Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Κοιτάξτε κοντρολ θα γινει μια κακοκαιρια απο ανατολικα ολη ....Και το ακολουθουν κι αλλα σεναρια ...

Ότι με πρόλαβες. Για προσηνενσ δεν φτάνουν οι θερμοκρασίες. Όμως κεντροβορεια ελπίζουν. Πάμε δυνατά να φέρουμε τον χιονιά Ελλάδα και όχι ιταλοισπανιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδερφια παρτε το λιγο αλλιως...Λεγατε για μας το φθινοπωρο που γκρινιαζαμε που δεν βρεχει και χετε γινει δεκα φορες χειροτεροι..Και γω τουλαχιστον γκρινιαζα τον νοεμβρη που το φθινοπωρο καιρικα τελειωνε..Εσεις ακομα ειστε στην αρχη..

Υπαρχει ακομα,γεναρης και φλεβαρης..Χαλαρωστε ρε παιδες...Αφηστε δε οτι τα Πασχουγεννα δεν παιζουν...Οποτε καντε λιγο υπομονη και μην αυτοτρολαρεστε...

Απο τον σεπτεμβρη φαινοτανε η εμμονη στην δυτικη ευρωπη..Καποια στιγμη θα σπασει...Ηρεμια θελει..Ουτε βαρυγδουπες δηλωσεις ουτε κηδειες...

Παμε χιονοκαψουρες..Αισιοδοξια..Και αφηστε τις πολλες αναλυσεις..Γιατι απλα ο καιρος σας γλενταει...Καλοπροαιρετα το γραφω....Ο καιρος ειναι εξω...Οχι στα 12 αρια και στα pc...Φιλακια..Χιονοκαψουρες...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Αδερφια παρτε το λιγο αλλιως...Λεγατε για μας τον φθινοπωρο που γκρινιαζαμε που δεν βρεχει και χετε γινει δεκα φορες χειροτεροι..Και γω τουλαχιστον γκρινιαζα τον νοεμβρη που το φθινοπωρο καιρικα τελειωνε..Εσεις ακομα ειστε στην αρχη..

Υπαρχει ακομα,γεναρης και φλεβαρης..Χαλαρωστε ρε παιδες...Αφηστε δε οτι τα Πασχουγεννα δεν παιζουν...Οποτε καντε λιγο υπομονη και μην αυτοτρολαρεστε...

Απο τον σεπτεμβρη φαινοτανε η εμμονη στην δυτικη ευρωπη..Καποια στιγμη θα σπασει...Ηρεμια θελει..Ουτε βαρυγδουπες δηλωσεις ουτε κηδειες...

Παμε χιονοκαψουρες..Αισιοδοξια..Και αφηστε τις πολλες αναλυσεις..Γιατι απλα ο καιρος σας γλενταει...Καλοπροαιρετα το γραφω....Ο καιρος ειναι εξω...Οχι στα 12 αρια και στα pc...Φιλακια..Χιονοκαψουρες...

Το καλύτερο μνμ ποτ έχω δει τον τελευταίο καιρό. Ειδικά οι τελευταίες προτάσεις. Να σαι καλά φίλε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ότι με πρόλαβες. Για προσηνενσ δεν φτάνουν οι θερμοκρασίες. Όμως κεντροβορεια ελπίζουν. Πάμε δυνατά να φέρουμε τον χιονιά Ελλάδα και όχι ιταλοισπανιες

Βόρεια Ελλάδα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα Χριστούγεννα έχει δυτικά, προσήνεμα και κεντροβόρεια σενάρια. και φυσικά και άλλα. έχει ενδιαφέρον . το 15 το καλύτερο για τα βόρεια, 16 για προσήνεμα, 27 για τα δυτικά. [πρώτη φάση]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για τα Χριστούγεννα έχει δυτικά, προσήνεμα και κεντροβόρεια σενάρια. και φυσικά και άλλα. έχει ενδιαφέρον . το 15 το καλύτερο για τα βόρεια, 16 για προσήνεμα, 27 για τα δυτικά. [πρώτη φάση]

Οτι θα σου ελεγα το 27 για εσένα  . Μετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσοι απογοητεύεστε με την δεύτερη φάση, να θυμίσω ότι πριν 2 μέρες στην Ισπανία πήγαινε και η πρωτη φάση!!! Δεν είναι το ίδιο, αλλά και 1000ψλμ να κερδίσουμε, σε βάθος χρονου, θα βγουμε κερδισμένοι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα με χιονιζουν απο 25 μέχρι 27 γυρω στα 15 σενάρια..τα περισσότερα στις 26 με 27..?οσα παει πιο ανατολικα ο αυλωνας οπως παρακαλω τοσο καιρο φερνουνκεντροβορειο η χιονια δυτικης μακεδονιας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Οτι θα σου ελεγα το 27 για εσένα  . Μετρα

