Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικό να δώσει ρέστα η ήπειρος και η δυτική στερεά και γενικά εκείνες οι περιοχές....γενικά θα βράχουν όλοι λιγότερο ή περισσότερο μιας και είναι απίθανο να αποκοπεί και να μείνει στάσιμο ανοιχτά της Μάλτας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισα να στολιζω το σπιτι και το μπαλκονι..Οχι με Χριστουγεννιατικα...Αλλα...🤣

483024237_max.jpg

408464825_max.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ρε παιδες ξαναρωταω επειδη χθες με γραψατε στα ριαπαπα σας.Ουκμο υετος τελος στο meteologix;;;

https://weather.us/model-charts/gbr/greece/accumulated-precipitation/20221107-0000z.html

Νομίζω χθες είχε κάποιο θέμα .Σήμερα δουλεύει.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

https://weather.us/model-charts/gbr/greece/accumulated-precipitation/20221107-0000z.html

Νομίζω χθες είχε κάποιο θέμα .Σήμερα δουλεύει.

Ευχαριστώ αγορι μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, PAGETONAS είπε:

Γιώργο που είσαι?σου είπα ότι θα στο φέρω αυτό το χαμηλό...μην το ξεχνάς😋

Πολυ νωρις ακομα Βαγγελη.Λογικα δεν χανεται,αλλα άλλο να δώσει 10μμ και αλλο 50 ή 60μμ που άνετα δινει ενα τετοιο χαμηλο αν ερθει σωστά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τετοια διαγραμματα δε βλεπουμε παντως καθε μερα...Καιρος ηταν..Βασει διαγραμματων,εχουμε μια πανελλαδικη,ισχυρη κακοκαιρια..

Αθηνα.

ens_image (2).png

Σαλονικα.

ens_image (3).png

Για τους ηπειρωτες που τα βαψανε ορισμενοι μαυρα...Γιαννενα..

ens_image (4).png

Καρδιτσα...

ens_image (5).png

Χαλκιδα...

ens_image (6).png

Εχουμε να δουμε τρομερες γραμμες καταιγιδων να σαρωνουν τη χωρα απο τα δυτικα και να επηρεαζουν εν τελει ολο τον ηπειρωτικο κορμο μεχρι και τα νησια του Αιγαιου..Το shelf cloud απο Σαρωνικο,απλα δεδομενο!!!

Και επιτελους δεν μιλαμε για ενα χαμηλο,που να ισοδυναμει με περασμα 2 ωρων!!Ουσιαστικα ειναι μια διαταραχη που ξεκινα Σαββατο και ολοκληρωνεται Δευτερα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Δυνατή φαίνεται η επερχόμενη κακοκαιρία. @sakis13με ομπρέλα γήπεδο?

Εννοειται..Ειδικα με βροχη...Εχει τσο και λο....Παραδοση τρελη εχουμε δημιουργησει..🤣Οτι θελει ας γινει...Δε βαριεσαι..Ειλικρινα προτιμω να ριξει τ αντερα του κι ας ερθει και ισοπαλια..🤐

Και ο παιος καλος!!Καλο βραδυ παιδες..

ECM1-96.gif

ECM1-120.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οευρωπαίος στην αρχή με τρόμαξε γιατί θύμιζε λίγο το γαλλικό στις 72 ώρες.. Για να δούμε.. Το παιχνίδι δεν χάθηκε, αλλά είναι πολύ πιο οριακό από ότι φαίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Οευρωπαίος στην αρχή με τρόμαξε γιατί θύμιζε λίγο το γαλλικό στις 72 ώρες.. Για να δούμε.. Το παιχνίδι δεν χάθηκε, αλλά είναι πολύ πιο οριακό από ότι φαίνεται.

Πόσο καλύτερο από τον τζίφο ψάχνεις Μιχαήλ; Πνίγει την Ήπειρο και ρίχνει και δύο σταγόνες και σε εμάς που στεγνωσαμε. Εγώ θα το αγόραζα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ερωτιξις προς τα που να πάω να απολαυσω αυτο που ερχεται??

Ανω βόιο φαίνεται μια βιαιη εισοδο το βραδυ του Σαββάτου με καμμιά 30 mm και μετά θα με φάει το κρύο και η σόμπα με  7 βαθμούς

Θεσσαλονίκη από το Σαββατο το βραδυ μεχρι την Κυριακή το απόγευμα καλό νερο (30 με 50 mm) και φυσικό αέριο

Νομίζω οτι είναι πιο εμβληματική η Θεσσαλονίκη,

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bardaris είπε:

ερωτιξις προς τα που να πάω να απολαυσω αυτο που ερχεται??

