Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφη χαιδαρι με 30+ στις 11 το βραδυ μ αυτο το ευεργετικο μελτεμι που πιανει το 1/6 της αττικης κ το 1/10 των κατοικων της..απο αττικη οδο και κατω που λεγε και μια ψυχη😀..29αρισε η εσωτερικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.6 εδω....δεν θα πεσει κατω απο 25 σιγουρα καθως ηδη γκαζωνει κ γαζωνει ο ΒΒΑ...

Εγω κανω κατι απλο: ανοιγω τεντα μπαλκονοπορτες βορεια και νοτια...μες.στο σπιτι κανει ρευμα σε πεταει κατω μιλαμε με 50-60αρες ριπες εξω...συντομα.η εσωτερικη πλησιαζει την εξωτερικη τωρα ας πουμε ηδη 27.9 με 34% υγρασια (μεσα) και φυσικα.σε.διαρκη ροη αερα θες σεντονι γοα να μην παθεις ψυξη...ετσι καταφερα 18 Ιουλιου να παραμενει κλειστος ο Ιαπωνας 1 μηνα κοντα και δεν προκειται να.ανοιξει συντομα.με.τετοιο αερα το επομενο 4ημερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταιγιδα βγηκε στο 1ο ποδι Χαλκιδικης με αστραπες

Πωπω σκανε και κεραυνιδια διπλα τωρα

 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υποχωρεί η θερμοκρασία, μιας και πέφτει και η αντίστοιχη στα 850.....24,4οC εδώ Μελίσσια, με το μελτέμι να συνεχίζει τα δικά του νυχτερινά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12,2 στις 06.30....στο ανω βόιο και φωτο απο το χθεσινό σουρουπο μετά την βροχή....οπου η υγρασία ανεβαίνει απο τους αυχένες των βουνών....ολα πράσινα ...φτου φτου μην το ματιάσω....

20220717_202136[1].jpg

20220717_202157[1].jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

33 βαθμους εσωτερική;;;;Θα τράβαγα τα βυζια μου και θα πήδαγα απο το μπαλκόνι.Δεν έχεις αιρκοντισιον;;;Πως την παλεύεις;;;;Δε θελω βεβαια να γινω αδιακριτος.

Ίσως εννοεί όταν είναι κλειστό το aircondition. Πέρυσι που είχε 44 έξω η εσωτερική σε δωμάτιο που δεν έπιανε το A/C ήταν 37!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Ίσως εννοεί όταν είναι κλειστό το aircondition. Πέρυσι που είχε 44 έξω η εσωτερική σε δωμάτιο που δεν έπιανε το A/C ήταν 37!!

Εγω δεν αναβω ποτε το aircondition ειδικα τη νυχτα...κ μενω στο Λιμανι του Πειραια που οι νυχτες ειναι χειροτερες απο τις μερες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα 25.3 ελάχιστη εδώ η θερμοκρασία με υπέροχο αεράκι και πολύ χαμηλή υγρασία .....Φυσικά δεν μπορώ να κοιμηθώ για κανένα λόγο χωρίς κλιματιστικό αν έξω δεν έχει τουλάχιστον 23 βαθμους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω τα διαγράμματα για Κέρκυρα από την άλλη Δευτέρα που θα είμαι εκεί και με πιάνει ρίγος.....βλέπω κάτι 40αρια και έχω πάθει πανικο Μου τη φυλάει κάθε χρόνο το χτικιό

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαχιστη 25,0 οπως τα ειχαμε πει, δεν μπορουσε να πεσει παραπανω καθως ο μελτεμαρος ΚΕΝΤΑΕΙ απτα ξημερωματα με 60αρες ριπες....περαιτερω ενισχυση οσο περναει η ωρα, σαρωνει τα παντα εξω...

Μολις 27,5 και αλλη μια ομορφη καλοκαιρινη ημερα...

Τρωμε τρωμε τον χειροτερο μηνα, αυτον που φοβαμαι πιο πολυ...και ολο και πιο πισω παει η επερχομενη ζεστη, στο τελος δεν θα ερθει ποτε !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν σήμερα, πέρσι στην Λάρισα. Θα αργήσουμε πολύ να δούμε τέτοιες εικόνες δυστυχώς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

33 βαθμους εσωτερική;;;;Θα τράβαγα τα βυζια μου και θα πήδαγα απο το μπαλκόνι.Δεν έχεις αιρκοντισιον;;;Πως την παλεύεις;;;;Δε θελω βεβαια να γινω αδιακριτος.

Δυστυχώς δεν ξέρω για την περίπτωση τού φίλου.φυσαει πολύ έξω καί ανοίγουν τά παράθυρα μεσημέρι.τεραστειο λάθος!! εγώ αερισμό σπιτιού νωρίς πρωί μετά κλείσιμο.1 ώρα ac   στους 21 καί τέλος μέχρι τό μεσημέρι.βεβαια υπάρχουν σπίτια με πολύ κακες μονώσεις ακόμα καί καινούργια όπου εκεί δεν.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελτέμι συνεχόμενο στην Αττική, αλλά ήθελα να τονίσω το εξής, η πτώση της Τ δεν οφείλεται σε αυτό αφού και ΝΔ ρεύμα να ειχε κύριο λόγο παίζει η πτώση Τ στα 850 σε επίπεδα κοντά στο 14-15...ελάχιστη κακή για αυτά τα δεδομένα στα 850 εδώ Γέρακα 25.9 στο σταθμό μου και 26.1 ΕΑΑ (από παρατήρηση σε μέρες με μελτέμι έχουμε παραπάνω ελάχιστες από Βριλήσσια Μελίσσια Χαλάνδρι Αγία που όλοι παίζουν σε 25αρια ελάχιστες σήμερα)...τώρα λοιπόν 29.1 και δεν προβλέπεται πάνω από 31 σήμερα...πρεβεζα απ' την άλλη ψήσιμο σήμερα λόγω μεγαλύτερης επίδρασης ΒΑ με ελάχιστη 24.8 μετά από μέρες τόσο χάλια και τώρα 33.6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερος αερας, τα δινει ολα εξω....

29αρι με το ζορι καταμεσημερο....28,1 ο σταθμος στα 230 μ!!! Μυκονοοοοοοοοοοος γιναμε

Αν ειναι ετσι απο εδω και περα τα καλοκαιρια, ισως τα δω κι εγω με αλλο ματι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, tendcol είπε:

Δυστυχώς δεν ξέρω για την περίπτωση τού φίλου.φυσαει πολύ έξω καί ανοίγουν τά παράθυρα μεσημέρι.τεραστειο λάθος!! εγώ αερισμό σπιτιού νωρίς πρωί μετά κλείσιμο.1 ώρα ac   στους 21 καί τέλος μέχρι τό μεσημέρι.βεβαια υπάρχουν σπίτια με πολύ κακες μονώσεις ακόμα καί καινούργια όπου εκεί δεν.....

Όταν φεύγω 3 εβδομάδες για διακοπές τα καλοκαίρια και κλείνω το σπίτι γυρίζω και η εσωτερική θερμοκρασία σπάνια είναι 30 βαθμοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Σαλαμίνα ήδη 34 και μέγιστη Αττικής ως τώρα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

33 βαθμους εσωτερική;;;;Θα τράβαγα τα βυζια μου και θα πήδαγα απο το μπαλκόνι.Δεν έχεις αιρκοντισιον;;;Πως την παλεύεις;;;;Δε θελω βεβαια να γινω αδιακριτος.

φυσαει πολυ και ολα ειναι ανοιχτα κατσαριδες δεν εχω μυγες δεν εχω οποτε ολα καλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...