Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι σταθμοί του Βόλου είναι εκτός και σήμερα..

Νέα Αγχίαλο βλέπω μόνο 32 σήμερα, και σε έναν σταθμό στο Αργιλοχώρι(έξω από τον Αλμυρό) μόλις 33 βαθμοί(ΒΑ άνεμο, με ΒΔ-Δ θα είχε ψηθεί η περιοχή)..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς η συννεφιά μας κατέστρεψε, και παρόλα αυτά έχουμε μερικά cumulus.. χάσαμε ωραίο σκηνικό σήμερα για βλακείες.. Τουλάχιστον αύριο θα έχουμε σίγουρο θέαμα, αλλά και πάλι με ανατολικό στριμ στα 850 δεν περιμένω και πολλά στην Λάρισα, εκτός αν δημιουργηθεί κάτι πάνω μας

γενικά για Λάρισα μέχρι στιγμής σε κάθε κακοκαιρία πάντα λείπει ένας παράγοντας και πάμε σε μούφα. Οι μόνες φορές που δεν έλλειψε τίποτα ήταν στην κακοκαιρία στα μέσα Απριλίου, αλλά μαντέψτε, εγώ έλλειπα λόγω ορκωμοσίας.. Όταν δεν σε θέλει, απλά δεν σε θέλει...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos είπε:

Κοιτάξτε καταιγίδες που έχουν βγει στην Σερβία

URNXUxr.jpg

τα είδα και εγώ Θάνο και έφριξα.. Ομορφιές σουπερσελάτες.. Γιγάντιαιες πραγματικά. Μου κάνει εντύπωση που δεν έβγαλε κάτι το estofex

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, MeteoTirnavos είπε:

Κοιτάξτε καταιγίδες που έχουν βγει στην Σερβία

 

Θάνο κοίτα λίγο την δορυφορική στο τελευταίο Frame στην δυτική Θεσσαλία. Υπήρχε ένα κενό ανάμεσα από τα νέφη το οποίο μοιάζει να καλύφτηκε, Πιστεύεις ότι αυτή η μαύρη τρυπούλα είναι ίσκιος νέφους ή απλά ένα κομμάτι ουρανού το οποίο απλά έγινε μικρότερο σε σχέση με πριν καθώς μεταφερόταν εδώ

 

Πάντως από τον ουρανό μάλλον τρύπα είναι, αλλά βλέπω και κάι χαμηλά συννεφάκια προς τα εκεί, ελπίζω να γίνει το θαύμα και ας έχω κανονίσει βόλτα με το ποδήλατο σε μία ώρα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Θάνο κοίτα λίγο την δορυφορική στο τελευταίο Frame στην δυτική Θεσσαλία. Υπήρχε ένα κενό ανάμεσα από τα νέφη το οποίο μοιάζει να καλύφτηκε, Πιστεύεις ότι αυτή η μαύρη τρυπούλα είναι ίσκιος νέφους ή απλά ένα κομμάτι ουρανού το οποίο απλά έγινε μικρότερο σε σχέση με πριν καθώς μεταφερόταν εδώ

Δύσκολο.. Νομίζω και τα δυο συμβαίνουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 νταν ζωγράφου ε έχει αρκετή ζέστη όπως κ να το κάνουμε. ..ανατολική ακτή δεν πέφτει καρφίτσα μιλάμε από τα 5.000.000 τα 2.000.000 χαλαρά πήγαν θάλασσα σήμερα. ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντεξε παλικαρίσια η Αττική δεν το περίμενα 34.8 Γκάζι και 36.4 Χαροκοπειο...μωρέ μπράβο. ..1 βαθμό κατω από χθες...ίσως φταίνε οι άνεμοι που γύρισαν σε ελαφρύ νότια κ εκτόξευσαν την υγρασία. ..

Μια ακόμα δύσκολη ημέρα αύριο με 35αρια ταβάνι πιστευω κ μετα οαση 8 ημέρες μελτεμιιιιιι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 34.8 στο γκαζι η μεγιστη το μεσημερι.Αυτη την ωρα στους 31.6...Παντως εγω λογω βαφτισης..Ελιωσα καθολη την διαρκεια της μερας...Που σαι ρε γενναρηηηη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36αρι νταν εγώ 35.5 ο ΕΜΠ κ ο Γιωργης...η πιο ζεστή ημέρα ήταν κ πέρασε αντε από αύριο αργά το βράδυ βοριας !!!

28.5 τώρα κ τέντα όλα ανοιχτά μπας κ γλιτώσουμε το αιρκοντισιον βράδυ (δύσκολο αλλά όχι ακατορθωτο)...θέλει 3 βαθμούς ακόμα πτώση για να είναι νορμάλ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Δυστυχώς παίζουν κι αυτό το παιγνίδι οι περισσότεροι μετεωρολόγοι, γιατί τους βάζουν συμμέτοχους με διαφημίσεις κλπ δωράκια ενίοτε...οπότε δεν είναι θέμα να τους μάθει κάποιους....πρέπει να πουλήσουν....αλισβερίσι οικονομικό είναι αυτό....

