Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

Η σετα πάει για 1 μετρό. 

Βασίλη και όσο σκέφτομαι ότι ούτε Στενή μπορώ να πάω γίνεται ακόμα χειρότερο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελος παντων οτι κι αν δειχνει για πρωτη φορα στη ζωη μου κυριολεκτικα δεν πιστευω χιονια...ουτε για γουρι ουτε για τιποτα απλα δεν πιστευω οτι θα δω χιονι στην πρωτη φαση ..αν το δειξει το ευρωπαικο αυριο το συζηταμε και παλι με επιφυλαξεις...γιατι πιστευω παρα πολυ στην δευτερη φαση και αυτο λογω κρυιως μεσου ορου παιου που αγγιζει το τελειο...οποτε το να μου κατσουν δυο πραγματα ταυτοχρονα σχεδον ειναι too much

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλύτερα να μην χαλάσω άλλες μέρες με το κοίταγμα χαρτών γιατί έχω εξεταστική για το μεταπτυχιακό. Βάλαμε την μπεπανθόλ και ξεκινάμε διάβασμα από αύριο. Τώρα μόνο βελτιώσεις για κεντροβόρεια.  

Εμείς που έχουμε μεταπτυχιακό εδώ και 16 χρόνια όμως; Μοντέλοjunkies!!! 

Πλάκα κάνω. Καλό διάβασμα αδερφέ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Μην το λες.

132-602GR.gif

Το είδα και εγώ αλλά το -4 μου φαίνεται λίγο για κέντρο και παραλία. Το πολύ πολύ να έκανε σαν το 2019 με οριακά θετικές..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ενω μεχρι εδω το παει πολυ καλα...

image.png.cca6f6e1d9c657ff552aac0922b287fc.png

Τα οργανωμενα χαμηλα τον σκυλοτραβανε βορειοανατολικα και στο τελος τον αποκοπτουν.400-500χλμ ΝΔτερα θα λυσουν πιθανων το προβλημα.Χρονος υπαρχει αλλα μπορει να συμβουν και αρνητικες αλλαγες οπως στο icon....Ιδωμεν

anim_srm6.gif

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Κι ενω μεχρι εδω το παει πολυ καλα...

image.png.cca6f6e1d9c657ff552aac0922b287fc.png

Τα οργανωμενα χαμηλα τον σκυλοτραβανε βορειοαντολικα και στο τελος τον αποκοπτουν

anim_srm6.gif

 

Απο κει και περα για εδω τα παει καλυτερα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Κι ενω μεχρι εδω το παει πολυ καλα...

image.png.cca6f6e1d9c657ff552aac0922b287fc.png

Τα οργανωμενα χαμηλα τον σκυλοτραβανε βορειοαντολικα και στο τελος τον αποκοπτουν

anim_srm6.gif

 

Η εμπειρία σου Θοδωρή σου λέει ότι αυτό μπορεί να αλλάξει;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Κι ενω μεχρι εδω το παει πολυ καλα...

image.png.cca6f6e1d9c657ff552aac0922b287fc.png

Τα οργανωμενα χαμηλα τον σκυλοτραβανε βορειοαντολικα και στο τελος τον αποκοπτουν

anim_srm6.gif

 

Ειναι σαν μας παίρνουν την μπουκια μεσα απτο στωμα πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Στις 216 βγαζει μια κακοκαιρια ο τζιφος που αν εβγαινε οι κεντροβορειοι και οι Γιαννιώτες θ στη μνημονευαμε για χροναι

Νομίζω πως δυτική πεδινή Θεσσαλία θα έβαζε καλά απ' τις 210 έως τις 234

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

τελος παντων οτι κι αν δειχνει για πρωτη φορα στη ζωη μου κυριολεκτικα δεν πιστευω χιονια...ουτε για γουρι ουτε για τιποτα απλα δεν πιστευω οτι θα δω χιονι στην πρωτη φαση ..αν το δειξει το ευρωπαικο αυριο το συζηταμε και παλι με επιφυλαξεις...γιατι πιστευω παρα πολυ στην δευτερη φαση και αυτο λογω κρυιως μεσου ορου παιου που αγγιζει το τελειο...οποτε το να μου κατσουν δυο πραγματα ταυτοχρονα σχεδον ειναι too much

