Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Michael είπε:

Καλημέρα, Η καμήλα που λέτε τι είναι?

 

Η καμήλα είναι η ζέστη, τουλάχιστον για την εποχή! 

Αν διαβάσεις για αρκούδες, θα είναι καλό, εννοώντας τις πολικές αρκούδες κι επομένως...πολύ κρύο!!!

Είναι συνθηματικά!!! Χαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Michael είπε:

Καλημέρα, Η καμήλα που λέτε τι είναι?

 

συγκρουση υποτροπικου με ψυχρου αυλωνα η λιμνη...εντονη συγκλιση πολυ ζεστης με πολυ κρυο χοντρικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως για την ευκαιρία να χειμωνιάσει γενικότερα στην χώρα στις 13/1 πλέον κοιτάμε τις 120 ώρες οπότε είναι αρκετά κοντά  για να δούμε αν θα μας κάτσει ή όχι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ειναι η προυπαρχουσα λιμνη της κεντρικης ευρωπης που αναλογα με την κλιση του αζορικου βλεπεις και τα μπλε χρωματα να πηγαινουν ειτε πιο ανατολικα ειτε πιο δυτικα..ο δευτερος αφορα το τι θα κανει το μεγαλο χαμηλο β.δυτικα της σκανδιναβιας

Οκ σε ευχαριστω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν εκεί που πάει να ανέβει ο αζορ τον βοηθήσουν λίγο οι υψηλές πιέσεις στην γροιλανδία και ριτζάρει πιο ψηλά πιστεύω θα καταφέρει ο αυλώνας να γλιστρίσει από κάτω του και να μην περάσει τόσο γρήγορα ανατολικά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως οπως κι αν εχει ο μονος μηνας που θυμιζει χειμωνα και σε διαταξεις και θερμοκρασιακα ειναι ο ιανουαριος οι αλλοι εξαφανιστηκαν δυστυχως..ας ελπισουμε να μας ανταμοιψει

Ο τζιφος θα βγει πιο καλός για τη καμήλα...Όχι οτι θα βγει καλα αλλα θα ναι πιο χαμηλά η θερμοκρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζιφος θα κατεβασει κομματι του πρωτου αυλωνα τωρα με τον δευτερο που θα μας απασχολησει στην δευτερη καρτελα δεν ξερω τι θα κανει γιατι σηκωνει υπερβολικα ψηλα τον αζορ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Πάντως αν θυμάμαι καλά στον χιονιά στις 1-2 Απριλίου.....Το icon και μετά ο Ευρωπαίος μας έδειξαν τι περίπου θα γίνει.... Ενώ τα άλλα μοντέλα στέλνανε τον αυλώνα στην κεντρική Ευρώπη.......Απλά το αναφέρω για να δείξω πως το icon γενικά το εμπιστεύομαι παραπάνω ακόμη και από gfs ...

Έτσι Θανάση όπως τα λες,στο περυσινο το πηραν πάνω τους αικον και γαλλικό...και σκέψου την προήγουμενη κακοκαιρία το άικον πάλι ηταν απ τα πρώτα που έδειξε ότι τελικά δεν θα χουμε ψυχρη εισβολή εκει γυρω στις 120-144 ώρες και μετά ξύπνησε ο τζίφος...πλεον γίνεται το αντίθετο με άικον να δείχνει καλή κατάσταση για το ΣΚ οπότε περιμένουμε να δούμε και τα άλλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζούφιος ο τζίφος.......να δούμε στις 120 ώρες αν το 0 έστω θα έρθει βόρεια Ελλάδα...δεν το βλέπω όμως να γίνεται

.... Ίσα ίσα θερμή εισβολή έβγαλε 

gfs-1-126.png

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Τζούφιος ο τζίφος.......να δούμε στις 120 ώρες αν το 0 έστω θα έρθει βόρεια Ελλάδα...δεν το βλέπω όμως να γίνεται

Θανάση,νομίζω το 0 το χάνουμε εδώ πάνω..Νομίζω θα παίξει από +2εως+6..Αλλά όχι +10 που έδειξε πριν λίγες ημέρες

Επεξεργάστηκε από Χειμωνας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θέλει λίγο πιο ΒΑ τον Αζορ στις 90 ώρες ώστε με την σφαλιάρα που τρώει από το χαμηλό στην Ισλανδία να κατέβει προς Αγγλία.

Το παραπάνω θα οδηγήσει σε αποκοπή του χαμηλού στην Πορτογαλία και συγχρόνως θα δημιουργήσει κλίση στα απομεινάρια του ψύχους ώστε να βγούνε προς Κορσική και να δημιουργηθεί χαμηλό εκεί με ΝΑ πορεία.  Έτσι θεωρώ ότι θα μπούμε στο παιχνίδι νωρίς νωρίς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Θανάση,νομίζω το 0 το χάνουμε εδώ πάνω..Νομίζω θα παίξει από +2εως+6

Χμμμ άμα είναι έτσι εγώ το λήγω από τώρα ...... Γιατί στόχος για μένα δεν είναι να γλιτώσουμε την θερμή αλλά να δω καμιά νιφάδα 😁 (φιλικά το λέω)

(Πως είναι το όνομα σου γιατι ξέχασα)? 😂

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Χμμμ άμα είναι έτσι εγώ το λήγω από τώρα ...... Γιατί στόχος για μένα δεν είναι να γλιτώσουμε την θερμή αλλά να δω καμιά νιφάδα 😁 (φιλικά το λέω)

συμφωνω..ειτε 6 ειτε 16 δεν εχει καμια σημασια..η καμηλα ηταν και ειναι πολυ δυσκολη περιπτωση...οποτε την κοιταμε απλα και εχουμε ανοιχτα ματια για την συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Χμμμ άμα είναι έτσι εγώ το λήγω από τώρα ...... Γιατί στόχος για μένα δεν είναι να γλιτώσουμε την θερμή αλλά να δω καμιά νιφάδα 😁 (φιλικά το λέω)

(Πως είναι το όνομα σου γιατι ξέχασα)? 😂

Γιάννη με λένε.😁. Νομίζω το ξεχνάμε για Σκ,και βλέπουμε 12-13 για αρχή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το χμμμ..κολουσε στον μεγαλο χαρτη και στην μεγαλυτερη αλλαγη που κανει ο τζιφος και αφορα τον εμποδιστη στα β.ανατολικα..θα βγει εντελως αλλο ραν.καλο?κακο?καλο για ποιον?ουτε που ξερω προς το παρον..gfseu-0-162.png?0gfseu-0-156.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...