Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν τα λες και ασχημα τα ενσεμπλια πάντως. Το θέμα είναι η πτώση ή μάλλον καλύτερα η κανονικότητα στα κλιματικά να μην πάει και άλλο πιο πίσω. 27 την δείχνει τώρα, άντε να δούμε

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=6&date=2022-11-15&model=gfs&member=ENS&bw=1

Εμένα μου αρέσει που σβήνει το διάγραμμα με συνεχή κατηφόρα!....

Κ φυσικά φαινόμενα καρδιογράφημα ζωντανού κ όχι πεθαμένου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Διάγραμμα Ιωαννίνων… ποσό θα ήθελα να δω κάτι αντίστοιχο κ για Χαλκίδα…& να γίνει όμως!
Αντι αυτού… 25c μας υπόσχονται για το Σάββατο! Οι Ηπειρώτες-δυτικό Ελλαδίτες πού χάθηκαν;;

DB6AA4D4-18F2-455C-B39C-1CBFA8A78930.png

8C3B9866-6BCA-45FD-8B2B-9AF657948F64.jpeg

ΠΑΡΏΝ!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ καλό και το 6αρι για την διαταραχή του ΣΚ! Μακάρι να κρατήσει. Κάθε Σκ διαταραχή χαχαχα

Monster.

gfs-0-198.png?6

Γενναει η κουνέλα του Ατλαντικου😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Γενναει η κουνέλα του Ατλαντικου😆

Το δεύτερο μεγάλο χαμηλό ΄ίσως αποδεικτεί ισχυρό ακόμα και για Ήπειρο, μακάρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω ειναι Χρησταρα ολα τα κομαντα...Αλλα οσο δεν ερχονται πρωιμα χιονια και κρυα,ξεκουραζονται...Εχουν να δωσουν πολλες μαχες και φετος αυπνοι...🤣Ειναι η ησυχια πριν την καταιγιδα...Τη χιονοκαταιγιδα..Οταν ο Βαγγελαρος δωσει το συνθημα η ο Δροσοπηγιωτης,θα γινει Βιετναμ και Κορεα μαζι...

eggyimeno-to-exypno-trik-toy-stratoy-gia-na-sas-pairnei-o-ypnos-se-120.jpg

Αλλα θελει προσοχη...Η κυκλοφορια παραμενει οριακη...Δεν θελει πολυ για να στραβωσει εκ νεου...Οι μονοι σιγουροι ειναι οι δυτικοι..Οι υπολοιποι..Προσοχη ποτε δε ξερεις...😜

ezgif.com-optimize.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, PAGETONAS είπε:

Εδώ αλλά έχει μόνο βροχές το μενού οπότε....😒

,,,πολυ ρευστη και ευθραυστη κατασταση βαγγο ( νομιζω)  ..........ραν με ραν ως το τελος και για καθε  φαση 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μας βγαλει την Παναγια για λιγο νερακι.Μικρα περασματακια απο τα τερατα της δυτικης ελλαδας,μπας και μαζεψουμε κανα 15αρι μμ και να λεμε κι ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι για τα ανατολικά αυτά που έρχονται. Όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω ας ξεκινήσουμε απ' τα δυτικά, έστω και καθυστερημένα και μέσα στο Δεκέμβρη ή αν είμαστε τυχεροί στα τέλη Νοέμβρη βλέπουμε για τα ανατολικά. Χωρίς αζορικό δεν γίνεται δουλεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και αρκετά τρεξίματα του τζίφου ψήνεται αλλαγή κυκλοφορίας σε πιο χειμωνιάτικη και μεσημβρινη μετά τις 25 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εδώ και αρκετά τρεξίματα του τζίφου ψήνεται αλλαγή κυκλοφορίας σε πιο χειμωνιάτικη και μεσημβρινη μετά τις 25 του μηνα

Προς το παρόν το μόνο που ψήνεται είναι τα νεύρα μου στους 180 στον αέρα στην πάνω σχάρα....😋🤣...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εδώ και αρκετά τρεξίματα του τζίφου ψήνεται αλλαγή κυκλοφορίας σε πιο χειμωνιάτικη και μεσημβρινη μετά τις 25 του μηνα

....χμμ αυτό που ψήνεται είναι η ενίσχυση του Σκανδιναβικού παραμένοντας όμως σε σχήμα Ω και όχι Υ,από την άλλη ενδιαφέρον έχει η ΒΔ(!) κίνιση του ισλανδικού χαμηλού στις 24 του μήνα,αν αυτή η τάση εδραιωθεί η Ανατολική τουλάχιστον Ευρώπη θα κρυώσει για τα καλά,μεσηβρινή όμως κυκλοφορία αν έχει φαινεται να συμβαίνει για μία δυο μερες πριν το ξαπλωμα και πάλι του Σκανδιναβικού.Γενικώς η κυκλοφορία για εμάς είναι θετική...αν τώρα οι εμποδισμοί επιμείνουν στην Βόρεια Ευρώπη και μετακινηθούν πιο δυτικά πάμε για ωραία πράγματα....εχει πολύ ανδιαφέρον πάντως η κυκλοφορία.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, PAGETONAS είπε:

Προς το παρόν το μόνο που ψήνεται είναι τα νεύρα μου στους 180 στον αέρα στην πάνω σχάρα....😋🤣...