Και το χειρότερο; Έχουν εμφυσήσει στον κόσμο όλο αυτό το σκηνικό και δεν μπορείτε να φανταστείτε τι λέει ο απλός κόσμος σε διάφορες εκπομπές που ακούω στο ραδιόφωνο....τρομοκρατία σκέτη....και ύστερα έφταιγε μόνο ο κόναν....

Χθες βράδυ λοιπόν βγήκε ένας τύπος από Κυπαρισσία και λέει πωπωπω χαμός τρομερή ζέστη εδω, με 34-35οC (βράδυ ήταν)....κοιτάζω το σταθμό 22,5οC οκ....μέγιστο το κακό....επιβιώνουν κρατώντας τον λαό απαίδευτο....

Και που, στην Κυπαρισσία που βαραει 39αρια και 40αρια ανετα. 

Τραγικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 35,7 βαθμούς φτάσαμε στο χωριο στις 18:00 αφου γύρισε σε ΝΔ .Μέχρι και αυτή την στιγμή βαράει 40αρες ριπές οπότε από την μια σε δροσίζει και απο την άλλη κρατάει την θερμοκρασία στους 29 βαθμούς . Καλό  βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αργα και βασανιστικα υποχωρει η θερμοκρασια στην πολη της Λαρισας,  στους 27,9 βαθμους τωρα, αλλα το σημαντικοτερο ειναι ο συνδυασμος της σημερα με υψηλη υγρασια ( η οποια υγρασια σπανια εδω ειναι υψηλη το καλοκαιρι με τη ζεστη)  στο 63% τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 37.1c η Σαλαμινα και στους 36.8c η μεγιστη στο λεκανοπεδιο. Με 20c στα 850,και μεταβλητους ανεμους οι θερμοκρασιες ηταν αυτες που επρεπε να ειναι.Πανελλαδικα πιασαμε και 38αρια απ οτι ειδα σε τοπικο επιπεδο,καθως και ενα 39αρι (Χαλκη Λαρισας) Εσωσε καπως τις υποπτες περιοχες ,η συννεφια που επιασε τις κρισιμες ωρες.

Σημερα θα ηταν πολυ ενδιαφερων να βλεπαμε εναν πεδινο-ημιπεδινο σταθμο στη κεντρικη Πελοποννησο μακρυα απο θαλασσα.Στα 780μ των Καλαβρυτων σημερα η θερμοκρασια εφτασε τους 32.5c.Στα 1000μ της Βυτινας ξεπερασε τους 30 (30.7c) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα! Στους 38.1c η μεγιστη χθες στο κεντρο της Λιβαδειας. Ο σταθμος του 6ου Δημοτικου χαμηλα στη πολη κατεγραψε 39.4!! αλλα εχω επιφυλαξεις για την αξιοπιστια του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, Luk είπε:

Καλημερα! Στους 38.1c η μεγιστη χθες στο κεντρο της Λιβαδειας. Ο σταθμος του 6ου Δημοτικου χαμηλα στη πολη κατεγραψε 39.4!! αλλα εχω επιφυλαξεις για την αξιοπιστια του. 

Καλωσηρθες φιλε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πιο ελεεινη νυχτα χθες στην Αττικη....απνοια και τρομερη υγρασια, δεν κουνιοταν φυλλο !!!

24,8 η ελαχιστη αλλα τι να το κανεις, πρωτη βραδια με AIRCO απαραιτητο...

34-35αρια αυτη την ωρα, ριχνει γκαζια ακομα....31 ειχα στις 09.00 το πρωι...

Υπομονη λιγες ωρες μεχρι την ελευση του βορια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, kouvanos είπε:

Η πιο ελεεινη νυχτα χθες στην Αττικη....απνοια και τρομερη υγρασια, δεν κουνιοταν φυλλο !!!

24,8 η ελαχιστη αλλα τι να το κανεις, πρωτη βραδια με AIRCO απαραιτητο...

34-35αρια αυτη την ωρα, ριχνει γκαζια ακομα....31 ειχα στις 09.00 το πρωι...

Υπομονη λιγες ωρες μεχρι την ελευση του βορια

Αργεί πολύ ακόμα ο βοριάς... από τις βραδινές ώρες και μετά στην Αττική! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε τι θ δούμε σήμερα.. Μια πολύ καλή λίμνη κατεβαίνει, δεδομένες οι μεγάλες καταιγίδες στα κεντρβόρεια. Που θα χτυπήσουν ακριβώς όμως κανείς δεν ξέρει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...