ετσι ..μια μια η κακοκαιριες και με απόσταση.....μη καούμε ακόμη δεν ξεκινησαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Νομίζω πως δυτική πεδινή Θεσσαλία θα έβαζε καλά απ' τις 210 έως τις 234

Βάζαμε λόγω εγκλωβισμού στα κεντροβόρεια όλοι νομίζω..γιατί το ψύχος είναι λίγο ρετάλι μου φαίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

τελος παντων οτι κι αν δειχνει για πρωτη φορα στη ζωη μου κυριολεκτικα δεν πιστευω χιονια...ουτε για γουρι ουτε για τιποτα απλα δεν πιστευω οτι θα δω χιονι στην πρωτη φαση ..αν το δειξει το ευρωπαικο αυριο το συζηταμε και παλι με επιφυλαξεις...γιατι πιστευω παρα πολυ στην δευτερη φαση και αυτο λογω κρυιως μεσου ορου παιου που αγγιζει το τελειο...οποτε το να μου κατσουν δυο πραγματα ταυτοχρονα σχεδον ειναι too much

Το πιο πιθανο ειναι να σου κατσουν πανω απο 2 στη σειρα τωρα ημερομηνιες δε βαζω ας πω μεχρι 21 22 γεναρη συνολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΑΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ..................ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΑ ΡΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ......WINTER IS COMING!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

BACK 2 BACK KATAΣΤΑΣΕΙΣ................................

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

τελος παντων οτι κι αν δειχνει για πρωτη φορα στη ζωη μου κυριολεκτικα δεν πιστευω χιονια...ουτε για γουρι ουτε για τιποτα απλα δεν πιστευω οτι θα δω χιονι στην πρωτη φαση ..αν το δειξει το ευρωπαικο αυριο το συζηταμε και παλι με επιφυλαξεις...γιατι πιστευω παρα πολυ στην δευτερη φαση και αυτο λογω κρυιως μεσου ορου παιου που αγγιζει το τελειο...οποτε το να μου κατσουν δυο πραγματα ταυτοχρονα σχεδον ειναι too much

Το βασικό είναι να μας κάτσει κάτι τελικά κ μη μείνουμε με το @#$%@% στο χέρι χαχαχα

Ούτε εγώ δίνω πολύ σημασία σε αυτή τη φάση στο τζίφο, αλλά προχωράμε από αύριο με το καλό πάλι να δούμε τι θα δούμε. Εννοείται πως προτιμώ το σενάριο ευρωπαικού για μετά, με τα ρίσκα του βέβαια, από την εξπρές πέτσα κ με μια ακόμα πιο απρόβλεπτη συνέχεια, αλλά αρχικά θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τι πάει να γίνει. Αν κάνει όλο αυτό το θαύμα ο τζίφος κ τα πάρει μαζί του με κάθοδο στις 13, δε το πιστεύω, τότε πλέον η συνέχεια είναι ούτως ή άλλως νέο διαφορετικό σενάριο οπότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρώτη φάση μας δίνει εδώ καμία 12ωρη χιονόπτωση. Not bad. Και είναι και σε σχετικά κοντινές ώρες. Δεν ξέρω αν η καλή πρώτη φάση σημαίνει χειρότερη δεύτερη. Γιατί μόνο ίσως μερικά μέλη του παιου δίνουν καλές και τις 2 φασεις

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Η εμπειρία σου Θοδωρή σου λέει ότι αυτό μπορεί να αλλάξει;; 

Πρεπει να περιμενουμε λιγα ραν ακομα Νικολα.Για μενα κανενα μοντελο δεν ειναι μπουσουλας αυτη τη στιγμη.Αυριο ισως μιλησουμε με πιο πολυ σιγουρια.Πιθανων το gfs να υπερεκτιμα τη καθοδο του αυλωνα,πιθανων και οχι φιλε.Οσο βλεπουμε οτι ακομα και στις 96-120h υπαρχουν μοντελα που παλατζαρουν πρεπει να περιμενουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ΜΟ ακυρώνει το κύριο για την ανυπαρκτη φάση .. για την συνέχεια βλέπω τα εικονικά θέλω μου πάλι 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...