Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, HuxFlux said:

Απο το 00z ειχε διαφανει πως αρχιζουν οι γνωστες εκπτωσεις. Το 00z απο μονο του δεν ηταν προβλημα, αρκει να μη συνεχιζοταν αυτη η ταση και στα επομενα τρεξιματα. Δυστυχως ομως η ταση που διαφανηκε το πρωι για μαζεματα/ολο πιο πισω κλπ, συνεχιστηκε και στα επομενα με αποκορυφωμα το 12ρι. Πλεον, ειμαστε με την πλατη στον τοιχο. Απο εδω κι εμπρος καθε τρεξιμο ειναι απολυτα κρισιμο και δεν υπαρχει αλλο περιθωριο για απωλειες. Επειγοντως χρειαζομαι δυνατο Ευρωπαιο κι επειγοντως θελουμε διορθωσεις στο 18ρι. Αν ουτε σε αυτα, τοτε ας ειμαστε προετοιμασμενοι για δυσκολη μερα αυριο, οι Αττικαριοι..

Από την αρχή το λέγαμε. Ψυχραιμία μέχρι Πέμπτη για Αττική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, Frostfang8 said:

εμπειρικα. ποτε ειδες διαταξη και ιδιως τετοια να βγαινει 6 μερες μπροστα. γτ ολο και πιο πισω παει.

εξηγησα σε αλλο μηνυμα οτι δεν εχω καθολου καλη διαθεση και δεν θελω να το συνεχισω οποτε δεν θελω να μπω στην διαδικασια να εξηγησω κατι που συμβαινει σε ολες τις χιονοκαιριες που αγγιζουν αττικη .

Καταρχήν αδερφέ μετά είδα το μνμ που έγραψες και εύχομαι ολόψυχα περαστικά. Αυτά είναι τα σοβαρά και όχι αυτά που συζητάμε εδώ. 

Για τις 6 μέρες συμφωνώ, αλλά προσωπικά δεν έχω σκοτώσει την Κυριακή απόγευμα επειδή σε ενα ραν χάλασε λίγο και δη του τζίφου. Πρόσφατα είχα πει την άποψη μου πως τα πιο κρίσιμα ραν είναι ο 12 αργης παίος Τριτης, Τεταρτης, Πέμπτης. 

Και να πω και κάτι άλλο και αυτό δεν πάει σε εσένα φίλε μου. Προσωπικά στα 400μ που ειμαι το βλέπω να πέφτει ή να το πετσώνει κάθε χρόνο. Σε κακοκαιρίες στυλ 15 ακομα περισσότερο. Ειναι χαρά το χιόνι. Και επειδή είναι χαρά για ΟΛΟΥΣ θα θυσίαζα μια πέτσα λίγων πόντων για να γίνει ενας ιστορικός κάπου αλλού. Ή να το θέσω αλλιώς, δεν θα παρακαλούσα, πόσο δε φωναχτά, να χαλάσει το ιστορικό μιας περιοχής για να πάρω εγω ενα 6ωρο χιονόπτωσης. Μακάρι να είχε 20 πόντους κάθε πόρτα από τον Εβρο ως την Γαυδο. 

Παράκληση στους admin. Κάπως έτσι ξεκίνησε αν θυμάμαι καλά η μανούρα στο παλιό. Ειναι κρίμα να ζήσουμε κανα ντεζαβου. Και το λέω γιατί ειναι ακόμα Τετάρτη...

Sorry για το off topic

Επεξεργάστηκε από Panagiotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δείτε το Ουκμο 

Χαχαχ

xx_model-en-308-0_modgbr_2021021012_144_17_149.png

Θα ήθελα να ειμουν εκεί να δω τι τα ξερνάει το Αιγαίο πάνω σας κυριολεκτικά θα πρέπει να είναι σαν τους μουσωνες σε χιόνι 🤔🤔🤔🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

Θα ήθελα να ειμουν εκεί να δω τι τα ξερνάει το Αιγαίο πάνω σας κυριολεκτικά θα πρέπει να είναι σαν τους μουσωνες σε χιόνι 🤔🤔🤔🤔

Στην αριαδνη θυμάμαι έριχνε κάτι μπιφτέκια.. εγώ εκεί τρελαινομαι. Στο χοντροχιονο

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και μου έχει παει το διάβασμα πισω (δίνω και πανελληνιες) αποφάσισα μια 24ωρη αποχή από τα μοντέλα τα λέμε στα αυριανά 12ρια λοιπόν! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μα δεν εχει χαλασει κατι για προσηνεμα ρε παιδια μια χαρα ειναι τα βασικα μοντελα να δουμε και ευρωπαικο και κανουμε τη σουμα

Αυτό που λένε πολλά παιδιά είναι απλό και αφορά κυρίως το τελευταίο τρέξιμο του τζίφου. Εφόσον η φάση για τα προσήνεμα πηγαίνει πιο πίσω η χρονική απόσταση είναι μεγάλη και κανείς δεν ξέρει πλέον τι θα συμβεί. Μιλάμε για πάνω απο 5 ημέρες απόσταση. Δεν υπάρχει σύγκριση με αυτούς που περιμένουν χιόνι στην περιοχή τους απο το Σάββατο.

