Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Για τη ιστορία, χάρτες θερμοκρασιών σαν κι αυτούς που φαίνονται σε εμάς προσεχώς, στη Νέα Υόρκη τους έχουν για πλάκα κάθε χρόνο και παραπάνω από 1 φορά. Έτσι για να δούμε πόσο νουμπάδες είμαστε μπροστά τους.

E και; Και στο Νότιο Πόλο έχει -80 😛 Τι να κάνουμε δηλαδή; Οι ΗΠΑ έχουν συνεχόμενη στεριά από πάνω στους μέχρι τον Βόρειο Πόλο, λογικό είναι να κατεβαίνουν τέρατα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

φιλε περναω μια πολυ ασχημη φαση που ο πιο κοντινος μου συγγενης θα μπει για χειρουργειο και θεραπειες και εχω οπως καταλαβενετε ορια. και ο καθενας περναει τους αγωνες τους. θελω μια φορα να εχω κατι να χαρω γιατι η χρονια ξεκινησε πολυ λαθος. και προσπαθω να ειμαι οσο πιο ψυχραιμος και θετικος. αλλα δεν φτανει που τα πραγματα χαλανε οπως καθε φορα και κυνηγαμε στις απειρες ωρες αλλα βλεπω και μερικους που ενω ηδη εχουν 20 ποντους θεωρω κλειδομενους, ζητανε κιαλλα κιαλλα εις βαρος αλλων που 13 χρονια δν τα ζησαν. εχω μεγαλωσει χωρις να ζησω σοβαρο χιονι ν α το θυμαμαι. δεν νομιζω να λεω παραλογα πραγματα.

εδω θα ειμαστε το σαββατο να δουμε οτι της επομενης βδομαδας θα πανε περιπατο οπως παντα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου και ολο το φορουμ σου ευχετε τα καλυτερα,απλα να γνωρίζεις ότι βρίσκεται σε ενα φόρουμ που περα απο τον καιρικο χαρακτήρα του δημιουργει και πολυ καλες ανθρωπινες σχεσεις και που κατα καιρους μας εχει βοηθησει ολους σε προβληματα που αντιμετωπιζουμε.....έχεις δίκιο σε αυτο που λες ότι καποιοι ζητανε ολο και περισσοτερα και ειναι σιγουρα εκνευριστικο αλλα αν σε ολα που μας ενοχλουν δινουμε τοση σημασια κανει κακο σε εμας πανω απο ολα και να ξετρις η πλεονεξία ποτε δεν βγαινει σε καλο,θελω ομως να καταλαβεις οτι το 99%αυτων που ζητάνε τα περισσότερα δεν σημαίνει κι ότι θέλουν να χαλασουν τα δικα σου οπως και να εισαι σιγουρος οτι ολοι εμεις πιυ εχουμε επωμιστει καποιες ευθυνες προσεχουμε οσο πιο πολυ μπορουμε......

Απόλαυσε αυτο που θα σου έρθει γιατί θα έρθει και σου εύχομαι να πανε ολα καλά.. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδες μου φαινεται τρελο που καποιοι βλεπετε το 12αρι ως χειροτερο τρεξιμο! 

Ειναι εξαιρετικο απο ολες τις αποψεις. Καλυτερη πρωτη φαση θα σημαινε πιο εξπρες κακοκαιρια με τις συγκλισεις της δευτερης φασης να τις τρωνε τα ψαρια. Τωρα ερχεται απο δυτικα η φαση και μας πιανει απο την αρχη της μεχρι το τελος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

E και; Και στο Νότιο Πόλο έχει -80 😛 Τι να κάνουμε δηλαδή;

Τίποτα να μην κάνουμε! Μια επισήμανση έκανα ο άτιμος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Gary said:

Εγώ επειδή είμαι κοντά στα σύνορα με Σκόπια θα έχω πιο γρήγορα χιονι

σιγα με περασουν οι νιφαδες και τελωνειο ρε Γκαρυ χαχαχα (με αγαπη στα λεω ε)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει δε πάνε να γα... Τα νευρα μου πραγματικα πως παλι να τα πηγαινει πισω μιλάμε ότι μας έφαγε όλη τη Δευτέρα δεν υπάρχουν αυτά τα πραγματα. Μου δίνει 17μμχιονιουετου με μπόμπα Τ ο τζίφος από τρίτη έως τεταρτη το θέμα είναι ότι παλι παμε στις 6 μέρες μακριά ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Παιδες να με συγχωρατε.Δεν θα κατσω πλεον να σχοληθω με το δουλεμα για μια υποτιθεμενη κακοκαιρια που καθε μερα παει και 12 ωρες πισω.Αν με το καλο ερθει κατι θα ασχοληθουμε 24-48 ωρες πριν.

Παντα ολα γαμ...νται τα τελευταια χρονια για αυτην τη γ...πολη.Δε συνεχιζω γιατι θα ασχοληθω και καποια ******* εδω μεσα που μονος τους καημος ειναι να χαλασει ενα ιστορικο για την Αθηνα για να φανε κανα 10ποντο.

Καλα χιονια στη συντριπτικη πλειοψηφια των κεντροβορειων.

George ως απο τους παλιοτερους εδω και στο αλλο...καλο θα ηταν να μην απογοητευεσαι! σωσε αυτο που σου γραφω κ τα λεμε αυριο το απογευμα ιδια ωρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

σιγα με περασουν οι νιφαδες και τελωνειο ρε Γκαρυ χαχαχα (με αγαπη στα λεω ε)

Εννοώ ότι θα μπει πιο γρήγορα το κρυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

παιδες μου φαινεται τρελο που καποιοι βλεπετε το 12αρι ως χειροτερο τρεξιμο! 