Είναι δυνατό, αλλά σύντομο η αλήθεια είναι. Αλλά στην προκειμένη, η πρώτη φάση δεν αξίζει να βγει δυτική, αξίζει περισσότερο κεντροβόρεια. Δηλαδή συνολικά θα μπορούσε να πέσει πολύ περισσότερο χιόνι έτσι. Η δεύτερη φάση αξίζει πολύ περισσότερο για λόγους που προανέφερα. [πάλι εικονικό ο τζίφος στο τέλος]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε 72 ώρες από τώρα θα κλειδώσει η δεύτερη φάση για το αν πάει δυτική Ευρώπη ή όχι. Μέχρι τότε υπάρχει χρόνος για να αλλάξει αυτό [δυστυχώς για εμένα που μου αρέσουν οι εικόνες που βγάζει ο τζίφος για προφανείς λόγους] Μιας και όλη αυτή η φάση βασίζεται σε μια αποκοπή στην Αμερική. Οπότε θα δούμε. Είμαι σίγουρος ότι θα μας βγάλει τα μάτια.

Επειδή επίσης ποτέ τα μοντέλα δεν έχουν μία συγκεκριμένη μεταβλητή όπως θέλω, περιμένω να δω πιο μοντέλο θα βγάλει ένα τελείως διαφορετικό σενάριο. Νομίζω ότι το Jma όταν ανανεώσει θα βγάλει κάτι αρκετά διαφορετικό.

 

Αν θέλετε εξηγώ κιόλας αναλυτικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σε 72 ώρες από τώρα θα κλειδώσει η δεύτερη φάση για το αν πάει δυτική Ευρώπη ή όχι. Μέχρι τότε υπάρχει χρόνος για να αλλάξει αυτό [δυστυχώς για εμένα] Μιας και όλη αυτή η φάση βασίζεται σε μια αποκοπή στην Αμερική. Οπότε θα δούμε. Είμαι σίγουρος ότι θα μας βγάλει τα μάτια.

Επειδή επίσης ποτέ τα μοντέλα δεν έχουν μία συγκεκριμένη μεταβλητή όπως θέλω, περιμένω να δω πιο μοντέλο θα βγάλει ένα τελείως διαφορετικό σενάριο. Νομίζω ότι το Jma όταν ανανεώσει θα βγάλει κάτι αρκετά διαφορετικό.

Τι ώρα ανανεώνει Μιχαήλ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

υπαρχει καιρος ακομη.βλεπετε οτι εκεινη η κουτσουλια πλειν μπορει να δωσει τα πρωτα χιονια στην χωρα μας. επισης γθα το μετα θεωρω οτι ο αυλωναε δεν θα ειναι τοσο γιγαντιαιος οποτε ισως δωθεθ χωρος συον αντικυκλωνα να σμπρωξει τον αυλωνα προς τα μερη μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πια ισπανια και δυτικη ευρωπη ρε εδω δειτε τι κατεβαζει το σεναριο 3 του gfs χαμος 31 δεκεμβρη..

gens-3-0-300.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Τι ώρα ανανεώνει Μιχαήλ?

Ποιο μοντέλο βρες? 🤣 μπες στο μετεωρολογικό γλωσσάρι, το πρώτο μου ποστ γράφει για όλες τις ώρες ανανέωσης των μοντέλων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Athinaios είπε:

πια ισπανια και δυτικη ευρωπη ρε δειτε εδω τι κατεβαζει το σεναριο 3 του gfs χαμος 31 δεκεμβρη..

gens-3-0-300.png

Παντα τα ποστ σου ειναι γεματα απο αισιοδοξια...πολυ μου αρεσεις...👍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχει πολλα και καλα σεναρια στα ενσεμπλια για τη δευτερη φαση στις περισσοτερες αναδιπλωσεις παιζει πολυ κεντρικη ευρωπη αρχικα και εδω στη πορεια με περισσοτερο ευνοημενα δυτικα και κεντροβορια αλλα οι 240+ ωρες ειναι αιωνας. για να δουμε τι θα πει ο παιος για την πρωτη φαση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfsnh-10-324.pngαυτα τα βλέπεις κάνεις ? Μεγάλη θέρμανση και αυτή μπορεί πιο εύκολα να προβλεφθεί 

Επεξεργάστηκε από snowjohn
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...