Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, geornik είπε:

Κλασικο μελτεμι σημερα στην Ανδρο με χαμηλη νεφωση στο κεντρικο τμημα του νησιου και πυκνη ομιχλη ανω των 500μ που σκεπασε τα κλασικα ομιχλοχωρια Βουρκωτη κ Άρνη...η καμερα στις Στενιες(100μ) στο βαθος τα Αποίκια(300μ)

CGIProxy (10).jpeg

Αυτα τα χωρια παιζει να εχουν και 10 μερες σερι ομιχλη ας πουμε;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτα τα χωρια παιζει να εχουν και 10 μερες σερι ομιχλη ας πουμε;;

Ναι ειδικα τις χρονιες που εχει παρατεταμενα μελτεμια...γενικα ειναι ιδανικα για φωτοφοβικους το καλοκαιρι.. 🤣 στη Βουρκωτη ειδικα καταγραφεται καθε μερα υετος κ οι κατοικοι κλασικα σκεπαζονται με κουβερτα τη νυχτα

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ χθές δεν ξέρω αν προσέξατε αλλά η Κόνιτσα έδωσε 40.9 από ΕΜΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Εντωμεταξύ χθές δεν ξέρω αν προσέξατε αλλά η Κόνιτσα έδωσε 40.9 από ΕΜΥ

Το κέντρο της θερμής εισβολής.. μια από τα ίδια θα κάνει και σήμερα, πριν συννεφιάσει. Εδώ στα Γιάννενα στα προάστια 18 η ελάχιστη, 30αρι ήδη τωρα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, geornik είπε:

Ναι ειδικα τις χρονιες που εχει παρατεταμενα μελτεμια...γενικα ειναι ιδανικα για φωτοφοβικους το καλοκαιρι.. 🤣 στη Βουρκωτη ειδικα καταγραφεται καθε μερα υετος κ οι κατοικοι κλασικα σκεπαζονται με κουβερτα τη νυχτα

Φοβερο ως φαινομενο αν σκεφτεις οτι η υπολοιπη χωρα μπορει να ψιλοβραζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες ηταν υπεροχα τελικα....24.5 κατρακυλησε κι εδω Ζωγραφου παρα το ασταματητο μελτεμι...

Απο τα ξημερωματα νεα γκαζια και υπεροχη δροσια τωρα με.28.3.καταμεσημερο και 50αρες.ριπες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16,7 η ελαχιστη στον 2ο  σταθμο του Ε.Α.Α για το λεκανοπεδιο των ιωαννινων.

17,4 εγραφε το θερμομετρο στο μπαλκονι μου λιγο πριν βγει ο ηλιος.Ισως ειχε πεσει και λιγο χαμηλοτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South Athens είπε:

Εντωμεταξύ χθές δεν ξέρω αν προσέξατε αλλά η Κόνιτσα έδωσε 40.9 από ΕΜΥ

Σημασία έχει τι θα δείξει του Ε.Ε.Α. της ΕΜΥ δείχνει ότι να ναι.

38,8°C λοιπόν εκείνος του Ε.Ε.Α http://penteli.meteo.gr/stations/konitsa/ 

Αυτή είναι σωστή μέτρηση.

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, thanossnow είπε:

Καλημέρα, πολύ ζέστη με αυξημένη υγρασία από τόσο νωρίς σήμερα . 

20210709_075327.jpg

Πωπωπω τι καλαμπόκια είναι αυτά;!;!;!Πόσα μέτρα είναι;3;4;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 βαθμοί στα Γιάννενα τωρα.. Ο καθηγητής μου ήταν στην Ζάκυνθο στις αρχές Ιούλιου.. Στο λιμάνι μια βραδιά ήταν τόσο αποπνικτική όσο ποτέ άλλοτε μου είπε. με 30 βαθμούς και ομίχλη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Πωπωπω τι καλαμπόκια είναι αυτά;!;!;!Πόσα μέτρα είναι;3;4;

Πολύ καλά φέτος πηγαίνουν, 3 , 4 μέτρα όχι δεν είναι, προς το παρόν έστω 😂.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Μικρες θερμοκρασιακες διακυμανσεις με το μελτεμαρο...οσο καλο ειναι οτι δεν παει πανω απο 32 την ημερα με αισθηση φανταστικη αλλα τοσο σπαστικο ειναι οτι δεν πεφτει κατω απο 25 το βραδυ ουτε με.αιτηση...

