Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φορα ρε φιλαρακια,να το ζησω αυτο στη θησεως και μετα ολοψυχα ας κανει σε ολους 1 μετρο χιονι στη πορτα σας...!!

 

Παμε για πολλα νερα απο τις 27 και μετα..Επιυελους φαινεται να κερδιζει εδαφος το ενδεχομενο να βραχουν καλα,Μαγνησια,Βοιωτια,Φθιωτιδα,Ευβοια,Αττικη..!!Ο τζιφος πεταξε και νεο χαμηλο...

gfs-0-180.png

gfs-2-192.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τη Παρασκευη που ειναι bkack friday βρηκα σε τιμη ευκαριας ενα απαραιτητο αξεσουαρ...Θα το τσιμπησω...Θα φορεθει πολυ μαλλον απο Κυριακη..🤣

αρχείο λήψης.jpeg

Το gem εχει μεσο ορο ακομα για καδρο!!!

ens_image (1).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η παρακάτω εικόνα από το μ.ο. του ευρωπαϊκού μου δίνει βάσιμες ελπίδες για καιρικό ενδιαφέρον με την έλευση το Δεκεμβρίου και εύχομαι να βγει ένας Δεκέμβρης όπως τον ονειρευόμαστε!

EDE1-216.GIF?22-12

EDE0-216.GIF?22-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να τον κανεις τον αζορικο αμα παντρευεται τον υποτροπικο.

καποια στιγμη και με ψηγματα απο κατι σαν σκανδιανοβοσιβηρικο, οσο συνυπαρχει ο 2ος, προκοπη δε βλεπουμε θερμοκρασιακα.

χαρακτηριστικες οι 192-300 ωρες στο κυριο του γφς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, δεν μου άρεσαν τα πρωινά, αν μιλάμε για χιόνια, καθώς χάθηκε το σήμα του γροιλανδικου.. ελπίζω να επανεμφανιστεί στην συνέχεια. Τουλάχιστον φαίνεται να έρχονται συστήματα από τα δυτικά. αυτό στις 27 του μήνα για εδώ τουλάχιστον το θεωρώ χαμένη υπόθεση, καθώς πρέπει να είμαστε πολύ τυχεροί για να βγει. Έτσι ενώ βελτιώθηκε ο Τζιφός, χάλασε το Τζεμ, ενώ τα υπόλοιπα έμειναν πάνω κάτω στάσιμα..

Σε κάθε περίπτωση ίσως αλλάξω την εικόνα προφίλ μου και να βάλω τον γάτο μου σε μια στιγμή νευρων😁

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-Χυσατε το αιμα σας για τον Γουαλας..Τωρα χυστε το για τον Βαγγο και τον Δροσοπηγιωτη...

robert-the-bruce-braveheart.jpg

Μεσος ορος παιου...Χωριζωωωωωωωωωωωωωωωωω

ens_image (2).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα, δεν μου άρεσαν τα πρωινά, αν μιλάμε για χιόνια, καθώς χάθηκε το σήμα του γροιλανδικου.. ελπίζω να επανεμφανιστεί στην συνέχεια. Τουλάχιστον φαίνεται να έρχονται συστήματα από τα δυτικά. αυτό στις 37 του μήνα για εδώ τουλάχιστον το θεωρώ χαμένη υπόθεση, καθώς πρέπει να είμαστε πολύ τυχεροί για να βγει. Έτσι ενώ βελτιώθηκε ο Τζιφός, χάλασε το Τζεμ, ενώ τα υπόλοιπα έμειναν πάνω κάτω στάσιμα..

Σε κάθε περίπτωση ίσως αλλάξω την εικόνα προφίλ μου και να βάλω τον γάτο μου σε μια στιγμή νευρων😁

37 του μήνα???😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα, δεν μου άρεσαν τα πρωινά, αν μιλάμε για χιόνια, καθώς χάθηκε το σήμα του γροιλανδικου.. ελπίζω να επανεμφανιστεί στην συνέχεια. Τουλάχιστον φαίνεται να έρχονται συστήματα από τα δυτικά. αυτό στις 27 του μήνα για εδώ τουλάχιστον το θεωρώ χαμένη υπόθεση, καθώς πρέπει να είμαστε πολύ τυχεροί για να βγει. Έτσι ενώ βελτιώθηκε ο Τζιφός, χάλασε το Τζεμ, ενώ τα υπόλοιπα έμειναν πάνω κάτω στάσιμα..

