Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ποσοστα ...χτες ηταν στο 35% για να χιονισει απλα με δυο σεναρια..τωρα εχουμε ενα σεναριο το οποιο μπορει να δωσει κατ εμε στην θεσσαλονικη 30% χιονοστρωση μεχρι 10-15 cm -30% πασπαλα 20% μεγαλη χιονοστρωση ανω των 15-20  και μεχρι τα ορια του ιστορικου .10% απλη χιονοπτωση χωρις χιονοστρωση 10% ιστορικος 

Απο που ψωνιζεις να παω κι εγω ρε;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλυνηχτα σε ολους....αυριο βραδυ καποια πραγματα θα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν........ελπιζω οχι και η υπομονη μας...!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

O Μακρον στο 18αρι θα δωσει μεγαλειο

Καλα οκ, κρατα την Μπριτζιτ εσυ, εγω θα παω με την Μελανια,

φχαρστω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι απίστευτο για την Αττική ότι τα τελευταία 6 χρόνια μας έχει επισκεφτεί το -10 4 φορές και καμιά φορά δεν είχε ικανοποιητικό υετό για μεγάλα πράγματα

10/2/2015 -11(το καλύτερο απ' τα υπόλοιπα)

18-19/2/15 -11.5

31-1/12/15 -10

8/1/17 -10

17-18/1/21 ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Απο που ψωνιζεις να παω κι εγω ρε;;;

απ εκει που ψωνιζα και προχτες το πρωι που ειχα συμβιβαστει με ενα φτωχο πλην τιμιο περασμα της πεμπτης προκληθηκα για..ALL IN και τελικα οντος θα ειναι και ΑLL IN και ολα τα περνω...πιο πρακτικα περιγραφω τι μου δινουν τα μοντελα και με την επικρατουσα ταση τι μπορει να γινει...τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Είναι απίστευτο για την Αττική ότι τα τελευταία 6 χρόνια μας έχει επισκεφτεί το -10 4 φορές και καμιά φορά δεν είχε ικανοποιητικό υετό για μεγάλα πράγματα

10/2/2015 -11(το καλύτερο απ' τα υπόλοιπα)

18-19/2/15 -11.5

31-1/12/15 -10

8/1/17 -10

17-18/1/21 ?

10/02/15 ειχε βγαλει ομως ενα 5ποντο στο κεντρο ή δε θυμαμαι καλα;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

απ εκει που ψωνιζα και προχτες το πρωι που ειχα συμβιβαστει με ενα φτωχο πλην τιμιο περασμα της πεμπτης προκληθηκα για..ALL IN και τελικα οντος θα ειναι και ΑLL IN και ολα τα περνω...πιο πρακτικα περιγραφω τι μου δινουν τα μοντελα και με την επικρατουσα ταση τι μπορει να γινει...τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο

Χαχαχαχ...με των ποσο ψωνιζεις;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ποσοστα ...χτες ηταν στο 35% για να χιονισει απλα με δυο σεναρια..τωρα εχουμε ενα σεναριο το οποιο μπορει να δωσει κατ εμε στην θεσσαλονικη 30% χιονοστρωση μεχρι 10-15 cm -30% πασπαλα 20% μεγαλη χιονοστρωση ανω των 15-20  και μεχρι τα ορια του ιστορικου .10% απλη χιονοπτωση χωρις χιονοστρωση 10% ιστορικος 

Λίγο υπερβολικός νομίζω....είπαμε το ένα σενάριο είναι να μην χιονίσει καθόλου ή απλά να ρίξει νιφάδες/εφημερίδα....και το άλλο είναι να χιονίσει καλούτσικα να το στρώσει  κανονικά έως 5-10 πόντους στην καλύτερη...για Σαλόνικα πάντα....μέχρι τα 12άρια...αν αλλάξει κάτι αύριο μιλάμε...αλλά το να κάνει με τα σημερινά δεδομένα πάνω από 15 πόντους Σαλόνικα πόσο μάλλον ιστορικό προς το παρόν δεν φαίνεται ξεκάθαρα κάπου....έτσι όπως τα βλέπω εγώ πάντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

απ εκει που ψωνιζα και προχτες το πρωι που ειχα συμβιβαστει με ενα φτωχο πλην τιμιο περασμα της πεμπτης προκληθηκα για..ALL IN και τελικα οντος θα ειναι και ΑLL IN και ολα τα περνω...πιο πρακτικα περιγραφω τι μου δινουν τα μοντελα και με την επικρατουσα ταση τι μπορει να γινει...τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο

Οι Μετεωρολόγοι πάντως Βαγγέλη ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ δεν δίνουν τίποτα σίγουρο πέρα από την Κεντρική Ελλάδα. Καλό βράδυ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

10/02/15 ειχε βγαλει ομως ενα 5ποντο στο κεντρο ή δε θυμαμαι καλα;;;

