Jump to content
sakis13

Αναφορες Οκτωβριου 2022.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Μεγαλη ανακαλυψη το αιρκοντισιον.....με 23,5 ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ εξω και 26,5 μεσα, το βαρας στους 21 και κανεις υπνο σαν πουλακι

Μου αρεσει που υπαρχει ανησυχια για τις τιμες του πετρελαιου θερμανσης φετος.....ΧΑΧΑΧΑΧΑ....ελατε Αττικη να ξενοιασετε, μονο θα τα σκατε στο ρευμα, αιρκο μεχρι Χριστουγεννα παμε γερα

Μη βιάζεσαι....είναι πολύ νωρίς ακόμα....αν σου κάνει Δεκέμβρη με Μάρτη βαρβάτο χειμώνα τι θα λες μετά ???? Ότι έκανε ζεστό Σεπτέμβρη και Οκτώβρη ???? Θα τα έχεις ξεχάσει όλα και θα μιλάς για παλιακο χειμώνα κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O Davis στο Λιμάνι της Ρόδου έγραψε 29.9 πριν λίγο. Υψηλότερη ακόμα και από ολόκληρο το προηγούμενο 24ώρο.

https://www.meteocam.gr/rhodes/

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 βαθμοί αυτή τη στιγμή στον Στάλο Χανίων από το ΕΑΑ!

Νύχτα ζεστής αποκάλυψης για Οκτώβριο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανα άνοιξαν οι ουρανοί νέα ισχυρότατη καταιγίδα με τρελό νερό και αστραποβροντα με ξυπνησε χαμός των χαμών από νερό απίστευτης έντασης νεροποντή 

 

9290B6F1-93D7-4AFE-A5E4-ACE46FC5BA38.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Συγγνώμην αλλα ομιλεις περισσοτερο με το θελω Γιώργη παρά με την πραγματικοτητα που ειναι κάτι λιγοτερο απο το τελειο και υπερβαλλουμε οταν δεν λεμε ευχαριστω στον καιρό για την ώρα (2-3 μέρες προβληματικές σιγά τα ωά)....η προοπτική δεν βλεπω γιατι είναι κακή, περιφημη ειναι, πτώση θερμ πολλών βαθμών είσοδος ξανα στο καθ εαυτο φθινόπωρο και βλεπουμε....Μην το πουμε πουθενα φέτος!! 25,7οC στα Μελίσσια με 48% υγρασία....

Εγώ πάλι είμαι της άποψης ότι όλα τα βλέπεις (ή αν θες, μάλλον προσπαθείς να τα βλέπεις) μονίμως τέλεια στον καιρό ενώ δεν είναι και δεν γίνεται να είναι. Απ τη μια καλά κάνεις και αυτοπαρηγορείσαι στις κακές καιρικές περιόδους αλλά το μαύρο δεν είναι άσπρο όσο και να το θέλουμε.

Το ότι έπιασε 30°C το Γκάζι και όχι 33°C, δεν σημαίνει ότι όλα καλά - όλα νορμάλ. Είναι και οι 30°C τραβηγμένοι για την εποχή, όχι τόσο τραβηγμένοι όσο οι 33°C αλλά είναι.

 

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ χθές στην Αττάλεια στην Τουρκία έπιασε σχεδόν 41 βαθμούς από τους Davis που παρακολουθώ. 

Αυτή τη στιγμή στις 3 τα ξημερώματα δείχνει 36+ βαθμούς η Αττάλεια. Οτι να ναι λέμε

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34.3 βαθμοί τώρα στον Σταλό Χανίων από το ΕΑΑ... 3 τα ξημερώματα με καραφοένιασμα

33.5 η Λίνδος

Δε νομίζω να έχουμε ξαναδεί πιο ζεστή νύχτα Οκτώβριο μήνα στη σύγχρονη ιστορία της Ελλάδας...

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33.7 η Λίνδος...

Οτι να ναι λέμε. Φοενιάζει η μισή νότια Ελλάδα. Είναι σίγουρα τιμές ρεκόρ για νύχτα Οκτωβρίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

33.7 η Λίνδος...

Οτι να ναι λέμε. Φοενιάζει η μισή νότια Ελλάδα. Είναι σίγουρα τιμές ρεκόρ για νύχτα Οκτωβρίου 

Εσύ φταις με τα καυσωνοβουντού σου 😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Ζερίκιος said:

Εσύ φταις με τα καυσωνοβουντού σου 😋😋

Θέλω να δω 36άρι τουλάχιστον κάπου στην Ελλάδα αυτό το βράδυ. Δε μπορεί η Αττάλεια να μας νικάει.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!Θεσσαλονικη το βραδυ..Οι χαμηλες νεφωσεις κοβουν την ολοκληρωμενη θεα των κεραυνων...!!