Ανω βόιο φαίνεται μια βιαιη εισοδο το βραδυ του Σαββάτου με καμμιά 30 mm και μετά θα με φάει το κρύο και η σόμπα με  7 βαθμούς

Θεσσαλονίκη από το Σαββατο το βραδυ μεχρι την Κυριακή το απόγευμα καλό νερο (30 με 50 mm) και φυσικό αέριο

Νομίζω οτι είναι πιο εμβληματική η Θεσσαλονίκη,

 

Θεσσαλονίκη φυσικά. Αν είσαι και ψηλά θα έχεις θέα τον Θερμαϊκό ακούγοντας την βροχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, bardaris είπε:

ερωτιξις προς τα που να πάω να απολαυσω αυτο που ερχεται??

Ανω βόιο φαίνεται μια βιαιη εισοδο το βραδυ του Σαββάτου με καμμιά 30 mm και μετά θα με φάει το κρύο και η σόμπα με  7 βαθμούς

Θεσσαλονίκη από το Σαββατο το βραδυ μεχρι την Κυριακή το απόγευμα καλό νερο (30 με 50 mm) και φυσικό αέριο

Νομίζω οτι είναι πιο εμβληματική η Θεσσαλονίκη,

 

Ουτε 1 στο εκατομμυριο δε βαζει 50μμ η Θεσσαλονικη με αυτη την διαταξη, και τα 30 βεβαια ειναι αισιοδοξη εκτιμηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετσι για την εικονα και μονο ο...Αυστραλος δινει εως και 125mm storm total για το λεκανοπεδιο της Αττικης . Στο επομενο ραν πολυ πιθανο να αλλαξει οπως συνηθιζει.

image.png.ea7d6119f9b489bf40831aa957e509e3.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Ουτε 1 στο εκατομμυριο δε βαζει 50μμ η Θεσσαλονικη με αυτη την διαταξη, και τα 30 βεβαια ειναι αισιοδοξη εκτιμηση

η αλήθεια είναι οτι με προβληματίζει και μενα ο ανατολικός ,εσεις το εχετε σιγουράκι.....αλλά τεσπα αν βελτιώσει λιιιιγο την Ηπειρο καθομαι εδω που είμαι.......το πρωί μας επνιγε τώρα δινει συγκλίσεις δυνατές ανατολικά του Αλιάκμονα.....εσείς ,κατερίνη ,βεροια...οι συνηθείς υποπτοι δλδ δυτικά του Αξιού και ανατολικά του Αλιάκμονα....να μην ξεχασω τους φιλους στον Τυρναβο μπορεί να είναι και αυτοι μεσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Πόσο καλύτερο από τον τζίφο ψάχνεις Μιχαήλ; Πνίγει την Ήπειρο και ρίχνει και δύο σταγόνες και σε εμάς που στεγνωσαμε. Εγώ θα το αγόραζα. 

Δεν νομίζω τα 50 χιλιοστά που δίνει ο τζίφος να είναι 2 σταγόνες για την Εύβοια ... Κατά τα άλλα νομίζω πως παρέφρασες το πόστ μου, αφού δεν ζήτησα πουθενά να βγει καλύτερο τρέξιμο από τον τζίφο, αλλά να μην βγει στα χνάρια αικον/γαλλικού. Προφανώς και ο ευρωπαίος και ο τζίφος μου αρέσουν, και οτιδήποτε ενδιάμεσα από αυτά τα 2

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ δεν ξέρω τι αρχεία υπάρχουν για τα συστήματα του Ατλαντικού, όμως νομίζω ότι για Νοέμβρη θα ζήσουμε ένα από τα βαθύτερα συστήματα που έχουν υπάρξει ποτέ. Πιθανώς ακόμα και 930 mb

Ψυχρό μέτωπο στα 500αρια με θερμοκρασίες χιονιού, και θερμή μάζα 500αριών, που μόνο το καλοκαίρι συναντάμε,  θα συναντηθούν στο ίδιο σημείο, 22 βαθμοί διαφορά...

icon-6-60.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε.. είμαστε πολύ κοντά στην πρώτη οργανωμένη και αρκετά δυνατή από ότι φαίνεται κακοκαιρία της σεζόν .... που λογικά θα διαρκέσει τουλάχιστον δυο ημέρες.....επιτέλους.....

Ανσάμπλ τζίφου για δυτικοκεντρική Μακεδονία

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...