Jump to content
weatherforattica

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, maria είπε:

kouklaaaaaaa

20200517215512_IMG_3413.JPG

Τέλειο, υπέροχο, καταπληκτικό!! Πόσο καταπληκτικοί οι κεραυνοί!! Και έπεται και συνέχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιωμένα τα 18αρια τζίφου και αικον για διαφορετικούς λόγους. Ας ελπίσουμε αύριο το πρωί να βελτιωθούν τα κακά σενάρια των μοντέλων, και τα καλά μοντέλα να παραμείνουν σταθερά, ή και γιατί όχι να βελτιωθούν και άλλο.

 

Ο τζίφος πάει να βγάλει το /όνειρο, με κλείδωμα από αντικυκλώνες στην τέλεια λίμνη σε σχεδόν τέλεια θέση

 

βγες σε παρακαλώ

 

τζίφος και ευρωπαίος.. αχ και είναι τόσο μακριά...

gfs-0-162.png?18ECM1-168.GIF?16-0

 

 

με αυτή την θέση της λίμνης αυξήθηκε και το Cape. Πω ρε μιλάμε ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ @ μέρες έμειναν για κάτι σημαντικό, και έπειτα θα μειωθούν πολύ τα διαφορετικά σενάρια. Με την ελπίδα να μείνουμε στο παραπάνω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλίθιο ουκμο ποσό χειρότερο πια πάλι τα ίδια!!! Μπετόν ;ρμε στο χειρότερο σενάριο άντε από εδώ!!!!🤬

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερα όλα τα πρωινά..  όλη μέρα οι βελτιώσεις εχθές πήγαν τζάμπα. Με μια χειροτέρευση πάει με μια όλο το χθεσινό προγκρρσσ.   Που να το ξανακάνουμε σήμερα αυτό.. είναι ;δυνατόν . Οπότε η λίμνη δυτικά μας και καλά capes που ήταν το ζητούμενο πάνε περίπατο ....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

;δυνατόν . Οπότε η λίμνη δυτικά μας και καλά cakes που ήταν το ζητούμενο πάνε περίπατο ....

cakes εννοείς capes να υποθέσω 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Χειρότερα όλα τα πρωινά..  όλη μέρα οι βελτιώσεις εχθές πήγαν τζάμπα. Με μια χειροτέρευση πάει με μια όλο το χθεσινό προγκρρσσ.   Που να το ξανακάνουμε σήμερα αυτό.. είναι ;δυνατόν . Οπότε η λίμνη δυτικά μας και καλά capes που ήταν το ζητούμενο πάνε περίπατο ....

Οριστικα? Εδω θα εχουμε κατι σημερα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Οριστικα? Εδω θα εχουμε κατι σημερα?

όχι οριστικά σε καμία περίπτωση. Αλλά πες ότι έβγαινε το ούκμο πχ, κατά πάσα πιθανότητα η κεντρική Μακεδονία θα είχε απλά σπαστό καιρό και ισχυρό βαρδάρη . Με το ούκμο οι περιοχές που θα είχαν φαινόμενα βάσει διάταξης είναι η ήπειρος η Πελοπόννησος η Στερεά η Αττική, και τα νησιά του βορείου Αιγαίου [για διαφορετικό λόγο τον τελευταίο] Κια σε αυτές τις περιοχές όμως δεν θα ήταν κάτι το ιδιαίτερο, απλά είναι καλύτερα από ήλιο προφανώς.

 

Για σήμερα θα ξαναέχουμε τοπικές βροχές και καταιγίδες, αλλά  δεν θα είναι του χθεσινού επιπέδου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελα τζιφακο μου..Βγαλε ενα τρομολαγνικο σεναριο..Φτιαξε με μεσημεριατικα..Παιξε μπαλιτσα αγορι μου...Κρατα γερα και φερε πανικο στην καλλιθεα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΈΤΣΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΠΩς ΤΟ ΑΙΚΟΝ ΣΤΟ 6ΑΡΙ ΒΓΕΣΣΣΣ!!!!!

Ο ΤΖΙΦΟΣ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΑΛΛΆ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΙΑΣΕΙ Ο ΟΥΚΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΖΕΜ ΤΩΡΑ Έχω νεύρα. θέλω να βγει κάτι καλό επιτέλους και όχι οι μπαρουφίτσες. !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ΈΤΣΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΠΩς ΤΟ ΑΙΚΟΝ ΣΤΟ 6ΑΡΙ ΒΓΕΣΣΣΣ!!!!!

Ο ΤΖΙΦΟΣ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΑΛΛΆ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΙΑΣΕΙ Ο ΟΥΚΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΖΕΜ ΤΩΡΑ Έχω νεύρα. θέλω να βγει κάτι καλό επιτέλους και όχι οι μπαρουφίτσες. !