26.3 εδω αυτη τη στιγμη 30αρες.ριπες ΒΒΑ και 41% υγρασια

Αυτό είναι άκρως σπαστικό πράγματι όσο σπαστικό είναι και το να έχει ψώφο το ξημέρωμα και να βράζει ο τόπος το μεσημέρι. Απλά αυτό το δικό σου είναι και πιο σπαστικό τη μέρα να είσαι ευχάριστα και τη νύχτα χάλια! Πιο πολύ τη νύχτα τρέμω το καλοκαίρι παρά τη μέρα. Διότι ξέρω ότι και 39 να φτάσει τη μέρα (ανυπόφορο μεν αλλά αντέχεται κάπως) τη νύχτα θα πέσει 20-21 οπότε με το που νυχτώνει παίρνεις τις ανάσες σου. Πχ στις Σέρρες και στην Πέλλα έτσι λειτουργεί. Σε μέρες με βροχές, ανέμους κλπ τη μέρα είναι πιο δροσερά ενώ τη νύχτα θερμότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστη ως τώρα ....από τον πολύ αέρα καταγράφω υετό αφού όσο καλά και να έχω στηρίξει το σταθμό ο αέρας πνέει δαιμονισμενος

Screenshot_2021-07-09-14-28-16-540_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 35 βαθμοί αυτη τη στιγμή εδώ στο Μακροχώρι με την υγρασία στο 45% κι έτσι την αίσθηση δυσφορίας στους 39...!!! κατά τα άλλα ήλιος και κάποιες αναπτύξεις στο Βέρμιο.... αν δεν κάνω λάθος έχει βγάλει πυργοσωρήτη πως το λένε στο νότιο Βέρμιο.. φαίνεται από την μια κάμερά μου

makrohori.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην πρεβεζα στον σταθμο του Ε.Α.Α τα συνηθισμενα με υψηλες υγρασιες και παλι σημερα το High Heat Index εφτασε τους 51.1 °C

Το High Heat Index μεχρι τους 55 - 60 βαθμους η και παραπανω θα φτανει με τους καυσωνες.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λιγες ωρες αποχαιρετω το υπεροχο Μυκονιατικο Ζωγραφου με.τη μεγιστη 31 με.τα.χιλις ζορια και τις 50αρες ριπες Αιγαιου να φρεσκαρουν τα παντα...

Κ πηγαινω για 10 ημερες στην υγρη κολαση Δυτικης Πελοποννησου Πυργο και Ηλεια....39αρι ο Πυργος σημερα 40αρι η Ωλενη και φανταζομαι αισθηση 50 με.την υγρασια...

Τρομερες διαφορες Δυτικης Ανατολικης χωρας με μελτεμι...

Εκτος απο το 31-39 που σας αναφερα....Μυκονος 26 Κονιτσα στα.βουνα επανω 40...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, kilkis1989 είπε:

Πωπωπω τι καλαμπόκια είναι αυτά;!;!;!Πόσα μέτρα είναι;3;4;

..... φτύστα στα γρήγορα μη τα ματιάσεις  .....!!!!! .....

1285088564_09072021.jpg.5f39e380b103f7a79edb332c392220df.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλησπέρα στην παρέα ..... το μελτεμάκι έγινε μελτέμι και προσεχώς  μελτέμαρος ......

..... ελάχιστη 24 C ..... μέγιστη 30.5 C ..... τώρα 28.5 C με υγρασία 46 % και αίσθηση στους 29 C ......

..... αυτά ...... καλό απόγευμα ..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...