Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Ζερίκιος είπε:

Για τη ιστορία, χάρτες θερμοκρασιών σαν κι αυτούς που φαίνονται σε εμάς προσεχώς, στη Νέα Υόρκη τους έχουν για πλάκα κάθε χρόνο και παραπάνω από 1 φορά. Έτσι για να δούμε πόσο νουμπάδες είμαστε μπροστά τους.

Πάντως νομίζω ότι η Ελλάδα και η Αθήνα ειδικά στέκονται αξιοπρεπώς σε σχέση με κάτι Αγγλο-Ιρλανδίες που είναι πραγματικά η ντροπή του γεωγραφικού τους πλάτους!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Gary said:

Εγώ επειδή είμαι κοντά στα σύνορα με Σκόπια θα έχω πιο γρήγορα χιονι

Τα φασόλια γίγαντες ναναι Γκάρυ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταλαβαίνετε ότι μπορεί να πάει πιο νότια το χαμηλό οι προσήνεμοι; και δεν το λεω για να γίνει . αλλά η πιθανότητα υπάρχει. ας δουμε ευρωπαικό και οπως ειχα πε αυριο τα κρισιμότερα 12άρια της 20ετίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χασαμε τα αυγα και τα πασχαλια εδω. Που ειναι τα κυρια, τα παραλληλα, τα τεμνομενα, τα επι τα αυτα! Ερχονται ωραια πραγματα ρε γμτ!!!!!!! Επικες στιγμες μπορει να ζησουμε. Μακαρι με οσο το δυνατον πιο χαμηλα το πυχη να παμε μεχρι μεθαυριο. 😂🤣

Επεξεργάστηκε από chemical_JKou
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το χαμηλό πάνω μας και να βαθαίνει ούτε τα 900 μέτρα δεν θα δουν νιφάδα.

Η υποτροπή της Δευτέρας αύριο δεν θα υπάρχει.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για το τρίγωνο Λαμία Βόλου Λειβαδιάς θέλουμε ελαφρώς νοτιότερα το χαμηλό και πάμε για μεγάλες καταστάσεις,μέντα 12 άρια τρώμε πολύ υετό σε χιονόνερο για λιγαχιλιομ τα,ευελπιστώ την νοτιότερη πορεία των προηγούμενων συστημάτων αν και θα αλλάξουν πολλά μέχρι τη παρασκευή,οι αλλαγές που θέλουμε είναι ελαχιστες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

καταλαβαίνετε ότι μπορεί να πάει πιο νότια το χαμηλό οι προσήνεμοι; και δεν το λεω για να γίνει . αλλά η πιθανότητα υπάρχει. ας δουμε ευρωπαικό και οπως ειχα πε αυριο τα κρισιμότερα 12άρια της 20ετίας

Τι θα συμβεί αν πάει πιο νότια;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρίς να θέλω να κάνω hopecasting μήπως αυτή η  καθυστέρηση  που καποιους μας ξενέρωσε (βάζω κι εμένα μέσα) με το δυτικισμα του αυλωνα βοηθάει στο να εχουμε αυτή την εκρηκτική κατάσταση που δείχνει ο τζίφος για τα προσήνεμα μ, δηλ να έχει διάρκεια και να  μην ειναι ξεπέτα; Λέω εγώ τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, stathis2b είπε:

Χωρίς να θέλω να κάνω hopecasting μήπως αυτή η  καθυστέρηση  που καποιους μας ξενέρωσε (βάζω κι εμένα μέσα) με το δυτικισμα του αυλωνα βοηθάει στο να εχουμε αυτή την εκρηκτική κατάσταση που δείχνει ο τζίφος για τα προσήνεμα μ, δηλ να έχει διάρκεια και να  μην ειναι ξεπέτα; Λέω εγώ τώρα 

και η 2η φαση απο αποψη υετου ξεπετα ειναι . το χαμηλο φευγει ανατολικα γρηγορα απλα κανει καποιες καλες ωρες ισχυρων χιονοπτωσεων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Άγγελος said:

Τι θα συμβεί αν πάει πιο νότια;;

Για το πρωτο το διερχομενο χαμηλο μιλαει μαλλον ο Νικόλας; Υποθετω. Οτι μπορει να γινει πιο καλος συγχρονισμος υετου και θερμοκρασιων στην Α φαση. (αντε παλι χωριζουμε σε φασεις τη χιονοκαιρια, ελπιζω να γινονται ολο και καλυτερες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

Τι θα συμβεί αν πάει πιο νότια;;

Καλύτερες θερμοκρασίες και κερδίζουμε μια μέρα με χιόνι. Αυτό. Κάτι που το κάνει το Ουκμο. Η Χαλκίδα από Δευτέρα ξημερώματα ξεκιναει με χιόνι. Καλά με τζιφο βάζουμε επικό χιόνι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω... Αλλά και στο τζιφο και τζεμ το κρύο αργεί να μπουκάρει νότια και χάνεται υετός... Το Σάββατο το χάνουν τα πεδινά ηπειρου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, stathis2b είπε:

