Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ζήτημα να ναι 3 τα καλά σεναρια για τα βορεια στο 18 αρι ...ας ελπισουμε αυριο να πανε προς ευρωπαιο μη κερδισει ο τζιφος για πρωτη  φορα...καλο βραδυ

πιο πολλα ειναι αντωνη για 26-27

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο μεσος ορος ξεκινησε πιο δυτικα ακομη και τον μεσο ορο του12 αλλα στην πορεια αλλαζε και παει να κλεισει την πρωτη καρτελα αρκετα πιο νοτιοανατολικα..ε ναι αφου φαινοταν απο τα υποσεναρια και το πως εξελισονταν αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια ισπανια αντολικα ο μεσος ορος..βγαινουν σουπερ τα ανσμπλ και τουμπαρουν παιδες..αυριο τα σπουδαια του τζιφου που προλαβαινει μεχρι τετοια ωρα να τον βγαλει  τον αυλωνα στο πακισταν

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οσο πιο ανατολικα τοσο πιο πολυ ψυχραινει η μπροστινη γραμμη κρουσης του αυλωνα και ειναι λογικο γινεται πιο ηπειρωτικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλησπέρα αδέρφια. Θα χιονιστω στις 26 τελικα?

10 αρκετα με στρωσιμο 10 πασπαλα 30 απλο χιονακι 30 χιονοβροχο  10 βροχη 10 τιποτα και βαλε μεσα και την 27

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

10 αρκετα με στρωσιμο 10 πασπαλα 30 απλο χιονακι 30 χιονοβροχο  10 βροχη 10 τιποτα

Καλή αναλογία 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

10 αρκετα με στρωσιμο 10 πασπαλα 30 απλο χιονακι 30 χιονοβροχο  10 βροχη 10 τιποτα

Χαχαχα 10 πουλάκια κάθονταν...παρεπιμπτωντως σημερα πηγα πανω στο πατερα να το δω και μου λέει θα χαλάσει ο καιρος;;;;....μπα δεν ξέρω ακόμα του λέω....όλο το πρωί είχε γεμίσει χειμωνιάτικα πουλια και έτρωγαν συνεχεια για 3 ώρες μου λεει. χαχα...

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα 10 πουλάκια κάθονταν...παρεπιμπτωντως σημερα πηγα πανω στο πατερα να το δω και μου λέει θα χαλάσει ο καιρος;;;;....μπα δεν ξέρω ακόμα του λέω....όλο το πρωί είχε γεμίσει χειμωνιάτικα πουλια και έτρωγαν συνεχεια για 3 ώρες.. χαχα...

αυτα κατα τυχη πρεπει να ειναι καπου σε σενα Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

αυτα κατα τυχη πρεπει να ειναι καπου σε σενα Diagramme GEFS

Ναι σε έμενα ειναι με βάση τις συντεταγμένες απλα στο υψόμετρο μεχρι 816 το χω καταφέρει να το πατήσω χαχαχα

Πάντως η αλήθεια ειναι ότι κεντροβορειοι βγαινουν μονο με κατι τετοιες διχογνωμίες μοντέλων μεχρι τη τελευταια στιγμη

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μια ισπανια αντολικα ο μεσος ορος..βγαινουν σουπερ τα ανσμπλ και τουμπαρουν παιδες..αυριο τα σπουδαια του τζιφου που προλαβαινει μεχρι τετοια ωρα να τον βγαλει  τον αυλωνα στο πακισταν

 

Κοιμήσου λεβέντη μου και ες αύριον τα σπουδαία...Θυμήσου οτι το  θέμα το άνοιξα εγω😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καληνύχτα με μια ευχή τουλαχιστον αυριο το πρωι να μαστε ακομα στο παιχνίδι....Ο Βαγγέλης θα περιμένει και το ναύτη αλλιως δε πάει για υπνο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καληνύχτα με μια ευχή τουλαχιστον αυριο το πρωι να μαστε ακομα στο παιχνίδι....Ο Βαγγέλης θα περιμένει και το ναύτη αλλιως δε πάει για υπνο

τα χω παιξει και μαλλον δεν θ αντεξω να τον περιμενω και πρεπει να κανω και οικονομια δυναμεων..μαλλον θα πεσει πολυ ξυπνητηρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς όντως ο Τζιφός στο 18αρι του μου δείχνει ήδη το καλυτερο του σενάριο με 2 ισχυρές χιονοκαιριεις.. από αύριο θα αρχίσουν τα μεγάλα κοψίματα.. ελπίζω για μια φορα να επικρατήσει το καλό μου σενάριο. ΜΙΑ.

Μου αρέσει που τώρα που ανανεώνει το ναβτζεμ έχει αλλάξει τα πάντα στην Ευρώπη αλλά στην Αμερική είναι πάλι σκ.τα. άλλαξε ρε γμτ επιτέλους με τις αηδιες σου!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς όντως ο Τζιφός στο 18αρι του μου δείχνει ήδη το καλυτερο του σενάριο με 2 ισχυρές χιονοκαιριεις.. από αύριο θα αρχίσουν τα μεγάλα κοψίματα.. ελπίζω για μια φορα να επικρατήσει το καλό μου σενάριο. ΜΙΑ

Μιχαήλ θα το δω το τιμημένο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Μιχαήλ θα το δω το τιμημένο?

Γκαριτο δεν θέλω να σου πω ναι γιατί μπορεί να απογοητευτείς εν τέλη. Πλέον όμως πιστεύω ότι υπάρχουν πιθανότητες να το δεις να πέφτει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γκαριτο δεν θέλω να σου πω ναι γιατί μπορεί να απογοητευτείς εν τέλη. Πλέον όμως πιστεύω ότι υπάρχουν πιθανότητες να το δεις να πέφτει.

Ευχαριστώ αδερφε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!! Καλυτερη κλίση ο αζορικος,πιο βορειοανατολικά η ράχη του, 200χλμ πιο νοτιοδυτικά ο Αυλώνας στη δευτερη φάση. Η πρωτη χειροτέρεψε εκ νέου. Όλα αυτά στο κυριο του τζιφου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, antinod είπε:

Καλημερα!!! Καλυτερη κλίση ο αζορικος,πιο βορειοανατολικά η ράχη του, 200χλμ πιο νοτιοδυτικά ο Αυλώνας στη δευτερη φάση. Η πρωτη χειροτέρεψε εκ νέου. Όλα αυτά στο κυριο του τζιφου. 

Καλημέρα. Αυτό είναι καλό για εμένα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...Ο τζιφος βελτιωθηκε...Κυριως για την δευτερη φαση...Εκανε ακομα ενα βημα πιο ανατολικα...Ειδικα για την δυτικη χωρα ειναι πολυ καλο..Ο μεσος ορος ειναι προβληματικος ομως..

Το τζεμ εξαφανισε με το χειροτερο τροπο την πρωτη φαση της οποιας διαταραχης αλλα βελτιωσε την δευτερη με κακοκαιρια διαρκειας..

Το ουκμο αρκετα καλο για την πρωτη φαση...

Το αικον βελτιωμενο...Θα εβγαζε καλο σεναριο για την δευτερη διαταραχη εαν ειχε παραπανω ωρες...

Απολογισμος:Θετικος..Μπηκαμε στον χορο...και θα χορεψουμε..Καλη Κυριακη σε ολους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ισως ριξει 27 δεκεμβρη αν και μικρη πιθανοτιτα χιονι στην Αθηνα δινει το σεναριο 26 gfs

gens-26-2-174.png

gens-26-0-180.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...