Σε κάθε περίπτωση ίσως αλλάξω την εικόνα προφίλ μου και να βάλω τον γάτο μου σε μια στιγμή νευρων😁

Αυτον τον γκοτζιλογατο, για ποιον λόγο τον έχει αβαταρ Μιχαήλ? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε αν το 6αρι συνεχισει την τάση του πρωινου τρεξίματος

Πρέπει αυτό το χαμηλο προς τα τέλη του μηνός, να κλειδώσει  θέλει, δεν θέλει 

Και το πιο σημαντικό?  αν το σημερινό βραδινό πέρασμα επηρεάσει τελικά και τον νόμο μας 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Από το μεσοπρόθεσμο του ECMWF, για το διάστημα 28/11-5/12....Ψυχρότερες του κανονικού θερμοκρασίες στην Ελλάδα και περισσότερος υετός ως και +60% στα ανατολικονότια, ενώ οι ζωνικοί άνεμοι κινούνται φυσικολογικά και κάτω από το 40 σε ισχύ....Κανονικότητα ως τα τέλη του χρόνου για μετά!!

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης και κείμενο

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "65 60 Zonal mean zonal wind at 10Hpa 20221121 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10 5 0 10 Mon21 No 2022 Mon28 Mon 5 Mon Dec Mon12 Mon19 Mon26 Mon 2 Jan 2023 Mon"

δηλαδή μέσα στον Δεκέμβριο έχουμε παρά πολύ μεγάλη ευκαιρία για χιόνια στα πεδινά και παραθαλάσσια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πάμε και στην λαϊκή μετεορολογια που λέι όταν τα φύλλα από τής λευκές πέσουν πρώτα από χαμηλά ο  χειμώνας θα είναι πρώιμος και Βάρης 

IMG_20221120_171841.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Και το πιο σημαντικό?  αν το σημερινό βραδινό πέρασμα επηρεάσει τελικά και τον νόμο μας 

Πιστευω ενα 10-15ρικακι θα το ριξει με συντομη καταιγιδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Siverian express είπε:

πάμε και στην λαϊκή μετεορολογια που λέι όταν τα φύλλα από τής λευκές πέσουν πρώτα από χαμηλά ο  χειμώνας θα είναι πρώιμος και Βάρης 

IMG_20221121_172624.jpg

IMG_20221121_172144.jpg

IMG_20221120_171917.jpg

IMG_20221120_171919.jpg

IMG_20221120_171915.jpg

IMG_20221120_171913.jpg

IMG_20221120_171910.jpg

IMG_20221120_171909.jpg

IMG_20221120_171907.jpg

IMG_20221120_171848.jpg

IMG_20221120_171846.jpg

IMG_20221120_171844.jpg

IMG_20221120_171841.jpg

IMG_20221120_171838.jpg

Εντάξει σε πιστεύουμε!!!και μια λευκά ήταν αρκετή ...🤣🤣😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, PAGETONAS είπε:

Εντάξει σε πιστεύουμε!!!και μια λευκά ήταν αρκετή ...🤣🤣

στην περιοχή σού πώς έχουν ρίξει τα φύλλα η λευκές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αυτον τον γκοτζιλογατο, για ποιον λόγο τον έχει αβαταρ Μιχαήλ? 

Ήταν ο γάτος που είχα και ήταν αχορταγος😁 Δυστυχώς τον χάσαμε από καρκίνο πέρσι τον Απρίλιο και τον έβαλα στο άβαταρ για να τιμήσω την μνήμη του, και να μην τον ξεχνάω ποτέ😌.

Τώρα ως κατοικίδιο έχω την εγγονη του, που του μοιάζει σε πάρα πολλά του αρχικού γάτου!

Γκοτζιλογατος χαχα, ίσως να του ταίριαζε το όνομα γκοντζιλα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι τούμπα ο τζίφος για το χαμηλό στις 27.. Για να δούμε την συνέχεια..

Η συνέχει φαίνεται πιο ενδιαφέρουσα όσο αφορά πιθανή χιονοκυκλοφορία.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...