Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με πείθει η φάση για τις 26-28. Πιστεύω οτι το περισσότερο που μπορεί να κάνει, στην Μαγνησία συγκεκριμένα, είναι κανένα χιόνι στα ορεινά άντε το πολύ-πολύ στα ημιορεινά.

Τώρα για την συνέχεια, προσωπικά θεωρώ το ευρωπαϊκό και το τζεμ είναι τα καλύτερα για την Ελλάδα γενικά. Βέβαια, σοβαρές προοπτικές για χιόνια μετά τις 28 δεν έχουν, αλλά τουλάχιστον κρατούν το καιρικό ενδιαφέρον στην γειτονιά μας και όχι στα ψαράκια του Ατλαντικού. Προτιμώ πολύ περισσότερο αυτή την εικόνα, από εκείνη που έχει ο τζίφος...

ECM1-240.gif.9fdfa90487fbb85b5bb31d749a755a1b.gif

 

Γενικότερα πάντως, θεωρώ ότι για τα πεδινά της Μαγνησίας ο Δεκέμβρης με αρκετή σιγουριά έχει χαθεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Καλός για τα κοντινά ο μέσος όρος. με δυσαρεστεί αρκετά στο επόμενο...

 

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

..Καλός ο μέσος όρος ας πούμε...

EDM1-168.gif

EDM1-192 (1).gif

Ε οχι ας πούμε απλα τελειως ειναι..Στις 27 για δω ειναι στο μειον 2 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

 

Ε οχι ας πούμε απλα τελειως ειναι..Στις 27 για δω ειναι στο μειον 2 

Ενσεμπλ Ευρωπαίου κοίταξες η μπα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ καλος ο μεσος ορος οπως ειπαν και τα παιδια για 26-27 για χιονι χαμηλα εως πολυ χαμηλα με βελτιωσεις που χρονο εχει απειρο να τις κανει.στο δευτερο σταδιο ειναι επισης καλος σαν διαταξη απλα να δουμε απο που θα ερθει ψυχος εαν κατσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

ΑΣ μου στείλει κάποιος τον σύνδεσμο από το meteociel που να ανοίγει γιατί αυτά που έχω εγώ δεν ανοίγουν tnx

Meteociel - Modèle Numérique ECMWF CEP

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε είμαι στους γονείς μου χαχα...τα είδα όμως...Εγώ στα 25  χιονιζομαι.

10 κεντροβορειο 15 δυτικη μακεδονια και λιγο ηπειρο θεσσαλια...10 βαλκανια και ορεινα Ελλάδος τα αλλα ιταλό ισοανιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Santa snow said:

Με λιγο καλυτερη κλιση και καποιες λεπτομερειες μεχρι και προσηνεμος μπορει να βγει μετα τις 168 του ευρωπαιου αλλα φυσικα ανυπαρκτες πιθανοτητες

Οσο αφορα τα προσηνεμα  δεν υπαρχει πρωτη φαση για τα πεδινά της σε αντίθεση με τα κεντρο βορεια που θα το διεκδικήσουν .Παμε για το θαύμα της Δεύτερης φάσης εμεις εδω Μηπως και ριτζαρει και αλλο ο αζορ ΒΑ στις 130-140h.Μεχρι Δευτερα θα εχει ξεκαθαρίσει γιατι στενεύουν τα χρονικά περιθώρια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ρε είμαι στους γονείς μου χαχα...τα είδα όμως...Εγώ στα 25  χιονιζομαι.

10 κεντροβορειο 15 δυτικη μακεδονια και λιγο ηπειρο θεσσαλια...10 βαλκανια και ορεινα Ελλάδος τα αλλα ιταλό ισοανιες

παντα για 26-27 ε?αρα βγαζουμε για 26-27 τα ιταλα και τα ισπανα και ειμαστε 50-50 καθολικο πεδινο η δυτικη μακεδονια ορεινα ημιορεινα υπολοιπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Οσο αφορα τα προσηνεμα  δεν υπαρχει πρωτη φαση για τα πεδινά της σε αντίθεση με τα κεντρο βορεια που θα το διεκδικήσουν .Παμε για το θαύμα της Δεύτερης φάσης εμεις εδω Μηπως και ριτζαρει και αλλο ο αζορ ΒΑ στις 130-140h.Μεχρι Δευτερα θα εχει ξεκαθαρίσει γιατι στενεύουν τα χρονικά περιθώρια .

ναι σ αυτη την φαση συμφερει απαντες να κατσει καλα το πρωτο γιατι οσο πιο καλα τοσο περισσοτεροι μπαινουν στο παιχνιδι μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, south coast είπε:

Οσο αφορα τα προσηνεμα  δεν υπαρχει πρωτη φαση για τα πεδινά της σε αντίθεση με τα κεντρο βορεια που θα το διεκδικήσουν .Παμε για το θαύμα της Δεύτερης φάσης εμεις εδω Μηπως και ριτζαρει και αλλο ο αζορ ΒΑ στις 130-140h.Μεχρι Δευτερα θα εχει ξεκαθαρίσει γιατι στενεύουν τα χρονικά περιθώρια .

Σχολιασα το τρεξιμο του Ευρωπαικου , αν ριτζαρε καλυτερα και κατερεε πιο αργα με βαση το ευρωπαικο μια χαρα μπορει να καθοταν προσηνεμη κακοκαιρια, απλα οι πιθανοτητες ειναι ανυπαρκτες. Γενικα κανενα αξιοπρεπες μοντελο ως τωρα δεν εχει δειξει κατι σημαντικο ουτε για Βορεια Ελλαδα ουτε για προσηνεμα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε ξεκινάμε σε λίγο.. Να βγει καλή η πρώτη φάση για κεντροβόρεια και γιατί όχι προσήνεμα μετά, αν δεν γίνει αποκοπή. Μπας και το δεύτερο που έχει όλες τις δυνατότητες για κάτι δυνατό να γίνει. 

και αυτό είναι ένα από τα αγαπημένα μου σενάρια. πλζ βγες.

gens-25-1-384 (2).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπίσουμε να επικρατήσει το σενάριο τζεμ. Αν αυτό συμβεί, η ιστορία δείχνει πως ψύχος και χαμηλό θα "καθίσουν" εν τέλει νοτιότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλύτερα φαίνεται η αποκοπή της Γροιλανδίας, μάλλον θα βγει καλύτερο αν δεν αλλάξει κάτι που δεν βλέπουμε όσο αφορά την πρώτη φάση. Για την δεύτερη περιμένω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η σφηνα στο αικον στις πρωτες ωρες πανω κατω ειναι ιδια αλλα ειναι νομιζω πιο καλη η κατασταση στην μελλοντικη μπλε βλακεια της ισλανδιας που θα βγει μετεπειτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...