Όχι το 2015 και συγκεκριμένα στις 19.2.15  σε επιφάνειες το είχε στρώσει, όχι ολικό 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Λίγο υπερβολικός νομίζω....είπαμε το ένα σενάριο είναι να μην χιονίσει καθόλου ή απλά να ρίξει νιφάδες/εφημερίδα....και το άλλο είναι να χιονίσει καλούτσικα να το στρώσει  κανονικά έως 5-10 πόντους στην καλύτερη...για Σαλόνικα πάντα....μέχρι τα 12άρια...αν αλλάξει κάτι αύριο μιλάμε...αλλά το να κάνει με τα σημερινά δεδομένα πάνω από 15 πόντους Σαλόνικα πόσο μάλλον ιστορικό προς το παρόν δεν φαίνεται ξεκάθαρα κάπου....έτσι όπως τα βλέπω εγώ πάντα

τζεμ γαλλικο αν ειχε συνεχεια...και μετραει και η ταση για το που παει..πως λενε παρασταση νικης στις δημοσκοπησεις...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

10/02/15 ειχε βγαλει ομως ενα 5ποντο στο κεντρο ή δε θυμαμαι καλα;;;

Ναι Τζορτζ 10-11/2 ήταν το καλύτερο με κοντά 5 ποντακια όπως ειπες αλλά αστείο για την συγκεκριμένη Τ στα 1500...κρίμα πραγματικά όλες αυτές οι φορές που το χάναμε στο τσακ...μεγάλη ατυχία γενικά η 5ετια αυτή ενώ κατέβαινε ψυχος

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

10/02/15 ειχε βγαλει ομως ενα 5ποντο στο κεντρο ή δε θυμαμαι καλα;;;

19/02/15 είχε στρώσει στο Κέντρο το χάραμα, αλλά νομίζω λιγότερο. Τότε δούλευα Εξάρχεια-Πανεπιστήμιο και θυμάμαι όλα τα αμάξια κατάλευκα. Εδώ Καρέα είχαμε φυσικά ολική χιονόστρωση το πρωί, γύρω στα 4-5 εκατοστά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Οι Μετεωρολόγοι πάντως Βαγγέλη ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ δεν δίνουν τίποτα σίγουρο πέρα από την Κεντρική Ελλάδα. Καλό βράδυ. 

καλα κανουν κι εγω αν ημουν το ιδιο θα εκανα απλα θα εβαζα 2-3 σεναρια σε τετοιες καταστασεις...καλο βραδυ και σε σενα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα λεει ετσι ο Καλλιανος γιατι ετσι ειναι.

τα ιδια πανω κατω ανεφερε και ο Ζιακο το μεσημερι.

χιονοκαυ....νοι ειναι ολοι τους, κι αυτος ελπιζει μεχρι τελους ( Τεταρτη πρωι ) αλλα αλλο αυτο κι αλλο να βγει να το πει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ναι Τζορτζ 10-11/2 ήταν το καλύτερο με κοντά 5 ποντακια όπως ειπες αλλά αστείο για την συγκεκριμένη Τ στα 1500...κρίμα πραγματικά όλες αυτές οι φορές που το χάναμε στο τσακ...μεγάλη ατυχία γενικά η 5ετια αυτή ενώ κατέβαινε ψυχος

Γι αυτο ακριβως απογοητευομαι φιλε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

τζεμ γαλλικο αν ειχε συνεχεια...και μετραει και η ταση για το που παει..πως λενε παρασταση νικης στις δημοσκοπησεις...χαχαχαχα

Κράτα μικρό καλάθι.................................

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, brit1981 είπε:

19/02/15 είχε στρώσει στο Κέντρο το χάραμα, αλλά νομίζω λιγότερο. Τότε δούλευα Εξάρχεια-Πανεπιστήμιο και θυμάμαι όλα τα αμάξια κατάλευκα. Εδώ Καρέα είχαμε φυσικά ολική χιονόστρωση το πρωί, γύρω στα 4-5 εκατοστά.

 

ηταν με οριακα θετικες Τ το θυμαμαι πολυ καλα. με 0.3 εδω ειχε στρωσει και δρομους αλλα το πρωι που ξυπνησα( τι πρωι μεσημερι σχεδον μετα το ξενυχτι) ειχα λιωσει ολα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, brit1981 είπε:

19/02/15 είχε στρώσει στο Κέντρο το χάραμα, αλλά νομίζω λιγότερο. Τότε δούλευα Εξάρχεια-Πανεπιστήμιο και θυμάμαι όλα τα αμάξια κατάλευκα. Εδώ Καρέα είχαμε φυσικά ολική χιονόστρωση το πρωί, γύρω στα 4-5 εκατοστά.

 

στους αμπελοκηπους στο υψος της αλεξανδρας ειχε ερθει ενα ντου και σε χρονο ντε τε ειχε στρωσει αυτοκινητα και παρκα και μολις αρχισε να πιανει σε πεζοδρομια εκοψε μαχαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

τζεμ γαλλικο αν ειχε συνεχεια...και μετραει και η ταση για το που παει..πως λενε παρασταση νικης στις δημοσκοπησεις...χαχαχαχα

Pin on Art..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

στους αμπελοκηπους στο υψος της αλεξανδρας ειχε ερθει ενα ντου και σε χρονο ντε τε ειχε στρωσει αυτοκινητα και παρκα και μολις αρχισε να πιανει σε πεζοδρομια εκοψε μαχαιρι

Ε αφου ησουν εσυ εκει πως να μην κοψει;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...