Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαύρα χάλια το κύριο του τζιφου στην λογική της Αμερικής. Αντίθετα το ουκμο μου αρέσει .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Βγες ρε τζεμ..Και σου ορκιζομαι...Θα κοψω το καπνισμα..Τα τσιπουρα...Και του χρονου θα βγαλω τον μαραθωνιο!!

gem-0-150.png

gem-2-150.png

Ο καναδος θα παρει και φετος σωβρακα σακη

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Μαπα το 12αρι στην δευτερη καρτελα του

Θα αλλαξει αλλες τοσο

η 2η καρτέλα είναι σαν το cfs αλλά την αγαπάμε...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγαπω τη Παναγιτσα,αγαπω και τον Χριστο κι οταν κανω τον σταυρο μου,μια χαρη τους ζητω..Εχετε τους λεω παντα το τζεμακι μου γερο,να μας πνιξει στα Πετραλωνα και στο Βοτανικο..Αμην...

gem-2-150 (1).png

gem-2-156.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Αγαπω τη Παναγιτσα,αγαπω και τον Χριστο κι οταν κανω τον σταυρο μου,μια χαρη τους ζητω..Εχετε τους λεω παντα το τζεμακι γερο,να μας πνιξει στα πετραλωνα και στο Βοτανικο..Αμην...

gem-2-150 (1).png

gem-2-156.png

Αν βγει κατεβαίνω Αθήνα, και θα είμαστε μαζί μέσα στο φορντάκι σου την ώρα που θα παρασερνεται μέσα στο Σαρωνικό μαζί με εμάς🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αγαπω τη Παναγιτσα,αγαπω και τον Χριστο κι οταν κανω τον σταυρο μου,μια χαρη τους ζητω..Εχετε τους λεω παντα το τζεμακι μου γερο,να μας πνιξει στα Πετραλωνα και στο Βοτανικο..Αμην...

gem-2-150 (1).png

gem-2-156.png

Ε καπως πρεπει να σπασει και αυτη η καταραμενη ανομβρια

Μια εικονα στους γειτονικους σταθμους  τα λεει ολα νομιζω

Αν τελικα  βγει ο καναδος, ο νοεμβριος εξιλεωνετε σαν κανονικος φθινοπωρινος μηνας

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

η 2η καρτέλα είναι σαν το cfs αλλά την αγαπάμε...🤣

Δυστυχως δεν υπαρχει  δευτερη καρτελα πια, για το παλαιο καλος μας τζιφο🤣

Ποιος πολυ για το μπανιστηρι  την κοιταμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sirokos είπε:

To gem συνεχίζει να εξαφανίζει τον Αργοσαρωνικό.πολυ μαρέσει.μακαρι να βγει τι να πω!

Ο τζιφος παντως τα εκανε τα βηματα του προς το τζεμ στο απογευματινο του τρεξιμο

Για να δουμε τι θα δειξει και το ευρωπαικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Εχει ξαναπεσει ξανα πεδινο χιονι σαλονικα νοεμβρη μηνα?

στην δεκαετία του 90 νομίζω ότι είχε αρκετά χιονοεπεισοδια η Θεσσαλονίκη Νοεμβρίο μήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Ο τζιφος παντως τα εκανε τα βηματα του προς το τζεμ στο απογευματινο του τρεξιμο

Για να δουμε τι θα δειξει και το ευρωπαικο

Ισχύει είδα και τα υποσεναρια του τα οποία είναι πολύ καλύτερα από το κύριο του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Εχει ξαναπεσει ξανα πεδινο χιονι σαλονικα νοεμβρη μηνα?

Ελάχιστες φορές με μόνο μια αποσο ξέρω με χιονόστρωση πριν κάποιες πολλές δεκαετιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAGETONAS είπε:

Ελάχιστες φορές με μόνο μια αποσο ξέρω με χιονόστρωση πριν κάποιες πολλές δεκαετιες

Οπωτε αυτο το σεναριο που εδειξε το παραλληλο αν δεν κανω λαθος βαγγελη

Ειναι 100%100 χιονι πεδινο μεσα στην σαλονικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρατηρω και γω τους χαρτες τοσο καιρο, και ειμαι πολυ αισιοδοξος για φετος μιας και δεν βλεπω καποιο ''κολλημα'' της κυκλοφοριας το οποιο θα συνεχιστει και το χειμωνα... Αν και ενα κόλλημα κυκλοφοριας, πχ χαμηλες πιεσεις στον ατλαντικο συνεχεια, θα μπορουσε να εφερνε περισσοτερες βροχες στη περιοχη μας. 

