Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Προσωπική εκτίμηση για την συνολική πυκνότητα κεραυνών κατά την διάρκεια του Φόβου {και του Τρόμου [χαχαχαχα]}

Άσπρο=Καθόλου ηλεκτρικά

Κίτρινο=Μικρή

Πορτοκαλί=Μέση

Κόκκινη=Μεγάλη

Μωβ=Μέγιστη/Πολύ μεγάλη

Τα περισσότερα ηλεκτρικά στο Ιόνιο θα πέσουν κατά την διάρκεια της Κυριακής, ενώ Στο Αιγαίο κατά την διάρκεια της Δευτέρας.

image.png.cc6a014219c6ba1e5ae2544222fc2c5a.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, INUIT είπε:

αντε ρε τζιφουλα .........παμε σαν αλλοτε !!!!!!!..και να καταρρευσει σε 3 μηνες !!!!!!!😎

gfs-0-276.png?12

αγιε Ανδρεα μου....βαλε και συ το χερακι σου🙂

gfs-1-294.png?12

Ο εφιάλτης του γιγάντιου αζορικου που καλύπτει όλη την Ευρώπη και τα στέλνει όλ ανατολικά επιστρέφει. Μακάρι να μην βγει αυτό. Θέλουμε πιο ευέλικτο Αζορικο να πιάνει μέχρι Αγγλία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ο εφιάλτης του γιγάντιου αζορικου που καλύπτει όλη την Ευρώπη και τα στέλνει όλ ανατολικά επιστρέφει. Μακάρι να μην βγει αυτό. Θέλουμε πιο ευέλικτο Αζορικο να πιάνει μέχρι Αγγλία.

,,,το χαμηλο λιγο παρακατω στα ανατολικα μας το εσκασε....στην Ιταλια!!!...🙂.τελος παντων "σχετικα " ειναι ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

Προσωπική εκτίμηση για την συνολική πυκνότητα κεραυνών κατά την διάρκεια του Φόβου {και του Τρόμου [χαχαχαχα]}

Άσπρο=Καθόλου ηλεκτρικά

Κίτρινο=Μικρή

Πορτοκαλί=Μέση

Κόκκινη=Μεγάλη

Μωβ=Μέγιστη/Πολύ μεγάλη

Τα περισσότερα ηλεκτρικά στο Ιόνιο θα πέσουν κατά την διάρκεια της Κυριακής, ενώ Στο Αιγαίο κατά την διάρκεια της Δευτέρας.

image.png.cc6a014219c6ba1e5ae2544222fc2c5a.png

Δηλαδη πιστευεις οτι ο αργοσαρωνικος θα εχει ηλεκτρικα αυτες τις ημερες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Snowstorm είπε:

Δηλαδη πιστευεις οτι ο αργοσαρωνικος θα εχει ηλεκτρικα αυτες τις ημερες?

Ναι πιστεύω πως Κυριακή προς δευτέρα ξημερώματα θα υπάρξει καταιγίδα με αρκετά ηλεκτρικά. Απλά θα είναι σύντομη για αυτό δεν έχει τόσα πολλά ηλεκτρικά συνολικά όπως άλλες περιοχές της Ελλάδας. Παρόλα αυτά, ναι για εμένα θα υπάρξει σίουρα κάποια καταιγίδα στην περιοχή, που μπορεί να μπει μέσα στο λεκανοπέδιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, PAGETONAS είπε:

Μην σας φανεί παράξενο εάν μέσα σε 2, 3 μέρες δούμε χάρτες και τρίβουμε τα μάτια μας...

Η πιο σοφή κουβέντα Βαγγέλη εδώ και μέρες εδώ μέσα, όπου έγινε άντρο γκρίνιας, απαισιοδοξίας και αρνητισμού. Πραγματικά ούτε καν μπορείς να μπεις σε διαδικασία να πεις μια κουβέντα παραπάνω και να δείξεις μια πορεία που έχεις στο μυαλό σου από την γενική μακροπαρατήρηση....Μπούλινγκ και κοροιδία, κρίμα!!! Και δεν αξιζει σε κανέναν μας και για κανέναν μας αυτό....Οταν όμως επιβεβαιωθεί για ακόμη μια φορά η φέεεεετα και η πορεία προς το όνειρο, εκεί να σας δω όλους.....Και όλα τα λέω φιλικά και χαλαρά!!