Χωρίς να θέλω να κάνω hopecasting μήπως αυτή η  καθυστέρηση  που καποιους μας ξενέρωσε (βάζω κι εμένα μέσα) με το δυτικισμα του αυλωνα βοηθάει στο να εχουμε αυτή την εκρηκτική κατάσταση που δείχνει ο τζίφος για τα προσήνεμα μ, δηλ να έχει διάρκεια και να  μην ειναι ξεπέτα; Λέω εγώ τώρα 

Είναι μακριά η δευτερη φάση και κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι θα γίνει με τον υετό. Μπορεί να ζήσουμε επικό χιονιά στα προσήνεμα στη δεύτερη φάση αλλά μπορεί και επική μούφα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρόλα αυτά ξαναλέω ότι αυτή η μυτούλα που κάνει δυτικά δεν είναι κακή. Κάνει κυκλογεννεσγ στο Αιγαίο. 995 έβγαλε Ρόδο το Τζεμ ο τζίφος και νομίζω και το Ουκμο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στράβωσε ο τζίφος τα βάψαμε μαύρα! Με ένα τρέξιμο βρε παιδιά? Καθίστε να έρθει το 18αρι και αύριο πάλι το 18αρι να βγει και ο Ευρωπαίος σε λίγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλύτερες θερμοκρασίες και κερδίζουμε μια μέρα με χιόνι. Αυτό. Κάτι που το κάνει το Ουκμο. Η Χαλκίδα από Δευτέρα ξημερώματα ξεκιναει με χιόνι. Καλά με τζιφο βάζουμε επικό χιόνι..

Για να δούμε φίλε μου!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Ζερίκιος said:

Για τη ιστορία, χάρτες θερμοκρασιών σαν κι αυτούς που φαίνονται σε εμάς προσεχώς, στη Νέα Υόρκη τους έχουν για πλάκα κάθε χρόνο και παραπάνω από 1 φορά. Έτσι για να δούμε πόσο νουμπάδες είμαστε μπροστά τους.

με αυτή την λογική να δεις πόσο νουμπάδες είναι όσοι μένουν Αζόρες που είναι κ βορειότερα της Αθήνας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Χωρίς να θέλω να κάνω hopecasting μήπως αυτή η  καθυστέρηση  που καποιους μας ξενέρωσε (βάζω κι εμένα μέσα) με το δυτικισμα του αυλωνα βοηθάει στο να εχουμε αυτή την εκρηκτική κατάσταση που δείχνει ο τζίφος για τα προσήνεμα μ, δηλ να έχει διάρκεια και να  μην ειναι ξεπέτα; Λέω εγώ τώρα 

Ακριβώς αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

φιλε περναω μια πολυ ασχημη φαση που ο πιο κοντινος μου συγγενης θα μπει για χειρουργειο και θεραπειες και εχω οπως καταλαβενετε ορια. και ο καθενας περναει τους αγωνες τους. θελω μια φορα να εχω κατι να χαρω γιατι η χρονια ξεκινησε πολυ λαθος. και προσπαθω να ειμαι οσο πιο ψυχραιμος και θετικος. αλλα δεν φτανει που τα πραγματα χαλανε οπως καθε φορα και κυνηγαμε στις απειρες ωρες αλλα βλεπω και μερικους που ενω ηδη εχουν 20 ποντους θεωρω κλειδομενους, ζητανε κιαλλα κιαλλα εις βαρος αλλων που 13 χρονια δν τα ζησαν. εχω μεγαλωσει χωρις να ζησω σοβαρο χιονι ν α το θυμαμαι. δεν νομιζω να λεω παραλογα πραγματα. εφτασα στο σημειο να εχω διαγραψει τον προηγουμενο λογαριασμο μου απο τα νευρα μου για να μην τσακωθω και γιατι δεν εχω την ενεργεια να χαλιεμαι αλλα ταυτοχρονα θελω να ασχολουμαι με αυτο π αγαπω που ειναι ο καιρος.

εδω θα ειμαστε το σαββατο να δουμε οτι της επομενης βδομαδας θα πανε περιπατο οπως παντα.

Φίλε δε χρειάζεται να στο πω εγώ, αλλά η υγεία πάνω απ' όλα.

Συγκεντωνομαστε στα σημαντικά και για ότι άλλο εδώ θα ήμαστε και εδώ θα είσαι.

Λίγη θετική ενέργεια και όλα θα έρθουν, μη χαλιεσαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο βράδυ θα είμαστε σοφότεροι. Αυτή την στιγμή υπάρχει μια παλινδρόμηση στα  μοντέλα στη δημιουργία και την κίνηση των χαμηλών που σπάει @@δια. Άλλη εικόνα ο τζίφος άλλη το ukmο άλλη το gem

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South Athens είπε:

με αυτή την λογική να δεις πόσο νουμπάδες είναι όσοι μένουν Αζόρες που είναι κ βορειότερα της Αθήνας. 

Σίγουρα αλλά ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Χωρίς να σημαίνει φυσικά ότι δεν μας κάνει και το καλό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...