308994325_10160016725355340_1179690163538832232_n.jpg

309269657_5429148907139334_3117108609212445146_n.jpg

Ανω πολη Θεσσαλονικης!!

309163976_2230641253781904_1872141478208198784_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aλλη μια τρομερη ληψη στις 00:30 το βραδυ απο την Ανω πολη Θεσσαλονικης!!

309507122_2230638443782185_2863002757772090628_n.jpg

Στους Μανιακους Καστοριας..

309637960_767211917689470_3150472601177818091_n-750x1000.jpg

Μικρολιμνη Πρεσπων.

309486011_5451583704918525_9160960450259488881_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες....

22.7 η ελαχιστη στο μπαλκονι με ασταματητο ΝΝδ ρευμα και υψηλη υγρασια....

24.3 ηδη πριν τις 9.00

Εφυγα παραλια νωρις νωρις πριν πλακωσουν οι ορδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή τη στιγμή η Κάσος σημειώνει μέγιστη θερμοκρασία όλου του έτους με πάνω από 33 βαθμούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες.Πολλη υπερβολη ρε παιδες,εκανε μια μερα υπερβολικη ζεστη και με αυτα που διαβαζουμε φαίνεται οτι περάσαμε το πιο καυσωνικο καλοκαιρι ολων των εποχων,ενω στην αληθεια περασε και δεν ακουμπησε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Καλημερες.Πολλη υπερβολη ρε παιδες,εκανε μια μερα υπερβολικη ζεστη και με αυτα που διαβαζουμε φαίνεται οτι περάσαμε το πιο καυσωνικο καλοκαιρι ολων των εποχων,ενω στην αληθεια περασε και δεν ακουμπησε.

Πάντως οτι αρκετές περιοχές της χώρας σημείωσαν τη μέγιστη θερμοκρασία έτους τον Οκτώβριο, ξεπερνώντας όλες τις καλοκαιρινές τους μέγιστες δε το βλέπεις κάθε μέρα. Δεν ξέρω βασικά αν έχει ξαναγίνει ποτέ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ να πω την αλήθεια την πάλεψα μια χαρά, η εσωτερική δεν ανέβηκε πάνω από 24.5

Απροπό στους 24.5 και η εξωτερική με ελπίδες να αρχίσει το βοριαδάκι εντός ολίγων ωρών.

Εγώ είμαι σε δίλημμα εάν θα πάω Πάρνηθα ή Ιπποκράτειο (μάλλον η 2η επιλογή, να πέσει και ωραίο φαγάκι).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πάντως οτι αρκετές περιοχές της χώρας σημείωσαν τη μέγιστη θερμοκρασία έτους τον Οκτώβριο, ξεπερνώντας όλες τις καλοκαιρινές τους μέγιστες δε το βλέπεις κάθε μέρα. Δεν ξέρω βασικά αν έχει ξαναγίνει ποτέ...

Έχει και την αλλη αναγνωση αυτό βεβαια.Οτι δεν εκανε καθολου ζεστη το καλοκαιρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε ζήταγα λεφτά καλύτερα για το βοριαδάκι, λες και άνοιξε διακόπτης ξεκίνησε. Υγρασία άμεσα σε ελεύθερη πτώση, γύρω στο 30% από 45% πριν από καμιά ώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες! Ένα δυνατό βράδυ ζήσαμε καιρικά εδω στην περιοχή με δύο ισχυρότατες καταιγίδες να μας επηρεάζουν αλλά με μικρή διάρκεια και οι δύο 5λεπτου-δεκάλεπτου....  η πρώτη γύρω στις στις 12 με 12:30 τα μεσάνυχτα και η δεύτερη μετά από δύο ώρες στις 2 με 2:30 περίπου

13,2 χιλιοστά υετού εδώ στο Μακροχώρι με μέγιστη ραγδαιότητα στην δεύτερη καταιγίδα τα 180mm/h ενώ στην πρώτη έπιασε τα 130mm/h..!!!

17,8 χιλιοστά στην πόλη της Βέροιας στο κέντρο με μέγιστη ραγδακιότητα τα 213,4mm/h στη  πρώτη καταιγίδα..!!!! κοντά στα 140 στην δεύτρη....!!

10,8 χιλιοστά στο κέντρο της Νάουσα αλλά σε σταθμό που είναι σε ταράτσα....  με 102,8mm/h μέγιστη ραγδαιότητα στην δεύτερη καταιγίδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα τελείως αίθριος ο ουρανός με ηλιοφάνεια και 22,6 βαθμούς ενώ η ελάχιστη έπεσε στους 15,8 .....περιμένουμε και την ενίσχυση του βοριά από ώρα σε ώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...