Και ναι είναι πολύ πιθανό αυτό που ανέφερες φίλε Ευάγγελε....το μπάσιμο μετά από τέτοια κυκλοφορία, θα είναι αμείλικτο και αρκετά ισχυρό!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά για να μην γίνουν τα νεύρα σας τσατάλια συμβουλή από αύριο παρακολουθείστε τα τρεξίματα εκεί από 23 και μετά(144 ωρες) όπου ευρωπαικό και UKMO διακρίνουν οπισθχώρηση του Ισλανδικού χαμηλού και εμάς στα κράσπεδα μιας ανατολικής Ευρώπης που κρυώνει.

Το σενάριο του τζίφου που είναι τελείως αντίθετο ,με εναν αζορικό σπέσιαλ δεν νομίζω να εχει αξία το βρισκω περισσότερο σχηματικό...θυμίζω αυτό το σενάριο το εδινε το ευρωπαικό χθες και προχθες το πρωι.

Σε καθε περιπτωση η απειλή ενος ισλανδικού χαμηλου που θα ζέσταινε την Ευρώπη και εμάς. σημερα κάπως υποχώρησε.

Για τα μελούμενα αν θα πιασουμε κανενα 25 30 mm στην θεσσαλονίκη και απο τις δυο κακοκαιρίες θα είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Η πιο σοφή κουβέντα Βαγγέλη εδώ και μέρες εδώ μέσα, όπου έγινε άντρο γκρίνιας, απαισιοδοξίας και αρνητισμού. Πραγματικά ούτε καν μπορείς να μπεις σε διαδικασία να πεις μια κουβέντα παραπάνω και να δείξεις μια πορεία που έχεις στο μυαλό σου από την γενική μακροπαρατήρηση....Μπούλινγκ και κοροιδία, κρίμα!!! Και δεν αξιζει σε κανέναν μας και για κανέναν μας αυτό....Οταν όμως επιβεβαιωθεί για ακόμη μια φορά η φέεεεετα και η πορεία προς το όνειρο, εκεί να σας δω όλους.....Και όλα τα λέω φιλικά και χαλαρά!!

Και ναι είναι πολύ πιθανό αυτό που ανέφερες φίλε Ευάγγελε....το μπάσιμο μετά από τέτοια κυκλοφορία, θα είναι αμείλικτο και αρκετά ισχυρό!!!

Εγώ φέτος βλέπεις Κώστα ότι είναι ναι συγκρατημένος για τα δεδομένα τα δικά μου αλλά επιμένουν τα μοντέλα εδώ και μέρες να προδιαθέτουν για τεράστιο αντικυκλωνικο μπλοκ ενώ απομακρύνεται κατά εμέ σαν προοπτική ο μπαστακας να μας κάνει μεγάλη ζημιά.Οποτε ναι περιμένω από Ραν σε Ραν από μέρα σε μέρα στα αρκετά κοντινά μεγάλα τρεξίματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Η πιο σοφή κουβέντα Βαγγέλη εδώ και μέρες εδώ μέσα, όπου έγινε άντρο γκρίνιας, απαισιοδοξίας και αρνητισμού. Πραγματικά ούτε καν μπορείς να μπεις σε διαδικασία να πεις μια κουβέντα παραπάνω και να δείξεις μια πορεία που έχεις στο μυαλό σου από την γενική μακροπαρατήρηση....Μπούλινγκ και κοροιδία, κρίμα!!! Και δεν αξιζει σε κανέναν μας και για κανέναν μας αυτό....Οταν όμως επιβεβαιωθεί για ακόμη μια φορά η φέεεεετα και η πορεία προς το όνειρο, εκεί να σας δω όλους.....Και όλα τα λέω φιλικά και χαλαρά!!

Και ναι είναι πολύ πιθανό αυτό που ανέφερες φίλε Ευάγγελε....το μπάσιμο μετά από τέτοια κυκλοφορία, θα είναι αμείλικτο και αρκετά ισχυρό!!!

