Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33,6 βαθμούς και 37% υγρασία εγώ με χαρακτηριστικό τους πολύ ασθενείς ανέμους πράγμα σπάνιο για το σημείο που είναι το σπίτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Σεπτεμβριος ντυθηκε τη στολη του Ιουλιου κ βαραει αλυπητα με θερμοκρασιες καυσωνα στην Αττικη αλλα και στην υπολοιπη χωρα...

Το φοβαμαι πολυ κι εγω το 23αρι στα 850 σε.συνδυασμο με τη στροφη των ανεμων...τεο...καηκαμε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λεπιανα αρτας στα 600μ υψομετρο η μεγιστη μεχρι στιγμης στους 28,9

Ελευθεροχωρι παραμυθιάς σε υψομετρο 650μ. η μεγιστη μεχρι στιγμης στους 28,6

Παργα 28,3 με heat index 30,7

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα! Χίλιες φορές που μας τα κάνει τώρα αυτές τις ζέστες παρά Ιούλιο που η μέρα ήταν πολύ μεγαλύτερη. Τουλάχιστον τώρα στα ηπειρωτικά τα πρωινά δροσίζει αρκετά. Η ελάχιστη στην ύπαιθρο ήταν 15-16oC και 19-20oC στα αστικά κέντρα. Τώρα βέβαια έχουμε γενικευμένα 36-37αρια κυρίως στον νομό Λάρισας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ο Σεπτεμβριος ντυθηκε τη στολη του Ιουλιου κ βαραει αλυπητα με θερμοκρασιες καυσωνα στην Αττικη αλλα και στην υπολοιπη χωρα...

Το φοβαμαι πολυ κι εγω το 23αρι στα 850 σε.συνδυασμο με τη στροφη των ανεμων...τεο...καηκαμε!!!

τι ακριβώς φοβάσαι? Νοτιαδάκι επικρατεί στο λεκανοπέδιο, άντε να ανέβει 1 βαθμό ακόμα στο κέντρο και περιξ και 1.5-2 στα βπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα και από εμένα και από τον εύοσμο όπου σήμερα άλλαξε το σκηνικό ,σε σχέση με χθές.Έτσι έχουμε μόλις 30 βαθμούς με πολύ αυξημένη υγρασία 61% λόγω του νοτιά.Εχθές είχαμε 36 με 37 το μεσημέρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ο Σεπτεμβριος ντυθηκε τη στολη του Ιουλιου κ βαραει αλυπητα με θερμοκρασιες καυσωνα στην Αττικη αλλα και στην υπολοιπη χωρα...

Το φοβαμαι πολυ κι εγω το 23αρι στα 850 σε.συνδυασμο με τη στροφη των ανεμων...τεο...καηκαμε!!!

Μακάρι να μείνουν μεταβλητοί και να γλυτώσουμε τα χειροτερα Γιωργο.Οχι οτι δε ψηνομαστε και τώρα με 36-37αρια.

Αυτή η Βλυχάδα πως χτύπησε 38.6c με ΝΝΔ ένας Θεός ξέρει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

τι ακριβώς φοβάσαι? Νοτιαδάκι επικρατεί στο λεκανοπέδιο, άντε να ανέβει 1 βαθμό ακόμα στο κέντρο και περιξ και 1.5-2 στα βπ.

Ασχετο πολυ σωστη η παρατηρηση σου για τις καιρικες συνθηκες.στη Ραφηνα...εχω περασει κι εγω υπεροχα καλοκαιρια στις Μαρικες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαυτός λίβας εδώ που ανέβασε πολύ γρήγορα τη θερμοκρασία στο σταθμό, ανάλογα από που φυσάει υπάρχουν σημαντικές διαφορές μέσα σε λίγα λεπτά.

 

 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατός σχετικά άνεμος ξεκίνησε στο πλατύ Ημαθίας ............και αρκετή ζεστή γύρω στους 32 βαθμούς....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ρεκορ φετινου καλοκαιριου στην ιπποκρατειο με 35,5!

ε  όχι και καλοκαιριού !Καλό Φθινόπωρο ! 😁 .

Τώρα είδα τι παίζει με τις Θερμοκρασίες . Στον σταθμό στο χωρίο έχει φτάσει στους 35,7 βαθμούς μέχρι στιγμής με μέγιστη θερμοκρασία έτους τους 35,8 στις 15 Μαίου !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Ασχετο πολυ σωστη η παρατηρηση σου για τις καιρικες συνθηκες.στη Ραφηνα...εχω περασει κι εγω υπεροχα καλοκαιρια στις Μαρικες

Και εγώ ως παιδί περνούσα τα καλοκαιρια μου στην- κοντινή στην Ραφηνα - Λούτσα (ακόμα την επισκέπτομαι τακτικά όταν έρχομαι Αθήνα γιατί μένει πια η αδερφή μου εκεί μόνιμα). Νομίζω πώς ο άξονας (χονδρικά) Ραφηνα- Βραυρώνα έχει by far από τα πιο υγιεινά και δροσερά μικροκλιματα στην Αττική. Λατρεμένη περιοχή, παρά τις όποιες οικιστικές ασχήμιες (ωραία παραλία οι Μαρικες btw)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα σε όλα τα παιδιά.. κι όταν θα έρθει η ώρα θα πω και καλό φθινόπωρο..!!!!

Προς παρόν να έχουμε καλή σεζόν!!!

Και πάμε τώρα.. με κατα κύριο λόγο άνεμο από νότιες - νοτιοανατολικές διευθύνσεις εδώ σήμερα, καταγράψαμε μέγιστη 35.6°C λίγο μετά τις 1 το μεσημέρι.. Χρυσούπολη Περιστερίου...

Στη Πετρούπολη ο σταθμός του ΕΑΑ στα 223μ.. μέγιστη 34.9°C επίσης την ίδια ώρα.....

... να θυμίσω πως χθες εμείς εδώ είχαμε υψηλότερες θερμοκρασίες 37 και 36 βαθμούς αντίστοιχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο στο καταμεσήμερο εδώ στη Χόχλια και με 29,1οC μέγιστη θερμοκρασία, κάναμε ένα ωραίο ντους-μπάνιο με κρύο παγωμένο νερό, στην αυλή μας....

Ο ΒΔ άνεμος δεν μας άφησε για πολύ και ήδη τώρα κατά διαστήματα γκαζώνει έντονα, οπότε ήδη πάμε σε πτώση θερμοκρασίας που θα φανεί αργά απόψε και κυρίως αύριο πρωί....

Καύσωνας από τα ξεπεσμένα σ.μάρκετ της αγοράς, ήταν αυτό το κυματακι στο τέλος Αυγούστου και τις αρχές Σεπτεμβρίου....παταγώδης αποτυχία σε πολλά μέτωπα των επίσημων φορέων ΕΜΥ και ΕΑΑ.....μάλιστα η υγρασία και οι αύρες τους έστειλαν μετεξεταστέους τον Οκτώβριο.....

Απίστευτα χαμηλή η υγρασία εδώ στη Χόχλια (26-28% αρκετές ώρες τώρα)....

28,8οC τώρα και πέφτει.....28,7......

Παράδεισος!!!!

IMG_20200901_164404.jpg

IMG_20200901_164354.jpg

IMG_20200901_164345.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.5 μέγιστη στη Λάρισα σήμερα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...