Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ασχολούμαι με το Icon και έτσι είμαι ευτυχισμένος άνθρωπος . Εγώ συνεχίζω να βλέπω κακοκαιρίες και χιόνια στις 25-26 του μήνα αρκετά χαμηλά. Βέβαια ,τουλάχιστον στο χωριό που έχω ζήσει 4-5 χιόνια στα τέλη Νοέμβρη πάντα κρατάνε ελάχιστα .Ακόμη και μια φορά που είχε ρίξει σχεδόν 20 πόντους το έλιωσε γρήγορα αφού η Θ είναι ακόμα σχετικά υψηλή και το χιόνι είναι τίγκα στο νερό. Ας κάνει ότι θέλει ...καλές αναφορές από αύριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Ποιο icon ρε παιδιά..λίγο έλεος..Χαχαχα 

στην προκειμενη περιπτωση μας ευχομαι να το πουμε μαζι αυτο αυριο τετοια ωρα..αν και πολυ φοβαμαι οτι δεν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί να φαίνεται αστείο, αλλά δεν είναι. Όποιος έχει παρακολουθήσει βαθιά το αικον, όπως εγώ ή έστω και λιγότερο θα καταλάβει άμεσα γιατί το φοβόμαστε. Έχει γελοιοποιήσει και τζίφο και ευρωπαίο αρκετές φορές. Και δυστυχώς όταν βγάζει το κακό σενάριο.. Το χαρακτηριστικό του είναι ότι βρίσκει πράγματα που άλλοι δεν  τα βρίσκουν στις 120 ώρες. Όμως στα πολύ κοντινά πετάει παράξενα σενάρια και χαζές τούμπες  που θολώνουν την εικόνα του. Επίσης κάνει μεγάλες αλλαγές στις αρχικές συνθήκες. Δηλαδή πολλές φορές στα υπερκοντινά χαλάει σαν προγνωσιμότητα [αν και στην λίμνη μεθαύριο τα πήγε καλά] και στα σχετικά κοντινά μέχρι τις 100-120 ώρες είναι δυνατό.

 

Συνήθως κάνει τούμπες όταν έχει το καλό σενάριο, το οποίο είναι πραγματικά παράξενο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωχωχωχωχω. Ο τζίφος για αυτό στις 21-22 κάνει ακριβώς αυτά που δεν θέλω πάλι.. εδώ να δείτε κόψιμο υετού που θα πέσει....🤦‍♂️

η παρακάτω εικόνα είναι ο τζίφος. Το αφεντικό του εννοείται πως είναι το αικον

Από πού πήραν το όνομά τους τα σκυλιά "Τσιουάουα";

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιο μονδελο θα ξεβρακωθει...πάλι....ούτε στις 100 ώρες δεν μπορούν να πιάσουν μια τάση.εξαφανιζολ και για 21-22.

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σας παιδιά, επέστρεψα και εγω αφου βλεπω πιθανες χιονοπτωσεις εστω στα ορεινα αλλα μάλλον μουφα ... τρομερες διαφορες τζιφου ακομα και στις 120 ωρες πλεον με την κατασταση που επικρατει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψαχναμε εναν μπουσουλα για φετος.ε νομιζω τον βρηκαμε...μονο το γιουκμο κατα περιοδους ειχε αμφισβητησει παιο και τζιφο νομιζω οτι φετος θα νε η χρονια του αικον.στο 18αρι ο τζιφος πρωτος εφαγε την σφαλιαρα ,λογικα αυριο το πρωι θα ειναι η σειρα του παιου να προσκυνησει.βεβαια εχει κι ενα καλο ολο αυτο που παει να γινει στις 21-22 οτι στηνεται καλυτερα ο εμποδισμος να κατεβασει πιο ξεκαθαρο αυλωνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν βγει αυτη εκφυλισμενη λιμνη καπου στην κεντροδυτικη μεσογειο για 21-22 τοτε οι πιθανοτητες για ψυχρη εισβολη αυξανονται μεταξυ 25-30

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παπλαμουδας είπε:

Ποιο icon μη με τρελαινετε που θα το κανω και ευαγγελιο. Μεχρι ukmo σταματαμε, τελος!🤪

γιωργο ολοι θα προσκυνησουμε...υπαρχουν αποδειξεις πλεον😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ειν αυτο ρε Βαγγο, γερμανικο;

σε λιγο θα γινουν και πρωτοποροι στη μοδα  αυτοι οι καλτσοσανδαλακηδες.

Οχι, αδυνατω να πιστεψω οτι θα πρωτοστατει  το icon εναντι των αλλων πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ψαχναμε εναν μπουσουλα για φετος.ε νομιζω τον βρηκαμε...μονο το γιουκμο κατα περιοδους ειχε αμφισβητησει παιο και τζιφο νομιζω οτι φετος θα νε η χρονια του αικον.στο 18αρι ο τζιφος πρωτος εφαγε την σφαλιαρα ,λογικα αυριο το πρωι θα ειναι η σειρα του παιου να προσκυνησει.βεβαια εχει κι ενα καλο ολο αυτο που παει να γινει στις 21-22 οτι στηνεται καλυτερα ο εμποδισμος να κατεβασει πιο ξεκαθαρο αυλωνα...

Το θέμα είναι ότι όλο και πιο πίσω πάει πάλι ο τζιφοσ.και δείχνει κάτι καλό σε νορμάλ ώρες αλλά ποτέ οσο πλησιάζει δεν το βελτιώνει.υπαρχει και μια παροιμία αλλά δεν την θυμάμαι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν βγει αυτη εκφυλισμενη λιμνη καπου στην κεντροδυτικη μεσογειο για 21-22 τοτε οι πιθανοτητες για ψυχρη εισβολη αυξανονται μεταξυ 25-30

΄Έτσι  νόμιζα και εγώ, αλλά από κάπου υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα φαίνεται, κάτι που είναι προφανές στο 18αρι αφού η ψυχρή εισβολή βγήκε πιο ανατολικά

 

Πάντως όσο παράξενο και να φαίνεται παρά το ότι είναι τόσο μακριά, επειδή είναι μόνο μία η κύρια μεταβλητή, για εμένα θα έχουμε κατά 90% ψυχρή εισβολή στις 25 Νοεμβρίου στην χώρα μας. Το που θα δημιουργηθεί χαμηλό σε καμιά εβδομάδα θα το ξέρουμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Ρε συ Μιχαήλ τι είναι τούτο που πέταξε ο τζίφος?χειμερινό μεντικειν??

μπαα και εγώ πήγα να μπω στις 0.25 μοίρες, αλλά όχι. Απλά ισχυρό χαμηλό με μεγάλη βαροβαθμίδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι χάρτες του τζίφου σε ολη τη δεύτερη καρτέλα ειναι cfs νομίζω δε έχω ξαναδεί τέτοιο τρέξιμο για δω ποτέ σε συνολο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...