Συμφωνώ σε όλα......χωρίς να είμαι τόσο αισιόδοξος..,..δεν έχω καμμία διάθεση να μπαίνω και να διαβάζω.. μόνο γκρίνια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος ο αζορικός στα μακρινά. Εκεί που τον θέλαμε και πέρσι (σαν βόρεια ελλάδα), εκεί που τον θέλουμε και φέτος (για γερμανία που είμαι και για βόρεια ελλάδα κατά επέκταση στη συνέχεια)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρέθηκα και εγω ,, ολο γκρινια ειστε ..βγαινω....Αλλά πως βγαίνω; ;; 

Χιονιιιιιιιιι ρεεεεε 😂😂

Επεξεργάστηκε από xionanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Μπούλινγκ και κοροιδία, κρίμα!!! Και δεν αξιζει σε κανέναν μας και για κανέναν μας αυτό..

Εγω δεν ειδα πουθενα μπουλινγκ,ουτε κοροιδια,το κλιμα στο φορουμ ειναι τελειο και ολοι σεβονται τον συνομιλητη τους.Αν το νιωθεις έτσι ειναι δικό σου το θέμα.Οσο για τη γκρινια,δεν θα απολογηθει κανενας που χαθηκε μια ολοκληρη εποχη χωρις να την καταλαβουμε καν.Ελεος δηλαδη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω δεν ειδα πουθενα μπουλινγκ,ουτε κοροιδια,το κλιμα στο φορουμ ειναι τελειο και ολοι σεβονται τον συνομιλητη τους.Αν το νιωθεις έτσι ειναι δικό σου το θέμα.Οσο για τη γκρινια,δεν θα απολογηθει κανενας που χαθηκε μια ολοκληρη εποχη χωρις να την καταλαβουμε καν.Ελεος δηλαδη.

Συγγνώμη αλλά έτσι το εκλαμβάνω εγώ που εκτός από χάρτες κ.α. δεν μπορείς ούτε αναφορές να διαβάσεις, την στιγμή μάλιστα που αρκετά μεγάλο μέρος της Ελλάδος βρέχεται αρκετά και δεν είναι κανένας υποχρεωμένος από τους υπόλοιπους να διαβάζει άσχετα στο 90% και φυσικά να μην έχει διάθεση ακόμη και φίλος από μέρη με φαινόμενα να σημειώσει κάτι....Οσον αφορά την γκρινια, νομίζω γι αυτό φτιάξαμε εξαρχής ειδικο θέμα να βγάζει ο καθένας τα σωθικά του εκεί σε όποια περίπτωση.....δεν φταινε οι υπόλοιποι να υπομένουμε μια ακατάστατη σελίδα που περιμένει να βρισκει κάτι ενδιαφέρον και βρίσκει τρολάρισμα στον καιρό και σε οποιον γράψει κάτι το διαφορετικό....Για να λέμε αλήθειες και ως έχουν τα πράγματα!!! 

ΥΓ Και φυσικά θέλω και μ αρέσει το πείραγμα δεν το συζητάω και το ξέρεις, άλλο όμως το πείραγμα κι άλλο η έλλειψη σεβασμού!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαρα αδερφια...Ακομα κι αν γκρινιαζουμε,το σατιριζουμε..Τι να κανουμε...;;Δε βγαινει αλλιως...

Καλησπερα Τακαρε...Σακης απο Πετραλωνα...Για μενα το φετινο φθινοπωρο στην Αττικη ειναι το καλυτερο που θυμαμαι...🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελοσπαντων Κωστα δεν προκειται να συμφωνησουμε,παντως ελλειψη σεβασμου δεν υφισταται μεσα στο φορουμ μας και κακως το απαξιωνεις γραφοντας κατι τετοιο.Τελος απο εμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.2f57e3d831eaf75ea9e4189e286d1ab6.png

Μας δίνει και μια πασπάλα ο τζίφος αύριο, εκεί που είναι το κυκλάκι περίπου είναι η πόλη. Νοέμβριο έχω δει χιόνι στη σίνδο μόνο, το 2016

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τελοσπαντων Κωστα δεν προκειται να συμφωνησουμε,παντως ελλειψη σεβασμου δεν υφισταται μεσα στο φορουμ μας και κακως το απαξιωνεις γραφοντας κατι τετοιο.Τελος απο εμενα.