Ειναι εξαιρετικο απο ολες τις αποψεις. Καλυτερη πρωτη φαση θα σημαινε πιο εξπρες κακοκαιρια με τις συγκλισεις της δευτερης φασης να τις τρωνε τα ψαρια. Τωρα ερχεται απο δυτικα η φαση και μας πιανει απο την αρχη της μεχρι το τελος

Ρε συ μακάρι να γίνει έτσι αλλά δε σε αγχώνει αυτό το πραγμα που παει όλο και πισω;Εκτός αν το κάνει για να πεσει ακριβώς στην επέτειο😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχετικά με τις περιοχές από Μαγνησία και νοτιότερα, αυτό που φαίνεται μέχρι στιγμής είναι ότι θα έχουν χιόνια και στα πεδινά τους από το 2ο μισό της Κυριακής (αλλού από μεσημέρι, αλλού από απόγευμα). Εμείς οι πεδινοί νότια της Πάρνηθας-Πεντέλης αναμένουμε από βράδυ Δευτέρας και ύστερα. Αυτή είναι η μετάφραση του 12αριου τζιφου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Steliosnow said:

Ρε συ μακάρι να γίνει έτσι αλλά δε σε αγχώνει αυτό το πραγμα που παει όλο και πισω;Εκτός αν το κάνει για να πεσει ακριβώς στην επέτειο😎

συν τοπίτη μην αγχώνεσαι καθόλου. Πρέπει να γίνουν δραματικές αλλαγές για να φάμε φόλα. Βέβαια και αυτά στο πρόγραμμα είναι αλλά βάση πιθανοτήτων δεν βλέπω λόγο ύπραξης τέτοιας ανησυχίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε πρωτη φαση την Κυριακη ο τζιφος περναει το χαμηλο βορειοτερα με αποτελεσμα ποιο ανεβασμενες Τ στα νοτια....Modele GFS - Carte prévisions

ηδη ομως απο τα μεσανυχτα Κυριακης το κεντρο του χαμηλου το βγαζει στην Ροδο εκει που βολευει τους νοτιουςModele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το yr εντωμεταξύ μάζεψε εκείνα τα κουλά -4 ελάχιστη Τ στο κέντρο και τώρα δείχνει μέχρι -1 (που και αυτό θα το μαζέψει εδώ θα είμαστε)

 

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-264371/Greece/Attica/Nomarchía Athínas/Athens

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Dusterakos said:

Βγήκαν σενάρια που πέφτουν στο -15 για Αττική  ενώ δεν υπήρχαν! 

Και δεν είναι και λίγα...

Duster χειρότερα είναι,όπως κ ο μεσος όρος και για μένα που είμαι πιο βορειοΠροσυνεμος από εσάς.θα δούμε τι θα πει ο Ευρωπαίος,όπως κ το 18αρι του τζίφου..η αν θα βγει σωστός τελικά ο...Κινέζος,κ φάνε σωστά μόνο οι Κεντροβορειοι......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, South Athens said:

το yr εντωμεταξύ μάζεψε εκείνα τα κουλά -4 ελάχιστη Τ στο κέντρο και τώρα δείχνει μέχρι -1 (που και αυτό θα το μαζέψει εδώ θα είμαστε)

 

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-264371/Greece/Attica/Nomarchía Athínas/Athens

Καλα, την επομενη Πεμπτη αν καταφερεις κ κρατησεις θερμομετρο με τα χερια σου εξω ελα κ πες μου  - - -  -4 στη χειροτερη! παω κ στοιχημα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

In the meantime το yr για Πειραιά βροχούλα, ψεκάδα κ θετικές T έτσι απαλά απαλά

 

https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-255274/Greece/Attica/Attica/Piraeus

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η εκρηκτικη κατασταση που θα βιωσει η γειτονια μας με το ψυχος και τον κατερχομενο αυλωνα ειναι σιγουρη πλεον πιστευω. Λογικο δεν ειναι τα μοντελα να ψαχνονται πως ακριβως θα ερθει, οτι ειναι αυτο που θα ερθει, πως θα αποτυπωθει; Ισως ειμαστε κοντα, στο να κανουμε ιεροσυλες συγκρισεις με ιερα τερατα οπως Μαρτη 87 κλπ κλπ. Αυτο και μονο, καθιστα τα πραγματα ακρως ενδιαφεροντα και επικα. Ελπιζω σε οσο το δυνατον πιο πανελληνιας υφης χιονοκαιρια γινεται σε ολες τις φασεις της. Για να γινει αυτο, θα πρεπει αφου αποτυπωθει το πρωτο κεντροβορειο περασμα, να ερχεται ακομα πιο κοντα χρονικα και η (οι) επομενη (ες) φάση (εις).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, geod said:

Καλα, την επομενη Πεμπτη αν καταφερεις κ κρατησεις θερμομετρο με τα χερια σου εξω ελα κ πες μου  - - -  -4 στη χειροτερη! παω κ στοιχημα 

το -4 στην Γλυφάδα είναι το all time ρεκόρ ξέρεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανανέωσε ο Ιάπωνας. Και είναι μάγκας 

Βάζω και άλλα 12αρια

J84-21.gif

coamps-0-96.png

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Χαλασε ο μεσος ορος θερμοκρασιακα στις 13-14 λογω καποιων θερμων σεναριων που βγηκαν απτο πουθενα

Περνάει το χαμηλό από πάνω μας για αυτό χάλασαν οι Τ..θα ξαναλλάξει αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...