Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28οC εδώ, 35% υγρασία και το κλιματιστικό στο φουλ εδω και 2,5 μέρες συνεχίζει εξ Αιγαίου να μας δροσίζει.....δεν βλέπω κλιματιστικό πριν τον Ιουλιο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μελτέμι που δροσίζει την περισσότερη Αττική φοενιάζει τα πέριξ του Υμηττού αντίθετα,  με την Βάρη από ΕΑΑ να είναι ήδη πάνω από 35 βαθμούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Το μελτέμι που δροσίζει την περισσότερη Αττική φοενιάζει τα πέριξ του Υμηττού αντίθετα,  με την Βάρη από ΕΑΑ να είναι ήδη πάνω από 35 βαθμούς. 

δαφνη δεν καταλαβαινω μελτεμι

κοντευει 33 βαθμους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34.4 αυτη τη στιγμη στο Χαροκοπειο...Τα κλιματιστικα εκλεισαν για λιγο νωρις το πρωι..Και μονο...Εχει αρκετη ζεστη...Ηδη χωρις να κανω τιποτα,ιδρωνω και μονο που καθομαι...Βεβαια ο καθενας αλλιως αντιλαμβανεται την ζεστη αλλα εμενα μ ενοχλει ιδιαιτερα...Οσο υποφερτες και να μοιαζουν οι συνθηκες λογω του μελτεμιου...Και το χειροτερο ειναι οτι εχω καποιες δουλειες εκτος σπιτιου που πρεπει να γινουν...

Δρακολιμνη σημερα...Εκει θα θελα να μουν..Να  κυλιεμαι με σβουρες στο χιονι και να καταληγω μεσα στο νερο..🤣..Αντε καλο απογευμα σε ολους!!

285866134_3247709145496964_6943250430699850159_n.jpg

Και Μεγας Τραπος εχθες προς Λακμο..Και εκει καλα θα ηταν..Απο το να μαι Καλλιθεα...😜

284602178_10225828805882954_168861592285358263_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπερβολική ζέστη έξω , ελπίζω σε λίγη ώρα να βγάλει αέρα και να δροσίσει λίγο... Εντωμεταξύ βρήκα αυτή την αράχνη στην αυλή μου , όχι και τόσο συνηθισμένο είδος .

20220604_163232.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχ Σακαρε κι εγω απο 28 βαθμους και πανω υποφερω ιδρωνω σαν σουμο 300 κιλων κ με πιανει πονοκεφαλος....σε λαθος χωρα γεννηθηκαμε...

31 φτασαμε τελικα Ζωγραφου παρα το μελτεμακι το οποιο επεσε σημαντικα κ αποχαιρετα πλεον.

Αντε να δουμε τι θα δωσουν οι ασταθειες.και 1 μμ λασπης να πεσει κερδος ειναι για Ιουνιο συν τη δροσια....

37αρια παλι Πυργος Αμαλιαδα κ λοιπη πεδινη Ηλεια.38.5 η Αρχαια Ολυμπια και αυριο γραφουν εκτος απροοπτου το 1ο 40αρι της σεζον !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι 4 ιουνη μονο και ηδη αντιμετωπιζουμε φωτιες

λογικα θα εκκενωθει το πανοραμα της βουλας

ειναι μια τραγικη ειδηση και δεν φταει το καλοκαιρι αλλα η κακη για αλλη μια φορα οργανωση του κρατους

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, snowjohn said:

ειναι 4 ιουνη μονο και ηδη αντιμετωπιζουμε φωτιες

λογικα θα εκκενωθει το πανοραμα της βουλας

ειναι μια τραγικη ειδηση και δεν φταει το καλοκαιρι αλλα η κακη για αλλη μια φορα οργανωση του κρατους

 

απο προβλημα σε σταθμο της δευδε ξεκινησε 

παλι

παλι

παλι

παλι θα εχουμε ατομα σαν τον γιωργο να βλεπουν μονο καμμενα

και γι πιο λογο?

