Jump to content
sakis13

Αναφορες Οκτωβριου 2022.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xόχλια Ευρυτανίας στα 940μ. στο χωριό μου και καταφύγιό μου, φθινοπωρο-χείμωνο.....9-12,5οC σήμερα και με 22mm βροχής....

Στο Βελούχι 3-8οC σήμερα και με 26mm.....ετοιμαζόμαστε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιοχή Αγίων Αποστόλων σήμερα, στο δρόμο προς Βράχο και Καρπενήσι.....ποδηλάτες στο δρόμο του φίλου από Αγία Τριάδα, εν μέσω βροχής!!!

Μπορεί να είναι εικόνα ομίχλη, ουρανός και δρόμος

Μπορεί να είναι εικόνα ομίχλη και δρόμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζωγραφου εκανε ενα ΝΤΟΥ βορισματακι πυκνο και πιο εντονο και πρεπει να συμπληρωσαμε το 1 μμ....νταξει μη γελατε, ειναι παρα πολυς υετος μη μετρησιμος, αφου ριχνει σαν σπρει....

Ομως ΟΛΗ μερα βαρια συννεφια και ψεκαδες, μας κανει ενα πανεμορφο φθινοπωρινο σκηνικο, που τοσο μα τοσο μας ειχε λειψει εδω κατω...

15,9 ηδη στο πιο δροσερο απογευμα ολου του φθινοπωρου τολμω να πω και ισως, αν τα καταφερουμε, αυριο πρωι να πεσει και 12-13αρακι ακομα, οχι με αναστροφες, αλλα με βροχουλα και υγρασια....μετριος ΒΒΑ και ΒΒΔακος, κατα διαστηματα, το πρωι ειχε ζεστο-υγρασια, τωρα ομως νομιζω οτι ειναι το πρωτο απογευμα που δεν εισαι ΟΚ με σκετο κοντομανικο εξω...

Παω για περπατημα στο drizzle α ρε καιρε, τι υπεροχη ημερα μας εφτιαξες !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ξερεις τι λεγανε οι παλαιοι φιλε μιχαλη

Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα

Οπωτε και πλυμμηρες να μην ειχαμε καλο θα ηταν παντα νε φυλαγεσαι

Καλά δεν λέω ναι, αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που κάνουν μπαμ όπως σήμερα.. Δηλαδή σε μερικές περιπτώσεις εκπλήξεις δεν γίνονται, καλή ώρα σαν σήμερα. καθώς με ισχυρή ευστάθεια ακόμα και οι ποτιστικές δυσκολεύονται. Το πολύ θετικό Li σημαίνει ότι έχεις μεγάλη επιτάχυνση προς τα κάτω σκέψου στα 700mb, οπότε σήμερα λογικό να μην βγει κάτι σημαντικό.

1 ώρα πριν, Frostfang8 είπε:

Η αλήθεια βέβαια ειναι οτι φαινόντουσαν εως και 10μμ τοπικα στην αττικη που εν τέλει δεν το κοβω να πεφτουν. 

Μονο και αν , στα βόρεια του νομού 

Από το βράδυ θα υπάρξει επιδείνωση που όπως φαίνεται ο υετός θα ακολουθεί την κατανομή χιονιού. Δηλαδή όσο πιο βόρεια και ορεινά τόσο καλύτερο.

 

Την νύχτα στα βόρεια σύνορα με Εϋβοια τοπικές καταιγίδες δεν αποκλείονται.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Πεντέλη κρυμμένη ως χαμηλά με τα βορίσια αγαπημένα της συννεφάκια και ο υπόλοιπος βαρύς ουράνιος θόλος από το μπαλκόνι μου εδώ στα Μελίσσια....Ο ορίζοντας πέριξ των ΑΒΑ, ΝΑ, ως ΝΝΔ μου!!! 

IMG_20221014_185456.jpg

IMG_20221014_185438.jpg

IMG_20221014_185446.jpg

IMG_20221014_185421.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από το βράδυ θα υπάρξει επιδείνωση που όπως φαίνεται ο υετός θα ακολουθεί την κατανομή χιονιού. Δηλαδή όσο πιο βόρεια και ορεινά τόσο καλύτερο.

 

Την νύχτα στα βόρεια σύνορα με Εϋβοια τοπικές καταιγίδες δεν αποκλείονται.

Φτιάξε με!Να γυρισω απο τη δουλεια αργα και να βρεχει φουλ.Να φτιαξω τη φασκομηλαρα μου και να κατσω να απολαυσω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φτιάξε με!Να γυρισω απο τη δουλεια αργα και να βρεχει φουλ.Να φτιαξω τη φασκομηλαρα μου και να κατσω να απολαυσω.

Ναι έτσι φαίνεται! Δεν μιλάμε για κάτι τρομερό, αλλά σίγουρα θα ρίξει περισσότερο από ότι μέχρι τώρα.

Πιστεύω πχ η Δροσοπηγή ότι μπορεί να έχει 10-20 χιλιοστά μέχρι αύριο το μεσημέρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πιστεύω πχ η Δροσοπηγή ότι μπορεί να έχει 10-20 χιλιοστά μέχρι αύριο το μεσημέρι.

Μια χαρα ειναι αν εισαι "πεινασμενος"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπως τα γραφετε, θα ομοιαζει με κατανομη χιονιου....κι εγω θεωρω οτι περιξ Πεντελης-Παρνηθας μπορει και διψηφια χιλιοστα τσουκου τσουκου με το βορισματακι

Εμεις στο λεκανοπεδιο μειναμε με το αρωμα και την αισθηση....πανεμορφα βεβαια δεν το συζηταω, σε σχεση με τη λιακαδα, τα 27αρια και τη βαρετοκαιρια !!!!!!

1 mm πρεπει να το μαζεψαμε εδω Ζωγραφου-Παπαγου-Βυρωνα και ψιλοσπαει τωρα ο καιρος....

Βοριαδακι μετριο και ηδη 15,8 πλεον στο βορινο μπαλκονι....νταξει σταματησα τον αερισμο εσωτερικων χωρων, την εριξα στο 18,5 την ατιμη και επιτελους ειναι ανθρωπινα και εντος σπιτιου !!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μαλλον για Αττικη τωρα μπαινουμε στο καλο κομματι της κακοκαιριας και η σατ φαινεται καλη αλλα και ο τζιφος δινει φαινομενα κυριως στα βορεια του νομου......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φτιάξε με!Να γυρισω απο τη δουλεια αργα και να βρεχει φουλ.Να φτιαξω τη φασκομηλαρα μου και να κατσω να απολαυσω.

Μάλλον για πρωινό καφέ με βρόχα το βλέπω φίλε. Το βράδυ solo φασκόμηλο!😄 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μάλλον για πρωινό καφέ με βρόχα το βλέπω φίλε. Το βράδυ solo φασκόμηλο!😄 

Εκει στον κάμπο μπορεί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρεχει και στην Αργολιδα.Ευχη οι νεφωσεις με το ευνοικο stream που υπαρχει να αντεξουν εως τον νομο. Κατα τ αλλα εδω στο Περαμα την light ποτιστικη βροχουλα του απογευματος, διαδεχθηκε το drizzling εδω και καμια ωριτσα. 

1.9 χιλιοστακια εχουν πεσει εως τωρα εδω στο βουνο.

image.png.fd36485de0c37028ed2aeaf52451b6aa.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζαγορά 88mm σε κακοκαιρία δυτικών υποτίθεται. Από όπου και να έρθει το σύστημα, βρίσκει τρόπο να πνιγεί. Αδιανόητη εμμονή.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...