Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μεσα απ΄τα χερια θα στον πάρει ο Βαγγέλης τον δυτικό Μιχαλη 😂

ναι και θα πάρουμε και οι 2 εν τέλη το τρίτο και μακρύτερο όπως κάθε φορά που χαλάει ένας δυτικός. Αφού όταν χαλάει ο δυτικός, καταλήγει σε απλά  μια τυπική βροχοκαιρία, όπως όλες τις υπόλοιπες φορές.

 Ενώ τελικά την μία φορά που βγήκε δυτικός χιονιάς, έστω και πρόσκαιρα τα χιόνια χαμηλά, είχαμε χιόνια και στα κεντροβόρεια και στα προσήνεμα μετά από λίγες μέρες. Αυτό έγινε 8-10/2/2015

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

 

Αυτό το θεριό χιονίζει πεδινά Αλαμπάμα, Μισισίπι, Μιζούρι, και δε συμμαζευεται

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

300px-European_Robin_(Erithacus_rubecula)_with_mealworm.jpeg

Ας ελπίσουμε να μην είμαστε εμείς το σκουλήκι και το πουλάκι αυτό να είναι τα μοντέλα χαχαχα

 

Για την πρώτη φαση, όσο αφορά την Γροιλανδία ο τζίφος ΔΕΝ βελτιώνεται. Θα δούμε να θα υπάρξει κάτι που θα το επηρεάσει διαφορετικά

Για την δεύτερη φάση προφανώς και αλλάζει στα υπόλοιπα μοντέλα. Δεν πρόκειται να βγει ο αυλώνας εκεί που τον δείχνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εχω ενα τρελλο σεναριο στο μυαλο αλλα δεν το λεω ακομη...παμε για τζιφο😀

Σατανά τι αμαρτωλές σκέψεις κάνεις; Τσιγγέλια Αυλώνες στο Ιόνιο ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εχω ενα τρελλο σεναριο στο μυαλο αλλα δεν το λεω ακομη...παμε για τζιφο😀

Απο τη στιγμη που τα σεναρια του ευρωπαικου φορτωσαν χιονια εχουμε 2 μερες μπροστα μας να δουμε τι θα κατσει τελικα...εχω εγω μια σεναριαρα που βγαινει και ευκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Απο τη στιγμη που τα σεναρια του ευρωπαικου φορτωσαν χιονια εχουμε 2 μερες μπροστα μας να δουμε τι θα κατσει τελικα...εχω εγω μια σεναριαρα που βγαινει και ευκολα

απο την στιγμη που το πανε ολοενα και πιο ανατολικα και βορεια τον αζορικο στην πρωτη φαση και απο την στιγμη που βγηκε εστω και οριακα σκανδιναβικος σκεφτομαι εμποδισμο πιο σταθερο προς σκανδιναβια και μπλογκιγκ και απο εκει που βλεπαμε υπεραυλωνα απο γροιλανδια να βλεπουμε μπακντοραρα..αυτο ειναι το σεναριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

απο την στιγμη που το πανε ολοενα και πιο ανατολικα και βορεια τον αζορικο στην πρωτη φαση και απο την στιγμη που βγηκε εστω και οριακα σκανδιναβικος σκεφτομαι εμποδισμο πιο σταθερο προς σκανδιναβια και μπλογκιγκ και απο εκει που βλεπαμε υπεραυλωνα απο γροιλανδια να βλεπουμε μπακντοραρα..αυτο ειναι το σεναριο

Στο μυαλο μου εισαι με αποκοπη ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Στο μυαλο μου εισαι με αποκοπη ομως

ναι αλλα οχι αμεση...αντι να ανοιξει η πορτα της γροιλανδιας ανοιγει η πορτα της ρωσιας...λοιπον το 18αρι ειναι πολυ καλυτερο παιδια δεν φαινεται σε πρωτη φαση αλλα τα πρασινακια πανε αρκετα νοτια στις 78 στα ανατολικα του εμποδισμου και δυτικα της σφηνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Αυτό το πουλάκι με το σκουλήκι....δε μου φαίνεται κατάλληλο για χιονιαδες ρε μάγκες. Τα σκουλήκια βρίσκονται στο χώμα και όχι σε χιονισμένο έδαφος by the way.....

Είναι παγοσκουλικια αυτά 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

απο την στιγμη που το πανε ολοενα και πιο ανατολικα και βορεια τον αζορικο στην πρωτη φαση και απο την στιγμη που βγηκε εστω και οριακα σκανδιναβικος σκεφτομαι εμποδισμο πιο σταθερο προς σκανδιναβια και μπλογκιγκ και απο εκει που βλεπαμε υπεραυλωνα απο γροιλανδια να βλεπουμε μπακντοραρα..αυτο ειναι το σεναριο

Σχεδον ακατορθωτο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Αυτό το πουλάκι με το σκουλήκι....δε μου φαίνεται κατάλληλο για χιονιαδες ρε μάγκες. Τα σκουλήκια βρίσκονται στο χώμα και όχι σε χιονισμένο έδαφος by the way.....

 

depositphotos_8437729-stock-photo-bald-eagle-in-snow-branch.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σχεδον ακατορθωτο!

ε το ξερω..αλλα εχω πετυχει και χειροτερα,μην τα θυμομαστε σε πιο κοντινες ωρες...😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπακ ντορ με αυτή την κυκλοφορία δεν υπάρχει πάντως ούτε στα σενάρια που μου αρέσουν ούτε σε αυτό που δεν μου αρέσουν, γιατί τα μεν που μου αρέσουν κατεβάζουν αυλώναρο , τα μεν που δεν μου αρέσουν έχουν την συνέχεια της πρώτης ψυχρής εισβολής, απλά από τα βόρεια βορειοανατολικά. Μπακ ντορ δηλαδή με αυτή την έννοια δεν γίνεται. ΑΝ βγει όμως παραδέχομαι τον Βαγγέλη. βασικά ακόμα και να εμφανιστεί κάτι τέτοιο πρώτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες αφηνουμε τα πουλια και.προχωραμε με σχολιασμο.μονο

Γιώργο είδες κάτι που σε έκανε να πεις για πιο ανατολικά; μου φαίνεται ίδιο. Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πρέπει Όχι μόνο ανατολικά αλλά και νότια. Τα κεντροβορεια θέλουν ένα -4  με -5 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...