Επεξεργάστηκε από weatherfan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

Θα ήθελα να ειμουν εκεί να δω τι τα ξερνάει το Αιγαίο πάνω σας κυριολεκτικά θα πρέπει να είναι σαν τους μουσωνες σε χιόνι 🤔🤔🤔🤔

o προσήνεμος χιονιάς δεν υπάρχει φίλε κακα τα ψέματα .... Ειχα την τύχη να δω 2 ..... Αθήνα 2008 και Χανιά 2004 ... Στα χανια δε πριοχή ακρωτηρίου ήταν ότι πιο βιαιο έχω δει μέχρι στιγμής .... Να φανταστεις την ένταση....  οδηγούσα , είχα τερμα τους γυαλοκαθαριστήρες και κατέβαινα από το αυτοκίνητο ανα 2 λεπτά να τους ξεφρακάρω από το χιόνι .... δεν έφτασα ποτέ στο σπίτι και κοιμήθηκα αεροδρόμιο .... την άλλη μέρα έψαχνα το αμάξι μου.... @!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δείτε το Ουκμο 

Χαχαχ

xx_model-en-308-0_modgbr_2021021012_144_17_149.png

Νικολα, εχουμε 10/02 και ο χαρτης ειναι για 16/02.....6 μερες μετα...

Δες εδω πως χαλασαν τα ανσαμπλς του 12ριου του τζιφου...

graphe3_00000___23.9622641509_38.3400809717_.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Steliosnow είπε:

Μιας και μου έχει παει το διάβασμα πισω (δίνω και πανελληνιες) αποφάσισα μια 24ωρη αποχή από τα μοντέλα τα λέμε στα αυριανά 12ρια λοιπόν! 

Μαζί σου φίλε ... Ας διαβάσουμε και λίγο μην χάσουμε και τη χρονιά μας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

Νικολα, εχουμε 10/02 και ο χαρτης ειναι για 16/02.....6 μερες μετα...

Δες εδω πως χαλασαν τα ανσαμπλς του 12ριου του τζιφου...

graphe3_00000___23.9622641509_38.3400809717_.png

Ας δούμε και ευρωπαϊκό ας δούμε και τα αυριανα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherfan είπε:

Αυτό που λένε πολλά παιδιά είναι απλό και αφορά κυρίως το τελευταίο τρέξιμο του τζίφου. Εφόσον η φάση για τα προσήνεμα πηγαίνει πιο πίσω η χρονική απόσταση είναι μεγάλη και κανείς δεν ξέρει πλέον τι θα συμβεί. Μιλάμε για πάνω απο 5 ημέρες απόσταση. Δεν υπάρχει σύγκριση με αυτούς που περιμένουν χιόνι στην περιοχή τους απο το Σάββατο.

Τωρα ο τζιφος δεν ξερω τι κελαδαει χαχα να δουμε ευρωπαικο πρωτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντοσ τα ενσεμπλ τζιφου χαλασν όσο αναφορά την τ.για την περιοχή μου.μεχρι το 00σημερα με είχε 96%για 14 απόγευμα και μετά και με 12ζ έπεσε στο 70.image.png.85e63a48007850d45484fb2c76e751d4.pngimage.png.d2b8371b36695eeeb0ee4b5e608ca94d.png

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά σόρρυ κιόλας αλλά έχουμε να δούμε τόσο καλές θερμοκρασίες και διάρκεια από το 2008 στην Αττικη και συζητάμε ακόμα ότι μπορεί να χαθεί? Δε χάνεται το πάει καρφί από το προηγούμενο Σκ. Αν θυμάστε και το 2008 απ τις 300 και ώρες φαινότανε και τελικά δεν το άλλαξε. Δεν είναι όπως πρόπερσι που φάγαμε τη μούφα με τον τζίφο. Τώρα το δείχνουν όλα τα μοντέλα. Επειδή έχουνε χαθεί τόσα χιόνια και έχουν περάσει τόσα χρόνια δε θα κάνουμε και το άσπρο μαύρο τώρα! Πάρτε αλυσίδες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Steliosnow said:

Μιας και μου έχει παει το διάβασμα πισω (δίνω και πανελληνιες) αποφάσισα μια 24ωρη αποχή από τα μοντέλα τα λέμε στα αυριανά 12ρια λοιπόν! 

Καλή τύχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tα ενς του τζεμ συνεχίζουν να με προβληματίζουν...πρέπει ο ευρωπαίος να βάλει μια τάξη..το πιο κρίσμο ραν για πολλούς λόγους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ βόρεια το χαμηλό θα χαθεί ο περισσότερος υετός για τα κεντρικά σε βροχή για Πελλοπονήσο ούτε συζήτηση για χιόνια αρχικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Tα ενς του τζεμ συνεχίζουν να με προβληματίζουν...πρέπει ο ευρωπαίος να βάλει μια τάξη..το πιο κρίσμο ραν για πολλούς λόγους..

Και μένα αρκετά θα έλεγα εμφανίστηκαν αρκετά θερμά μέλη.μασ πάει αρκετά πίσω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...