Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αργοστόλι Κεφαλλονιάς, νωρίς το πρωί σήμερα!!!

Στο σημείο αυτό κάθε πρωί περιμένουν παιδιά το λεωφορείο. Ευτυχώς σήμερα την ώρα που έπεσε ο κεραυνός δεν είχαν πάει ακόμα!!!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10157578595754621&id=529324620

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μωρε τι ξύπνημα ήταν αυτό πρωινιάτικα... με συννεφιά και μια ατμόσφαιρα έξω λες κι αναμένουμε φαινόμενα αργότερα!

Ανοίγω κινητό, βλέπω blitz και δορυφορική...... για πότε σηκώνομαι απάνου λέω πάει.. πνίγεται ο Πύργοςςς!!!!! Και γιατί δεν είμαι εκεί? Ένα μεγάλο μπράβο στα δικά μας ελπίζω! Θέλει όμως μεγάλη προσοχή... 78.4 χιλιοστά (!!) εδώ και μιαμισι μόλις ώρα! τρελή καταιγίδα και συνεχίζει.... 100αρες ραγδαιότητες (μέγιστη ραγδαιότητα 209.4 mm/h) και 20 βαθμοί.....

Συστημένη για δυτική Ελλάδα λοιπόν η κακοκαιρία...  πήραμε τηλέφωνο κιόλας.. η γιαγιά μου λίγο πιο έξω μένει απ' τον Πύργο.. έχουν γεμίσει λέει αλλά τα τραβάει λέει το έδαφος, έπρεπε να βρέξει κιόλας εκεί καλά λέει, το Σεπτέμβρη για να ποτιστούν και οι ελιές και γενικα.... θα ξαναπάρουμε κι αργότερα αν χρειαστεί...

 

Και τώρα μόλις άρχισε να ψιλοβρέχει εδώ.... καλή συνέχεια να έχουμε φίλοι μου κι ας ελπίζουμε για κάτι καλύτερο κι εμείς αργότερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαχαχα...βρεχει κι εδωωωωωωω 

Υποκλινομαι στις γνωσεις αδερφε μου και το ξερεις αλλα οταν σου λεω θα βρεξει να μ ακους...😜Απαισιοδοξο αγορι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης, αυτό που γίνεται σήμερα στον Πύργο έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με την καταιγίδα της Αθήνας στις 22 Φεβρουαρίου του 2013. Όπως τότε είχαμε συνεχή ανατροφοδότηση τις πρωινές-προμεσημβρινές ώρες από Σαρωνικό, έτσι και στην Ηλεία ανατροφοδοτείται συνεχώς από νότιο Ιόνιο.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλώς τα δεχτήκαμε κι εδώ στο Μαρούσι....βροχούλα ήρεμη, ασθενής κ ολίγον ποτιστική....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, sakis13 είπε:

Υποκλινομαι στις γνωσεις αδερφε μου και το ξερεις αλλα οταν σου λεω θα βρεξει να μ ακους...😜Απαισιοδοξο αγορι..

Εχω γραψει εκτιμηση με λεπτομερειες γατακι.Τα "θα βρεξει" τα λενε οι ινδιανοι.Σουμα το βραδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχω γραψει εκτιμηση με λεπτομερειες γατακι.Τα "θα βρεξει" τα λενε οι ινδιανοι.Σουμα το βραδυ!

Mιλησε και ο γατοπαρδος...🙊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυναμωσε κιαλλο. Ποτιστικη βροχη βραχηκαν τα παντα . 

Αντε να ξεδιψασει η φυση αν και ειχαμε καταιγιδα την προηγουμενη βδομαδα, η ποτιστικη βροχη ειναι σαφως καλυτερη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0,8 ολόκληρα χιλιοστά στη θεσσαλονίκη και ήλιος. θερμοκρασία 22,3 προς το παρόν και ανεβαίνει

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Συνεχιζει ακαθεκτα..

Το μονο που βλεπω παντως ειναι οτι αμα το παει ετσι συνεχεια, δεν θα εχουμε καταιγιδες αργοτερα δυστυχως. 

Οχι οτι με χαλαει η βροχα  η ποτιστικη αλλα δν εχει εφε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...