τεσπα σορρυ ξεφυγα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η θεα απο το Πανοραμα βουλας..Ο βοριας στελνει τη φωτια νοτιοτερα και απειλει πλεον τη συγκεκριμενη περιοχη..

Η φωτια ξεκινησε απο υποσταθμο της ΔΕΗ..Το μεγαλυτερο δεντρο στην περιοχη που ξεσπασε ειναι το πουρναρι...🤔Θα μου πειτε το καλοκαιρι του 2021 καηκε η βορεια Αττικη και η Ευβοια με 1-2 bf..Επομενως σημερα εχουν δικαιολογια!!!Ευγε!!!

Σε κατι τετοιες περιπτωσεις θελουμε να βλεπουμε οτι υπαρχει κρατος...!!Ποιο????Πως ειπατε??👏

282681087_10221461024424939_4526040154766148715_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Imathia Desert είπε:

Υπερβολική ζέστη έξω , ελπίζω σε λίγη ώρα να βγάλει αέρα και να δροσίσει λίγο... Εντωμεταξύ βρήκα αυτή την αράχνη στην αυλή μου , όχι και τόσο συνηθισμένο είδος .

20220604_163232.jpg

Aραχνη πασχαλιτσα (Eresus Cinnaberinus) Προστατευομενο ειδος που δεν αποτελει απειλη για τον ανθρωπο.

33αρι εδω στο Περαμα σημερα με υγρασια που ηταν στα ορια του υποφερτου.

Για τη φωτια τι να πουμε...Αναξιοι για ακομα μια φορα.Ευχη να σβησει γρηγορα ωστε να μην υπαρχουν αλλες απωλειες.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιχάλισε πριν λίγο με ήλιο από ένα απλό συννεφάκι που μας ήρθε από τους πρόποδες του Κάτω Ολύμπου. Ζέστη κατά τα άλλα αφού φθάσαμε τους 35°C

Ροδόπη και Φλώρινα βλέπω εκδηλώνονται καταιγίδες  ⛈️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες σήμερα από τους σταθμούς μου 

Ποταμός Κέρκυρας 0μ 35.2....αίσθηση 39

Ζωγράφου 190μ 31.6

Καλάβρυτα 730μ 29.7

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Imathia Desert είπε:

Υπερβολική ζέστη έξω , ελπίζω σε λίγη ώρα να βγάλει αέρα και να δροσίσει λίγο... Εντωμεταξύ βρήκα αυτή την αράχνη στην αυλή μου , όχι και τόσο συνηθισμένο είδος .

20220604_163232.jpg

Είχα δει μία τέτοια πριν 2 χρόνια..

20200618_173942.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως εγώ τρελαίνομαι με αυτά που βλέπω. Πάλι ακαθάριστα βάτια που έχουν γίνει ζούγκλες, ψηλά δέντρα να ακουμπάνε πάνω στα σπίτια. Τα ίδια και τα ίδια κάθε φορά, 200 χρόνια να περάσουν πάλι τα ίδια θα γίνονται. Πολύ μεγάλο πρόβλημα στην πρόληψη έχουμε στην Ελλάδα. Κάθε φορά κυνηγάμε την φωτιά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως πρέπει να μαστε το μόνο μέρος στον πλανήτη που προσδοκούμε μόνο απ τον Υψιστο μια και όλα τα υπόλοιπα είναι  διακοσμητικά. Κι ακόμη δεν μπήκε ο Ιούνιος. Θα χει πράμα και φέτος... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, airfathaaaaa είπε:

αντι να σηκωσουν τα canadair πρωτα εφεραν τα tractor απο τον βολο....

μιλαμε για επος

Τα tractor παίζει να είναι καλύτερα γιατί πάνε πιο χαμηλά απλά έχουν λιγότερο νερό. Πάνε 4-5 μαζί συνήθως όμως το ένα πίσω απ' το άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...