Ελπιζω να μπει ο χειμωνας μεσα στο Δεκεμβρη μια και καλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αττική πάει για νεράκι την Τετάρτη το ξημέρωμα, από πίσω ακολουθεί κ η Χαλκίδα! 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσπαθωντας να βγαλω ακρη μεσα στο χαμο που επικρατει στους χαρτες, (σκεψεις στο χαρτι).......εχουμε και λεμε:

"σημερα "        αναποδιες και εμποδισμοι ενα σωρο αλλα τα χαμηλα μας βρισκουν ...η και μας σημαδευουν ( μ αρεσει πιο πολυ), το κρυο στην ευρωπη γενικοτερα ειναι χλιαρο, αλλα εμεις καταφερνουμε να παμε κατω απ τα κλιματικα μας και να μεινουμε εκει 🙂..ο καιρος μας ειναι "ζωντανος" , εναρμονισμενος πλεον με την εποχη,  και πολυ βασικο .......... χωρις ακροτητες !! ( δεν τις θελω για την ωρα...δεν χρειαζονται...ακομη)

"μεσοπροθεσμα "    ο ατλαντικος δειχνει να αδειαζει και δε φαινονται ζωηρες απειλες απο δυση μερια...ο αζορικος δυναμωνει, και μοιαζει αποφασιμενος για  παρουσια με διαρκεια ,εχει κι ενα γροιλανδικο θεριο ανημερο να του γνεφει απο ψηλα, "εδω ειμαι αν με χρειαζεσαι ".. , με το λυσσασμενο φετος υποτροπικο ( χωρις να ειναι απαραιτητα κακος ) μοιαζει να ξεμπερδευουμε και να μην μας απασχολει πλεον ... ..στο σιβηρικο δεν θελω να αναφερθω γιατι μου ειναι "αγνωστη λεξη" , αλλα οι αποθηκεςς του κρυου( με η χωρις αυτον) στα βορειοανατολικα και οχι μονο ,αργα και σταθερα γεμιζουν χωρις να  φαινεται καποιο αξεπεραστο εμποδιο στο να κατηφορισουν και γενικοτερα , εγω τουλαχιστον δεν βλεπω καποιο "κολλημα" στην κυκλοφορια που να τρομαζει και να με κανει να λεω...."μπα  οχι" .......αν υπολογισω και το ξεσπασμα που ολοι περιμενουμε χωρις ακομη να εχει φανει.............ε  ειμαστε κομπλε και παμε για δυνατες συγκινησεις !!!

κλεινω καπου εδω γιατι μεχρι να τα γραψω το 12αρι εβγαλε χαρτες σκετη τρελα και νομιζω πρεπει να αρχισω απ την αρχη 😂

Αερόστατο – Ε2 ΤΑΞΗ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα αρχιζει και αυξανεται η ταση για το μπλοκ που αναφερει ο Βαγγελης... Κεντροβορειοι στα οπλα!!!!

Εμενα μου αρεσει αυτη η εικονα προς το παρων αλλα ας περιμενουμε και παιο

gens_31_1_192jyf3.png


 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιμένουμε 2-3 μέρες ακόμη και μετα αν όλα συνεχίσουν καλά θεωρώ ότι το γενικό επιτελείο κεντροβορειων πρέπει να κυρηξει γενική επιστράτευση! Το 12αρι δείχνει το πρώτο χιόνι στο Πήλιο πάντως. Για να δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπαρχει βεβαια και ενα ωραιο χαμηλο εκει στις 26-27 του μηνα οπου με λιγες αλλαγες μπορουν να πεσουν πολλες βροχες και χιονια στο συνολο της χωρας

Ξεκινησε και ο παιος

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, INUIT είπε:

προσπαθωντας να βγαλω ακρη μεσα στο χαμο που επικρατει στους χαρτες, (σκεψεις στο χαρτι).......εχουμε και λεμε:

"σημερα "        αναποδιες και εμποδισμοι ενα σωρο αλλα τα χαμηλα μας βρισκουν ...η και μας σημαδευουν ( μ αρεσει πιο πολυ), το κρυο στην ευρωπη γενικοτερα ειναι χλιαρο, αλλα εμεις καταφερνουμε να παμε κατω απ τα κλιματικα μας και να μεινουμε εκει 🙂..ο καιρος μας ειναι "ζωντανος" , εναρμονισμενος πλεον με την εποχη,  και πολυ βασικο .......... χωρις ακροτητες !! ( δεν τις θελω για την ωρα...δεν χρειαζονται...ακομη)

"μεσοπροθεσμα "    ο ατλαντικος δειχνει να αδειαζει και δε φαινονται ζωηρες απειλες απο δυση μερια...ο αζορικος δυναμωνει, και μοιαζει αποφασιμενος για  παρουσια με διαρκεια ,εχει κι ενα γροιλανδικο θεριο ανημερο να του γνεφει απο ψηλα, "εδω ειμαι αν με χρειαζεσαι ".. , με το λυσσασμενο φετος υποτροπικο ( χωρις να ειναι απαραιτητα κακος ) μοιαζει να ξεμπερδευουμε και να μην μας απασχολει πλεον ... ..στο σιβηρικο δεν θελω να αναφερθω γιατι μου ειναι "αγνωστη λεξη" , αλλα οι αποθηκεςς του κρυου( με η χωρις αυτον) στα βορειοανατολικα και οχι μονο ,αργα και σταθερα γεμιζουν χωρις να  φαινεται καποιο αξεπεραστο εμποδιο στο να κατηφορισουν και γενικοτερα , εγω τουλαχιστον δεν βλεπω καποιο "κολλημα" στην κυκλοφορια που να τρομαζει και να με κανει να λεω...."μπα  οχι" .......αν υπολογισω και το ξεσπασμα που ολοι περιμενουμε χωρις ακομη να εχει φανει.............ε  ειμαστε κομπλε και παμε για δυνατες συγκινησεις !!!

κλεινω καπου εδω γιατι μεχρι να τα γραψω το 12αρι εβγαλε χαρτες σκετη τρελα και νομιζω πρεπει να αρχισω απ την αρχη 😂

Αερόστατο – Ε2 ΤΑΞΗ

Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις εχω και εγώ,οι χάρτες σε μπερδεύουν και σε κάνουν ανω κάτω....το πρόβλημα ξεκινά με τον Αζορικό να χαλάει την σούπα και να τραβά την όποια κυκλογένεση δυτικότερα μας,από την άλλη ο Σιβηρικός υπάρχει ως νεφέλωμα...ανατολικά....αλλά δεν μας βγάζει την μπίλια που θα τα σαρώσει όλα(-15 στα 850 hpa).....με την αισιοδοξία ότι σίγουρα δεν θα μείνουν οι χάρτες ετσι ...περιμένω

υ.γ. αποφάσισα να μην γράψω για να μην γκαντεμιάσω  αλλά δεν άντεξα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις εχω και εγώ,οι χάρτες σε μπερδεύουν και σε κάνουν ανω κάτω....το πρόβλημα ξεκινά με τον Αζορικό να χαλάει την σούπα και να τραβά την όποια κυκλογένεση δυτικότερα μας,από την άλλη ο Σιβηρικός υπάρχει ως νεφέλωμα...ανατολικά....αλλά δεν μας βγάζει την μπίλια που θα τα σαρώσει όλα(-15 στα 850 hpa).....με την αισιοδοξία ότι σίγουρα δεν θα μείνουν οι χάρτες ετσι ...περιμένω

υ.γ. αποφάσισα να μην γράψω για να μην γκαντεμιάσω  αλλά δεν άντεξα!

 1.τι να πω τωρα....χαρτες πονοκεφαλος και παραλληλα αισιοδοξοι....

2..και γω πολλες φορες νιωθω γκαντεμης.....αλλα απ την αλλη λεω σιγα μην λογαριασει εμας το συμπαν  😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχι καλά τα απογευματινά,σε σχέση με τα μεσημεριανά. Τουλάχιστον κράτησε το άδειασμα του ατλαντικού από χαμηλά στις αρχές δεκέμβρη. Ας συνεχίσει να το δείχνει αυτό που το θέλουμε ώστε να μην πιέζεται ο αζορικός πολύ ανατολικά (αν σηκωθεί) και βλέπουμε τα υπόλοιπα στην πορεία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...