Εξήγησα πολύ καλά τι εννοώ, νομίζω τα Ελληνικά μου είναι καλά....Και απλά ανέφερα κάτι που δεν μ' άρεσε και είναι θεμιτό....Για φαντάσου παρακάτω που θα χιονίζει πχ μόνο σε μας τι θα πρέπει να γίνει με την ίδια λογική από τους υπόλοιπους....Και ο σεβασμός δεν είναι μόνο στο μεταξύ μας συνολικά, αλλά και σε σχέση με τον καιρό....Νισάφι πια οκ δεν βγηκε καλα μια περίοδος σε κάποιες περιοχές, είχαν βγει οι προηγούμενοι μήνες όμως απίστευτα....και? Θα πρέπει να τα πολτοποιήσουμε όλα? Οχι....αυτό λέω κι εγώ και τέλος κι από μένα που κρυώνω κάθε μέρα χωρίς θέρμανση (ευτυχως ακόμη) και κοιμάμαι με 3 κουβέρτες για να ζεσταθώ και αισθάνομαι φυσιολογικά και μ' αρέσει με τον τρόπο μου και το φετινό φθινόπωρο στα 2/3 του τουλάχιστον....Αυτά καλά Χριστούγεννα κι ετοιμαστείτε παρακάτω το πανηγυράκι αλλάζει και θα ξεχαστούν όλα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Η πιο σοφή κουβέντα Βαγγέλη εδώ και μέρες εδώ μέσα, όπου έγινε άντρο γκρίνιας, απαισιοδοξίας και αρνητισμού. Πραγματικά ούτε καν μπορείς να μπεις σε διαδικασία να πεις μια κουβέντα παραπάνω και να δείξεις μια πορεία που έχεις στο μυαλό σου από την γενική μακροπαρατήρηση....Μπούλινγκ και κοροιδία, κρίμα!!! Και δεν αξιζει σε κανέναν μας και για κανέναν μας αυτό....Οταν όμως επιβεβαιωθεί για ακόμη μια φορά η φέεεεετα και η πορεία προς το όνειρο, εκεί να σας δω όλους.....Και όλα τα λέω φιλικά και χαλαρά!!

Και ναι είναι πολύ πιθανό αυτό που ανέφερες φίλε Ευάγγελε....το μπάσιμο μετά από τέτοια κυκλοφορία, θα είναι αμείλικτο και αρκετά ισχυρό!!!

Κώστα κάθε χρόνο το ίδιο γίνεται εγώ το παιρνω σαν γούρι παμεγερα

Επεξεργάστηκε από teopap7
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήρεμα Κώστα όλα πάνε καλά.... δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και συμφωνώ απόλυτα με τον Γιώργο ότι δεν υφίσταται κανένα θέμα μπούλινκ εδώ μέσα....😉.... ο καθένας λέει την άποψή του είτε αν τα βλέπει όλα ρόδινα είτε αν δεν του αρέσει η κατάσταση χωρίς να την λέει σε κανέναν για την διαφορετικότητα της όποιας άποψης.....🙂

προχωράμε δυνατά....😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κατασταση είναι τραγική και τα νεύρα τεντωμένα. Προσωπικά με αυτή την τρελή κυκλοφορία ειμαι αισιόδοξος για πεδινό χιόνι στην Ελλάδα το 1ο 15νθημερο του Δεκέμβρη. Ναι χάθηκε μια ολόκληρη εποχή αλλά έχει συμβεί και άλλες φο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην ανησυχείτε για τίποτα . Ερχόμενος στο χωριό πριν κανένα μισάωρο, μια κυρία στα διόδια της Θήβας μου λέει " καλοκαίρι μας κάνει ακόμη... απευθείας χιονι θα έχουμε μολις γυρισει ο καιρός! " 

Να ήξερες σε ποιον μιλάς κυρία μου... Παραλίγο να βγω να την φιλήσω! Φαινεται δεν της λέγανε μικρή να μην μιλάει σε άγνωστους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει συμβεί και άλλες φορές παιδιά. Τα ματακια μας έχουν δει πολύ χειρότερα πράγματα. Μην ξεχνάμε τόσο ευκολα. Εχουμε δει και 18 βαθμούς βράδυ μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων. Και τι δεν εχουμε δει..Τι να πρωτοθυμηθώ. Ας μην μεγαλοποιούμε τόσο το παρελθόν...

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...