Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 2-5/1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαμός για λίγα λεπτά στο πρώτο κύμα! Είχε εξαφανιστεί το σύμπαν, σχεδόν μηδενική ορατότητα! Τώρα, προς απογοήτευσή μου, έκοψε αλλά έρχεται κι άλλο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 1,8mm εδώ στα Μελίσσια, όπου η γενική εικόνα ήταν εντυπωσιακή.....και καλό θα ήταν να μην χάνουμε το δάσος.....ελπίζω ο επόμενος υετός, σε χιόνι πλέον.....

61mm στο Αγρίνιο....κοντά στα 60mm η Χόχλια, που είχε και πρόσκαιρη χιονόπτωση.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Limnostorm είπε:

Χαμός για λίγα λεπτά στο πρώτο κύμα! Είχε εξαφανιστεί το σύμπαν, σχεδόν μηδενική ορατότητα! Τώρα, προς απογοήτευσή μου, έκοψε αλλά έρχεται κι άλλο. 

Πραγματικά φοβερό το squall line!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω πω τι μεγαλειώδης απόλαυση, τι τρομερή ηδονή ήταν αυτό!!!

Συμπληρώσαμε 30mm με κατά διαστήματα πολύ θυελλωδών ανέμων, πολύ ισχυρών βροχών και λίγο χαλάζι, θύμιζε τυφώνα.

Φοβερό σόου! Το απόλαυσα όσο γινόταν. Πολύ έντονη κακοκαιρία κατά την οποία η Λήμνος, εκτός των άλλων, κεραυνοβολείται ακόμα συνεχώς! Στα δυτικά τμήματα ήδη ο καιρός ηρέμησε πάντως.

Επεξεργάστηκε από Limnostorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρανια ασπροποταμου τελευταιες βγηκαν και τα εκχιωνιστικα😁

FB_IMG_1609773865036.jpg

FB_IMG_1609773832006.jpg

FB_IMG_1609773827373.jpg

FB_IMG_1609773782792.jpg

FB_IMG_1609773773273.jpg

FB_IMG_1609773758502.jpg

FB_IMG_1609773733704.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα το μεσημερι στο Καρπενησι το γυρισε σε χιονοπτωση για λιγο στα 1020μ Φοβερος ο τυπος που εχει ενσωματωσει τις θερμοκρασιακες τιμες στη cam και βλεπουμε ακριβως με τη θερμοκρασια και τι υγρασια χιονιζει εκει.Δειτε πανοραμικα το Καρπενησι μετα το 8'.''Τρεξτε'' τον κερσορα κατω και δειτε φοβερα συννεφιασμενα στυγμιοτυπα,

Το λινκ ειναι αυτο https://www.facebook.com/evrytania.weathercom/videos/1111075612738180/

image.thumb.png.3b44d30ec6fbfa65c775fc5b3e829e7f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχόμενα ηλεκτρικά στον Ανατολικό ορίζοντα ,δεν σταματάει να αστράφτει. Πολύ μακριά βέβαια, είναι σχεδόν στα Ψαρά αλλά είναι πολύ ψηλές οι αναπτύξεις . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάνει πλάκα ο καιρός....Από τα ξημερώματα έβρεχε στο Χελμό και μετά το πέρας του μετώπου και ενώ στο χωριό σταμάτησε έχει κολλήσει ένα νεφικο και χιονίζει .....Ότι να ναι.....

cameraparking (2).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγραψε η καλλιθεα τελικα 0.4mm..Θα βγω να το γιορτασω...Πολλοι σταθμοι στο 0 η κατω του 1mm..Τρομερη τοπικοτητα..Βεβαια συνηθως αυτες οι τοπικες καταιγιδες ειναι αυτες που κουβαλανε και το πολυ νερο...Τελος παντων οτι εγινε εγινε...Παμε παρακατω...Αν και με τσουξε....Διπλα περναγαν,οι τσουλιτσες...Και πηγαιναν και σαλιαριζαν αλλου....Με αφησαν με δυο σταγονες και δυο ηλεκτρικα...Χαθηκε μεγαλη ευκαιρια..Και αμεσα ο μονος τροπος για να βραχουμε θα ειναι μπανακι χειμερινο....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρόλο που το ψυχρό μέτωπο έχει απομακρυνθεί προς Αιγαίο... Το δυτικό ρεύμα συνεχίζει να δίνει βροχές έστω και εξασθενημενες στην Ηπειρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39mm σύνολο το αναλογικό για σημερα ... Πραγματικά εντυπωσιακό το πέρασμα νωρίτερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακη αποτυπωση της τοπικοτητας της καταιγιδας απο καμερα των Αθηνων..Τα δυτικα πνιγονται και το κεντρο και τα ανατολικα σε αλλο κοσμο...Ετσι ειναι ο καιρος.Μια και καλη θα επηρεαστει το κεντρο και παμε για εκτακτα στα καναλια...Να το θυμαστε..

IMG-e4a522b1e52943ef82ed2c2a00442ac2-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανελέητη βροχή από χθες το βράδυ και σήμερα όλη μέρα.

61,6 mm μέχρι τώρα με storm total 143 mm!

T 7,4 με τη μέγιστη να φτάνει τους 10,6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πονεσε ρε Σωτηρακι μου πολυ....Μα να την βλεπω την ***** στα 2χλμ και να μου την κανει,οχι μια αλλα δυο φορες...Εγω που την εχω στα οπα οπα..Χαιρομαι για τα φιλαρακια απο τα δυτικα,ειλικρινα...Αλλα με πειραξε...Με τσακισε ο νακος ανεμος...Δεν πειραζει...Καθομαι και βλεπω το διαγραμμα της νικαιας με την 350αρα ραγδαιοτητα σαν χανος εδω και ωρα λες και κοιταω κανενα πιπινι...Διπλα την ειχα την μπαμπεσα...Αχχχχ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...