Μιχαηηηηηλλλλλλ....Πιες τιλιοοοοοο ρεεεεεεεεεε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 minutes ago, [weathermaniac] said:

ΈΤΣΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΠΩς ΤΟ ΑΙΚΟΝ ΣΤΟ 6ΑΡΙ ΒΓΕΣΣΣΣ!!!!!

Ο ΤΖΙΦΟΣ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΑΛΛΆ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΙΑΣΕΙ Ο ΟΥΚΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΖΕΜ ΤΩΡΑ Έχω νεύρα. θέλω να βγει κάτι καλό επιτέλους και όχι οι μπαρουφίτσες. !

ηρέμησε. έχει χρόνο ακόμα να κάνει λωλοτουμπα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγες μέρες με ελπίδα μπροστά μας και μετά διαφαίνεται η κόλαση του καλοκαιριού. Οπλιστειτε με ιωβειο υπομονή αδέρφια γιατί ο δρόμος προς την κόλαση είναι πάντα στρωμένος με τις καλύτερες των καταιγίδων στην αρχή. Αλληλούια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

ΈΤΣΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΠΩς ΤΟ ΑΙΚΟΝ ΣΤΟ 6ΑΡΙ ΒΓΕΣΣΣΣ!!!!!

Ο ΤΖΙΦΟΣ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΑΛΛΆ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΙΑΣΕΙ Ο ΟΥΚΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΖΕΜ ΤΩΡΑ Έχω νεύρα. θέλω να βγει κάτι καλό επιτέλους και όχι οι μπαρουφίτσες. !

Μην εκνευρίζεσαι! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Λίγες μέρες με ελπίδα μπροστά μας και μετά διαφαίνεται η κόλαση του καλοκαιριού. Οπλιστειτε με ιωβειο υπομονή αδέρφια γιατί ο δρόμος προς την κόλαση είναι πάντα στρωμένος με τις καλύτερες των καταιγίδων στην αρχή. Αλληλούια 

Ακόμα Ιούνιο έχουμε! Κάτσε! Ποτέ δεν είχαμε βαθύ καλοκαίρι πριν τις 21 Ιουνίου! Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα! Το ιδανικό στα μέσα Ιουνίου θα ήταν να έχουμε 14οC τα ξημερώματα, 26οC τα μεσημέρια και όλη μέρα ηλιοφάνεια χωρίς αστάθειες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη αγωνία για τα 12αρια. Δύσκολο να βλέπεις το αικον να χειροτερεύει. Το θέμα είναι πόσο. Ευχαριστημένος είμαι και με το σενάριο του τζίφου, αλλά με το αικον θα είχαμε τα μέγιστα. Νοτιοδυτικό ρέυμα και Cape και γενικότερα η καλύτερη δυνατή διάταξη για Θεσσαλία. Μιας και αποκλείεται να βγει αυτό πλέον, απλά ελπίζουμε να μην πάμε σε σενάρια ούκμο, ή χειρότερα [τζεμ..]

Ωστόσο το σενάριο του τζίφου βασίζεται σε έλα λάθος στον ατλαντικό, οπότε αν τα υπόλοιπα τα είχε έτσι + σωστά τον ατλαντικό, θα έβγαζε αρκετά άσχημο σενάριο νομίζω..

χειρότερο και από το 6αρι, και από το 0αρι του το αικον στο 12αρι, αυτό ακριβώς για το οποίο ήμουν σίγουρος ότι θα γίνει.  Τρέμω να δω ούκμο..

σε κάθε περίπτωση θα έχουμε λίμνη όμως και σχετικά γενικευμένα φαινόμενα στην χώρα. Αλλά η ένταση μπορεί να αλλάξει πάρα πολύ ανάλογα με το σενάριο.

 

 

84 ώρες αικον και 96 πρινού ούκμο θα δείτε ότι δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Ωστόσο στο ούκμο δεν κατεβαίνει όλη η λίμνη οπότε εκεί έχουμε το πρόβλημα. Στο αικον και τώρα κατέβηκε, αλλά ήταν στα πρόθυρα να γίνει το κακό. Θέλω να βελτιωθεί το ούκμο, αλλά δυστυχώς μου φαίνεται δύσκολο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό εδώ ήθελα να πετύχουμε παίδες. αν και δεν θα τα καταφέρουμε τελικά.

gfs-0-36.png?0

 

Εκείνη η κακοκαιρία ήταν από τις πιο .όμορφες που έχω ζήσει στην ζωή μου Μας επηρέασαν 8-9 καταιγίδες από αυτή την λίμνη στην Λάρισα ή κοντά μας. Με ασύλληπτα ηλεκτρικά, ανεμοστρόβιλο προς Τύρναβο και πάλι μεριά, wall clouds, shelf clouds και άλλα πολλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικο το αικον..Μονο την δευτερα βγαζει ασταθεια και αυτη κυριως στα κεντρονοτια...Κρισιμα τα σημερινα 12αρια και δεν ξεκινησαν καλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...