που ονειρευονται οι θεσσαλονικεις για σενα για το τρολαρισμα και την απαισιοδοξια.🤣Screenshot_20240102_114441_Chrome.jpg.73ef809fc5c5af16927ce5d96156bb31.jpg

ECWMF ...!!!..Error this map doesn't exist any more

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Δύο σχόλια:

1) Για το διάστημα 9-12 πρέπει να σταθούμε τυχεροί και να κατέβει αυλώνας στα μέρη μας. Αν γίνει αυτό, τις περισσότερες πιθανότητες φαίνεται να έχουν τα προσήνεμα.

2) Από 13/01 και μετά φαίνεται ο Γροιλανδικός να μας σβήνει τις ελπίδες. Αν βγει τέρας Γροιλανδικός όπως τον δίνουν τώρα τα μοντέλα, φαβορί για οτιδήποτε στην Ελλάδα είναι τα ΔΚΒ. Και για αυτούς όμως πιστεύω ότι το καλύτερο σενάριο θα ήταν να μην υπάρξει Γροιλανδικός. Αν εξαφανιστεί ο *** ο Γροιλανδικός πιστεύω θα πάμε σε κατάστασεις χειμώνα 2011-2012 για τουλάχιστον 2 εβδομάδες.

Όντως η πρώτη φάση φαίνεται ότι αφορά για προσήνεμα . Πιστεύω, αλλά νομίζω το δείχνουν και τα Ensembles ότι αν βγει θα έχουμε πιθανότητες να έρθει και δεύτερος ( θέλω να πιστεύω πιο δυνατός αυλώνας ). 

Γενικά , το σενάριο πρώτα ξεψυχισμένος/σύντομος προσήνεμος ημιορεινών ( ΟΚ ,αν έχει ΒΔ θα αφορά και πεδινά ) και μετά ΚΒ φαίνεται πιθανό .

Θα το παλέψουμε . Με αυτά που ζούμε το τελευταίο 5μηνο, με τους χάρτες που βλέπουμε ,με το κρύο πακτωμένο στα ΒΑ μας , λογικό το βρίσκω να θεωρούμε ότι έρχεται επιτέλους ο χειμώνας.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχω τρομοκρατηθει.Μεχρι τις 10 ομιχλη εδω και τωρα συννεφια βαρια.

Aπορω πως ζεις τοσες μερες με συννεφια ...λογικά σου έχει πέσει η ψυχολογία 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Άντε να δούμε το 6αρι. Προσωπικά με νοιάζει αλλάξει το ούκμο που λογικά χαλάει και την αναδίπλωση μετά.. πρέπει να τρυπήσει έστω και λίγο ο αζορικος μπας και γίνει πιο μεσημβρινή η κυκλοφορία του .

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Aπορω πως ζεις τοσες μερες με συννεφια ...λογικά σου έχει πέσει η ψυχολογία 🤣🤣🤣🤣

Τοσες ωρες να λες...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τοσες ωρες να λες...🤣

Πρεπει να κοψεις τις κακες παρεες...

Καποιος σε επηρεαζει η με καποιον τροπο σε απειλει..

Πες την αληθεια στα μελη οτι δεν θα χιονισει..και θα χει μονο ηλιο.....🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Πρεπει να κοψεις τις κακες παρεες...

Καποιος σε επηρεαζει η με καποιον τροπο σε απειλει..

Πες την αληθεια στα μελη οτι δεν θα χιονισει..και θα χει μονο ηλιο.....🤣🤣🤣

Μια διόρθωση μονο στα ΚΒ μελη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καντερές....αρκετά σαφής όσο μπορεί σήμερα ,αλλαγή για χιόνι 14 με 15.....(Δεν σχολιάζω....δεν σχολιάζω.....)https://hania.news/2024/01/02/πότε-αναμένεται-η-πρώτη-ψυχρή-εισβολή/ προς τιμή του ο πρώτος που τολμάει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Καντερές....αρκετά σαφής όσο μπορεί σήμερα ,αλλαγή για χιόνι 14 με 15.....(Δεν σχολιάζω....δεν σχολιάζω.....)https://hania.news/2024/01/02/πότε-αναμένεται-η-πρώτη-ψυχρή-εισβολή/ προς τιμή του ο πρώτος που τολμάει.

Τα ιδια ειχε πει και για μετα τα πασχουγεννα προς την πρωτοχρονια...Και βουλιαξαν οι παραλιες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Για τους φίλους μου τους Ηπειρώτες περιμένω χιονοεκπληξεις όσο αφορά τα υψόμετρα Κυριακής και Δευτέρας. Καρμπον διάταξη 2005, της λείπουν 2 βαθμοί!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Για τους φίλους μου τους Ηπειρώτες περιμένω χιονοεκπληξεις όσο αφορά τα υψόμετρα Κυριακής και Δευτέρας. Καρμπον διάταξη 2005, της λείπουν 2 βαθμοί!

Kαλημέρααα. Οι λιγκιάδες θεωρούνται σίγουροι πιστεύεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Τα ιδια ειχε πει και για μετα τα πασχουγεννα προς την πρωτοχρονια...Και βουλιαξαν οι παραλιες.....

Χχαχαχ δεν το ηξερα....πάντως τουλάχιστον κάτι λεει...όλοι οι αλλοι με τα κλικ και τα like το βούλωσαν...(πρέπει να το χεις αλλιως δεν μπορείς)...ο δε Αρνιακός χαιρέκακα κάτι ελεγε για την αχνη της βασιλόπιτας......,θέλω να τον δώ να μπερδεύετε πάλι με τα υψόμετρα χιονόπτωσης της Αττικής οδού....και την ίδια στιγμή να χιονίζει στην Γλυφάδα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Kαλημέρααα. Οι λιγκιάδες θεωρούνται σίγουροι πιστεύεις?

Θεωρητικά και με βάση όσα έχουμε δει θα πρέπει να είναι το όριο χιονόπτωσης, παπλαμουδας εννοείται, και φυσικά χιονοκαταιγιδα. Καλά σε μεγάλα υψόμετρα θα πέσει πολυυύ χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Χχαχαχ δεν το ηξερα....πάντως τουλάχιστον κάτι λεει...όλοι οι αλλοι με τα κλικ και τα like το βούλωσαν...(πρέπει να το χεις αλλιως δεν μπορείς)...ο δε Αρνιακός χαιρέκακα κάτι ελεγε για την αχνη της βασιλόπιτας......,θέλω να τον δώ να μπερδεύετε πάλι με τα υψόμετρα χιονόπτωσης της Αττικής οδού....και την ίδια στιγμή να χιονίζει στην Γλυφάδα..

Ναι ειχε βγει και το χε πει για ψυχρη εισβολη αναμεσα χριστουγεννα και πρωτοχρονια και 7 μερες πριν.....και εκραζε αλλους και ειχε πει για τσοπανηδες κιολας..βρες το να δεις....

Παντως ο μοναδικος που απο τελη νοεμβρη βγηκε και ειπε για τα πασχουγεννα και οτι πιθανον μεχρι 15 γεναρη δεν θα χει τπτ ηταν ο κλεαρχος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...