Το φυσας το παραδάκι εεεεε; και φούρνο αναμμένο; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τετοια ανσαμπλ μπορει να ελπιζει και η αθηνα για καλο νερο...Καλο βραδυ!!

ens_image (1).png

ens_image.png

Και του Ευρωπαιου μια χαρα ειναι..Και εφοσον ελπιζει η κακομοιρα η Αθηνα,μπορουν να ελπιζουν ολοι..

ens_image (2).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 14/11/2022 at 8:22 ΜΜ, [weathermaniac] είπε:

Το ξέρω ρε, σε νιώθω προφανώς. Και μάλιστα εισς διπλούν, καθώς από την μία στα Γιάννενα έχουμε μπει σε μαύρα χρόνια όπου δεν μπορούμε ούτε 5ποντο να έχουμε, από την άλλη έτσι και αλλιώς θέλω κάτι πολύ δυνατό και εδώ επιτέλους, δηλαδή την αρχική μορφή της Αριάδνης, και όχι χιονομετωπάκια της πλάκας.

Η ενας super χειμωνας σαν του 1956 που ειχε 23 μερες χιονοπτωσης η πολη των Ιωαννινων.Που θα παει θα γυρισει ο τροχος Μιχαηλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή η προοπτική για βροχές στην χώρα αλλά προσωπικά δυσκολεύομαι να χαρώ. Ας δούμε πως είναι ο Νοέμβρης κάπου αλλού .Στην πρώτη φώτο η αυριανή  χιονακάλυψη της Β. Αμερικής. Την ίδια ώρα η Ευρώπη βράζει. Στο τέλος του τρεξίματος χιονίζει μέχρι το Mexico το GFS.

 gfsna-16-24.png?12

gfsna-13-120.png?12

gfsna-15-72.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Καλή η προοπτική για βροχές στην χώρα αλλά προσωπικά δυσκολεύομαι να χαρώ. Ας δούμε πως είναι ο Νοέμβρης κάπου αλλού .Στην πρώτη φώτο η αυριανή  χιονακάλυψη της Β. Αμερικής. Την ίδια ώρα η Ευρώπη βράζει. Στο τέλος του τρεξίματος χιονίζει μέχρι το Mexico το GFS.

 gfsna-16-24.png?12

gfsna-13-120.png?12

gfsna-15-72.png?12

Μου έστειλε φίλος φώτο από το μάντισον, την μία μέρα 20 βαθμοί, την άλλη στρωμένο χιόνι, και πρόκειται να πέσει αρκετό, ειδικά στο Μίσιγκαν

IMG-3eeb47721dd09b8cad9e1543840548b6-V.jpg

 

 

Οι δρόμοι εκεί να ξέρετε δεν στρώνονται ποτέ από χιόνι καθώς πέφτει πολύ μα πάρα πολύ αλάτι από πριν

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι τυχεροί που είναι εκεί στην Αμερική.15 Νοεμβρίου σήμερα και 17 βαθμοί τώρα το απόγευμα στην Καρδίτσα.ουτε οι μύγες δεν λένε να ψοφήσουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Έλα Νίκο, 17-19, νεφελώδης κατά περιόδους ο καιρός, 18 του μήνα ίσως και κάποια πρόσκαιρη βροχή. Για 20 του μήνα όμως φαίνεται να πλησιάζουν έντονα φαινόμενα, θα δούμε όμως και πότε ακριβώς θα έρθουν μέσα στην ημέρα, σε λίγες μέρες από τώρα.

Ευχαριστώ πολυ αγαπημένε Μιχαήλ! Άρα να έχω υπόψη μου την Κυριακή σαν μέρα επικινδυνότητας! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Φύδας96 είπε:

Ευχαριστώ πολυ αγαπημένε Μιχαήλ! Άρα να έχω υπόψη μου την Κυριακή σαν μέρα επικινδυνότητας! 

Ναι έτσι ακριβώς, όλες οι υπόλοιπες στην χειρότερη καμία τοπική μπόρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1) Tην ψυχρή εισβολή στην Αμερική μην την αγνοείτε...η θεωρία των κυμάτων grospy (μεταφορά ενέργειας..κατά κύματα) προκαλεί μετά από ενα διάστημα δεν ξέρω πόσο ημερών αντίστοιχη στην Ευρώπη.

2)Αν παρακολουθείτε λίγο τι γίνετε στην Ευρώπη σήμερα οι τιμές του φυσικού αερίου αυξήθηκαν κατά 30 τοις εκατό μόλις οριστικοποιήθηκε η είσοδος της μπλε μπίλιας στην κεντρική Ευρώπη,κάποιοι κονομάνε από τα μοντέλα και σε εμάς μας βγήκαν τα μάτια τζάμπα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...